AAMSTEDIAG. Ob Hoop van Zepn. WOONHUIS te koop DELFT'S ROEH )(et Woonhuis Costumière Roomboter. Coöp. Boerenleenbank Burgerlijke Stand. Advertentiën. Aan onze clientèle. Het bouwen van een W00N- en WINKELHUIS aan de Prins Hendrikstraat te Axel Van af Zaterdag J. VERSTRATEN - BOER 60 cent per pond. Woensdag 13 Maart 1935, -—3 Tenslotte kwam de politie aan de woning van bet goud n eebtpaar. Ook daar waren de sporen van bet feestelijk sa- meDzijn waarneembaar. Er was vrijwel geen ruit in de woning heelde kamer leek op een ▼roolgke keuken. De glazen waren zeer gescbikte voorwerpen geweest om een ruzie te be slechten. In een boek van de kamer zat de gouden beer des buizes, die na bet strijdrumoer genoot van de overwinning en volkomen vrede bleek te hebben met de offers, die er voor waren ge bracht. Twee vrouwen be weenden de gebroken ruiten, glazen en stoelen. Hier be hoefde de politie geen hulp meer te verleenen. De strijdende familie, ongeveer 20 personen, was naar eigen buis en haard weergekeerd. Als scherven geluk brengen, kan bet gouden eebtpaar de volgende kwarteeuw met een gerust bard tegemoet zien. De Canadeesche FQHing. In strijd met alle pessimstische verwachtingen is de beroemde Canadeesche vyflmg Amélie, A nette, Yvonne, Cécile en Marie Dionne, die acht maanden ge leden te Callander in Ontario het levenslicht zagen, gezond en welvarend. Zjj groeien best en doorstaan zonder eenige moeite den bitter kouden winter. In hoofdzaak is dit wel te danken aan de bijkans bevenmenscbe- lijke krachtsinspanning van dr. Allan Roy Datoe, die de moeder bijstand verleende, maar thans ook hemel en aarde beweegt om de teere schepseltjes in leven te houden. Dank zij zijn arbeid staat thans te Callander het Dafoe-zieken- huis, dat speciaal voor de vljüing is gebouwd en van de modernste apparaten en installaties is voor zien. Dokter Dafoe zelf zorgt met twee verpleegsters voor het welzijn van zyn pleegkindertjes. En dat is geen sinecurehet is verbazend, zooveel als deze vyf kleintjes te doen geven. Eiken morgen moeten vier liter melk worden klaargemaakt en ver deeld over 20 zuigtlesschen. Do zijnen flesschen, spenen en kur ken moeten worden gesteriliseerd en de electrische oven van het ziekenhuis is den geheelen dag in gebruik. lederen dag moeten er meer dan honderd luiers wor den gewasscben, om niet te spre ken van het overige wasebgoed. De mosder alleen had nooit al het werk kunnen doen, dat haar kleintjes verschaffen. Dokter Da- toe smaakt bij xyn werk de vol doening dat de vijf het uitste kend maken. De dag begint voor de meisjes al vroeg. Zy worden n.l. om vyt uur gewekt voor haar eersten maaltijd. In het geheel krijgen zij vijf maal etso per dag. 's Mor gens slapen zij van tien uur tot halteen, dan komt er een „speel- uurtje", vervolgens een middag dutje en dan de laatste maaltijd. Om negen uur gaan de kleintjes onder zeil. Het voedsel, dat de kinderen krljgea, is zeer afwisselend. Be halve melk krijgen zij haver vlokken en andere graanproduc ten, sinaasappel- en tomatensap. Al naar de gesteldheid van elke baby afzonderlijk, wordt haar diéet voor haar vastgesteld. Het is by zooveel zorgen geen wonder, dat het eerst zoo zwakke vijftal zich heeft ontwikkeld tot leuke gezonde kleintjes, die steeds rustig en lief zyu en zeifs al flink zijn gehard. Ofschoon da temperatuur te Callander af en toe tet minder dan 30 gr C. onder nul daalt, doen zij toch bijna altijd haar morgenslaapje op de open veranda van bet zie kenhuis, Ingepakt in wollen slaapzakken eo met ingevette gezichten worden zij na ochtend- bad en ontbijt in den kinderwa gen naar buiten gereden en zy verdragen de bijtende koude uitstekend. De ouders, de heer en mevrouw Ovila Dionni, zijn thans ook ont heven van de zware geldelijke {Mton» die met degen onver- wachten rijken kinderzegen op bun schouders zijn gelegd. Hun middelen zijn slechts beperkt hadden zij alles alleen moeten bekostigen, dan zouden zij óf zijn aangewezen op de liefdadig heid óf wel zy hadden hun kieintjes moeten afstaan voor „tentoonstelling". De Newspaper Euterprise As sociation heeft hun echter een hoog bedrag betaald voor het uitsluitend recht, de vljflingen tot aan haar meerderjarigheid te totografeeren en de foto's aan alle bladen en tijdschriften ter wereld te verkoopen. Zwitsersch vliegdrama. Tijdens een rondvlucht boven Bazel zijn een onderwijzer en een meisje uit het vliegtuig ge sprongen. Financiëele moeilijkheden moe ten de oorzaak van het drama zijn geweest. De jonge man, Qreider, zou in moeilijkheden zijn geraakt wegens een tekort in de kas van een onderneming, waar van hij penningmeester was. Hij moest binnenkort voor den rechter verschijnen. De piloot deelde mede, dat Qreider bij hem in de cockpit kwam, toen zij op ongeveer 1500 meter hoogte vlogen. Hij maakte een praatje met den bestuurder en wees op een hoogen bergtop in de verte. De piloot bleef even naar den top kijken, terwijl Greider terugging naar de kajuit. Toen de bestuurder zich daarna omwendde, zag hij tot zijn ontsteltenis, dat Greider de deur naar buiten opendeed. De piloot kon niet tusschen- beide komen, want hij mocht niet van het stuur weggaan. Bijna onmiddellijk daarna zag hij den man en het meisje hand in hand uit het toestel springen. De lijken werden dicht bij het dorp gevonden. Dat van het meisje was ruim een halven meter in den grond gedrongen. Bij een ontploffing in een van de grootste potloodenfa- brieken te Moskou, zijn 29 werk lieden gedood. De ontploffing werd gevolgd door een brand, welke het geheele gebouw ver nielde. Alle brandweer-brigades van Moskou zijn aan 't werk en 25 ambulance-brigades bieden hulp aan de gewonden. Het vuur sloeg over op 4 belendende perceelen, welke eveneens een prooi der vlammen werden. De ontploffing had plaats in een compressor van hoogen druk, waarna een cylinder samenge perste lucht ontplofte en door drie vloeren heensloeg, Drie honderd werklieden zijn door verwondingen niet in staat om te werken. De crisis op New Foundland. De „News Chronicle" meldt uit St. John's op New Foundland, dat duizenden werklooze mannen en vrouwen zich voor het bu reau voor maatschappelijken steun verzamelden en op storm achtige wijze levensmiddelen, brandstoffen en kleeding eischten. Een groote politiemacht hield de opgewonden menigte met moeite tegen. Volgens het blad krijgen werk- loozen van regeeringswege slechts een steunuitkeering van 3,5 pence (pl.m. 16 cent per dag. De kindersterfte zou ten gevolge van het gebrek aan levensmid delen en de koude buitengewoon groot zijn. New Foundland, dat in 1933 een ernstige financieele crisis heeft doorgemaakt, wordt be stuurd door een Britsche re- geerings-commissie. Derhalve eischt het blad, een onmiddellijk ingrijpen der Engelsche regeering, die den moreelen plicht heeft, de noodlijdende bevolking te helpen. Tengevolge van het plotse linge smelten van de sneeuw zijn in Zuid-Slavië op verschil lende plaatsen de rivieren buiten haar oevers getreden en hebben groote oppervlakten overstroomd. In het dal van de Rasina staan 1400 huizen onder water. De bewoners zijn naar de bergen gevlucht. Tot nu toe zijn 20 personen verdronken, Zes-en-dertig jaar geleden verdween de Britsche bark „An- dellana" en het bleef een mysterie, wat er met het schip was ge beurd. Thans is het geheim op gehelderd. Een duiker heeft, naar Tacoma (V. S) wordt ge meld, in een naburige baai het wrak op den zeebodem aange troffen, met 17 geraamten aan boord. Sportnieuws. Axel III—B K.V.V. 4-2. De jonge garde van de Oranje mannen heeft Zondag alhier een nuttige overwinning behaald op de voetballers van Boschkapelle, die, althans voor hun afdeeling, als zeer sterk bekend staan. Voor de rust waren de gasten over het algemeen sterker, doch het duurde geruimen tijd voor ze hun eerste doelpunt maakten. Met een fraaien kopbal ontstond kort daarop voor Axel de gelijk maker en zelfs werd de leiding genomen, toen een achterspeler van Boschkapelle in eigen doel trapte. Rust 2—1 voor Axel. In de tweede helft misten de bezoekers een mooie kans op den gelijkmaker door een strafschop naast te schieten, maar daarop wisten ze den stand toch op 2—2 te brengen. Men verwachtte nu, dat Boschkapelle ook wel de overwinning uit het vuur zou sleepen, doch 10 minuten voor het einde ongeveer maakte Axel plotseling een derde doelpunt. Met de overwinning in 't zicht speelden de Oranjemannen den resteerenden tijd verder, waarin ze zelfs nog een doelpunt wisten te maken, dat den eindstand op 4—2 bracht. Gedurende de maand Febr. 1935. Axel. Huwelijks-aangiften. 14. Jan Joseph Dooms, 20 j., jm. (van Neuzen) en Elisabeth Ortelee, 21 j. jd. Cor nell's Wieland, 27 j., jm. en Jozina Janna Smies, 27 j., jd. Gehuwd. 7. Adrianus Karei Ma- rinus Meertens, 57 j., weduwn. van Hoek) en Krina Verhelst, 48 j., jd. 28. Cornelis Wieland, 27 j., jm. en Jozina janna Smies, 27 j., jd. Jan Joseph Dooms, 20 j., jm. (van Neuzen) en Elisabeth Ortelee 21 j., jd. Geboren. 2. Cornelis Daniël, z. van Jan Jacobus Dieleman en Janna Maria Scheele. 3. Marinus Petrus, z. van Petrus Martinus Dieleman en Eva Wolfert. 4. Jacoba Cornelia, d. van Cornelis Faas en Adriana Meche- lina Oostdijk. 9. Maatje, d. van Pieter Jan Dieleman en Cornelia Elisabeth Dieleman. Pieter, z. van Leendert Hamelink en Maria Adriana Dekker. 11. Neeltje, d. van Jozias Bolleman en Adriana Geertruida Suzanna van Kerkvoort. 18. Daniël Cornelis Pieter, z. van Cornelis Schieman en Catharina de Feijter. 25. Magdalena, d. van Cornelis Reinier Boeije en Aaltje Scheele. Overleden. 2. Hendrik Overdulve, 31 j., echtg. van Suzanna den Engels man. 8. Jacomina Dieleman, 1 j., d. van Pieter Marinus en Johanna Janna Jonkman. 21. Hendrik Jongejan, 73 j echtg. van Elisabeth Mertens. Loop der bevolking AXEL. Gedurende de maand Februari zijn in deze gemeente Ingekomen: David Overdulve en gezin, fabrieksarbeider, Sassing Q 5, van Zaamslag. Eduardus Fr. van Esbroek, chauffeur, Sassing P 10, van Terneuzen, Cornelia H. Drabbe, dienstbode, Sluiskil P 60, van idem. Alma M. H. de Gronckel, zonder beroep, Eerste Verkorting K 5, van Koewacht. Jacs. P. van Alten en gezin, landbouwer, Magrette N 67, van St. Jansteen. Charles L. Tieleman, los ar beider, Nieuwendijk I 87a, van Rotterdam. Cath. M. L. de Rooy, geb. Lucas, zonder beroep, Sluiskil P 79, van 's-Hertogenbosch. Albertus Joh. de Rijk, landarb., Gentsche Vaartstraat C 57b, van Hengstdijk. Anna Fijma, geb. Zwennes, zonder beroep, Sluiskil P 75, van Amsterdam. Vertrokken! Pius Petrus van Damme en gezin, machinist, Drieschouwen A 38, naar Breskens. René Ben. Baerf, winkelbed., Armendijk H 43a, naar Oostburg. Fran?oise Dieleman, dienstb., Nieuwstraat G 66, naar Den Haag. Maria Gijsb. Vos, zonder ber Kijkuit K 48, naar Eethen (N.-Br.) Martha Moorthamer, huish., idem L 10, naar Schoondijke. Wed. Denk en gezin, coupeuse, Prins Hendrikstraat E E 36, naar Terneuzen. Louisa de Blok, dienstbode, Stationstraat G 40, naar Tilburg. Remondus de Bock en gezin, lijnarbeider, Kanaalkade A 59, naar Breskens. Hendrik C. van Tatenhove, zonder beroep, Magrette N 63, naar Eindhoven. Heinrich Seele en gezin, bank werker, Sassing Q 5, naar Ober- hausen (D.) Desiderius Kroes en gezin, lijnarbeider, Oudenweg I 6, naar Terneuzen. Herm. Leijten, marechaussée, Prins Hendrikstraat E E 74, naar Vlissingen. Johannes Verheezen en gezin, schoenmaker, Oudewijk F 46, naar Prinsenhage. Marktberichten. AXEL, 2 Maart 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7 ,7,50, wintergerst 5,75—6,— zomergerst 6,00—6,25, haver 5,75 —6,00, groene erwten 9,00—10,25 bruine boonen 11,00—12,25, duivenboonen 6,00—7,50, paar- denboonen 5,75—6,25, blauw- maanzaad 13,00—14,—, karwei zaad 16,00—17,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 5,— -7,-. HULST, 4 Maait 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00,0, wintergerst 5,50—6,— zomergerst 5,50—6,—, haver 5,50 6,—, erwten 8,00 -10,00, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,007,00, witte boonen 0,00 —0,00, bruine boonen 10, 12,00, lijnzaad 6,00—9,—, blauw maanzaad 12,00—14,00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 0,00— 0,00. Rundvee aanvoer 18, verk. 8. Varkens 10, 7. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,50 ROTTERDAM, 4 Maart. De marktprijzen waren alsvolgt Vlas. Aangevoerd blauw 9750 Kg. 0 50—0,62, Holt. geel 15600 Kg. 0,53—0,65, dauwroot 2800 Kg. 0,530 55, Groningsch 0000 Kg. 0,00, -0,00. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 3,00—3,40, Zeeuwsche bonte 3,00 —3,40, Zeeuwsche eigenheimers I,902,30, Brielsche eigenhei mers 2,00—2,90, blauwe eigen heimers 2,10—2,30, drielingen eigenheimers 1,60—1,90, Friesche eigenheimers 2,50—2,80 Red Star 2,50-2,90, Bravo's 2,80-3,00, bonte en blauwe drielingen 2,10 -2,40. Gerst 5,00— 6,00, haver 6—6,50 erwten 9—10,60, bruine boonen 12,50-12,60. Ter veemarkt waren aangevoerd 568 vette runderen, 258 vette en graskaiveren 00 nuchtere kalveren, 611 schapen en lammeren, 572 varkens. De noteering was als volgt Koeien 0,32 0,54, ossen 0,40 —0,48, kalveren 0,45—0,80, scha pen 0,30—0,37, per stuk 16, 12, 8, lammeren 0,30 -0,39, per stuk II, 9, 7, varkens 0,35—0,37. Aangezien Jac. Verhelst met 1 Maart 1935 ontslag heelt ga* nomen als melkventer, is in diens plaats gekomen LEON WAUTIER. Beleefd aanbevelend» A. C. YSEBAERT, Ondergeteekende zal op Don derdag 14 Maart, om 2 uur, in het café van den heer C- de Coninck, Noordstraat, Axel, trach ten aan te besteden in massa of in peiceelen. Bestek en teek^ning ad f2,25 (restitutie f 1,—) verkrijgbaar bij ondergeteekende. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr., Wilhelminastraat, Axel. FILM Kaarten van af heden ver krijgbaar. Kanaalkade. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Gevestigd als wegens verandering van woon plaats. Ook aan huis te ont bieden. Beleefd aanbevelend, M. VERSPRILLE, Axel-Drieschouwen. Van ouds en nu nog de geschikste en meest gevraagde kwaliteit ter vervanging in keuken en op de boterham van Vraagt dit merk den alleen- verkooper in deze omgeving AXEL. Meerdere malen per week versch, Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van dhr. JOS. GOOSSENS en Kinderen te Zuiddorpe, op nam. 3 aar, te Zuiddorpe, in het café van de Gez. Moerdijk, verkoopen mei Schuren, Erf, Tuinen Weiland te Zuiddorpe, Dorp, kad. sectie B nos. 1362 en 1363, samen groot„45 A. 9c.A. (1 gem. 4 roeden). Te betalen20 April 1935. Aanvaarding: uiterlijk 1 Mei 1935. Met toestemming der eigenaars kan i 17 X 44 Aren 56 c.A. BOUW- en WEILAND in paent volgen. TER NEUZEN. Afgehaald kunnen worden i Loopende rekening boekjes f/m no. 400. Spaarbankboekjes t/m no. 1800, mits ingeleverd voor of op 27 Febr. jl. Zij, die hun boekjes nog niet hebben ingeleverd, worden beleefd verzocht dit ten spoedigste te willen doen. De Kassier» L. CH. WABEKÊ. Ter Neuien, I Maart I93S,

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3