Aanbesteding. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Faillissement J. E. J. JÜRRY (DE KOSTER Co.) te Viissingen. Het bouwen van een dubbel Woonhuis Het is de 40-jarige Zwitser E. H., vso beroep boekbinder. De man keelt reeds eerder negen jaar zware kerkerstraf ondergaan. Op Zondag 2 December j.l. 's middags tusschen 4 en 6 uur werd uit een kamer van Hotel De Witte Brug een belangrijke diefstal gepleegd. Het onderzoek wees uit, dat de dader zich van de straatzijde af toegang tot het vertrek had verschaft, waarvan bet raam gedeeltelik openstond. Het vermoeden rees, dat men met een geveltoerist te maken had, die zyn vak op buitenge wone wijze verstond. Op Dinsdag 8 Januari werd op deselfde wijze een diefstal ontdekt in een kamer van Hotel De la Promenade. Ook nu was de dader via den gevel in de hotelkamer gekomen, die door een zeer gefortuneerde dame, die eveneens het raam had laten aanstaan, werd be woond. De dader ging hierbij op zeer brutale wijze te werk en weer in de middaguren. Hij sloot de kamerdeur aan de binnenzijde af, zoodat bij niet gestoord kon worden, en het personeel vermoedde, dat de gast op haar kamer was en de deur had gesloten. Met behulp van een schroe vendraaier opende het heerschap kasten en koffers. Ook ditmaal weer viel hem een rijse buit aan juweelen in banden, o.a. eenige kostbare parelsnoeren ter waarde van ƒ10.000. De politie onderzocht de zaak met volle aandacht, totdat zij uit Rotterdam bericht kreeg, dat bij een opkooper aldaar een parelen collier was gevonden, dat groote overeenkomst ver toonde met het in de residentie gestolene. In samenwerking met de Rotterdamsche politie werd bet onderzoek voortgezet en zoo kwam men er achter, dat een ober-kellner van een Rotter- damsch hotel de verkooper van het collier was. Deze ober werd spoedig ge vonden. Bü zijn verhoor ver klaarde de man het collier ten verkoop te hebben ontvangen van een Zwitser, die in het hotel, waar hij werkzaam is, als gast verbleef. Inderdaad kon worden vast gesteld, dat een Zwitser, zekere E. H., in dat hotel bad verblijf gehouden. De ober kon zelfs een zeer nauwkeurig signalement van den Zwitser opgeven, die naar bet bleek, regelmatig in andere Rotterdamsche hotels verblijf hield. Op 26 Januari is de Rotter damsche politie er in geslaagd E. H. in een hotel te Rotterdam te arresteeren. Na zijn arrestatie, waarbij hij verklaarde uit Bern afkomstig te zijn, stelde de Haagsche po litie zich met die te Berlijn in verbinding. Men vernam toen, dat H. een zeer beruchte hotel- dief was, die als geveltoerist een groote reputatie genoot. De man werd naar de resi dentie overgebracht, doch ont kende iets met de diefstallen te maken te hebben. Uit de verkregen aanwijzingen bleek al spoedig dat een spoor voerde naar Keulen, waarheen toen een inspecteur van de Haagsche politie vertrok. In samenwerking met een inspecteur van de Duitsche Kriminalpolizei slaagde hij er in de vriendin van H. te arres teeren. Bij haar en een zuster van H. werd een huiszoeking inge steld, waarbij Diverse voorwer pen, die van diefstallen afkom stig waren werden terng ge vonden. Zij beweerden al deze voor werpen van H. ten geschenke te hebben ontvangen. H. is in het Huis van Bewaring ingesloten. Avp. Straatroorer. tn Den Haag kwamen bij de politie aangiften binnen van itaaei, die a vends op straat van hun handtaschjes waren beroofd. Steeds kreeg de politie de volgende omschrijving omtrent de wijze, waarop alles in zijn werk ging. In een stille, donkere straat liep het slachtoffer op het trot toir, met haar bandtascbje luch tig in de band of onder den arm. Plotseling voelden de dames een ruk en in groote vaart reed een wielrijder voorbij, die haar bij bet passeeren het handtascbje ontrukte. Meestal gilde het slachtoffer of riep, door bet plotselinge van de daad verrast, om hulp, maar de roover was dan reeds in een zijstraat verdwenen, om zich op deze wijze aan een eventueele achtervolging te onttrekken. Meestal werd den volgenden dag het geroofde tascbje op straat teruggevonden, het geld was er natuurlijk uit. Zoo ook Vrijdagavond. Omstreeks 10 uur wandelde een bewoonster van de Banka- straat in het riouwlaantje op weg naar buis, toen plotseling haar tascbje onder haar arm werd weggerukt door een wiel rijder, die haar van achteren was genaderd. Op het hulpgeroep der be roofde k»am de 22 jarige huzaar Wolter Post toegesneld, die met zijn rijwiel op weg naar de ka zerne was. Na een wilde jacht lukte het hem den roover in te halen. Zijn poging om hem van de fiets te werpen, mislukte even wel, waarop de soldaat een eind verder, op den Sparreweg zijn eigen fiets voor het rijwiel van den vluchteling wierp. De dief, die op deze verrassing niet was voorbereid stortte toen ter aarde. Een korte worsteling volgde, waaruit de, in de ver houding tot denforsch gebouwden dief, kleine, tengere huzaar, als overwinnaar te voorschijn kwam. Zonder assistentie of wapen, gelukte het Post, zijn arrestant naar het hoofdbureau van politie te brengen. Tengevolge van den dikken mist, waardoor het uitzicht zeer belemmerd werd, is te Bladel in N.-Brabant, een autobus tegen een melkwagen gebotst. De voerman werd tegen de straat geslingerd en bekwam een bek- keotractuur, een nierbloeding en enkele inwendige kneuzingen. In hoogst ernstigen toestand is de man naar een ziekenhuis overgebracht. Naar gemeld wordt, is de Haagscbe politie er in geslaagd, de daders van den brutalen in braak, die in den nacht van Zondag op Maandag heeft plaats gehad in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 'sGravenhage, waar b\j een bedrag van ruim 1200 gulden werd buit gemaakt, te arresteeren. Gevlucht. De onveiligheid op het Bra- bantscbe platteland neemt band over band toe en dat de in brekers op zoek naar buit, of tot behoud van hun vrü'heid voor niets terug deinzen, is op een dezer dagen op overtuigende wij ze gebleken. Des nachts werd te Zevenbergschenboek ingebroken waarbü een aantal flesscben wyn werd buitgemaakt. Toen de inbrekers, drie in getal, zich wilden verwijderen, stieten zü op den zgn. Derden weg, op twee marechaussees van Moer- dyk, die hen sommeerden halt te houden. Zy voldeden daar aan niet, doch zetten het op een loopen, waarop de mare chaussees schoten. De drie inbrekers keerden zich daarop om en schoten met revolvers op de marechaussees, zoodat een regelmatig vuurge vecht ontstond. Van de gelegenheid dat de marechaussees dekking moesten zoeken, maakte bet drietal ge bruik om in het nachtelyke duister te ontkomen. Omstreeks 2 uur werden zy te Hooge Zwa- luwe opnieuw staande gehouden door de gemeentepolitie. Aac- itonds trokken de kerels opnieuw de revolver en schoten op de politiemannen. Opnieuw wisten de onverlaten hierop te ontko men. Hoewel een klopjacht werd georganiseerd, mocht het niet gelukken de inbrekers te arresteeren. Driftig Een 31 jarige melkslijter heeft de Van Domselaerstraat te Am sterdam in opschudding ge bracht. De man had een kwes tie met eenige controleurs, van het melkcontrole-bureau, waar van het gevolg was, dat zijn vergunning ingetrokken werd. De man werd zoo driftig, dat bij den siiDger van zyn auto greep en daarmede in totaal 28 ruiten in sloeg. De politie re kende den man in en maakte procesverbaal op. Hanptmann's Moeder. De 70 jarige moeder van Hauptmann deelde, naar United Press aan de bladen meldt, mede, dat zij, ondanks baar boogen ouderdom, den overtocht naar de Vereenigde Staten wil onder nemen, indien haar de noodige middelen ter beschikking worden gesteld. De oude vrouw is voornemens, om ook persoonlyk een verzoek om gratie voor kaar zoon in te dienen. Zij heeft namelijk reeds den volgenden brief geschreven aan den gouverneur van deü gtaat New-Jersey, waarin zy om gratie vraagt voor haar zoon „Mynheer de gouverneur, Ik ben de moeder van Haupt mann eu ik verzoek u uit geheel mijn hart, bet harde vonnis tegen mijn zood, door net verleenen van gratie te verzachten. Ik geloof Diet aan zyn schuld. Mijn zoon is niet slecht en ik verzoek u, hem niet zyn ver oordeeling in Duitscbland ten laste te leggen. Deze straf heeft by gekregeD, toen hij jong waB, en de tyden bitter waren Het was in de jaren onmiddellyk na den wereldoorlog. In den oorlog heb ik mijn man en twee zonen verloren. Thans ben ik 70 jaar en mijn hart zou brekeD, als ik thans den zoon zou verliezen die, na zijn terugkeer naar het vaderland den steun van myn ouden dag beloofde te worden. Ik verzoek u, myuheer de gou verneur, spaar myn zoon, door uw gratie, God zal u beloonen. (w g.) Weduwe Paula Hauptmann". Vliegboot neergestort. Tijdens een dichten mist is een Engelsche driemotorige vlieg boot, die onderweg was van Napels (Italië) naar de marine- vlieghaven Calafrana op het eiland Malta, nabij Messina op Sicilië, tegen een heuvel aange vlogen en brandend neergestort. De negen inzittenden zijn allen omgekomen. Volgens een bericht van het Engelsche ministerie van Lucht vaart, behooren tot de veronge lukten ook twee officieren en een passagier. De lijken der 9 slachtoffers zijn reeds gevonden Sportnieuws. Voetbal. De Zondag in het Amster- damsche stadion geleverde inter nationale voetbalontmoeting tus- schen het zeer sterke Duitsche elftal en de Oranjemannen, is na spannenden strijd in een 2—3 overwinning voor de prachtig spe lende Duitschers geëindigd. Reeds dadelijk na den aanvang hadden onze Oosterburen een niet te versmaden 0—2 voor sprong, welke tot de rust be houden bleef. De tweede helft gaf een ander beeld te zien, met dien verstande, dat de Hollanders door toedoen van Bakhuijs en Smit het klaarspeelden de partij en op gelijken voet te brengen. Het was wel jammer, dat de onzen daarna teveel opdrongen, waardoor de uiterst snelle en behendige rechtsbinnen Hohmann vrij spel kreeg en hiervan dank baar gebruik maakte door de overwinning voor zijn landge* noo'en vast te leggen. Ongeveer 40.000 menschen woonden den wedstrijd bij, Axel, 16—2—'35. Ondergeteekenden vragen beleefd aandacht voor het onderstaande. Bij voorbaat dank aan den Redacteur. Voor de melaatschen in Ned.-Indië worden door onze Ned. Herv. vrouwen vereniging van oud linnen zwachtels gemaakt. Ieder die weet, wat deze ziekte voor de betrokkenen beteekent, zal begrij pen, dat ter leniging van hun lijden veel oud linnen noodig is. Waar onze voorraad uitgeput is, nemen wij de vrijheid een beroep te doen op de medelevenden in onze gemeente en hen te vragen ons door het geven van oud linnen in staat te blijven stellen het lijden van de arme melaatschen te helpen verzachten. Ook houden ondergeteekende dames zich ten zeerste aanbevolen voor het ontvangen van gedragen kleeding, en wel in het bijzonder voor kinderklee- ding, om ook den allerergsten nood in eigen gemeente eenigszins te ver zachten. In de hoop, dat ons verzoek niet te vergeefs zal zijri, brengen wij u reeds hiervoor onzen dank. T. SCHIEMAN-Cappon Presidente. S. LOOF den Hamer, Secretaresse. Gedurende de maand Jan. 1935. Hontenisse. Gehuwd. 25. Fran- ciscus van Campen, 27 j. en Elisa Berting, 22 j. Geboren. 9. Franciscus, z. van Johannes de Cock en Augusta Herwegh. 13. Theresia, d. van Alphonsus d Hont en Johanna van den Bosch. 18. Apo lonia, d. van Willem Mahu en Martha Buijsrogge. Alfred, z. van Aloijsius de Koek en Rosalia Bogaert. 19. Tilly, d. van Albert Joossen en Maria van Damme. 20. Emerentia, d. van Josephus de Rijk en Anna van Water schoot. 26. Josepha, d. van Charles Boone en Angela de Backer. Petrus, z. van Jan Asselman en Mathilda Stallaart. 28. Martha, d. van René de Bakker en Maria Seij. 30. Maria, d. van René Cornelissen en Maria Verschueren. 31. Jacobus, z. van Petrus Bun en Philomena Neve. Overleden. 2. Pharaildus d'Olie slager, 53 j., echtg. van Johanna van Bavel (overl. te Venrayj 16. Julius Janssens, 19 j., z. van Theophilus en Maria (anssens. 21. Theresia d'Hont, 8 dagen, d. van Alphonsus en |ohanna van den Bosch. 26. Apolonia Mahu, 8 dagen, d. van Willem en Martha Buijsrogge. Petrus van Waterschoot, 63 j., echtg. van Apolonia Heijman. Overslag. Geboren. 13. Ivonne, d. van Gustave de la Ruelie en Maria Vandepoele. 21. Urbaan, z. van Jo sephus de Cock en Amanda Apers. 28. Andreas, z. van René Delaruelle en Rachel Acke. Stoppeldijk. Geboren. 4. Honoré, z. van Cam. v. d. VeekenVermast. Godefrida, d. van Hubert v. d. Bulck— Swagemakers. 7. Elisabeth, d. van René Dobbelaar—Erpelinck. 27. Carl, z. van Petrus v. Sikkelerus—de Smet. Westdorpe. Geboren. 1. Willy, z. van Raymondus van Himschoot en Valentina Ysebaert. 5. Philomena, d. van Johannes Gijsel en Lima de Martelaere. Overleden. 1. Constantinus van den Abeele, 8j j., echtg. van Melanie Rottier. 7. Een als levenloos aange geven kind van Camillus Nuyts en Camilla Slock. 15. Honoré Goethals, 62 j., echtg. van Clothilde Willems. 21. Clemensi Buijsse, 82 j. wed. van Franciscus Vernaeve. 22. Prudentia Dhaene, 81 j., echtg. van Eduardus Guinau. Marktberichten. AXEL, 16Febr. 1935, Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,7,50, wintergerst 5,75 6,— zomergerst 6,006,25, haver 5,75 —6,00, groene erwten 9,00—10,25 bruine boonen 11,0012,25, duivenboonen 6,00—7,—, paar- denboonen 6,00—6,25, blauw- maanzaad 13,00—14,—, karwei zaad 17,00 18,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 6,— -8,-. HULST, 18 Febt. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 5,00—6,50, wintergerst 5,50—6,25 zomergerst 5,50—6,25, haver 5,00 6,—, erwten 8,50—9,50, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00 —0,00, bruine boonen 9, 11 »50, lijnzaad 5,00 - 6,50, blauw maanzaad 12,00—15,00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 0,00— 0,00. Rundvee aanvoer 5, verk. 3. Varkens 19, 14. Boter per Kg. 1,50- Eieren per 100 stuks 2,50 ROTTERDAM, 11 Febr. De marktprijzen waren alsvolgt; Vlas. Aangevoerd blauw 13120 Kg. 0 58—0,67,5 Holl. geel 11550 Kg. 0,60—0,65, dauwroot 3105 Kg. 0,55—0 60, Groningsch Kg. 0,-,0-0,-,0. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 3,20—3,40, Zeeuwsche bonte 3,20 —3,40, Zeeuwsche eigenheimers 2,00—2,40. Brielsche eigenhei mers 2,40—2,90, blauwe eigen heimers 2,10—2,30, drielingen eigenheimers 1,60—1,90, Friesche eigenheimers 2,50—2,80 Red Star 2,50-2,90, Bravo's 2,80-3,00, bonte en blauwe drielingen 2,20 -2,40. Gerst 6—6,25, haver 6,00 6,40 erwten 9—10,50, bruine boonen 11,50—12,50. Ter veemarkt waren aangevoerd 562 vette runderen, 245 vette en graskalveren00 nuchtere kalveren, 545 schapen en lammeren, 539 varkens. De noteering was als volgt Koeien 0,32—0,56, ossen 0,38 —0,50, kalveren 0,45—0,80, scha pen 0,30—0,37, per stuk 16, 12, 8, lammeren 0,30 -0,39. per stuk 11, 9, 7, varkens 0,34—0,36. CORRESPONDENTIE. X. te A. Desgevraagd geven we aan de gepleegde baldadig heden geen verdere verspreiding. Crisis-publicatiën. De L. C. O. v. Zeeland maakt bekend, dat de aardappelenrege ling oogst 1935, voor wat betreft de vrijstelling van heffing voor een oppervlakte t/m. 5 Aren, als volgt gewijzigd is. In plaats van 5 Aren, worden van de toegewezen oppervlakte de eerste 10 Aren vrtygesteld ▼an heffing, tenzij de toegewezen oppervlakte 50 Aren of meer bedraagt, in welk geval slechts 5 Aren worden vrijgesteld. Bij een verbouw van meer dan 5 Aren blijft de verplichting van teeltvergnnnlng en aanslniling als georganiseerde bij de L. C. O. bestaan. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland. Curatoren in bovengenoemd faillissement maken bekend, dat de slot-uitdeelingslijst door hen op heden is gedeponeerd ter griffiën van de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg en van het Kantongerecht te Terneuzen, teneinde aldaar gedurende tien dagen ter kostelooze inzage te liggen voor de schuldeischers. Middelburg 18 Februari 1935. Viissingen De Curatoren voornoemd, Mr. J. F. VAN DEINSE, Middelburg. C. KAMERMANS, Viissingen. Administratieve hulp gevraagd. Schriftelijke aanmel ding met opgaaf van leeftijd en verlangd loon onder letter D aan het Bureau van dit blad. Namens zijn lastgever zal onder* geteekende op DONDERDAG 21 FEBRUARI, des middags om 2 uur in het café „De Veehandel" aan de Zeestraat te Axel, trachten aan te besteden aan den Nieuwendijk te Axel, ln massa en in perceelen» Bestek en teekening k f8,— (restitutie f 1,verkrijgbaar bij ondergeteekende, Wilhelminastr., Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER J*, K

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3