Wasob aaa hais gevraagd. ZAND te koop DEMON" Kookstciien en Kachels G. P. VLAANDER Landbouw. Gemengd Mieuws. Advertentie ii. Evangelisatie-Samenkomsten Verkeersmiddelen in Zeeland. Dienstregelingen en Tarieven. Vrijdag 22 Februari 1935, AXEL II CORN. BOYS I Donderdag 21 Februari 1935, 2 grijs-blauwe Katten. KOOPJES zijn het ZUINIGST Ijzerhandel - AXEL. dhr. J. VAN WIJK, Haast U! Prima Zeeuwsche Bonte Consumptie-aardappelen id. Poters Klasse B. bij P. DE PUTTER, eenige ouders te Othene in staat te stellen hun kinderen naar de school te Zaamslag te sturen. Ten slotte werd nog dhr. D. A. van Houte herdacht als een goed onderwijzer, die de school op een hoog peil hield, al stelde hij de afd. wel eens teleur. In hoogst vleiende bewoording werd vervolgens de verwachting uitgesproken, dat in dhr. Buma, het huidige hoofd der openbare school een goede keus gedaan is en deze niet zal teleurstellen, ge tuige het feit, dat hij zich bereid verklaarde een door hem geschre ven kindertooneelstukje in te stu- dèeren bij de jeugd voor den eerstvolgenden propagandaavond. Het financieel overzicht wees op f290.83 aan uitgaven en f 248.56 aan ontvangsten, alzoo f42.27 tekort. Gelukkig was be gonnen met een saldo van f 53.59. De collecte-commissie werd tot 10 leden uitgebreid en samen gesteld als volgt: Mej. Abraham- se, F. N. Hiemstra, A J. Hol, P. Huijssen, A. Pieterse, A. Reedijk, J. D. Scheele, A. j. Schieman, J. S. J. Wijna en P. Deij. Dhrn. J. Platteeuw, A J. Schieman en A. Vermaas werden bij acclamatie als bestuursleden herbenoemd. Als laatste punt werd behan deld de eerstvolgende propagan- da-avond, die zal worden gegeven tot versterking der kas en in overleg met de Oudercommissic. Dhr. Schieman vnd., d.e aan een en ander goede leiding gaf, sloot na de rondvraag met een kort woord, deze goed bezochte vergadering. Predikbeurten te »xel Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Hcngstenkcuring. Woensaag had alhier vanwege de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland de verplichte voorjaarskeuring plaats van dekhengsten, die gekeurd werden door de commissie van het Stamboek voor het Nederl. Trekpaard te 's Gravenhage. Goedgekeurd Fermier van P. B. van Hoeve, AxelVictor van H. Bonte, KoewachtBraconnier van H. Kerckhaert, Stoppeldijk; Goliath van D. Fassaert, Stop peldijkAvenir vanjos.de Wael, Ossenisse, goedgekeurd voor 5 jaarMarquis van S. Pieters. Philippine, 5 jaar. Opgenomen in stamboek: Vic tor van H. Bonte, Koewacht; Dragon van H. Kerckhaert, enz, Stoppeldijk; Frederik van C. de Putter, Axel. Goedgekeurd voor het Rijk: Tinus, van J. Koster, Boschka- pelle, Joli van Arth. Roegiers, Assenede, Avenir van Arth. Roe giers, Assenede (B.) Aangevoerd werden 29 heng sten, waarvan 18 stuks werden atgekeurd, terwijl 6 hengsten af wezig waren. Bij de aankomst van den sneltrein uit Eindhoven in Roer mond, bemerkte het stationsper- soneel te Roermond op de buffers tusschen twee wagons een man die zonder plaatsbewijs bleek te zyn, meldt de .Limb Koer." By het onderzoek dat de ge waarschuwde politie instelde, bleek, dat de man in Eindho ven ongemerkt op de buffers van den trein was geklommen en zoo de reis naar Roermond had mee gemaakt. Het bleek verder nog, dat de man naar Amsterdam had Willen komen op deze goedkoo- pe manier, maar dat hy de ver keerden trein had genomen en daar bet Zuiden reisde in plaats Ysm smr het Noorden. Te Düiseldorf reed een Nederlander, woonachtig te Echt, met zyn auto tegen de portiek van een slagerij. De bestuurder, die iD dronken toestand verkeer de, werd naar het politiebureau overgebracht, terwijl ook de auto daarheen werd overgebracht. Bij het instellen van een on derzoek in den wagen bemerk ten de ambtenaren een kcff r, waarin een groote hoeveelheid koffie was verborgen, die ge smokkeld was. De 68 jarige Nederlander werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 14 dagen en een geld boete van 105 mark. De auto werd iü beslag geno men en verbeurd verklaard. De heer v. E. te Velddriel slikte per ongeluk zyn kunstgebit in. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen doch meD slaagde er niet in het gebit te verwijderen. Zijn toestand is niet zoDder gevaar. Een frissche mond met witte tanden door De Nederlanasche Tandpasta ..'WAT Ml jnrlARDI MAAKT iS GOED" Nabij Schiedam reed de 19 jarige W. Spiering op de fiets over den Rotterclamschen aijk. Hy hield zich vast aan een vrachtauto. Bij het passeeren van twee wielrijders, botste S. tegen een van hen op en viel. By kwam met zyn schouder tegen een spatbord en daarna met het hoofd onder een wiel. Met een ernstige schedelbreuk en een woud onder het rechter oog is S. naar het Alg. Zieken huis vervoerd, doch nog tydeus dit vervoer is hy bezweken. Ten kantore van de Steen kolen Handelmaatschappij OraDje Nassau aan de Havenstraat te Amsterdam is ingebroken. De dieven hebben bet slot van de brandkast doen springen en na men daaruit eenige geldtrommels mede met een totalen inhoud aan geld van ruim t 4000. Onder Zuidhorn (Fr.) is Zaterdag de 30-jarige B. L, uit Zuidhorn, door een rukwind van zijn fiats geslagen. De man kwam onder een passeerenden bestelauto terecht en was vrij wel op slag dood. Ook te Blerick is de wielrijder Lenders uit Boekens tegen een vrachtauto gebotst. In zorg- wekkeuden toestand is de mau naar het ziekenhuis te Venlo gebracht. Een oplichter. Bij een ouden man te Klimmen (Limb diende zich een perooon aan, die zich als belastingambte naar voorstelde. Deze klaar- klijkelyk goed op de hoogte bedreigde den bejaarden heer met vervolging, als by hem niet onmiddellijk een groot bedrag aan navordering ter band stelde. De hevig geschrokken belasting ontduiker liet zich bepraten en gat t 300 at, teneinde daarmee een vervolging at te koopen. Toch vertrouwde de oude man naderhand het geval Diet en waarschuwde een marechaussee, die toevallig op den weg pas seerde. Het is dezen gelukt, den pseudo-ambtenaar bij achter volging te arresteeren. Het bedrag werd in beslag genomen, terwyl de oplichter is ingesloten. In het ziekenhuis te Utrecht is overleden de zestien-jarige Marie H. uit Veenendaal. Zy wilde een potje met wryfwas boven het vuur smelten, de was werd echter zoo dun dat de vloei stof over bet potje liep en vlam vatte. Toen zy het potje opnam en naar buiten wilde brengen sloeg haar schort door den wind over het brandende potje met het gevolg, dat haar kieeding in brand geraakte. Op haar gillen snelden de buren toe en wisten de vlammen te dooveD, waarna zy in zorgeiijken toestand naar het ziekenhuis te Utrecht werd gebracht. Daar is zy thans aan hftar verwondingen Imwaken. Beschermde vogels. Het was de Haaksberg«che po- lie ter oore gekomen, dat in den laatsten tijd in de buurtschap Buurse herhaaldelijk beschermde vogels bemachtigd werden. Dit geschiedde dan veelal aldus, dat men er op lette, waar de dieren geregeld plachten neer te strijken en men dan op die plaa sen klem men opstelde. De rijksveldwach ter K. van Houten en da ge meenteveldwachter H Lucas hebben een onderzoek ingesteld, dat niet zonder resultaat is geble ven. Niet minder dan een twaalf tal vog.ls, te weten 3 katuilen, 1 steenuil, 3 torenuileu, 1 specht, 2 donker- en 2 lichtbruine bui- Z8rds, alsmede 1 valk, zijn bij het onderzoek in beslag genomen. Alle beesten, op een na, waren opgezet. Tegen verschillende personen is proces-verbaal op gemaakt, hetzy ter zake het van gen, dan wel het vervoeren of afleveren van beschermde vogels. Buitendien zijn nog een drietal vogelklemmen in beslag geno men. Echtpaar verdronken. Te Hantu- tner Uitburen uabij Dokkum zijn de 76-jarige B. en zijn 76 jarige ecatgenoote levenloos uit een langs nun woning loopeDde sloot opgehaald. Men veimoedt, dat een der echtelieden door de duisternis misleid te water is geraakt, en dat de ander te hulp s gekomen, met boveng- noemd noodlottig gevolg. Nader wordt gemeld, dat voor het invallen vau de duisternis, de vrouw eenig waschwerk ver richtte op het zgn. stapje aau de breede sloot, die voor de woning langs loopt. De vrouw is toen te water gevallen eu op haar hulpgeroep is haar man toegeschoten. Deze moet by ae hulpverleening voorover in het water zijn gevalieo en daar geen andere hulp ter plaatse was, zyn beide oude monschen verdronken. Korten tijd later werden de lijken opgemerkt door een passeerenden predikant. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. BranditichiingVrydag- avoud is op het terrein van ae sigarenfabriek der firma Van iler Tak en Co. te Culemborg, het vuur opgelaaid. Men trachtte de vlammen te dooven met eigen materiaal van de fabriek, doch kon geen water krijgen. Daarna is het vuur met mate riaal van de gemeente brandweer gebluscbt. Gebleken is, dat de standpijp, die aangesloten moet worden op ds waterleiding, met zakken was dicht gestopt, waardoor het bluscbmateriaal der tabrieks- raudweer onbruikbaar was. Zooals bekend, is reeds on- middellyk na het uitbreken van den brand vastgesteld, dat er brandstichting in het spel moest zyn en dit wordt door het thans gebeurde nog eens bevr etigd. - - By de graafwerken tot het leggen van waterleidingbuizen te Nieuwkuik (N.Br.) stortte een muur in, waarlangs men een greppelbad gegraven. Drie arbeiders werden onder het puin bedolven. Een hunner werd zeer ernstig gewond. Detweeandere arbeiders kregen slechts lichte verwondingen. De officier van Juistitie te 's Hertogenbosch stelt een onder zoek id. Geslaagde bankroof. Drie gewapende mannen heb ben de Esrste Nationale Bank te Smith Center in den Amerikaao- schen staat Kansas beroofd van 1500 dollar. Bij bun attocht ontvoerden de bandieten 6 beambten der bank, onder wie 2 vrouwen. Deze wer den geplaatst in den auto der roovers, de mannen moesten aan beide kanten op de treeplai.- ken staan. De beambten werden, voordat zy buiten de stad in vryheid werden gesteld, boven dien van alle kostbaarbeden en tl Alt, Crisis-publicatiën. Uitzaai vlas 1935. Allen, die dit jaar vlas wen- schen te zaaien, dienen een aan vraagformulier in te zenden bij de Landb* uw Crisis Organisatie in de provincie, waarin het vlas zal worden geteeld. Bedoelde formulieren zullen door de Landbouw Crisis Orga nisaties worden toegezonden aan de bij hen bekende vlastelers. Zij, die op 6 Februari 1935 nog geen formulier met daarbij be- lioorende toelichting hebben ont vangen, dienen dit direct aan te vragen bij de Provinciale Land bouw Crisis Organisatie, waatbij zij als georganiseerde zijn aan gesloten. Indien zij niet georga niseerd zijn, moet tegelijkertijd verzocht worden om als georga niseerde te worden toegelaten. De aanvraagformulieren moeten volledig ingevuld op 13 Februari 1935 weer in het bezit zijn van de Landbouw Crisis Organisatie. Aanvragen, die na dien datum binnenkomen, zullen als regel niet meer in behandeling worden genomen. te AXEL in de Chr Bewaarschool, Maandag 11 Febr., des avonds 7 un1*; te SLUISKIL in de Kerk, Dinsdag 12 Febr, des avonds half zeven. Spreker: uit Antwerpen. Allen hartelijk welkom. De Evang. Vcreeniging Gedeputeerde Staten van Zee land hebben eene bijeenkomst belegd van onderscheidene ver- keeisinstellingen in Zeeland en daarbij belanghebbende Colleges en Personen uitgenoodigd op des namiddags 2 uur, in het gebouw van het Provinciaal Be stuur, Abdij, MIDDELBURG. Zij noodigen ieder, die be zwaren of verlangens heeft ten aanzien van het verkeer in en met Zeeland, uit, die tijdig vóór voornoemden datum schriftelijk te hunner kennis te brengen. Voor allen, die zulks doen, is de bijeenkomst tot het geven van nadere mondelinge toelichting, desverlangd, toegankelijk. De pers zal ter bijeenkomst worden toegelaten. Middelburg, 25 Januari 1935. Zondagmiddag om half 3 tegen Competitie Z. V. B. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den heer H. A. SUY te Sint Jar.steen, Absdale, in het café van de kinderen de Vleeschouwer te Koewacht, 't Zand, op des namiddags 3 nar, verkoopen te -Sint Jansteen, Absdale, be staande in Woonhuis, Schuur, Wagenbuis en Varkenshokken en het recht van erfpacht op den grond tot 31 Mei 1946, ka daster gemeente Sint Jansteen sectie E nos. 18, 19 en 20, groot 1.63.80 HA. (3 gem. 203 roe). Te aanvaarden uiterlijk 1 Mei 1935. BETALEN: 30 Maart 1935. Weggeloopen Gaarne inlichtingen bij J. BUMA H. d. O. L. schoolev. tegen belooning. kunt U doen ais U van af heden een nieuw RIJWIEL bij ons koopt. Voor f25,— ontvangt U een ELECTR1SCHE RIJWIELLAMP 6 volt gratis er bij (alles met 1 jaar garantie). PEDALEN per paar (exlra zwaar) met garantie en gemon teerd, voor 45 cent. Alleen deze prijs is geldig tot 28 Febr. HaNüBESCHERMERS p. paar 50 cent. 3 batterijen voor 25 cent, 44/2 Tolt 2 gebruikte HEERENRIJWIE LEN (prima in orae) voor f7 50 en f'8.50 per stuk. Eeu Chevrolet AUTO (luxe) 4-persoons in besten staat en rondom nieuwe banden voor 150 gulden. Voor reparatie aan Rijwielen het «oordeeiigst. Aanbevelend, C. GEELHOEDT, in Rijwielen, Stationsstraat 1, AXEL. Afd. Brab. Rijwielh.-Mij. aan huis bercorgd. J. K DE PUTTER, Lange Dreef, Axel. Adres: Bureau van dit blad. Kanaal. Vraagt prijs en demonstratie bij ZONDAG 10 FEBR. 1935. Voorm. 91/, ure Da. Van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9.30 ure Ds. J. Pos'. Ttkst Ex ;d. 27 2b. Nam. 2 Dezelfde. Catech. Zondag 30. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 n Evangelisatie-samenkomsten te Axei in de Chr. Bewaarschool op Maandag U F--'"', d. s avonds 7 uur.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 4