NEDERLAND EXTRA FEBRUARI- AANBIEDING Mag. „NEDERLAND" *J»CREME Heerencostumes, keuze uit meer dan 200 stuks 9.75 -13.75 15.75 18.75 19.75 Jonyenscostumes, complete spotgoedkoops serie Damesmantels 10 - 20 - 30 procent korting Heorenregenjassen 3.50 5.75 - 7.75 - 9.75 Damesregenjassen 2.95 - 3.95 - 5.95 - 9.75 Geruite Japonstof per el 0.1 Effen wollen japonstof per el 0.54 Effen wollen Japonstof modetinten p. el 0.80 lm. Handweefstof 110 br. 0.28 lm. Handweefstof 120 br. 0.32 lm. Handweofstof 120 br. 0.48 Gemolt. Heerenpantaions 0.69 Gemolt. Hesrenborstrokken 0.69 Wollen Dekens4.50 Wit Flanel per el 0.10 - 0.14 - 0.18 Gestreept Flanel p. el 0.10 - 0.14 - 9.18 Laken Flanel 150 br. per el 0.381 Vitrage wit per el0.08 Vloerbedekking 183 br. per el 0.32 Vloerbedekking 200 br. per el 0.36 Profiteert van deze extra lage Prijzen. EN GROS AXEL. EN DETAIL voorwaarden en bepalingen niet worden inacht genomen en nageleefd, wordt de ver gunning door Burgemeester en Wethouders ingetrokken, echter niet dan nadat be langhebbende schriftelijk is gewaarschuwd alsnog bin nen een door Burgemeester en Wethouders te stellen termijn aan de gestelde voorwaarden te voldoen. 3. Het besluit, tot intrekking der vergunning, is met re denen omkleed en wordt den belanghebbende schrift* lijk medegedeeld. Art. 8. Eike overtreding van eenige bepaling deaer veror dening wordt gestrait met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie hon derd gulden. Bij weer J en w/na Dhr. IZ. DE FEIJTER vraagt, indien deze verordening aan genomen wordt, of die menschen aan de Kreek bij Spui. enz., daar dan niet meer mogen zwemmen. De VOQRZ, antwoordt, dat dit soepel zal worden toegepast Dhr. DIELEMAN was daar ook een beetje bang voor, want in den zomer willen de menschen na een dag van hard werken een beetje gaar. spoelen en dan gaat het niet op om nog een heel eind te gaan fi tsen, terwijl men dicht bij huis een kreek of iels dergelijks heeft. B en W. kun nen dus de toezegging geven, dat het toch mag Dhr. 't GILDE vraagt of de gemengde baden ook verboden zijn. Dhr. VAN KAMPEN kan het standpunt van Burg. en Weth. njet billijken, dat ze een verbod uitvaardigen, dat men daar en daar niet meer mag zwemmen. Nu wordt wel gezegd, dat die verordening soepel zal worden toegepast, maar men zal er niet mee bereiken wat men bereiken wil. Dat is actueel. Spr. wil op dit gebied een ieder de vrijheid laten, doch dingen bestraffen, die niet toelaatbaar zijn. De VOORZ. Zeer zeker, daar is dat verb'id voor. We hebben dus deze materie geheel in han den. Spr. gelooft niet, dat het voor het publiek moeilijkheden zal opleveren. Burg. en Weth. kunnen het niet anders ondervangen dan met een dergelijke regeling. We hebben nog inlichtingen gevraagd en dan moeten we het op deze wijze doen. Mocht de practijk leeren, dat er in den loop van het eerstvolgend seizoen moei lijkheden zijn, dan kunnen wij die nog altijd oplossen. Dhr. VAN KAMPEN verklaart zich op het standpunt te stellen, dat de overheid moet ingrijpen wanneer er excessen zijn. Dhr. DE RU1JTER vraagt, in dien zich exessen voordoen, of Burg. en Weth dan zonder dat verbod maatregelen te nemen of een macht in handen hebben om handelend op te treden. De VOORZ. antwoordt ont kennend en zegt, dat niet ver boden kan worden, dat de menschen zich ontkleedden van de heerenbaan tot het water en in de verordening hebben we gezocht om daaraan paal en perk te stellen. Spr. gevoelt heel goed wat dhr Van Kampen niet wil en dat is, dat er verkleed wordt aan de openbare straat. Dhr. DE RUIJTER Dus op het oogenblik kunnen B. en W. niet handelend optreden. Dhr. VERSCHELLING gelooft, dat we er nog iets dieper op moeten ingaan, want wat moet er van onze bad- en zwemin richting komen, vraagt spr. Hij meent, dat we het toch toe moe ten juichen, dat er op particulier initiatief een bad- en zwemin richting is gekomen omdat de Raad het niet wou. Spr. moet het toejuichen, dat die bepalin gen in het leven worden geroe- Dhr. 'r GILDE geeft te kennen, dat hi in dit opzicht eenigszins van meening verschilt met dhr. Verschelling. Hij ziet niet in, dat wt die dwingende bepalingen in het leven moeten gaan roepen, want onze gemeente is zeer uitge trekt en daarom moeten we m 't zuike bepalingen gaan stellen. De VOORZ. antwoordt, dat het juist is geweest omdat er klachten kwamen, die niet door den b, ugel konden. Dhr. SEGHERS deelt mede, dat hij aanvankelijk ook wel eenige bezwaren had, maar ver klaart zich door de uiteenzetting voldaan. Dhr. C. HAMELINK voelt ook wel, dat Burg. en Weth. iets moeten hebben om regelend te kunnen optreden. Hij maakt de bestuur daarover eens raadplegen. De VOORZ. zegt, dat B. en W. niet bij machte zijn om prij zen vast te gaan stellen. Hij heeft zeer zeker geen bezwaar om daarover met den voorzitter van de zwemvereeniging ee s te praten, maar gelooft, d t het niet noodig zal zijn. Dhr. C. HAMELINK geeft te kennen, dat hij deel uitmaakt van het bestuur der zvv min- richting en acht het juist van veel belang, dat eens met het bestuur wordt gesproken. Naast het bezwaar dat dhr. Van Kampen aanvoert, is er nog een bezwaar, nl. dat er een hoop menschen zijn, die de contributie^ niet meer kunnen betalen. Laten' we aannemen, dat dit niet gelukte dan voelt men wel, dat de bad en zweminrichting om meer pen, opmerking, dat er gezwommen kan worden, waar min wil. Sp<". stelt zich voor, dat er eenige jongelui zijn, die willen gaan zwemmen, doch dit is dan on mogelijk omdat zij geen vergun ning hebben. Hij zou willen, dat in de verordening een zeer gemakkelijke wijze van vergun ning verii enen wordt omschreven. De VOORZ. voegt hieraan geruststellend toe, dat er soepel mee wordt omgegaan. Dhr. C. HAMELINK vraagt of het ook zou kunnen zijn, dat er vergunning wordt verleend voor een bepaalden tijd. Hij meent de bezwaren var. dhr. van Kam pen te hebben aangevoeld ei vraagt of het in dit verband niet mogelijk zou zijn, dat B. en W. de toezegging deden om op de menschen, die gebruik willen maken van het zwembad, een aandrang uit te oefenen. Hij zou tevreden zijn, wanneer hij de toezegging kreeg van Burg. en Weth. dat zij het zwembad- steun zai komen. Ook datgene wat dhr. Verschelling heeft ge zegd, gaat dien kant uit. De VOORZ. zegt dat het een met het ander zijn bezwaren met zich brengt. Spr. is er zelf al getuige van geweest, dat er uit de Kreek te Spui 2 kinder lijkjes werden opgehaald. Laat de overheid thans een begin maken en ingrijpen. Laten we het eens probeeren en heel soe pel toepassen. Dhr. IZ. DE FEIJTER meent, dat we hiermede in de viijheid van de menschen treden, wanneer men ze naar het zwembad wilt hebben. Dhr. VERSCHELLINQ is van meening, dat we moeten voor komen, dat zich meerdere ver- drinkingsgevallen voordoen. Dhr. DIELEMAN gelooft ook, dat we niet de richting moeten uitgaan, om de menschen naar het zwembad te lokken omdat het vooral voor de buitenmen- schen niet geweuscht is, dat ze daarvoor nog een heel eind moe ten fietsen. Hierna wordt de verordening met 9 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen stemmen dhrn. Iz. de Feijter, 't Qüde en Van Kampen. b. Wfjzfglng Politie-veror- dcning Zooals in ons vorig nummer reeds gemeld, is z.h.s. besloten tot eenige wijziging der politie verordening, betiekking hebbend op verkiezingsreclame en op het verkeer. 9a. Vaststelling bedrag per leerling. In verband met het in ons vorig nummer reeds vermelde, zij nog medegedeeld, dat op grond van de vergoeding aan d bijzondere scholen de volgende voorschotten worden verleend f3500 aan het bestuurder ver. voor Chr. Nat. Onderwijs in de Nieuwstraat f 1500 aan het bestuur der R. K. kerk, en f 1050 aan de bijzondere school te Spuiwelke voorschotten in twee termijnen zullen worden betaald, nl. op 1 Maart en 1 September 1935. 10. Ontheffing schoolgeld fn honden belasting. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan P. van Damme en J Jansen gedeeltelijke ontheffing ie verleenen van schoolgeld, we gens vertrek uit de gemeente. Naar aanleiding van het verzoek van Adr. Koster om ontheffing van hondenbelasting, op grond dat zijn hond in het landbouw bedrijf niet kan worden gemist, wordt op voorstel van B. en W. besloten hierop afwijzend te be schikken, aangezien deze hond van zijn meester dezelfde vrijheid ■eniet als een andere losloopende hond. Rondvraag. a. Dhr. C. HAMELINK vraagt ot in verband met de opruiming van de gebouwen voor de traverse, waarbij de vorige week een in storting plaats had, het college van B. en W. voldoende voor zorgsmaatregelen heeft genomen, want het is toch bekend, dat daar eenige werklieden ternauwernood zijn ontsnapt. Hebben B. en W. al een onderzoek ingesteld en ijn zij bereid aan den Raad mede te deeien, wat het resultaat van dat ond rzoek is geweest De VOORZ. antwoordt, dat dit in het college volledig zal worden besproken Spr. heeft zelf zijn maatregelen genomen, want zooais men weet, vvoidt de traverse ook gefinancierd door de provincie. Hij hoopt in een volgende raads vergadering nadere mededeelingen omtrent de vraag van dhr. Ha- meiink te doen. b Dhr. VERSCHELLINQ brengt nogmaals het trottoir aan den Nieuwendijk ter sprake en vraagt of er nu nog geen begin mee kan worden gemaakt. De bewo ners hebben reeds f 110 moeten storten en er wordt nog steeds niets gedaan. Spr. heeft die zaak zelf onderzocht en zegt, dat hij van nabij weet, dat er met een slinksche streek is gehandeld, waartoe hij verwijst naar het dempen van die sloot, hetwelk op aandrang van den gemeente opzichter is geschiedt. De VOORZ. antwoordt, dat het moeilijk is, op het oogenblik kunnen we nog niet verder. Het tweede feit, dat u aansnijdt om trent den gemeente-opzichter, zal nader worden onderzocht. c Dhr. VERSCHELLINQ merkt op, dat er zoowe! in de steden als op het platteland een terug gang in de gasproductie te con- stateeren valt, zoodat we hier ook naar middelen zullen moeten uitzien om dit euvel te voorkomen. Hij acht het het beste om de gasprijzen te verlagen en geett dringend in overweging hiertoe over te gaan, teneinde de afname van gas te bevorderen. De VOORZ zegt nader onder zoek toe. d. Dhr. VERSCHELLINQ brengt in herinnering, dat hij bij post 32 van de begrooting heeft ge vraagd om voor de levering der ververschingen ten behoeve van de leden der stembureaux door gegadigden te laten inschrijven, waarop de Voorz. hem zou ant woorden, doch tot heden toe heeft hij nog niets vernomen. De VOORZ. antwoordt, dat die kwestie den Raad aangaat. Hij heeft er evenwel geen bezwaar tegen om zoo nu en dan eens wat mede te deelen, maar dhr. Verschelling moet toch niet ver geten, dat Burg. en Weth. over allerlei wissewasjes mededeeling kunnen doen. U kunt evenwel aanmerkingen maken. Dhr. VERSCHELLINQ geeft te kennen, dat, wanneer hij dit antwoord had gekregen, daarnaar niet meer zou hebben gevraagd, doch U was het antwoord schul dig gebleven, daar U me had beloofd nadere mededeelingen te doen. Het is opmerkelijk, dat, wanneer er vragen gesteld wor den door onze groep, deze niet worden beantwoord, De VOORZ.Dat verdrukt de onschuld. e. Dhr. SEGHERS deelt mede, dat hem een klacht heeft bereikt omtrent de lichtleiding te Kijkuit. Hij zou in overweging willen geven de middelste van de drie lichtpunten een eind te verplaat sen, omdat er daar behoefte aan is. De VOORZ. antwoordt, dat die zaak bekeken zal worden. Hierna sluit de VOORZ. met dankgebed de vergadering. AXEL, 8 Februari 1935. Toen Woensdagmiddag de bij zondere school in de Nieuwstraat ui,ëingi passeerde daar de auto van den heer B, arts alhier. Nog wilde een 9-jarige knaap, zoontje van dhr. H. Verstraten alhier, den weg oversteken eer de auto naar zijn meening voorbij was, doch niettegenslaande de auto langzaam reed, ging dit niet zonder aanrijding. Tot hevigen schrik van den dokter, die zelf stuurde en de omstanders, kwam het knaapje te vallen en geraakte onder de wielen. Met hevige pijn, een gebroken linkerdijbeen en eenige lichte kwetsuren werd het ventje opgenomen en direct naar het ziekenhuis gebracht nog 's middags is het been gezet en in een gipsverband gewonden, om verder thuis te worden ver pleegd. Gistermorgen had bij het station alhier een verplichte leve ring van slachtvee plaats, waatbij 64 stuks voor het Rijk zijn ver zonden. Volksonderwijs. Woensdag werd in de openbare school alhier de jaarvergadering gehouden vandeafdeeiing Volks onderwijs". Na de gewone plicht plegingen volgde eer. zeer uit voerig jaarverslag van der. se cretaris, die memoreerde, hoe dank zij het werk van eenige werkbijen, het ledental op 93 gehandhaafd bleef. Inderdaad verdient de collecte-commissie lof voor haar propagandistisch en financieel productief werk waarvoor tijd noch moeite ge spaard wordt. Vervolgens werd met woorden van hulde herinnerd aan het werk van mej. Abrahamse,. die het hoogtepunt bereikte, dank zij haar inspiratie's aldus dhr. 't Gilde op gebied van het scheppen van aardige too- neelttes voor jong en oud op de gezellige avonden. Ook dhr, Elsacker werd lof gebracht voor zijn optreden op den propagan da avond in dit jaar. En natuur lijk werd niet vergeten het school reisje dat zoo uitstekend geslaagd is. De afd. was voorts vertegen woordigd op de alg. verg. te Amsterdam en de protestmeeting te Den Haag Voorts werd aan de afd. Zaani' slag f25 afgestaan, ten eind? 20-30-60c/. ■sgi "Wat 17lynAahdt maakt ix! goed"

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 2