Verstopping s Aaabestediog. Houtïerkooping - Axel. nieuwe Houtwaren, een Woonhuis Op Donderdag 7 Februari a.$., Mjjnhardt's Laxeertabletten Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. 1 HENDRIK OVERDULVE, HENDRIK OVERDULVE, HENDRIK OVERDULVE, - hartelijke gelukwenschen tot he bestuur, gelukwenschen met de vervulling van lang gekoesterde wenschen. Spr. uitte de hoop, dat al de verbeteringen die zoo prachtig zijn uitgevoerd, zullen medewerken tot het geestelijke en lichamelijke heil van de kin deren, die aan de zorgen der Vereeniging zijn toevertrouwd. Spr. is verheugd over de groote zegeningen, die deze bij alle Zeeuwen zoo geliefde vereeniging, mocht ontvangen. Nadat de thee was aangeboden, hebben alle aanwezigen met groote belangstelling de verbete ringen in oogtnschouw genomen. (Ontleend aan het verslag in de „Mdb. Crt Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen Bolletje kaas. Marie de Qroote, Oude Wijk F 18. of moeilijke en onregel matige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Prijs per doos 6(J ct. Bij Apoth. en Drogisten De Haaggehe tandarts moordenaar. De Haagsche rechtbank heeft na raadkamer een beschikking gegeven inzake al of niet gerech telijke vervolging van den 46- jarigen tandarts S., wonende aan de Laan van Meerdervoort, die op 2 Nov., j.l. zijn collega H. met een mes doodelijke steken toe bracht, waaraan tandarts H. is overleden. Naar men zich zal herinneren was een onderzoek gelast naar de geestvermogens van verd. De conclusie van de deskundigen was dat verd. krankzinnig is. De rechtbank heeft op grond van dit psychiatrisch rapport S. buiten vervolging gesteld en zijn plaat sing in een krankzinnigengesticht gelast. Familie-drama. Te Boulogne-sur-Seine heeft lich een drama afgespeeld, waar bij een vrouw en haar 4 jarig Koontje Yoes zwaar gewond wer den. De 33-jarige commies by het Ministerie Lucien Milten, die se dert 1926 gehuwd was met Julia Ouala, uit welk huwelyk vier kinderen geboren werden, was ■adert eenigen 'yd zenuwlyder en maakte vrouw en kinderen het leven zoe zuur, dat zyo echtge noot© besloot 'n verzoek tot echt scheiding in te dienen. De man verliet van tyd tot tyd de woning. Op 9 Januari verliet hy zyn vrouw weer en keerde niet vóór den 31 Jan. terug. Hy sloot zachtjes de deur om de kinderen niet wakker te maken en begaf zich met een revolver in de hand naar zyn vrouw, die nog op was en zei, dat hij haar dien nacht zou dooden. D» vrouw durtde niet te gaan slapen en ging by de bedjes van de kinderen zitten breien, terwyl haar man in een kamer daarnaast verwoed brie ven ging zitten schrjjven, welke hij, den een na den ander weer verscheurde. Tegen 6 uur s morgens hoorde de vrouw een buurman de trap opkomen en ze waagde het om halp te roepen. Voordat de buur man echter in de gelegenheid was ook maar iets te ondernemen, ■nelde Million op zijn vrouw toe en sohoot op haar. Zy werd in den buik getroffen, maar slaagde er in, zich in de slaapkamer op te sluiten. Door de paneelen van de deur vuurde de man opnieuw •n verwondde de vierjarige Yoes aan den schouder. Op bet gelaid van de schoten kwamen buren toesnellen en for ceerden de deur. De woesteling Werd overweldigd en aan de poli tie overgeleverd. De toestand Van de vrouw is hoogst ernstig, De kleine Yoes is zwazr ge. dogh niet in levenagevMr. Sportnieuws. Voetbal. Sluiskil Axel 0—1. Het is den Oranjemannen na zwaren strijd gelukt het jeugdige Sluiskil op eigen terrein een nederlaag toe te brengen, zij het dan ook, dat de onzen met de kleinst mogelijke cijfers zege vierden. Door dezen uitslag zijn de mannen van Gans weer een stap verder op den weg naar het kampioenschap. Wij mogen het echter een groot geluk noemen dat de Axelaren Zondag één harer minst sterke tegenstanders ontmoetten, want hadden zij zoowel een doortastende ploeg tegenover zich gehad, de uitslag zou zeer zeker heel anders lui den. Wij kunnen onzen jongens dan ook niet genoeg aanraden de trainingslessen van dhr. Col paert tenzeerste ter harte te nemen, want het samenspel was Zondag geheel en al zoek. Het lijkt ons overbodig er nogmaals op te wijzen, dat het breede samenspel de beste doelkansen biedt. Over den wedstrijd het vol gende Precies op tijd laat scheids rechter C. Koster beginnen. Beide ploegen tellen een tweetal in vallers. Aanvoerder Gans wint den toss en verkiest het eerst tegen wind te beginnen, waarna de midvoor van Sluiskil het le der aan het rollen brengt Lan gen tijd golft het spel op en neer, waarbij niet veel fraais te bewonderen valt. Eenmaal zien we J. van den Berge een gemak kelijke kans om afgemeten voor (e geven, op jammerlijke wijze verknoeien, doordat het leder waarschijnlijk tengevolge van de gladheid over zijn schoen naast het doel „uit" rolt. Aan de andere zijde moet de kleine Dieleman een paar malen han delend optreden maar gevaarlijke momenten doen zich niet voor. Wanneer F. Dieleman den bal te pakken krijgt, snelt hij op de van hem bekende wijze langs het lijntje, zwenkt op het juiste moment naar binnen en lost een schitterend schot, dat doelman Klaassen even fraai weet te kee- ren en met een flinken trap het leder naar zijn voorhoede zendt, doch Dronkers werpt zich voor de voeten van Scharrenburg en nogmaals keeren de Axelaren te rug over den rechtervleugel. Ditmaal lost Dieleman een scherpen schuiver, Klaassen werpt zich manmoedig op den bal, doch wordt door M. Gans belaagd, zoodat de bal tenslotte bijna over de doellijn huppelt, doch juist bijtijds duikt de Sluiskil rechts back op, die het leder met een flinken omhaal weet weg te werken, waardoor het gevaar wordt afgewend. Kort daarop kondigt dhr. Koster de rust aan. Dadelijk na de hervatting pak ken de Oranjemannen flink aan en het duurt niet lang of er komt een verandering in den blanco-stand. Als Dieleman sy- metrisch zuiver voorzet, belandt iet leder via een Sluiskil-been bij J. van den Berge, die den bal als het waie voor den rech tervoet van aanvoerder Gans brengt en kalm maar zuiver plaatst „Marinus" het ronde eeren ding in het hoekske van <laassen's heiligdom. 0—1. Dit irengt ietwat meer leven in de irouwerij en van nu af aan wordt het doel der withemden onder vuur genomen, maar telkens weet de solide verdediging alle ge varen af te wenden. De kleine doelman van de Axelaren moet slechts sporadisch optreden, want een enkele maal komen de Sluis- tillenaren een bezoek brengen. Zoo verstrijkt de tijd meer en meer tot weldra het einde aan breekt en onze stadgenooten een magere 1—0 overwinning boeken, waarmede zij nog steeds de eidlng in hare afdeeling blijven jehouden. AXEL, 4 Febr. 1935. Mijnheer de Redacteur Ia Uw blad d.d. 1 Februari, komt •cn vtrslag voor van de V. V, V, Ik zou gezegd hebben volgens Uw verslaggever) dat wij getracht hebben een goedkooper Concours Hippique in elkaar te steken en wel uit bezui nigingsoogpunt, hiervoor ons in con tact hadden gesteld met den Bond van Landelijke Rijvereenigingen te Breda, die ook in Zeeuwsch-Vlaande- ren hare afdeelingen heeft dit is hee- lemaal bezijden de waarheid. Ik heb gezegdOp het Concours Hippique zullen wij moeten bezuinigen door de geldprijzen zoowel als de deplace- mentskosten te verminderen. Als attractie hadden wij weer iets nieuws willen hebben en hadden ons daartoe gewend tot den Bond van Landelijke Rijvereenigingen te Tilburg niet te Breda) die hier in Zeeuwsch Vlaan deren ook hare afdeelingen heeft. Het antwoord op ons schrijven was, dat deze afdeelingen nog niet vol doende waren geoefend. Daar dit gezegde heel anders luidt, als door U, verslaggever, is weerge geven, zoo verzoek ik U beleefd, dit stukje te willen plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Achtend, A. VAN MAALE, Voorzitter V. V. V. AXEL. Naschrift. Behoudens dan de stad Tilburg, inplaats van Breda, zien wij in wezen geen verschil van meening. RED. Gedurende de maand Jan. 1935. Axel. Huwelijks-aang. 4. Cornell's van Bendegem, 20 j., jm. en Suzanna Cornelia Hamelink, 20 j., jd. Gilles Faas, 52 j., wedn. en Adriana Fijgje de Bree, 46 j., jd. 15. Eduardus Franciscus van Esbroek, 20 j., jm. (van Terneuzen) en Rachel Felicita Melanie Verstraeten, 20 j., jd. 25. Adrianus Karei Marinus Meertens, h7 j., wedn. (van Hoek) en Krina Ver- helst 48 j., jd. Gehuwd. 3. Abraham Marinus Ja cobus Sorber, 24 j., wedn. en Rozelima Sophia Dellaert, 21 j., jd. Izaak Wil lem Lindhout, 21 j., jm. en Cornelia Janna Sorber, 19 j., jd. 17. Cornelis van Bendegem, 20 j., jm. en Suzanna Cornelia Hamelink, 20 j., jd. 24. Gilles Faas, 52 j., wedn. en Adriana Fijgje de Bree, 46 j., jd. 31. Eduardus Fran ciscus van Esbroek, 20"]., jm. (van Terneuzen' en Rachel Felicita Melanie Verstraeten, 20 j., jd. Geboren. 1. Johan Edmondus, z. van Prudentius Joseph Casteels en Celina Maria de Ridder. 16. George Prudent Alida, z. van Aloysius de Groene en Alina Eugenia van Nieu- lande. 19. Camille, z. van Hermanus van den Bos en Rosalia Maria van Meelen. 20. Petrus Adriaan, z. van Jan Dieleman en Maatje Adriana Wiemes. Maria Emma Alphossa, d. van Camillus Cyrillus Jesoirens en Anna Maria Aerens. 25. Jan Jacobus, z. van Dingeman Jacobus Oggel en Janneke de Feijter. Overleden. 4. Janneke Maatje van Hoorn, 3 mnd., d. van Pieter en Cat- harina Johanna Deij. 14. Maartje Maria van Rijn, anderhalve mnd., d. van Cornelis Abraham en Rosalie Marie Naessens. 15. Suzanna Cornelia Goos sen, 32 j., echtg. van Daniël van Taten- hove. 16. Aagtje Bakker, 82 j., echtg. van Jan van Langevelde. Zaamslag Gehuwd. 24. Marinus Moerman, 21 j., en Cornelia Snap, 24 j. 31 Jacob de Bruijne, 21 j., en Geertruida Corstanje, 18 j. Geboren. 3. Adriana d. van Ja cobus Hamelink en Helena Witte. 6. Michiel, z. van Abraham Wilhelm en Maria de Pooter. Johanna, d van Willem de Mul en Maria Wolfert. 11. Jan, z. van Cornelis Kempe en Anthonina Hamelink. 13. Cornelia d. van Job Risseeuw en Catharina Overdulve. 23. Cornelia, d. van Jan Verpoorte en Jacomina Dieleman. Overleden. 7. Sara van Ham, 66 j., echtg van Cornelis de Vos. 12. Elisabeth de Feijter, 32 j., echtg. van Jan Hamelink. 21. Jan van de Velde, 79 j., wedn. van Maria Lensen. 2 Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Jan van Tatenhove en Maria van Doorn. 26. Adriaan van Wijck, 71 j., wedn. van Maria Verberkmoes. Loop der bevolking AXEL. Gedurende de maand Januari zijn in deze gemeente Ingekomen: Hermanus Dees, landbouwers knecht, Sassing P 49, van Ter- neuzen. Wed. Leo Waelput, zonder be roep, Gentsche Vaartstraat C 77 inw., van Rotterdam. Anthonius A. S. Duym, scholier, Walstr. C 41, van St. Nicolaas (B.) Guiseppe Muner, techniciën, Sluiskil P 60 inw., van Terneuzen. J. Buma en gezin, hoofd O. L. school, Noordstraat B 64, van <ockengen (Utr.) Cam. M. de Gronckel en gezin, andbouwer, Eerste Verkorting K 5, van Koewacht. Vertrokkeni Julia M van Overmaire, zonder beroep, Watervliet L 13. naar Anna Paulowna. Cornelis A. Hol, rijksklerk, Nieuwstr. G 55, naar Terneuzen. D. A. van Houte en echtgen., hoofd O. L. school, Noordstraat B 64, naar Schiebroek. Robert A. Ch. en Benignus A. Ch. Ysebaert, scholieren, Kijkuit L 9, naar Echt (L.) Wed. Mars. Mieras, zonder be roep, Weststraat D 32, naar Rot terdam. Krijn P. Dieleman en echtgen., wagenmaker, Kijkuit L 2a., naar Zaamslag. Anna El. Lindhout, dienstbode, Oudenweg 1 4, naar Terneuzen. Abr. Mieras en echtgen., vrijw. sergeant, Koestraat D 96, naar N.-O. Indië. Elisabeth van Buyten, dienst bode, Stationstr. G 40, naar Hulst. Fr. Valent en gezin, landb., Eerste Verkorting K 5, naar Koe wacht. Bastiaan Both, rijksontvanger, Stationsstraat G 18 inw., naar Dinxperlo. Geertruida de Putter, dienstb., Kijkuit K 59a., naar Terneuzen Maatje El. van Cadsand, idem, Fort L 23, naar Zaamslag. Pietro Gaffurini, fabrieksarb Sluiskil P woonb., naar Sas van Gent. P. Warnier en gezin, kantoor bediende, Wilhelminastr. G G 40, naar Hulst. Alida M. L. J. de Smedt, zonder beroep, Kanaalkade A 106, naar 's-Heer Arendskerke. Marktberichten. AXEL, 2 Febr. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,25—7,75, wintergerst 5,75—6,— zomergerst 6,00—6,25, haver 6,00 6,25, groene erwten 9,00—10,— bruine boonen 11,0011,75, duivenboonen 7,50—8,—, paar- denboonen 6,00—6,50, blauw- maanzaad 12,00—13,—, karwei zaad 16,00—18,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6, —8, HULST, 4 Febr. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 5,50 6,50, wintergerst 6,00—6,50 zomergerst 6,6,25, haver 5,75 6,—, erwten 7,00-10,—paar- denboonen 5,50—6,00, duiven boonen 5,00—7,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10, 11,75, lijnzaad 6,00 9,00, blauw maanzaad 12,00 14.00, mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 0,00 0,00. Rundvee aanvoer 2, verk. 1. Varkens 8, 5. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,75 II hoor Op Zaterdag 9 Februari hoopt, zoo de Heere wil, onze vriend JOOST GEENSEN zijn 95sten jaardag te her denken. Dat hij nog lang in ons midden zal mogen blijven, is de wensch van Verplegers en Verpleegden in de stichting „Zorgvliet". Axel, 5 Febr. 1935. v in a A) mms**?: V Heden overleed na langdurig, doch geduldig gedragen lijden, in het zie kenhuis te Terneuzen, onze geliefde Man, Vader, Zoon, Behuwd-zoon, Broeder en Zwager, in den ouderdom van ruim 31 jaar. Namens de diepbedroefde Familie, Wed, H. OVERDULVE- den Engelsman. Axel, 2 febr. 1935. Diep onder den indruk melden wij bij deze het overladen van een onzer gezellen, nl. van den heer die na een langdurig en smartelijk lijden in de kracht zijner jaren aan ons perso neel is ontvallen. Doordat hij, zonder ons aanvankelijk van zijn ziekte in kennis te stellen, met zelfverloochening volijverig en bereidwillig zich gevend, steeds op de meest eervolle wijze zich dienstbaar heeft gesteld aan de belangen onzer zaak, is hij voor ons onvergetelijk en zal zijn nagedachtenis bij ons in dankbare herinneringblijven. Ook naar zijn jeugdige vrouw en zijn bedroefde familie gaan bij ons gedach ten van innige deelneming. J. C. VINK, Uitgever van de „Ax. Crt." Boek- en Handelsdrukkerij. Zaterdag overleed na langdurig, doch geduldig lijden onze vriend en met gezel in den ouderdom van 31 jaar. De hartelijke en kame raadschappelijke wijze, waar op hij met ons heeft samen gewerkt, vervult ons met diep leedwezen over dit vroegtijdig verscheiden» HET PERSONEEL van de „Axelsche Courant". Onzen harteltyken dank voor de belang stelling. die wij ontvingen. ADDY BOM. H. GERRETSEN. Febr. 1935. Yerseke Voor de genoten gunst en vertrouwen, die wij in zoo een ruime mate hebben ondervonden, zeggen wij aan allen onzen harteltyken dank. W. MANGOLD-Schieman. Op Donderdag 14 Fe bruari aanst. des middags om 2 unr zal ondergeteekende in „Het Centrum" in de Zeestraat namens zijn principaal trachten aan te besteden i Set bouwen van in de W1LHELM1NASTRAAT te AXEL in massa of in perceelen. Perc. 1. Grond- en Metselwerk. 2. Timmer- en Ijzerwerk. 3. Lood- en Zinkwerk. 4. Glas- en Verfwerk. Bestek en teekening ad f2 50 (restitutie f 1.verkrijgbaar bij ondergeteekende, Wilhelminastr'. G 62. De Bouwkundige, P. LE FEBER. 's nam. 2 nar, nabij het café van JOS. VAN DAMME te AXEL; verkoop contant, van Eens partij geschikt voor H.H. Landbouwers. A. DIJKSTRA, Deurw. Overdamstrant 184, HUkSf, Axel

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3