lit W00IIÏÏIS 500B Weidestaken Sparren OOST - WEST VASSEÜRs Sctmen-reparatie's let flest. NOORD - ZUID lier uw voordeel uit. CENTRUM BIOSCOOP The King of Jazz. Donderdag 7 Febrnari 1936, Snelheidsduivel te water. KROON CACHETS Recütszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmaki ngen. Openbare Vergadering op Dinsdtg 5 Febrnari 1935, Advertentiën. met SCHUUR AXEL II Terneuzensche Boysl I. M. VEKHULST, NET MEISJE, P. AUGUSTEIJN Zaterdag 2 en Maandag 4 Februari Verder Polygoon-nieuws. degem, Adr. Loof en J. A. Slijpen. Hierna bracht mej. Looij als leidster van het onderwijs op de school een rapport uit, dat onder ademlooze stilte werd gevolgd, maar niettemin aanleiding gaf tot een breedvoerig debat, wegens een reeds jaren bestaande prin- cipiëele kwestie. Eenerzijdsch vond men het zielig de kinderen de dupe te doen zijn van de onverschilligheid der ouders, die niets wenschen bij te dragen tot de kosten van de school op het Kerstfeest, anderzijds vond men, dat dezulken niet konden be voorrecht worden boven degene, die geldelijke offers brengen. Tenslotte werd met meerder heid besloten alle kinderen voort aan gelijkelijk te doen deelen in de giften en bij wijze van col lecte de onkosten te bestrijden. Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen dhrn. C. Schieman met 24, Schutz met 25 en werd gekozen met 23 stemmen dhr. Jac. Wieles in de vacature. Bij de omvraag werd o.a. in overweging gegeven om den oud- predikant van hier, ds. Ruysch van Dugteren, uit te noodigen tot een spreekbeurt ten bate der school. Na het zingen van Qezang 96 werd de vergadering door mej. Looij met dank aan Qod gesloten. Kijkuit. Woensdag- en Donderdagavond jl. werd alhier een uitvoering gegeven ten bate der Zondag schoolstichting „Immanuël". Het was een goede gedachte om inplaats van één, twee avonden aan dat doel te wijden, waardoor het totaal bezoekers nog grooter en het zaaltje nu niet zoo overvol was. Het programma bevatte de gewone samenspraken en ta bleaux, afgewisseld door kortere en langere, ernstige en luimige declamaties. Het zou te ver voeren alles tot in de details wéér te geven, maar toch willen we hier memo- reeren „De publieke les", „De visschersvrouw" en „De knecht van Dokter Benardo", die het publiek zeer deden genieten van de groote dosis humor, die er in verwerkt was. En dan de hoofdschotel, het stuk in vier bedrijven „Wil tegen wil", meer dramatisch in zijn genre, viel al evenzeer in den smaak. Van de tableaux leek „Vrede" ons het mooiste geslaagd. De afdeeling declamaties werd verzorgd door een dame en twee heeren, die zich schitterend van hun taak kweten. Vooral de twee heeren uit Axel, die het publiek van den aanvang tot het einde bijzonder wisten te boeien. Een woord van dank aan de spelers voor hun toewijding en aan het publiek voor de mede werking en belangstelling, was het slot van de bijeenkomsten. De netto-opbrengst bedroeg f 15,72, terwijl het getal bezoekers 130 was. Ten gemeentehuize te Zaam- slag werd onlangs ten overstaan van het Dag. Bestuur verkocht de voormalige openbare school te Othene voor de som van f 3400. Door omstandigheden werd deze koop nietig verklaard en had jl. Dinsdag herveiling plaats, waarbij hoogste bieder was dhr. J. de Putter Az. te Othene, voor den prijs van f 2400, dus f 1000 minder. Dinsdag werd te Zaamslag in het café van den heer C. P. de Regt aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Axel- schen weg. Inschrijvers waren: C. H. H. Wisse f 3356, P. en A. van den Branden, Hulst, f3160, Wed. v. d. Poel, Lamswaarde, f 3050, A. P. Kaijser f2950, Wed..A.Qalle en A. de Visser f2790, P. J. van Fraaijenhove f 2553, J- de Potter, Hulst, f 2539, K. Dieleman f 2465 en L. W. Hamelink f2325. De inschrijvers, achter wiens haam geen woonplaats is vermeld, Wonen te Zaamslag. De aanbesteding geschiedde in massa, Tern. Crt. De Commissaris der Ko- filngln heeft met ingang; van 1 Februari a.s. aan Th. P. J. Hage- man eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de ge meente Eede. Over de nieuwe uitrusting der Kon. Marechaussee in Brabant en Zeeland weet het „Dagbl. van N.-Br." het volgende mede te deelen ln de le divisie (Noord Brata it en Zeeland, behoudens de Noor delijke eilanden) zullen op eenige tactische punten motoren met zijspan (Harley Davidson) gesta- tionneerd worden, nl. te Ter Neuzen, Vlissingen, Steenbergen, Gilze-Rijen, Eindhoven en Oir- schot. Met deze motorrijwielen is men zeer ingenomen. Men had ze al veel eerder dienen te hebben. Het verleent een veel snellere bewegingsmogelijkheid, hetgeen in den tegenwoordigen tijd bij het opsporen van strafbare feiten, het achterhalen van delinquenten enz. noodzakelijk is. Gemnkzucht of een ander gebrek is oorzaak, dat vele menschen hun rijwiel maar ergens plaatsen, zonder eenig toezicht of zonder maatregelen te nemen, dat het even gemakkelijk door anderen kan worden weg genomen. We schreven er reeds meer over, dat als in zoo'n geval de fiets vermist wordt, het al heel gemakkelijk is om naar de politie te gaan en die te laten zorgen, dat het terecht komt. Een andere vraag is, of men verantwoord is. We weten, dat de politie ook desondanks alle moeite doet, om den dader op te sporen, maar dat het toch billijk is te eischen, dat men ook zelf door een slot of berging op beschutte plaatsen zijn fiets waarborgt. Ook de politie alhier zou gaarne zien, dat zij, die hun rijwielen ergens aan den openbaren weg plaatsen, deze minstens vastzetten met een ketting met letterslot. Indien de betrokken eigenaars zelf geen enkele voorzorg nemen, zal men ten slotte ook geen notitie kunnen nemen van aan gifte van vermiste rijwielen. In sommige steden geldt dit zelfs als regel en vraagt men eerst of de eigenaar behoorlijk voor zijn rijwiel gezorgd heeft, alvorens een onderzoek in te stellen. We melden dit naar aanleiding van verschillende aangiften, die hier en in de omgeving werden gedaan van verloren of gevonden rijwielen. Windbuksen. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft aan de burge meesters verzocht, rekening te houden met de circulaire van den Minister van Justitie, waarin deze mededeelt, dat op enkele plaatsen bij de politie de meening heeft postgevat, dat windbuksen en in het algemeen luchtgeweren als vuurwapenen in den zin van de Vuurwapenwet 1919 zijn te be schouwen. Dit is onjuist. Politiediensten. Dat het beroep van politieagent in een groote stad nogal eens een avontuurtje meebrengt, moge blij ken uit een paar staaltjes van een oud stadgenoot, die we toe vallig vernamen. Het moge bekend zijn, dat te Amsterdam het niet alleen riskant is om zijn rijwiel onbeheerd te laten staan, maar zelfs motorrij wielen en auto's zijn niet veilig als ze niet op slot of onder toe zicht staan. Te Amsterdam wer den er in December van het vorige jaar verscheidene opgepikt en ontvreemd. In verband daarmede werd opsporing verzocht van een zekeren Geurs, te Amsterdam. Bedoelde oud-stadgenoot, dien we P. zullen noemen, kende dezen Geurs en surveilleerend op den Nieuwendijk met een collega, zag hij eenige opgeschoten jon gens loopen met schijnbaar geen goede bedoelingen. Onder hen herkende P. den door de recherche gezochten Geurs. Hij trad op hem toe en arresteerde hem. G. hield zich aanvankelijk onschul dig, doch op het politiebureau bekende hij aan verschillende diefstallen zijn medewerking te hebben verleend. P. had dus een goede vangst gehad en zoo zag men, dat terwijl rechercheurs overal speurden, de opmerkzaam heid van P. den schuldige in handen van de justitie leverde. Maar de dag zou nog beter worden, want toen P. 's ochtends 5 uur zich naar een controlepost zou begeven, werd opeens in het donker zijn aandacht getrokken door een persoon, die op ver dachte wijze heen en weer slen terde. P. stelde zich achter een hoek op om hem te bespieden en juist kwam een nachtwaker, die eveneens die persoon had opgemerkt. Kort daarop bleef verdachte staan bij een onbeheerd rijwiel en toen hij meende, dat niemand hem zag, steeg hij op het rijwiel en reed in de richting van P. De nachtwaker reed hem tegemoet, alsof hij niets ver moedde, doch toen deze voorbij den dief was, keerde hij terug en greep hem bij de kraag, zoodat een worsteling ontstond. P. snelde toe en dreigde te schieten, waarop de dief zich gaf en in de boeien werd geklonken. Bij onderzoek bleek de dader een vlijmscherp dolkmes bij zich te hebben, zoodat deze arrestatie niet zonder gevaar was geweest. Dit zijn van die staaltjes, waar over de krant in den regel weinig geeft, maar die toch wijzen op activiteit, moed en ijverige plichts betrachting, maar ook op gevaren, die op het platteland gelukkig meestal onbekend zijn. We gaven dit voor de aardig heid weer, omdat het een vroegere stadgenoot betrof. verdrijven kou en pijn ■■Wat TU'j^nAacdt maakt tó goed Predikbeurten te axel. ZONDAG 3 FEBR. 1935. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 91/, ure Ds. Van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. Post. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 29 Januari werden de volgende personen veroordeeld M. A. L., huisvr. F. G., 39 j., te Hontenisse, wegens beleediging tot f 10 of 5 d. hecht. E. M. L., huisvr. Fr. v. W., 39 j., te Westdorpe, wegens als voren tot f 10 of 5 d. M. P. v. H., huisvr. F. S., 39 j., te Stekene, wegens diefstal tot f25 of 15 d. Cassatie. Door den Officier van Justitie te Middelburg is beroep en cas satie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 25 januari jl., waarbij in hooger beroep L. v. C, 45 j., jager te Axel, ter zake van ten laste gelegde Jachtwetovertreding is ontslagen van alle rechtsvervol ging. Woensdag is ter zitting van de Arrondisse nents-Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burger lijke Zaken, beëedigd als notaris ter standplaats Oostburg, de heer J. Mijs, benoemd in de plaais van den heer A. Mijs, overleden. Eveneens werd beëedigd als kantonrechter plaatsvervanger te Middelburg, de heer Mr. F. B. Evers, advocaat en procureur te Middelburg. Zaterdagnacht is inbraak ge pleegd in het kantoor van den houthandel der tirma Den Bouw meester, Bor8ius &VanderLeyé te Middelburg. De inbrekers zijn binnengekomen door het openschuiven van een raam. Op het kantoor werd een bureau ge forceerd, waarin evenwel geen geldswaarden aanwesig waren De brandkast bleek onaange roerd. De dieven hebben niet veel succes gehad, daar niets wordt vermist. Nabij Someren, N.-B., is een smokkelauto, die door amb tenaren van den Crisis-Zuivet- d enst werd achtervolgd, tijdens de vlucht op een muilen zand weg vast geraakt. De bestuurder werd gearresteerd. Te Sappemeer reed een ver tegenwoordiger van de Spiritus fabriek te Sappemeer de ongeveer 40 jarige Bronda, uit Winschoten, met zijn auto en kwam bij Hoo. gezand met het rechtervoorwiel van de auto in aanraking met een verhooging laDgs het trottoir. De wagen geraakte daardoor in bet Winschoterdiep en verdween in de diepte. Direct schoot van alle kanten hulp toe. Toen het gelukt was den heer B uit den wagen te trekken, bleek hij reeds te zijn overleden. Een eveneens in den wagen zittende dame, de onge veer 65-jarige moeder van het slachtoffer, werd weer bij kennis gebracht. - Tijdens den brand van het fabriekencomplex te Dob Haag werd de 74-jarige timmerman Johannes Kamp vermist. Vermoed werd, dat hij in het brandende gebouw was terugge keerd en daar door den enormen vuurgloed en den verstikkenden rook bedwelmd is geraakt. De man moet een vreeseljjke dood in de vlammen hebben gevonden. Gisteren is het lijk onder de puinhoopen gevonden. Door de politie te Nijmegen is op verzoek van de politie te Breda derwaarts overgebracht zekere W., die een inbraak heeft gepleegd in een kiosk op het station te Nijmegen Hij wordt er van verdacht ook in Breda een aantal inbraken te hebben gepleegd. Uit Nelson (Br.-Columbia) wordt gemeld, dat een trein van de Canadian Pacific Railway in de bergen bij Corteli ten Westen van Nelson tengevolge van het heerschende noodweer, door een sneeuwlawine bedolven is. Een trein met verplegingspersoneel is naar de plaats van het ongeval ge zonden. Naar verluidt, zouden drie leden van het treinpersoneel by het ongeluk om het leven zijn ge komen. Daar de lijn op tal van plaatsen door de sneeuw versperd is, zal het vermoedelijk uiterst moeilijk blijken te zyn, den ver ongelukten trein te bereiken. In de nabijheid van Bari, in de Ilaliaansche provincie Apu- lië, zijn enkele boerenhofste den onder den sneeuwlast, die op de daken lag, ingestort. Niet minder dan 27 gezinnen zijn hier door dakloos geworden. Gewond werd niemand. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 1 Februari 1935. De Burgemeester, BLOK. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den heer R. J. DE BLOCK te Zuiddorpe, in het café van den heer I. Migom te Zuiddorpe, Oudenpolder, op des namiddags 3 aur, verkoopen en het recht van erfpacht op den grond tot 1 October 1950, eigendom van de Familie Onghe- na, alles te Zuiddorpe, Ouden polder, kadaster sectie B deel van nummer 1524, groot 2 aren 87 centiaren. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen uiterlijk 2 Maart 1935. Met toestemming eigenares kan in pacht volgen ongeveer 44 aien 56 centiaren bouwland aldaar. Zondagmiddag om half 3 tegen Competitie Z. V. B. TE KOOP A *7 cent. Hotel „Graanbeurs", AXEL. Biedt zich aan i als werkster of dagmeisje. ■AXEL. Effecten - Coupons - vreemd Geld - Deposito - Assurantiën. aanvang 8 nur, HOOFDFILM Een schitterende, gekleurde revue-film. Een showfilm uit een keurcollectie van wereldberoemde sterren. Schitterende recencie's in de groote bladen. Als tweede Hoofdnummer: Een fijn gespeelde sportfilm, waarin op verbluffende wijze spannende waterrace's zijn opgenomen, die nog nooit door de film zoo goed werden opgenomen en vertoond. Toegang alle leeftijden. (Zie verder plakbiijetten). (46j Wc)' Doos/2 KROONTJES 50d Ttkst Ex jd. 272. Nam. 2 Dezelfde. Cstech. Zondag 36. Nam. 2

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3