gelukkig jaar Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentiën. P. AUGUSTEIJN AXEL. Effecten - Coupons vreemd Geld - Deposito Assurantiën.. Vrijdagmiddag had teZwar- temeer onder de gemeente Em- men een hevige ruzie plaats tusschen den 28-jarigen G. Beek man en zijn zwager P. Er volgde een vechtpartij, waarbij B. plotseling een steek met een mes in de zy kreeg. Hij zakte bewusteloos ineen en werd in ernstigen toestand naar het Zie kenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Op het perron van het station te Haarlem stapte de 50 jarige weduwe S. uit Bever wijk uit den trein, terwijl deze nog niet geheel stil stond waar door zjj bekneld geraakte tus- iGben perron en treeplank. Met inwendige kneuzingen werd zij opgenomen. Ter plaatse is zij kort daarna overleden. Te hard gereden In de gevaarlijke bocht in den weg ArnhemAmerstoort. nabij Renswoude, is Dinsdag avond een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een kleine autobas uit Duitschland, waarin zeven personen waren gezeten, reed tegen een boom, vermoedelijk doordat de chauffeur te laat de bocht opmerkte en daardoor met een te groote snelheid door deze gevaarluke plaats in den weg reed. De bus werd geheel vernield, alle inzittenden werden min of meer zwaar gewond. De botsing moet wel met een ontzettende kracht plaats hebben gehad, daar de bus to taal was opengescheurd. De plaats van het ongeluk bood een versehrikkelijken aanblik. Tus schen de stukken van de ver nielde autobus lagen de luid- kermende gewonden, verschil lende van hen badende in hun bloed. Van alle kanten werd onmiddellijk om medische hulp gevraagd, welke gelukkig spoe dig aanwBzig was. Het parket uit Amerstoort werd eveneens gewaarschuwd. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de remmen der bus in orde waren. Een der passagiers is reeds overleden. Gefortuneerde zwerver. In een woning te Rotterdam, werd dezer dagen het lijk ge vonden van een zwerver, een pasporteerd Indisch militair, die daar alleen woonde en van git ten en aalmoezen leefde, leder een, die riem kende, dacht dat de man de bitterste armoede leed, gezien de manier waarop hij steeds zijn kostje ophaalde. Bij onderzoek kwam vast te staan, dat de man den laatsten tijd ernstig ziek was geweest en zonder geneeskundige hulp was overleden. Toen de politie een onderzoek instelde, was zü niet weinig verbaasd op onderscheidene plaatsen aan bankpapier en zil vergeld in totaal een bedrag van niet minder dan /8u00 te vin den. Het geld is in beslag ge nomen. Wanneer er geen erfgenamen komen opdagen, vervalt het aan het rijk. Oplichter gearresteerd. De gemeentepolitie van Oss ontmoette op een van haar nachtelijke ronden een verdacht uitziend persoon, die bjj zijn aanhouding een naam opgaf welke den beambten onwaar schjjnlijk voorkwam. Op het politiebureau bekeede de man aan den inspecteur dat hy een valschen naam had opgegeven en in werkelijkheid een zekere J. C. S. was, 51 jaar oud, en geboren te Volendam. De aan gehoudene bleek by nader on derzoek in het Algtmeen Poli tieblad voor te komen, waarin hijaldus de Tel.stond gesig naleerd als een geraffineerd op lichter, wiens opsporing door den burgemeester van Asten was verzocht. Sinds geruimen tyd maakte de aangehoudene er zyn werk van verschillende winkeliers in de grensstreek ernstig te dupeeren, door van hen onder valsche voorwendsels goederen, meestal schoenen ot sigaren, zonder betaling in ont vangst te nemen, welke S,, zooals hjj voorgaf met een zoet winstje over de Duitsche grens zou smokkelen. Binnen enkele dagen zoo beloofde Szou hij dan bij de betreffende winkeliers de opbrengst komen afdragen. De man gaf echter nadien taal nog teekeD, Zaterdagmorgen fietste de 18 jarige J. Struik, wonende in de Haarlemmermeer op den Sloterstraatweg te Amsterdam, vlak achter een autobus van lijn G. Toen de bus stopte, gooi de S. het stuur om en reed met flinke vaart langs den wagen. Juist op dat moment naderde een vrachtauto van den anderen kant. De chauffeur van dezen auto zag S., die plotseling ach ter de bus vandaan kwam, te laat, zoodat hij niet meer kon uitwijken. S. werd door den vrachtauto gegrepen en vrijwel op slag gedood. dat de vrouw ernstige verwon dingen had opgeloopen in de hartstreek. Zelfs werd een der longen doorboord. Het slacht offer werd naar hef ziekenhuis overgebracht, waar zij echter spoedig overleed. Intusschen werd de dader naar het politiebureau overgebracht, waar hij verklaarde uit jiloersch- heid te hebben gehandeld. Het echtpaar Van Dobbelaere leefde in slechte verstandhouding. Af en toe echter verzoenden bei den zich weer, maar de vrede duurde nooit langer dan een paar dagen, er is een kindje, dat nog geen jaar oud is. Bmtale inbrekers. Donderdag is een brutale inbraak gepleegd in den banket bakkerswinkel van A. B. te Blerick. Toen de heer A., die daar naast woont, thuis kwam, zag hij, aldus de „N. Venl. Crttwee hem onbekende manspersonen aan de woning van staan. Dit kwam A verdacht voor. Op zyn informatie dealden beide mannen mede, dat zij hun meisjes, die met anderen op stap wareü stonden op te wachten. Aangezien A. deze mededee- ling geloofwaardig voorkwam, schonk hy verder geen aandacht aan de beide personen en ging hij naar binnen. Hierna moet een van beiden door een kelderluik naar binnen zyn gekropen en vervolgens de deur aan de binnenzyde hebben geopend om den anderen inbre ker, die buiten op post wai blijven staan, binnen te laten. Juist was de eerste inbreker binnen om zyn collega door de voordeur binnen te laten, toen een controleur van den particu lieren veiligheidsdienst naderde. De controleur, die het geval niet vertrouwde, ging op de woning af. Do inbreker, die zich in de woning bevond, ver zocht den controleur geen rumoer te maken en muisstil te zyn. Hy was pas als nieuwe knecht in de banketbakkerszaak aange nomen, evenals zijn vriend, die nog buiten wachtte. Samen waren zij uit geweest en wat laat thuis gekomen. Dit vrees voor bun baas, die niet op deze late thuiskomst was gesteld, hadden zy besloten om zich stiekum toegang tot de woning te verschaffen. Uit het verhaal, dat de man opdischte, bleek den controleur, dat deze met de huiselijke om standigheden op de hoogte was, zoodat hij geen argwaan koes terde en zijn controle verder voortzette, waarop beide mannen kalm naar binnen gingen en de deur achter zich sloten. Vervolgens hebben zij den winkel en de bakkery doorzocht en zich tegoed gedaan aan de verschillende levensmiddelen, welke zich daar bevonden. Een party blikjes sardines en koekjes, alsmede een paar schoenen en andere voorwerpen zijn door de indringers medegenomen. Moord ln een café te Gent. Dezer dagen werd de tiende politiewijk te Gent in opschud ding gebracht door een moord aanslag op de 24-jarige Coralie Leeman, een Gentsche van ge boorte. De dader is de man van het slachtoffer, de 22-jarige me taalbewerker Ernest van Dobbe laere, eveneens Gentenaar van geboorte. Omstreeks 4 uur in den middag ontmoette Van Dobbelaere zijn vrouw in een herberg aan de Begijnhoflaan. Wat er precies is voorgevallen, weet men nog niet, maar op een gegeven oogenblik sprong de man met een geopend mes op zijn vrouw toe en bracht haar verscheidene steken toe. De dader kon spoedig worden ontwapend, terwijl di. Bernaert, wiens hulp was ingeroepen, het slachtoffer onderzocht. Het bleek, Aanslag op 14 jarig meisje Te Parijs heeft zich eon on gewone poging tot borooving afgespeeld ten huize van een arbeidersgezin. Het echtpaar Durand, dat werkzaam is in een fabriek van electriciteits- melers, had gedurende de ar beidsuren de zorg voor het 5- jarig zoontje opgedragen aan het 14-jarige nichtje Andrée Salin. Tegen half negen 's mor gens werd op de deur geklopt en, toen het meisje opendeed, kwam een vrouw de 24 jarige Olympe Biger, die op dezelfde fabriek als de Durands werkte, binnen. Het meisje kende haar en geloofde, dat de vrouw waar- beifl sprak, toen zij haar mede deelde, dat zij te laat op het werk was gekomen en niet tot de fabriek werd toegelaten. Zij zeide, dat zy door Andrée's tante gezonden was om te ky- ken, hoe 't huis stond en meteen even uit te rusten. Nadat zy eenige minuten met het kind gepraat had, ging zij weg maar kwam direct te rug, onder voorwendsel, dat zij haar beurs, die vol bankbiljetten was, vergeten bad. Het meisje boog, om op het karpet te zoeken en op hetzelfde oogenblik legde de vrouw baar een, van een electrischen draad gemaakten 9trik om den hals, welken zij toetrok. Het kind verweerde aich heftig en trachtte te schreeu wen, maar het kon niet hard roepen, omdat haar keel dicht geknepen werd. Toch schynt de vrouw gevreesd te hebbeD, dat men hulpgeroep zou hooren zy liet den strik los en giDg huilend op een stoel zitten, waarop zij zeide, dat zij zich van t leven wilde berooven en de kamer verliet. Doodelijk verschrikt sloot het kind zich in de kamc-r op, tot haar tante in de namiddag te rugkwam Deze waarschuwde onmiddellyk de politie, die een onderzoek ten huize van Oivmpe Biger instelde en daar, op aan wijzing van Audréa Salin, aan den muur hangend, het ijzer- draad vond, waarmede de vrouw het kind had willen wurgen. De vrouw ontkende den aan slag te hebben gepleegd, maar werd in voorloopige hechtenis gehouden. Vliegtuig in nood. Sadert Vrijdagmiddag werd een Amerikaansch verkeersvliegtuig, dat een dienst onderhoudt van Albany in den staat New York naar Canada, vermist. Aangezien het vliegtuig over het AlJegha- nies-gebergte had moeten vlie gen en boven dit gebied een hevige sneeuwstorm had gewoed vreesde men, dat het toestel een ongeluk had gekregen. De be kende vlieger Dean Smith ging op onderzoek uit en seinde draadloos, dat hij het vermiste vliegtuig had ontdekt op een besneeuwd en vry wel ontoegan kelijk plateau in de Adirondacks, het Noordelijk gebergte van de Alleghanies. De vier inzittenden bevonden zich klaarblijkelijk in veiligheid want zy beantwoord den de teekens van Smith met behulp van zaklantaarns. Volgens Smith bevond het toestel zich niet ver van Cana da-meer, waar het klaarblijke lijk ten gevolge van den sneeuw storm terecht kwam en een noodlanding moest maken. Toen de hulp-expeditie ter plaatse kwam, bleken alle vier ongedeerd te zijn, hoewel de tnaohiBs totaal yerniald was. Gedurende de maand December. Axel. Huwelijks aangiften. 13. Cornelius Pranciscus Buijs, 26 j-i jm- (van Anna Paulowna) en Julia Maria van Overmaire, 22 j., jd. 20. Abraham Marinus Jacobus Sorber, 24 j weduwn. en Rozelima Sophia Dellaert, 21 j., jd. Izsak Willem Eindhout, 21 j-, jm. en Cornelia Janna Sorber, 18 j., jd. Gehuwd. 6. Krijn Pieter Dieleman, 26 j jm. en Maria Koekkoek, 24 j., jd. Jacobus Wieland, 23 j„ jm. en Jozina Pieternella Dey, 25 j jd. 27 Cornelius Pranciscus Buijs, 26 j., jm. (vaa Anna Paulowna) en Julia Maria van Overmaire 22 j., jd. Geboren. 5, Jan Marinus, z. van AdriaanScheele en Christina Elizabeth Verbage. 10. Richard Hermann Petrus, z. van Richard Heinrich Güth en Amelda Emma Celestina Smolenaers. Jacobus Abraham, z. van Jan Geelhoed en Prancina de Smit. 12. Fran cois, z. van Francois Hamelink en Cornelia Rinn. 18. Elisabeth Christina Jacoba, d. van Jan Jozias de Koeijer en Maria de Feijter. 19. Annie Marie Joeé, d. van A'oise Joseph van Over loop en Maria Louisa Martens. 27 Pieter, z. van Jan Marinus Verberkmoes en Pleuntje Tan- neke van de Voorde. Overleden. 6. Prudent Aman- dus Cappendijck, 36 j., z. van Augustus Anthonius en Rosalia Verschelden (van Zuiddorpe). 9. Catalina de Feyter, 94 j wed. van Jan Huyssen. 19' Rosalie Marie Naessens, 40 j., echtg. van Cornells Abraham van Rijn. 29. Johannes Cornelis Schieman, 68 j, wedn. van Jan- neke Fran poise van Doeselaar. Loop der bevolking AXEL. Gedurende de maand Decem ber 1934 zijn in deze gemeente Ingekomen: Abraham Jacobus Sol, koop man, Oudewijk F 67 inw. van Bergen op Zoom. Janneke Provoost geb. van Liere, zonder beroep, Stationstraat G 5a van Terneuzen. Abraham Moes, timmermans knecht, Weststraat D 50 inw. van Hilversum. Jacobus Dees, landbouwers knecht, Kanaal K 30 inw. van Zuidzande. Krijn P. Dieleman, wagenma ker, Kijkuit L 2a, van Borssele. Jan de Feijter, arbeider, Oude- weg 1 11 inw. van Anoka (N. Amerika.) Jan Verhulst, bakkersknecht, Coegorspolder P 46 inw. van Wissenkerke. Sportnieuws. Voetbal. A.s. Zondag krijgen de Axelaren het jeugdige Hoofdplaat op be zoek en hoewel wij geenszins gelooven, dat de gasten ook maar eenige kans hebben tegen den oud-tweedeklasser, zoo willen wij de mannen van Gans toch ten zeerste aanraden het niet te kalm op te nemen. I eneinde een zoo volledig mogelijk overzicht te krijgen, laten wij hieronder den stand der competitie volgen KON. NED. VOETBAL BOND 3e klasse. Breskens 11 8 0 3 36—27 16 Axel 10 7 1 2 48-15 15 De Zeeuwen 10 5 2 3 17—15 12 Hulst 9 5 13 14-13 11 Terneuzen 2 11 4 2 5 17—22 10 Vlissingen 2 8 3 2 3 19—14 8 Sluiskil 10 4 0 6 17—26 8 Hoofdplaat 9 2 0 7 12—20 4 0fanje 8 1 0 7 11-39 2 De Burgemeester van AXEL verzoekt hen, die ter verkrijging van een crediet geld hebben afgedragen of ge zonden aan de Onderlinge Spaar- instelling, de Spaar- en Crediet- vereenigfng „EIGEN HULP" of de Vereenigde Spaar Credietbank alle te Schiedam (houder M van Weerden) zich tot het verstrekken van inlichtingen ten spoedigste bij hem te vervoegen. Verloofd Axel lerseke ADDY BOM H. GERRETSEN, Arts. 1 Jan. '35. Geen ontvangdag. Met wederkeerigen gelukwensch, bedan ken de Heer en Mevrouw BOM- Meerburg Snarenberg hartelijk voor de ontvangen Nieuwjaars- wenschen. De Heer en Mevrouw fi**®1®'' FANOY zeggen met we derkeerigen gelukwensch vrien delijk dank voor de ontvangen Nieuwjaarswenschen. Vertrokken: Maria A. E. Kegels, zonder beroep, Zeestraat A 23 inw. naar Hilversum. Rozalia M. Heyens, dienstbode. Sluiskil P 85 naar Hontenisse. Levinus de Putter en gezin, landarbeider, Fort L 39 naar Zaamslag. Theophilus Buys,schaapherder, Sassing P 3 inw. naar Graauw (Z.) Krina den Beer, zonder beroep, Fort L 27a naar Putten (Gelderl.j Marguerite de Block, dienst bode, Sluiskil P 37 naar Zuiddorpe. Axel. De loop der bevolking over 1934 was als volgt: Geboren 58 m., 52 vr., tof. 110. Gevestigd 114 m., 134 vr., tot. 248. Overleden 27 m.,21 vr., tot. 49. Elders overleden behoorende tot de bevolking 1 vr. Vertrokken 124 m., 145 vr., tot. 269. Bevolking op 31 Dec. 1933: 3225 m., 3094 vr., tof. 6319. Bevolking op 31 Dec. 1934: 3246 in., 3113 vr., tot. 6359. Vermeerderd met 21 m., 19 vr. tot. 40. Levenloos aangegeven 2 m 2 vr., tot. 4. Voltrokken huwelijken 53. Echtscheidingen geene. Geboren niet behoorende tot de werkelijke bevolking 1. Overleden niet behoorende tot d§ werkelijke bevolking 2. Ds. en Mevr. VAN OEVEREN betuigen hun harteltykcn dank voor de gelukwenschen bij de jaarwisse ling ontvangen en bieden weder- keerig aan allen hun geluk wenschen aan. ^et wederkeerigen hellwensch, harteljjk dank voor gelukwenschen op 1 dezer. De Heer en Mevrouw OGGEL- SlJPKENS. Axel, 3 Jan. 1935. De Heer en Mevrouw POST-van Wijngaar den betuigen hun hartei(Jken dunk voor de vele goede wen- I schen, en trachten langs dezen weg wederkeerig aan allen hun hellwensch voor 1935 te doen toekomen. mmr- De Heer en Mevrouw *|,i VAN DER ZWAN- Bom bedanken met wedetkeerige gelukwensch harteHJk voor de ontvangen Nieuwjaarswenschen. Aan familie, vrienden en be kenden zij een toegewenschl door C. J. VINKE—Verplanke, Eierland, Texel. EN

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3