■ym :*mmmtmm Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch- VI aan deren mwmrmi No. 76. DINSDAG I JANUARI 1935 50e Jaarg. J. C. VINK - Axel. Nieuwjaar. V "%t a i yX oo j Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Centfranco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER-UITGEVER Bureau Markt C 4. Telef. 56. - Postrek. 60263. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagvoormiddag 11 ure. In vliegende vaart heeft de Decembermaand ons weer gedre ven naar een ander jaar. In het begin de St.-Nicolaasweek, daar na de voorbereiding voor de Kerstfeesten, loen de Kerstweek en ziedaar, we staan voor de laatste bladzijde van den kalender, eer we het weten, eer we het beseffen, dat er toch heusch weer driehonderd vijf en zestig blaad jes dag voor dag afgetrokken zijn. En we hangen een nieuw blok op* weer met een zelfde aantal blaadjes. We staan weer voor een nieuw jaar, alsof dit nu veel langer duren zal, wantwe gaan het nu anders en beter verdeelen, we hebben nieuwe plannen ja, zoo gaan dikwijls onze gedach ten, als we er vóór staan, terwijl zich velerlei vragen aan ons op doen. Want dan lijkt een jaar lang, en dus vraagt men zich af, wat zal het brengen?.... Wat zullen we er in beleven Wat zullen we ontmoeten Hoe zullen we er door komen En och, als het voorbij is, dan kijken we nog eens even om, om de vragen te beantwoorden, die het vorige oude jaar aan ons opwelden. En als we dan na gaan, hoeveel er maar is terecht gekomen van hetgeen we ons voor stelden, dan moeten we nu be kennen, dat het toch zoo weinig was. Het is ermee, als met een raadsel, dat moeilijk op te lossen schijnt. Eerst is het zoo inge wikkeld, zoo geheimzinnig en zoo raadselachtigMaar als we de oplossing hooren, dan vragen we bij ons zeiven, hoe is 't mogelijk, dat ik daar piet aan gedacht heb, dèt kon ik toch geweten hebben. Zoo is ook het resultaat van het vraagstuk dat we noemen een jaar levens. Staan we er vóór, dan weten we niet, hoe we het ten einde zullen brengen, maar is het eenmaal teneinde, dan begrijpen we niet, hoe het zoo vlug is vervlogen, en waar de tijd is gebleven. En tochéén jaar van een menschenleven kan zoo rijk zijn aan ervaring, zoo rijk aan ge beurtenissen, aan ontmoetingen en ondervinding. Eén jaar is soms een heel menschenleven, ja, twee, drie tijdperken van menschelijk leven waard. Gaat het voor U zelf maar eens na, lezer, wat dit af- geloopen jaar U heeft gebracht, hoeveel voor- of tegenspoed U hebt ondervonden in zaken of ondernemingen. Hoevelen, die gij in den aan vang van het jaar nog meendet te kunnen groeten als uw vrien den, zijn in den loop van die drie honderd vijf en zestig dagen niet geworden tot uw tegenstan ders en hoevelen, die ge bij het begin beschouwdet als Uw vijanden, zijn u niet lief ge worden Dat alles is zoo'n juiste beves tiging van de waarheid, die ge legen is in het woord van een Fransch schrijver) die na een leven van troebel en teleurstel ling neerschreef i «Zegt mij, o wijzen der aarde, wat hier in dit Icyen bestendig is, behalve de onbeitcndlgheidjself. Onze wensch voor '35 Ziet U in twéé regels staan: Dat al wat g'U zélve toewenscht In vervulling jnoge gaan.' - - '7 - Ook voor U heeft '34 Een speciale rol gespeeld;^—— „Waschgemakk'lij^waschvoordeelig": 't Was Persil in klank en beeld. f'34 bracht veel méér nog Voor het Nederlandsch Publiek: Want Jutphaas kreeg zijn moderne, Practische Persil fabriek. Persil kwam óók in de wolkert, En dat is héél goed bedacht: ff*; Zij ontmoet daar menig huisvrouw, lp Die zij in de wolken bracht. ||V, E.Ostermann &C°'s Handel MLi.N.V. Amsterdam- Fabrieken te Jutphaas-Utrecht Onbestendig is het leven. Het „ja" van heden is het „neen" van morgen. Wat vandaag goud was dat blonk, bleek morgen dof en getaand, en wat morgen dof was, is overmorgen weer schitterend in fonkelenden glans. Onze idealen en illusies zijn vaak als zeepbellen, die het jongske uit zijn steenen pijpje blaast op een mooien zomerdag. Ze worden steeds grooterde kleuren schitteren hoe langer hoe meer, totzij hun glanspunt hebben bereikt en dan uiteen spatten* bij de minste ademtocht der zomersche koelte. Aanschouw het blije gezichtje van dien knaap, als de zeepbel zich ontwikkelt en haar kleuren pracht in het zonlicht uitkomt, hoe zijn oogen blijde schitteren, maar zie dan ook de teleurstel ling, die op het blozende gelaat is te lezen, als de luchtbel uit eenspat. Het is het spiegelbeeld van ons leven, het bonte leven van volwassen menschen. De jaren komen en gaan. Zij volgen eikander op met ruste- looze snelheid, ze gelijken elkaar en al is er groot verschil waar te nemen, de grondtoon blijft dezelfde. Steeds gaat het heen en weer, op en af, regel matig, als de slinger van de klok, die nu hier, dan daar, dan gindsch, dan hier komt. Aan de eindpun ten van den slinger staat ter eene zijde met gouden letters „de hoop", en aan den anderen kant met sombere teekens „de vrees" en in het midden „geluk of Ongeluk". Maar evenmin als het leven deze beide volmaakt kent, blijft ook de slinger stil* staan op dat middenpunt* zoo lang er stuwkracht is; en alleen bij stilstand wordt uitgemaakt, wat het resultaat is. Zoo doet de Maker van de levensklok de menschheid weten, dat niet hier beneden het rust punt ligt tusschen ons hopen en vreezen. Want als de slinger stil staat, in het middenpunt, staat ook de klok stil en wijst niet meer aan het uur in dit aardsche gedoe. Dan blijven de wijzers staan en gelukkig degenen, voor wien de wijzers dan op het goede uur bleven staan. Voor ons allen tikt de klok nog door en ondanks wisselin gen is het leven ons nog zoet. Wij hopen, dat dit nog vele jaren zoo blijft en het jaar 1935 onze lezers geluk en voorspoed moge brengen, niet alleen in zaken en ondernemingen, maar ook zegen in het familieleven. AXEL, 31 Deoembsr 1934. Droevig is het beeld, dat de Markt alhier iederen voormiddag te zien geeft, als daar een groote groep menschen als werkloozen hun plicht vervullen in de aan melding van hun naam aan het Arbeidsbureau. Heden waren er 286 gehuwden en kostwinners en 116ongehuw- den, in lotaal 402 werkloozen. Aan 111 steuntrekkers is een Kerstgave uitgereikt en eveneens aan 17 kastrekkers. In de vacature, ontstaan door het overlijden van dhr. P. Dees, als secretaris van de ver- eeniging tot aankoop van mest stoffen, genaamd „Vooruitgang is ons Streven", is gekozen, de heer W. Dieleman Wz., Goeeorsp. alhier. Jn Het Centrum kon men zich Zaterdag en Maandagavond uitstekend amu seeren met een schitterend pro gramma, dat ook op Nieuwjaars dag nog wordt gegeven en dat we iederen liefhebber van leuke, opgewekte en humoristische films kunnen aanbevelen. Op Manoeu vre en wat daaraan voorafgaat, de „gaaienvangst", enz., zijn dol- comisch. Maar ook de tweede hoofd film, waar het renpaard Europa de hoofdrol speelt, is een pracht film, met natuurschoon en span nende mementen van den beken den acteur Harry Piel. Het geeft een beeld van wat er alle maal vast zit, aan wedrennen, als o.a. te Nice worden gehouden. In het bijzonder zijn deze films ook goed te volgen, omdat ze in de Nederlandsche taal worden weergegeven. Nieuwe autobusdienst. Ged Staten van Zeeland heb ben besloten aan de N. V. Z.- Vlaamsche Tramweg Maatschap pij te Neuzen, vergunning te ver- leenen tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobus dienst van Ijzendijke en Pyrami- de over Schoondijke-^Veldzicht. Aan de onderneemster wordt niet toegestaan op het trajectge deelte Schoondijke—Breskens v.v. reizigers te vervoeren in locaal verkeer. Door misverstahd Is ver meld, dat de heer Joh. de Feijtef als burgemeester der gemeente Zaamslag) ontslag heeft aange vraagd tegen 30 Maart a.3i Dit moet zijn i 13 Maart* AXELSCHEffi COURANT -/j - -[fly - i.V zal '35 brengenf ding staat er nu al vastï dat ons mooi Amsterdam met. Persil-school wordt verrast. het feit van '35, belang vopr groot en klein De Persil-school zal de vraagbaak Gróóg voor elke huisvrouw zijn. i't Is van groot belang, dat ieder Weet, wat Persil .doet en kant Onze wensch voor '351 Komt en profiteert er van I i«

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 1