WW' fLiienn&soq* Kring Axel Z. L. M. Rooien en snoeien van boomen. Jfieuwc 1935 modellen „jViorris" Official Morris-dealer A. LENOS - Axel UtkaMoek"1 hakken wor Dhr. P. J. J. DEKKER over de varkenshouderij. C. ZWAGERMAN over het zuivelbedrijf en veehouderij. Ir. A. W. VAN DER PLASSCHE over de tuinbouw. Ir. J. D. DORST over het akkerbouwbedrijf en op meer algemeen gebied. Gewicht 3% a 4 ton. Vraagt offerte. Telf. 60. Gemengd Nieuws. Openbare Vergadering Woensdag 19 December 1934, Donderdag 27 December 1934, a. Het WOONHUIS P. AUGUSTEIJN Gedipt. Kraamverz 2 Dienstboden gevr. CRISIS VERGADERING op Dinsdag II December 1934, des voorm. 10 nnr in „Het Centrum" te Axel, onder leiding van den WelEd. Heer Mr. P. D1ELEMAN, Algem. Voorz. der Z. L. M. Gelegenheid om vragen te stellen, of bezwaren kenbaar te maken, omtrent de tegenwoordige overheidsmaatregelen. SPREKERS: Tevens uiteenzetting van de verhouding der Z. L. M., t.o.v- de landbouw-crisis-organisatie. Eveneens toegankelijk voor niet-leden. Groote opkomst dringend gewenscht. Namens het Bestuur, A. HAAK, Voorzitter. J- K. DE PUTTER, Secretaris. De DIRECTIE der P. Z. c.M., afd. Nooidgroep en Zuidgroep, verzoekt degenen, die in de directe nabijheid van electrische ge leidingsdraden staande boomen moeten pooien of snoeien, tijdig het kantoor der Vennootschap te Middelburg hiervan in kennis te stellen, opdat in gemeenschappelijk overleg zoodanige maat regelen kunnen worden getroffen, dat gevaar voor ongelukken, alsmede voor storing in de stroomvoorziening, zooveel mogelijk voorkomen kan worden. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de bepaling, vervat in Artikel 161 ter van het Wetboek van Strafrecht, volgens welk Artikel met gevangenisstraf of hechtenis wordt gestraft o.m. degene, aan wiens schuld het te wijten is. dat eenig electrici- teitswerk wordt vernield, beschadigd of onbruikbaar gemaakt, of dat stoornis in den gang of in de werking van zoodanig werk ontstaat. N V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE - ELECTRICITEITS - MAATSCHAPPIJ. Axelsche Sassing langs Axel naar Hulst, niet in aanmerking. Maandagmorgen is te Koe wacht de 80-jarige P. K. te water geraakt en verdronken. De grijs aard is vermoedelijk door de duisternis misleid geworden. De eerstaanwezend inge nieur van de genie te Bergen op Zoom heeft te Vlissingen aanbe steed het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken op Walcheren en Zuid-Beveland en te Neuzen. Raming f7200. Inschrijvers waren o.a.J. Wisse, Axel f7420; firma L. van der Pol, Lamswaarde f 6998J. Bliek, Terneuzen f 6990J. Wisse, Middelburg f 6980L. Boone, Vlissingen f6838; firma Post en Berting, Vlissingen f 6750C. van der Klippe, Vlissingen f6666. J.l. Zaterdag werd aan 62 arbeiders der spiegelglasfabriek te Sas van Gent ontslag aange zegd. Naar we vernemen, is de bie tencampagne aan de Coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent j 1. Zondag geëindigd. De heer G. van de Putte, lid van Ged. Staten voor de a r. partij, heeft medegedeeld, zich niet als lid van de Prov. Staten beschikbaar te stellen. .Eet Melkbrood" Propaganda- commlssie. Vrijdag werd te Middelburg een vergadering gehouden welke door verschillende vertegenwoor digers van landbouworganisaties en bakkersbonden werd bijge woond en waarin door dhr. Bos nia propagandist der Friesche Melkbroodcommissie te Leeuw arden werd uiteengezet hoe deze Commissie werkzaam is. Spr zeide dat het zeer smakelijke en voedzame melkbrood vroeger al gemeen in ons land werd ge bruikt, doch tijdens den wereld oorlog vanwege het gebrek aan spijsvetten in ons land zijn plaats moest afstaan aan het waterbrood. Thans wordt nog slechts 20-25 pet. van het brood met melk be reid. Waar tot 1930 de zuivel producten een gereede aftrek vonden in het buitenland, bestond er geen aanleiding tot het voeren van propaganda voor melkbrood. Nu echter van alle kanten invoer- belemmeringen en verboden den uitvoer van onze veeteelt-produc ten een der grootste bronnen van Nederlandsche inkomsten bemoei lijken ligt het voor de hand dat men zijn aandacht weer meer ging schenken aan de binnenlandsche markt. Hierbij trok vooral het weer gebruiken van melkbrood de aandacht. Dat dit een niet te versmaden terrein is, moge daaruit blijken dat indien alle waterbrood vervangen zou wor den door melkbrood hiervoor 200 millioen liters melk per jaarnoo- dig zijneen hoeveelheid, die overeenkomt met de jaarlijksche productie van 60 000 melkkoeien. Het eten van melkbrood, dat bovendien veel langer versch blijft is niet alleen van belang voor den afzet vat een deel onzer voortbrengselen, maar helpt er ook in belangrijke mate toe bij dragen de werkeloosheid te be strijden. De Regeering, die een vrijwillig melkbroodgebruik verkiest boven het uitvaardigen van een verbod tot het bakken van waterbrood, staat zeer sympathiek tegenover deze actie. Na breedvoerige bespreking werd besloten ook in ons gewest een commissie te vormen, evenals er reeds in Groningen, Drenthe en Friesland bestaat, welke het tnelkbroodverbruik zal propa- geeren. De bedoeling is een hoofd commissie uit afgevaardigden van landbouworganisaties, bakkers bonden en vrouwenvereenigingen met daarbij gewestelijke subcom missies. Weldadlghetdszegels. Evenals vorige jaren, zullen van 10 December tot en met 9 Januari a.s. op de postkantoren Weldadigheidszegels verkrijgbaar Worden gesteld, waarvan de netto- ^brengst boven de frankeerwaar» de ten bate komt van den Neder landschen Bond tot kinderbe scherming. Te Wolphaartsdyk doen zich by den landbouwer B. vergifti gingsverschijnselen voor bjj de werkpaarden. Er zyn in ruim een week tyds vier paarden ge storren. De oorzaak zoekt men in ondeugdelijk hooi. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V« ure Ds. ran Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Bed. H. Avondm. Nam. 2 Dezelfde. Dankz. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Loop der berolking AXEL. Gedurende de maand November zijn in deze gemeente Ingekomen: Gijsb. J. van Dijk en gezin, kantonnier, Julianastraat E 97, van Rhenen. Poulina de Feijter, geb. de Regt, zonder beroep, Eerste Verkorting K 1, van Zaamslag. Mattheus J. Lindhout, landarb., Oudenweg 1 4, van Beverwijk. Adriaan den Beer, fabrieksarb., Nieuwendijk I 76, van Eindhoven. Janneke Hollebek, geb. Hame link, zonder beroep, Emmastraat I 121, van Zaamslag. Rachel F. M. Verstraeten, dienst bode, Sassing P 18, van Neuzen. Jan de Putter, landbouwerskn., Buthdijk J 17c, van Hoek. Leendert de Munter en gezin, scharenslijper, Weststiaat D 57, van Middelburg. Sara L. Hollebek, geb. van de Velde, zonder beroep, Singelweg J lly, van Neuzen. Petrus Dieleman, zonder ber-, Capellepolder M 26 inw., van Middelburg. Maria S. Bakker, gediplom. kraamverz., Nieuwendijk 1 81, van Hilversum. Anna M de Cock, geb. Berting, zonder beroep, Kijkuit L 6, van Graauw en Langendam. V e r t r o k k e" n Job Bom, teler, Nieuwstraat G 85, naar Vilvoorde (B.) Jan Cornelis de Jonge, land bouwer, Beoostenbleij L 48, naar Biervliet. Jacoba Bakker, dienstbode, Schapenbout O 44a, naar Neuzen. Cerilis Baert, filiaalhouder, Ar- mendijk H 43a, naar Bergen op Zoom. Jacoba Verschelling, zonder beroep, Schapenbout O 37, naar Den Haag. Aline M. Pauwels, zonder ber., Drieschouwen A 50, naar Wasse naar. Dominicus Ch. L. Caessens, chauffeur, Buitenweg H 30, naar Hulst. Abraham J. Sol, koopman, Oudewijk F 67, naar Bergen op Zoom. Jan H. J. Buning, waterbouwk. opzichter, Ketkdreef E 27 inw., naar Vlissingen. Helena P. Cornelissen, zonder beroep, Kijkuit K 41, naar Hon- tenisse. Victor Wijna en gezin, fabri kant, Sluiskil P 85, naar Selzaete. Jacobus Jan Hamelink, landarb., Steenovens M 37, naar Zaamslag. Louis G. F. Bertels, bakkerskn., Kanaalkade A 104, naar St. Jan steen. Sara Anth. Dieleman, zonder beroep, Kijkuit L 2a, naar Mid delburg. Adam Zegers, groentenhande- laar, Weststraat D 51, naar Eind hoven. K. H. de Broeck en gezin, boekhouder, Sluiskil P 40c, naar Neuten. Jacob Koole en gezin, onder wijzer M.U.L O., Pr. Hendrikstr, E E 12, naar Koudekerke. Hermanus Dees, landbouwers knecht, Sassing P 49, naar Neuzen* Eduardus D. Tacq, kapper, Sluiskil P 39, naar idem. Sportnieuws. Voetbal. A.s. Zondag krygen de .Axel sche elf de Sluiskilleuaren op bezoek en beloott het een span nende strijd te worden. Het jeugdige Sluiskil is natuurlijk belust, om den oud-tweedeklasser een nederlaag toe te brengen of althans een gelijk spel te forcee- reD, hetgeen de Oranjemannen zich niet zullen laten welgeval len, want iedere speler is zich vanzelfsprekend terdege bewust van de belangen, die op het spel staan. Het is bekend, dat de laatste loodjes het zwaarst wegen, dus laten de Axelaren zich geen enkel punt meer ont futselen, want een gewaar schuwd man telt voor twee. We hopen, dat het kanon-Gans weer in stelÜDg komt, want dat dit noodig zal zyn, moge blfjken uit het feit, dat de Sluis- kilscbe doelman Klaassen niet gemakkelijk te verschalken is. We vertrouwen er dan ook op, dat de mannen van het al oude Wilhelmina alle hens aan dek zullen brengen om met een flink open spel de verdediging der gasten uit elkaar te ruk ken. Wanneer de Axelsche middenÜDie haar bekende spel speelt, twijfelen wij er niet aan, of het trio Scheele—Gebr. Gans, zal wel in de gelegenheid wor den gesteld, het doel der jongste Derde Klasser te bestoken. Laten de Oranjewitten de verwachting der talrijke Axel sche supporters niet beschamen. Bekendmakingen. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 11 December 1934, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 7 December 1934. De Burgemeester, BLOK. AdvTertentiën. Notaris FANOY te Slï^«w» Axel, zal ten verzoeke van den WelEd. Heer D. A. VAN HOUTE te Axel, op nam. 2 uur, in het gebouw „Het Centrum" van dhr. H. P. Dieleman-Koole te Axel, ver- koopen 2 houten en 1 ijzeren Ledikant, Bed met ma trassen, Spiraalmatras, Wieg, 3 Spiegels, 3 Kachels met platen, Koolbak, Fornuis, 2 Waschtafels, Wasch- stellen, 4 Tafels, Stoelen, Salon- stoelen met 2 crapeauds, Schoor steengarnituur, Gaslamp, Vloer kleed, Buffetkast, Standaard, Waschtobben, Kruiwagen, Trap, eenige zoo goed als nieuwe Gasradiatoren, enz., enz. De goederen zijn te bezichtigen op dag verkooping van voorm. 11—12 uur. BETALING CONTANT. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de Erven G. REMINSEN, in het café van dhr. C. P. van Doeselaar te Axel, Sassing, op nam. I1/, uur, verkoopen met SCHUURTJE, ERF en TE IN te Axel, Sassing, kad. sectie A no. 843, groot 6 Aren 21 c.A. (42 roeden). Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen: uiterlijk 26 Jan. 1935* b. Onmiddellijk daarna aan gemeld huis Kabinet met kommen, Kast, Hoekkast, 2 kapokken Bedden met toebehooren, Stoe- len, Tafels, Kachels, Arbeidersgerief, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. BETALING CONTANT, AXEL. Effecten - Coupons vreemd Geld - Deposito - Assurantiën, B. z. a. f 1 50 p. d., f 3 voor dag en nacht. Ook gen. de huishouding erbij te doen. Adres: NIEUWENDIJK I 81. voor DEN HAAG Ser. dr. en adv. schr. opg. S. ft [ARN, Spui bij Neuzesit Nederlandsch product VRACHTWAGENS ZONDAG 9 DEC. 1934. Nam. 2

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3