Neem een aansluiting op de wereld! Met elkander voor een ander! Maak met Kerstmis duizenden blijde gezichten zegen op. Gironummer 60263 Kerstinzameling, uitgaande van de Vereenigingen „De Nederland- sche Dagbladpers" en „DeZeeuwsche Pers". Alle couranten in Nederland hebben een aanval op de beurs van hun lezers geopend Ook wij vragen daarom voor de behoeftige niet uerkloozen en die zijn er immers ook zoo velen in ons land een offer van U, opdat ook zij met Kerstmis een uitkeering zullen krijgen. en Uw Kerstmis zal er des te gelukkiger door zijn. Vergeet voor een oogenblik al wat ver deelt en scheidt en steunt met uw gave groot of klein, dezen algemeenen oproep Zend ons of gireer ons uw tientje uw rijksdaalder, uw gul den, of uw kwartje of dubbeltje Want op die daad, daar rust DE UITGEVER. de nood der vereenigingen zoo hoog was, was het wat anders maar die klachten zijn nog niet gehoord. Er zijn zelfs vereeni gingen bij, die nog geen cent hebben betaald. Dhr. C. HAMELINK zeide, dat de begrooting moeilijk sluitend te krijgen was, ook in het adres wordt uitgedrukt, dat de menschen zwaar getroffen worden door be lastingen en dus is het moeilijk die lasten nog te verhoogen. Bovendien kan men bij openbare vermakelijkheden niet zeggen, hoeveel menschen er weg blijven door het verhoogde entreegeld. En toch moest spr. zeggen, dat als de Voorz. zei niet-moordend, het tarief wel moordend is in zeker opzicht. Meermalen toch gebeurt het, dat door slecht be zoek de uitvoeringen achterwege blijven of kunstkrachten niet tot hun recht komen. Spr. zou daar om het tarief willen reduceeren voor a tot f 1 en voor b tot f 2.50, dat zou de begrooting niet zoo erg schaden en het gaf eenige verlichting. Overigens kon spr. zich wel vereenigen met wat de Voorz. over de vermakelijkheidsbelasting zeidp. De VOORZ. zou het dan ook verstandiger vinden om het eerst nog eens af te zien, dan zullen B. en W. eerst een technisch onderzoek in stellen, om in een volgende vergadering met een omlijnd plan te komen. Laat men dan nu, vroeg spr, het voorstel van B. en W. aannemen. Dhr. 't GILDE zeide, niet ge sproken te hebben over die f 7.50, maar alleen, dat de vereenigingen verzochten om de belasting met 10 pet. te verminderen. Hij hield vol, dat dat vroeger is toegezegd. Wat betreft die aanschaffingskos- ten, vroeg spr., of die zoo duur zijn en of dat ook in één jaar verrekend behoefde te worden De VOORZ.: Ja, die dingen zijn duur, ongeveer f 700 en als de kwitantie komt, moet men Dhr.' 't GILDE: Dan blijkt weer, dat de administratieve rompslomp de belasting hoog m aakt. De VOORZ.Dat is geen administratie, maar een installatie, die noodig is voor de contröle. Dhr. 'T GILDE wees er nog op, dat V V.V., die van hun concours- hippique jaarlijks f2000 ontvan gen, nu een tekort had wegens die belasting, om nog van „Het Centrum" niet te spreken. De exploitant daarvan kost het hon derden guldens, zoodat dat mooie bedrijf veel te zwaar gedrukt wordt. Spr. herhaalde, dat het particulier initiatief geschaad wordt. De VOORZ. bracht hierna het voorstel van B. en W. in stem ming, dat met 9 tegen 4 stemmen werd aangenomen. Tegen dhrn. Seghers, Verschelling, 't Gilde en A. Hamelink. 4. Vermindering Personeele belasting. Aangaande het verzoek van den Bond van koffiehuishouders, enz. (zie praeadvies) werd met 11 st. het voorstel van B. en W. tot afwijzing aangenomen. Tegen stemden dhrn. 't Gilde en Ver schelling. 5. Schoolgelden. Zonder hoofd. st. werd aange nomen de verordening tot heffing van schoolgelden ongewijzigd te handhaven tot 1936. 6. Wyiiging begrootingen Zonder hoofd. st. werd besloten tot wijziging van de gemeente- begrooting en die van het gas bedrijf over 1934, overeenkomstig iet voorstel van B. en W. (Vervolg in het Tweede Blad) AXEL, 7 December 1934 In de Dinsdag te houden Raadszitting zullen de volgende agendapunten worden behandeld 1. Ingekomen stukken. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Benoeming lid van de Com missie van Toezicht op het L. O. Benoeming Bouwcommissie. 5. Onbewoonbaar verklaring wo- ningcni 6 Verordening woonwagens. 7. Verzoeken om teruggave ver gunningsrecht. 8. Idem om vergoeding van kleeding. 9. Idem verminderingschoolgeld 10. Idem hondenbelasting. 11. Suppletoir kohier hondenbe lasting 1934. 12. Kerstgave. Verdronken. Gisteren werd langs het kanaal naar de Sassing alhier een rijwiel op den oever gevonden, hetwelk aanleiding gaf tot vermoedens, dat er een ongeluk gebeurd was In den namiddag werd van ge meentewege met dreggen begon nen met gevolg, dat inderdaad een lijk werd opgevischt. Het bleek te zijn van zekeren P. C., een ongeveer 40-jarige slager van Zuiddorpe, die aldaar reeds eeni- gen tijd werd vermist. Men schrijft uit Axel aan de N. R. Crt. Binnenkort zuilen de leden der Geref. Kerk alhier, worden bijeengeroepen in een vergadering, waarin de Kerkeraad aan de orde zal stellen, het beroepen van een tweeden predikant. Deze ge meente telt meer dan 1700 leden. Belanghebbenden worden eraan herinnerd, dat de Crisis vergadering, uitgaande van de „Kring Axel der Z L.M.*\ welke a.s. Dinsdag 11 December in „Het Centrum" alhier zal worden gehouden, niet zal aanvangen ten 2 ure, zooals eerst was aan gekondigd, doch des voormiddags ten 10 ure zal plaats hebben. Men raadplege de in dit nummer voorkomende advertentie. Tot directeur van de zang- vereeniging „Crescendo" te Hoek, is benoemd dhr. P. Vergouwe, aldaar. Kamer van Koophandel. In de week van 19—24 No vember werd bij het bureau der Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen o a. aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Coöperatieve Graanhandel en Graanopslag „De Koie ïschoof" G.A., Sluis, gemeenschappelijke uitoefening van handel der leden in granen, zaden en peulvruchten enz., bevorderingen en belangen dier leden bij uitvoering crisis- wetten enz. BestuurJ. F. Claer- hout, Sluis, voorzitter, C. N. Jan sen—van Rosendaal, Oostburg, secretaris en J.I. Risseeuw, Groede, penningmeester. C. F. M. Cortvriend, Sluiskil, handel in rundvee. Garage L. Boone, Terneuzen, garage en autohandel. Philemon Geirnaert en Zoon, Philippine, Isabellasluis, varkens-, rundvee- en paardenhandel. Ei genaar Ph. Geirnaert, Philippine. Mede-eigenaarM. Ph. Geirnaert, Philippine. Edmond Picavet, Hulst, Stati onswijk, vee- en varkenshandel. Th. E. van de Vijver, Philippine. Isabellasluis, handel in paarden, varkens en rundvee. Naar we vernemen, heeft de heer G. Stevens, eervol ont slag gevraagd als burgemeester van Overslag. Tot heden is hij nog niet in zijn gemeente teruggekeerd. Op de begrooting van het Verkeersfonds voor het dienstjaar 1935 is uitgetrokken de som van f 105.000, als bijdrage aan de provincie Zeeland in de kosten van verbetering van den weg van Hulst naar Kijkuit. Geen kanaal. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over de begrooting van waterstaat, wordt over het isolement van Zeeuwsch-Vlaanderen het vol gende gezegd De veerdiensten zijn den laat- sten tijd belangrijk verbeterd door indienststelling van nieuwe boo ten met ruime berging v«or auto mobielen. Betwijfeld wordt of behoefte bestaat aan een nieuwe verbinding over Graauw. Voor uitvoering ten laste van het werk fonds komt een kanaal, uitgaande van het zijkanaal van Sluiskil— Hpt a1 pn De Radiobode brengt U in onmiddellijk contact met geheel de wereld. Alles wat er in de aether zweeft - alle klanken, alle uitzendingen geeft U de Radiobode. Véél meer heeft U aan Uw radio,wanneer U Hollands mooiste Radioblad in huis heeft! Neem NU een abonnement - daar zijn nu verschillende voor delen aan verbonden! Niet alleen, dat U iedere week een prachtig geïllustreerd tijdschrift krijgt - 96 volledige pagina's vol 'met interessante artikelen en met de volledige programma's, (ook van radiodistributie-centrales) - maar bovendien krijgt U NU alle nog in December verschijnende nummers gratis - èn (indien U dit jaar nog geen abonné was) ontvangt U daaren boven de prachtige AVRO-Kalender - een juweel op kalender- gebied! Deze kalender is een zeldzaam werk! Twaalf be kende schilders illustreerden ieder één maand 53 unieke foto's, en al dat mooie werk krijgt U gratis! Stort NU Uw F. 3.- op Giro 128.000 AVRO Amsterdam, of geef U op aan ons hoofdkantoorKeizersgracht 107 Amsterdam, of aan een der AVRO-BijkantorenDen Haag, Touissaintkade 34; Rotterdam, 2e Weenastraat 30; Haarlem, Koninginneweg 8; Utrecht, Oudegracht 309; Arnhem, Kastanjelaan 7; Zwolle, Begijnesingel 29; Groningen, Noorderhaven 18 ZZ. Radiobode Neêrlands nat ionaal radioblad

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 2