Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch - VIaan deren. BEAU BROCADE No. 69. DINSDAG 4 DECEMBER 1934. SOe Jaarg. J. C. VINK - Axel. Met elkander voor een ander! Het a.s. St. Nicolaasteest. FEUILLETON. Binnenland. /rt OO I Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Centfranco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER-U1TQEVER Bureau Markt C 4. Telef. 56. - Postrek. 60263. ADVERTENT1ËN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Oroote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagvoormiddag 11 ure. KERSTINZAMELING uitgaande van de samenwerkende vereecf- girgen „De Nederlandsche Dagbladpers en De Zeeuwsche Pers". Verschillende bladen, waar onder ook dc ZeeuwschePers en dus ook ons blad openen een inschrijving ter beschikking van een groot doel Een Kerstgave aan de behoeftigen in Uwe gemeente. Zooals U bekend is, heeft de Regeering een suppletoire be grooting in voorbereiding, waar bij, door beschikbaarstelling van een bedrag, dat de twee millioen gulden zal naderen, voorzien wordt in een Kerstgave, teneinde in de aanst. feestdagen eenige verlichting te brengen in vele arbeidersgezinnen, die vol zorg en kommer zitten door de nij pende toestanden. Een groole groep behoeftigen zal echter buiten deze regeling vallen en de Zeeuwsche pers doet nu een vriendelijk, doch dringend beroep op haar lezers, om met haar te zorgen voor een extra uitkeering voor deze cate gorie. Deze oproep is voorbereid met volle instemming en medewerking van de Nederlandsche regeering de voor Zeeland binnengekomen gelden zullen straks worden over gemaakt aan de Zeeuwsche bur gemeesters, die de verdeeling der uitkeeringen aan de behoef tigen in hun eigen gemeenten verder zullen regelen. Het is een mooie gedachte om in den komenden Kersttijd door het te zamen brengen van giften eenige verkwikking te brengen in vele zwaar getroffen gezinnen. Er zijn ook in onze gemeente vele stille armen, die uit beschei denheid niet vragen willen, maar niettemin hulp behoeven, en aan wie daarom een Kerstgave des te meer vreugde zal schenken. En daarom wekken wij onze lezers op, om mede te werken. Brengt ons Uw bijdrage in geld of zendt ons deze toe en wij zullen deze noteeren als bestemd voor den burgemeester van Uw eigen gemeente, tenzij U uitdrukkelijk een andere gemeente dan die Uwer inwoning daarvoor opgeeft. •Geen gift is te klein, geen bijdrage te gioot. Helpt mede, naar Uw krach ten, om den allerbehoeftigsten een Kerstverrassing te bezorgen. Uw eigen Kerstmis zal er des te gelukkiger door zijn. Stelt ons in staat, door Uw gift voor dit schoone doel in ons blad een machtig totaal bedrag te kun nen verantwoorden De noodklok luidt met zware slagen, Brengt met ons licht in donk're dagen. DE UITGEVER. UI. Op onze terugwandil ng nemen we nog terloops een kijkje in het sigarenmagazijn „De Con current" van dhr A. van Maale. We twijfelen er niet aan, of iedere rooker zal dit goedkoope adres weten te vinden. In de goed verzorgde étalage treft men zoowat alles aan wat den rooker belieft Zij, die prijs stellen op een fijne sigaar, vinden in .Uiltje" een DE VERMETELE. (Engelsche vertaling.) 18) Maar bliksemsnel sprong kapi tein Bathurst op hem toe. Recht voor huiszoeking I riep bjj opgewonden uit, zeidet gij, recht voor huiszoeking, sergeant Bij mjjn ziel, dat is een geluk voor mij 1 Sergeant, gjj zijt de rechte man voor mjj. Hij trok den sergeant aan zijn mouw Ik verzoek u meneer, pro testeerde deze. Maar de jongeman was niet teruggeweken, Sergeant, fluisterde hü be- teekenisvol, zoudt gij honderd guinjes willen verdienen Honderd guinjes, riep da Sergeant terstond uit, zeker wil ik dat, als gij maar zegt, op Welke wijze Hij sloeg een blik op de kleine deur achter John Stich, maar zijn oor neigde tot den vreemdeling; het lokaas was verleidelijk hon derd guinjes was zooiets als een fertttia voer een soldaat, onovertrefbaar merk. Naast de vele rookersbenoodigdheden kan men hier ook profileeren van diverse soorten wijnen aan bil lijken prijs. Thans komen we nog even terug op de adressen, welke nog niet in onze route waren opge nomen. We beginnen weer in de Noordstraat, waar het ruime filiaal van de bekende Zaandam- sche firma Albert Heijn, vanwege de keurige St.-Nicolaas-uitstalling in de belangstelling staat van Luister daD, sprak B&thurst, geheimzinnig. Gjj hebt wel gehoord van Beau Broeade, deD struikroover, is het niet Ja, ja, knikte de sergeant, wie heeft niet van hem ge hoord Nu, dan weet ge ook wol, dat eeo som van honderd guinjes is beloofd aan wie hem gevangen neemt; niet?Denk daar aan eens sergeant 1 een mooie som, hé? De oogen van den sergeant toDkelden bij die gedachte. De soldaten luisterden ook met belangstelling toe, want de vreem deling had nu niet meer fluiste rend gesproken, Honderd guiDjesEen paar woorden van magische bekoring, die de macht hadden de meeste menschen in verrukking te bren gen in die dagen van armoede. Lady Patience's geheele ziel scheen in hare oogen te liggen. Met voorovergebogen lichaam en soelle ademhaling staarde zjj den vreemdeling aan, vol nieuwsgie rig verlangen om te hooren wat hjj zou doen. Zij durfde niet te denken dat het hem bepaald te doen was om den sergeant af te houden van zijn plae, maar zij jong en oud. Men kan er te kust en te keur genieten van de zeer vele suikerfiguren en diverse soorten borstplaat, welke door deze firma in eigen fabrieken worden gefabriceerd. In dezen crisis-tijd wel een gezocht adres om haar allerwege goedkoope kruidenierswaren. De Noordstraat aanhoudend arriveeren we in het modehuis van dhr. J. C. Deij. Dat men in deze prachtige ruime zaak een flinke keus zal kunnen doen, behoeft zeker geen nader betoog. Blijkens een in ons nummer van Dinsdag gepubliceerd telegram, is St. Nicolaas daar ook aan gekomen, wat vele kijklustigen op de been brengt. We brengen nog even een bezoek in de Nieuwstraat in het meubelmagazijn van dhr. C Wolfert. De prachtig gerang schikte artikelen wettigen alles zins een kijkje aan dit solide adres. De advertentie kondigt een ruime keuze in St.-Nicolaas- cadeaux aan, zooals Boekenkas ten, theemeubels, kapstokken, mooie vazen, enz. We hebben nog enkele beken de adressen in de Weststraat, die we even onder de loupe nemen. Allereerst ontmoeten we daar de rund- kalfs- en varkensslagerij van dhr. G. S. Blankert, die in een geestig gedicht de publieke aandacht vestigt op zijn voorra dige vleeschkwaliteiten. Tevens kan men aan dit adres terecht voor een versch geslachte haan of konijn. Die laten zich met de St--Nicolaas-dagen ook heel best smaken. De volgende zaak die we nog even aandoen is die van dhr. C L. de Smidt, het aangewezen en van ouds bekende adres voor allerlei uurwerken, gouden en zilveren sieraden, benevens de bekende Titann-Winselman-naai- machines en hand- en trapma- chines. Blijkens de advertentie bereidt dhr. de Smidt den koe- pers van een Titan-naaimachine een aardige verrassing in den twijfelde er geen oogenblik aan dat hij boven verwachting zou slagen. En toch seheen er niets ge wonnen door het voor enkele minuten tegenhouden der cata strofe. Ja, inderdaad een fortuin zuchtte de sergeant, met blijkbaar vurig begeeren. Eo ik heb gezworen dien stontmoedigen, dnivelschen roover bij den kraag te pakken, ver volgde de jonge man. Ik weet, «vaar hij op dit oogenblik wegschuilt, maar, bjj den duivel eD zijn moer, ik kan alleen dien schelm niet te pakken krijgen. Hoe zoo Het is ongelukkig een pri vaat huis en ik heb geen recht tot binnendringen en huiszoeking. De sergeant gaf een wenk vaD begrjjpen. Hm I zeide hij, dat ver staat zich. Toen voegde hij er nadiukke- lijk bij Maar de belooning Voor den duivel! Die zult gij hebben, sergeant, en zoo uw mannen mij willen helpen, zullen zij ook honderd guinjes te deelen krijgen. Ik heb gezworen, dien schnrk te pakkeD, om aan mijn vorm van gratis les in borduren en stoppen. Even verdei loopen we binnen in den schoenhandel van dhr. P. J. van Drie!, die ruim is voor zien van allerlei soorten Dames- Heeren- en Kinderschoenen naar maat. Tevens vraagt dhr. Van Driel de aandacht voor zijn mooie collectie winterpantoffels en muilen. Terugkomende nemen we even een kijkje in de ruime etalage van dhr. O. P. Vlaander in de Kerkstraat. Blijkens de annonce in ons blad vestigt dhr. Vlaander de aandacht der huismoeders op de uiterst voordeelige aanbieding „Demon" petroleumgaskooktoe- stellen, welke in zeven modellen verkrijgbaar zijn. Op den hoek Noordstraat- Weststraat brengen we vervolgens een bezoek aan de brood- en banketbakkerij van dhr. J. de Hullu. In de keurige uitstalling treft men een groote sorteering luxe doozen, benevens heerlijke boterletters, spritletters, specu laas, enz. De naam Hullu is op dat gebied bekend. Via de Noordstraat, waar we nog even halt houden voor de keurige etalage van dhr. J. H. Peeters, die niet een prachtige collectie schemerlampjes is ge sorteerd en blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie een zeer voordeelige aanbieding heeft in Philips en Telefunken Radio toestellen, arriveeren we in den groente- en fruitwinkel van dhr. D. Jansen, die in deze ar tikelen een ruime sorteering heeft. Zooals dhr. Jansen terecht an nonceert, vormt een keurige fruit mand inderdaad een waardevol St. Nicolaas-geschenk voor zieken en gezonden. Ons laatste bezoek geldt nog een tweetal adressen in de Nieuw straat, waar we allereerst de ga rage van dhr. De Jager binnen wippen. Een solied adres voor h.h. auto en motorbezitters die pech hebben, maar ook voor levering van het nieuwste in dat vak is hij bereid. eerzucht te voldoen. Wil je mij gelooveo, sergeant, ^>as een week geleden beroofde die schurkachti ge roover mjj op klaarlichten dag. Hij ontstal mij vjjitig guinjes. Nu heb ik met kapitein Borrow- dttle om honderd guinjes gewed, dat ik den schelm gevangen zal nemen. Nu was de belangstelling van -den sergeant ten volle opgewekt, en de soldaten hoerende, wat hun deel zou zijn, hingen aan de lippen van den sergeant, hopende op het bevel om tot dat winstge vend zaakje op te mogen trekken. Hm mompelde deze laatste, met een gebaar dat hij bet wel begreep, die roover is zeker een persoonljjke vjjand van u, is het niet? Jal zuchtte kapitein Bat- hurst op aandoenlijke wjjze, de ergste dien ik eoit had. Eo gij zoudt u er zeer in verheugen hem te zien hangen, als ik my niet vergis, is het niet zoo I Bliksems 1 dat wil ik nu niet zoo beslist zeggen, sergeant, maar ik houd niet van hem, hjj heeit my in den laatsten tijd leelyke parten gespeeld, Dat begrijp ik I Maar de balooniog Aan den overkant nemen we even kennis van hetgeen magazijn „Nieuw Londen" ten toon stelt. Voor dames en heeren, die zich van een nieuw kleedingstuk wen- schen te voorzien is dit een uitstekend adres. Voor een en ander verwijzen we naar de des betreffende advertentie. En ten slotte eindigen we met de thuiskomst, het redactiebureau, dat we niet kunnen binnentreden zonder links het oog te hebben geslagen op een fraai geëtaleerde collectie snuisterijen voor kantoor of studeerkamer, afgezien van de aanverwante artikelen, waaruit men keuze kan doen en waar voor we naar de advertentie ver wijzen. We besluiten met den wensch voor een goede St -Nicolaas- week voor onze adveiteerders. De Snip naar West-lndië. Zooals dezer dagen reeds om standig is gemeld, zal op 15 of 16 December a.s. het K.L.M.- vliegtuig de Snip, bemand met de vliegers Hondong en van Balkom, den marconist van der Molen en den werktuigkundige Stolk, van Amsterdam starten voor een Kerst-postvlucht naar West-Indië. Daarbij zal een Oceaantraject van ruim 3600 K.M. gevlogen moeten worden, waarbij zooals gemeld alle mogelijke voorzorgsmaatregelen getroffen .zijn. Hoewel deze vlucht ongetwijfeld de zwaarste en moeilijkste is, welke tot dus verre ooit door de K.L.M. is uitgevoerd, mag men het resul- taat gezien de bekwaamheid van de bemanning, het uitstekende materiaal en de uitmuntende voor- bereieing met een rustig ver trouwen tegemoet zien. De Snip zal 150 K.G. post kunnen medevoeren, waarvan de opbrengst de kosten van deze vlucht moet dekken. Daarom is als tarief gesteld 1 gulden per 5 gram. Dit tarief houdt in re tourbezorging van de post aan Gij zult die geheel en nog honderd guinjes voor uw mannen heb'ueD. Wat zegt gij er van, dappere soldaten Met deze woorden wendde hij zich vroolijk tot het troepje, dat daar al dien tijd aandachtig had toegeluisterd. Maar dit directe beroep was niet noodig. De soldaten wensch- ten niets liever dan aan het werk te gaan, de belooning te verdie nen en John Stich met den zeer twijielachtigen rebel in den steek te laten, om nu aan zichzelf te denken. Nu, vlug is het parool, sprak de joDgeman opgewekt. Er is geen oogenblik te verliezen Tot uw dienst kapitein, antwoordde de sergeant, nog eens kijkend naar de binnendeur, waarvoor John Stich nog steeds op zijn post stond, Zoodra ik hier onderzocht heb. Neen man, zoo gij Dog eeü minuut wacht, zult gjj en uw roaDnen Beau Broeade niet meer vinden en de honderd guinjes missen. Snel man 1 voegde hjj er driftig bij, voort met uw man nen op den weg noordwaarts. Ik beu te paard eu zal u spoedig inhalen, (Wordt vervolgd.) AXELSCHE» COURANT.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 1