Winterbuis PUROL Koole, het overal bekende Maga zijn „Nederland". De smaakvol geëtaleerde dames- en heeren artikelen streelen het oog van den bezoeker en wij twijfelen er dan ook niet aan of een ruim bezoek zal aan deze keurig verzorgde zaak ten deel vallen. Bovendien ontvangt men bij iedere aankoop een aardige St Nicolaasverrassing ter vvaarde van 10 pet. van het gekochte bedrag. Voorts vermeldt de advertentie het bezoek van St. Nicolaas met zijn zwarten Pieterbaas, die, zeer zeker tot vermaak van de jeugd, op 5 De cember in het Magazijn de diverse cadeaux zullen overhandigen. We vervolgen onzen weg en treffen dan de naar den eisch des tijds ingerichte zaak aan van dhr. van den Hout, gedipl. Dames- en Heerenkapper. Een bijzonder geschikt adres voor de dames, die van een „permanentje" houden of op zijn Engelsch ge zegd „Permanent Wave', de blijvende haargolf. We wenschen de speciale aandacht te vestigen op de fraaie etalage, die veel aantrekkelijks biedt, zoodat men een ruime keuze heeft uit de vele passende St. Nicolaasgeschenken, zooalsKapdoozen, manicures en cartonnages, benevens een prachtige sorteering scheerdoozen en verdere scheerbenoodigdheden. Men vindt er tevens een ruime sorteering bijouterieën, zooals: Colliers, armbanden, ringen, etc. We stevenen weer naar den overkant, waar we op den hoek belanden bij de brood- en ban ketbakkerij van dhr. P van Peenen. Het behoeft zeker geen nader betoog, dat men hier te recht kan voor allerlei suikergoed en heerlijke gebakjes. Goede waar en niet duur. Even verder stappen wij bin nen bij het Electro-Techn. Bu reau van dhr G J A. de Jonge. Zeer terecht annonceert dhr. De Jonge: Electrische geschenken zijn nuttige geschenken, hetgeen wil zeggen, dat deze een blij vende waarde hebben. De spe ciale aandacht vestigen wij op de ruime sorteering Electrisch speelgoed, alsmede de bekende metaal-bouwdoozen Trix, welke zeer leerzaam en nuttig zijn. Daarnevens arriveeren we in het Wol en Kousenhuis van dhr. C. Willemsen, die naast een ruime sorteering wol, kousen en sokken, ook handschoenen, pul lovers, wollen sjaals en dames en heeren-ondergoederen etaleert. Bij iedere 50 cent inkoopen mag men tevens raden, hoeveel kaart jes zijde zich in de etalage be vinden. Voor de schitterende prijzen, die hiervoor zijn uitge loofd, "erwijzen we naar de ad vertentie in ons blad. Weer aan de overzijde nemen we een kijkje in het kruideniers- bedrijf van dhr. D. de Blaaij. Naar de advertentie zegt, is dit het juiste adres voor doozen bonbons en borstplaat, choco ladeletters en luxe doozen Verkade-koekjes, enz. Tevens wordt de aandacht gevestigd op een groote sorteering wijnen van prima kwaliteit. We stevenen de straat weer over en komen vervolgens aan het van ouds bekende adres, n.l magazijn „Transvaal". De ruime etalages lokken uit tot een bezoek en wij twijfelen er niet aan of de dames en heeren zullen hier niet met ledige handen weggaan. We trekken de Nieuwstraat in, waar we even binnenstappen bij den rijwielhandelaar, dhr. C. G^elhoedt, die met zijn enorm g >edkoope electrische rijwiel lampen groote aantrekkingskracht op het publiek zal uitoefenen Voorts vindt men hier alle soor ten rijwieldeelen aan ongelooflijk lage prijzen. Een adres, dat in dezed crisistijn druk wordt be zocht. (Wordt vervolgd). AXEL, 27 November 1934 Ten gerieve van koopers en winkelier wijzen we er hier op, dat tijdens de St. Nicolaasdagen de winkels tot en met 5 December geopend mogen zijn tot des ivonds 10 uur. De Jaarmarkt. Het was in de morgenuren een drukte van belang op het markt plein, toen daar een paar hon derd stuks vee, paarden, varkens en schapen werden aangevoerd om te worden gekeurd, verhan deld en zoo mogelijk verkocht. Langzamerhand werden ook de gangen gevuld met kenners, be langstellenden, slagers en hande laren. En zoo leverde het Axel- sche marktplein vanaf de pui van ons aloude stadhuis een levendig gezicht op. In de latere uren zag men er de handelaren loven en bieden, de keurmeesters keuren en de saamgestroomde inenschen in druk gesprek over het feit van den dag, waartoe het buitengewoon fraaie weer, alsof het een lentedag was, veel bij droeg. Terloops zij nog gemeld, dat door medewerking van het ge meentebestuur in samenwerking met de commissie een practische verdeeling was gemaakt en ook de bestrooiïng van het plaveisel met zaagsel en fijne krullen een goeden indruk maakte, zoodat over de organisatie met lof kan gesproken worden. Alleen duurde het keuren iets te lang, zoodat het geduld op de proef werd gesteld. Te half een hield dhr. H. J. Colsen als voorzitter van de Commissie een rede, welke door de microfoon werd doorgegeven. Door de Axelsche Radio-Centrale was n.l. een microfoon met luid spreker opgesteld, vanwaar be halve enkele mededeelingen ook ter afwisseling muziek werd uit gezonden, dat door gramofoon- platen werd weergegeven. De voorzitter zeide dan in zijn rede, waarop we nog nader te rugkomer., dank aan het gemeen tebestuur, aan de organisatie's, aan de plaatselijke pers en aan allen die het hunne hebben ge daan tot herleving van de Axel sche jaarmarkt. Om 2 uur reikte de EdelAcht- bare heer Burgemeester de me dailles uit voor de behaalde prij zen, als volgt Kampioensmedaille FokveeA. van Es, koe meer dan 2 maal gekalfd. Koeien meer dan 2 maal ge kalfdle en 2e pr. W. den Hamer Janz. Koeien niet meer dan 2 maal gekalfd: le pr. A. d'Hert, Zuid- dorpe, 2e G. S. Blankert. Kalfvaarzen met 4 tanden en meerle pr. L van Hoeve, 2e O Mattelé. Runderen met 2 tanden en meer: le pr.Jan Verstraten-Boer. Eenjarige runderen: le pr. Aarn. de Feijter, 2e M. de Putter, Zaamslag. Graskalveren: le pr. A. de Feijter, 2e Jac. de Putter. Springstieren met 2 of meer tanden: le pr Joz. Scheele. Stieren zonder tanden: le pr. Jos. van Esbroeck, Sluiskil. Kampioensmedaille Vetvee: Gebr. Verstraten. Vette schotten: le, 2e en 3e prijs G. S. Blankert. Vette koeien; le pr. Jan de Feijter, 2e pr. niet uitgereikt. Dikbillen le en 2e pr. Gebr. Verstraten. Vaarzen met 4 tanden en meer le pr.Jac. Dekker-de Feijter. 2e pr. fa. IJsebaert, Neuzen, 2a Gebr. van Es, Neuzen, 2b fa. IJsebaert, Neuzen. Vaarzen met 2 tanden: le en 2e prijs Gebr. Verstraten. Vaarzen zonder tanden: le en 2e prijs Gebr. Verstraten. Ossen met 4 tanden of meer le pr. en 2a Gebr. Verstraten, 2b C. Verschelling Neuzen, 3e pr. A de Feijter. Ossen met 2 tandenle pr. W. Verstraten. Ossen zonder tanden: le pr. G. S. Blankert, 2e pr. A. de Feijter. PAARDEN. Merries van 2-3 jaar le pr. Aarn. de Feijter, 2e Ad. van Arenthals, Zaamslag. Merrieveulens van 1-2 jaar: le pr. Abr. Haak, Zaamslag, 2e Iz. de Feijter Hz. Hengstveulens van 1-2 jaar: le pr» a. P. van Hoeve, b. B. L. Ysebaert, 2e S. van Hoeve. Merrieveulens beneden 1 jaar: le pr. A. van Arenthals vnd., 2e M. de Regt. Hengstveulens beneden 1 jaar le pr. Iz. de Feijter Hz., 2e Jac. de Putter. Keurmeesters Iz. de Feijter Hz. Axel, K. van Hoeve, Terneuzen en E. de Dtckere, Hulst. VARKENS en SCHAPEN. Vette varkens: le pr. J. Ver st ate i-Boer, 2e pr. G. S. Blankert. Viceschvarkensle en 2e pr. Gebr. Verstraten Fijne vette zeugen le en 2e pr. als voren. Zware varkens: le pr Gebr. Verstraten, 2e pr. G. S. Blankert. Schapen: le pr. Gebr. Verstra ten, 2e pr. G. S. Blankert. Waar geen woonplaats is ge meld, wordt Axel bedoeld. Daar het den heer Colsen als voorzitter bekend was, wie als kt urmeesters benoemd waren, had deze zich van inzending onthou den. Gesprongen handen,ruwe huid De heer P. Le Feber, hoofd van de Chr. Lagere Landbouw school te Axel, heeft wegens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd, eervol ontslag uit deze betrekking gevraagj, in gaande 1 Juni 1935. Wij herinneren er onze lezers aan, dat ter voorkoming van vervolgingskosten op 1 De cember a. 8. de aanslagen der Grond- in Personeels belasting voor zoover gedagteekend in Augustus of vroeger voor min stens de helft en die der Inkom stenbelasting 1934- 35 van Ju li voor minstens 4/g deel, van Augustus voor minstens 3/9 deel en van September voor mmsteDs */7 deel moeten zijn betaald. De aanslagen in de Inkom stenbelasting 1933- 34 van Ju ni z(jn geheel verschenen en van die van later datum de helft. De betalingen kunnen op de postkantoren op alle werkdagen binnen de gewone diensturen worden gedaan of bjj den Ont vanger te Terneuzm van 9 12 en van 2 31/, uur behalve op Vrijdag en Zaterdag. Ook kan de betaling per post rekening geschieden op giro nummer 4914 Terneuzen Bakens de in dit nummer voorkomende advertentie zal a. s. Donderdagavond in „Het Centrum" een groote muziekuit voering worden gegeven door da zeer gunstig bekend staande Harmonie van Oostburg, direc teur dhr. Cor. Schjjve. Voor de diverse nummers van bet uitte voeren programma verwijzen we naar de annonce ia dit blad en gezien de rsputa tie van dit corps, beloott hst een mooien avond. Zondag herdacht ds. A Doorn. em. predikant der Gsref. Kerk van Haerde, thans woon achtig te Apeldoorn, zijn 40 jarig ambtsjubileum. Ds. Doorn diende o a. de Ger. Kerk van Axel. De bekende Terneuzetische Mondharmonicaclub „Bravo" gaf Zondagavond een prachtige uit voering in de ruime zaal van dhr. A. van Leuven te Kloosterzande. De publieke opkomst was echter maar matig. Uit de talrijke bij valsbetuigingen na afloop van ieder nummer bleek, dat de po pulaire muziek, die de „blauw witte" Bravo'ers overal ten ge- hoore brengen, ook bij de Kloos- terzandenaren in den smaak viei. Op algemeen verzoek werd als extra-nummer gespeeld„Serena* ta van Tosselli", zijnde het ver plichte nummer, waarmede op het in September j.l. gehouden muziekfeest te Hulst den eersten prijs werd behaald. Tevens werd nog in herhaling gebracht het clublied der veree- ging, hetwelk algemeene instem» ming verwierf. Het was reeds 11 uur toen het gezellig avondje werd gesloten en men opgewekt huiswaarts keerde. Maandagmorgen heeft er bij het rangeeren op het terrein van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij een onge val plaats gehad. Op de laadplaats aan den Nieuwlandschen Molen, geraakte de wegwerker E. Ver- hoosel te IJzendijke met den linkervoet tusschen de rails klem waardoor hij kwam te vallen en door een rangeerenden wagen aan het rechterbeen werd geraakt. Hij bekwam een diepe vleesch- wonde in het onderbeen en is later naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Tern. Crt. Calamitensre polders in Zeeland. Bij de Tweede Kamer is inge komen een suppletoire water- staatsbegrooting 1933, waarbij o. m. op den post bijdrage in het tekort der uitgave zeewering en oeververdediging van de ca- lamileuze polders in Zeeland, f 40.000 meer wordt gebrachi, waardoor deze post wordt uitge trokken ten bedrage van f 170.000, Bij graafwerk voor den bouw van een nieuwe kerk te Kapellebrug, bij St. Jansteen, heeft men verscheidene steenen gevonden, die waarschijnlijk af komstig zijn van een in vroegei eeuwen bestaan kerkgebouw daar ter plaatse. Ook zijn enkele oude muntstukken gevonden. Aan een te Hulst door Mevr. HerreboutTheije gegeven cursus in maatknippen zijn geslaagd de volgende dames Betsy van Arenthals; Mimi Gemaije Neeltje Elenbaas Ma ria Neefs en M. Blominaert—de Vos. De Rijkswaterstaat te Mid delburg heeft het onderhouden van het teer-en carbolineerwerk van kunstwerken, aanlegplaatsen en verdere inrichtingen, behoo en- de tot het kanaal van Terneuzen en de beoosten het kanaal en het uitvoeren van daarmede in verband staande werkzaamheden gedurende 1935 en 1936 gegund aan G. A. van der Straaten, alhier, voor f 1994 per jaar voor de massa. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Sportnieuws. AXEL-HULST 2-0. Deze veel besproken Zeeuwsch- Vlaamsche Derby, werd j.l. Zon dag alhier gespeeld ten aanschou- we van circa 800 man publiek. Dat onze oud-tweede klasser aan het langste eind zou trekken, hadden wij wel gedacht, maar dat zij op een heftigen tegenstand der Hulstenaren zou stuiten, had den wij niet durven vermoeden. Enfin, de strijd is gestreden en is, naar het ons voorkomt, de 2—0 uitslag, het mooiste resul taat van de gedemonstreerde aanvalsuitwisseiingen. Zeker, wij geven direct toe, dat vooral voor de rust de Hulstenaren meerma len in het offensief waren, doch daar staat tegenover, dat zij heel weinig schoten op de Axe'sche veste hebben afgevuurd. Hoe het ook zij, de onzen hebben hun reputatie weer aanmerkelijk verbeterd. Maar dat is ook noo- dig, want er mag niets meer ver loren worden, wil men een gooi doen naar het begeerde Kampi oenschap. Over den wedstrijd het vol gende Precies twee uur roept scheids rechter P. Koster uit Goes de beide aanvoerders bij elkaar voor de keuze van speelhelft. De Hulstersche captain is de gelukkige en verkiest met den wind in den rug te beginnen, waarna de elftallen zich opstellen. De Axelaren missen nog steeds hun rechtshalf Borgt, terwijl de blauw-gelen volledig zijn. Weldra brengt M. Gans het leder in beweging, waarna de eerste aanval wordt ingeluid. Het duurt evenwel niet lang, want de Hulstenaren trekker» er goed samenspelend op uit, doch De Doelder verplaatst het spel en doet F. Dieleman langs het lijntje snellen, die den bal voor den doelmond wil plaatsen, doch de linkshalf bewerkt het leder binnen het beruchte gebied met zijn handen, hetgeen evenwel aan de aandacht van dhr. Koster ontsnapt. Goed combineerend gaan de gasten er vliegensvlug van door, maar voor doel geko men zijn de Hulstenaren het hoofd kwijt en zoo gaat een zeer mooie kans verloren. Bij een daarop volgenden aanval der oranjemannen moet de rechtshalf een corner toestaan, die door J. van den Berge uiterst fraai voor doel wordt geplaatst, waar K. Gans het leder rakelings naast kopt. Zoo golft het spel geruimen tijd op en neer met de blauw gelen wel het meest in den aanval. Wij noteeren een zeer gevaarlijke Hulst-aanval, waarbij de linksbuiten hard en laag in den uitersten hoek schiet, doch de kleine „Bles" werpt zich als een kat op den bal. Hij wordt evenwel door een paar Hulst-spe lers dermate in het nauw gebracht, dat hij zich genoodzaakt ziet den bal corner te werpen. De hoek schop wordt goed genomen en De Coninck zorgt voor het af weergeschut, waarna het Oranje- quintet in de goede richting er op uittrekt, evenwel zonder re sultaat, want het schot van M. Gans verdwijnt langs denverkeer den kant van den paal. Als een ieder denkt, dat de rust met blanken stand zal intreden, weten de Axelaren de eerste verande ring op het scorebord te doen plaats hebben. Uit een goed opgezetten aanval bemachtigt M. Gans een voorzet van J. van den Berge, en maakt het leder fraai vrij, zoodat hij op ongeveer 10 M afstand alleen voor Cattoir komt te staan. Er volgt een doffe knal, het net trilt, iedereen juicht en jubelt, Axel heeft de leiding. 1 0. Kort hierop is het rusten. Vrij spoedig keeren de spelers terug, waarna Hulst aftrapt en zich direct een feilen strijd ont spant, eenerzijds om gelijk te maken en zoo r.oodig een voor sprong te nemen, anderzijds om deze te behouden dan wel te vergrooten. Er is ongeveer een kwartier verstreken, als K. Gans den voorsprong veiliger stelt, door ineens een voorzet van Scheele verraderlijk laag en hard in het uiterste hoekske van Cat- toir's heiligdom te deponeeren. 2-0. Als de strijd ruim 20 minuten bezig is, moet de Coninck we gens een onwillige spier het veld verlaten. A. Verstraten gaat dan rechtshalf spelen, terwijl Diele man de backplaats ir.neemt en Dronkens op den rechtervleugel speelt. In deze periode na de rust kunnen we van een overtui gende Axelsche meerderheid spreken en eenmaal lost Koekkoek een keihard schot, dat evenwel op de latkruising terecht komt, waardoor de bal in het veld terugkaatst en verder wordt afge werkt. De Hulstenaren doen nog krampachtige pogingen om den achterstand in te loopen, maar Dieleman en Van den Bergé zuiveren hun terrein op solide wijze en zoo nadert het einde van dezen zwaren strijd, die voor de Axelaren van zooveel belang was, waardoor zij thans een goede kans behouden voor het Kampioenschap. Dat men deze kans tot hef einde toe weet uit te buiten I DOOS 30en60ct. BIJ APOTH.en DROGISTEN DONDERDAG 29 NOVEMBER 1934. (Dankdag voor hel Gewas;. Voorm. 9Vi ure Ds. Vin Dis, van Zaamslag Nam. 2 Ds. Van Oeveien Voorm. 9.30 ure Ds. Van Dijk, van Zaandam Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. Ligtenberg, van Lisse Nam. 2 Derelfde, 's Av. 6 Dezelfde.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 2