£Uj&m59€P „DUPLEX" Papiersoldeer p. aIjgïjstëIjn Burgerlijke Stand. crokif1 Ad verten tien. leis Nieuws De verstandige Winkelier PLASTO FIX niet Ziek voor kantoor- en huishoudelijk gebruik. 30 cent per tube. J. C. VINK Markt. Tevoren had hij alie deuren van het huis gegrendeld en ver volgens de groote kraan van den gasmeter in de slaapkamer der kinderen losgeschroefd, opdat het gas vrijelijk kon uitstroomen. De vrouw was zooals gewoon lijk, naar haar werk gegaan, dat bestaat in het schoonmaken van kantoren. Om kwart over negen kwam zij thuis en vond de deur gesloten. Twee agenten verschaf ten zich via het dak toegang tot de woning. Op het dak verbrij zelden zij een dakvenster, waarop een vreeselijke gaslucht hen te gemoet sloeg. Zoo hevig was de lucht, dat van het betreden der woning in de eerste oogen blikken geen sprake kon zijn. Vier kinderen lagen in hun bedjes, waarvan drie meisjes resp. 8, 5 en 2 jaar, reeds waren overleden. De eenige zoon, de 9-jarige Jan, gaf nog teeken van leven Voor het bed van het kleinste meisje stond een groote fauteui1 waarin de vader in nachtgewaad overeind zat, doch overleden was Ook de 9-jarige jongen over leed enkele oogenblikken nadat hij was weggedragen. De moeder was intusschen bi buren ondergebracht. Zij was zoo overstuur, dat de behande lende medicus overbregning naar het ziekenhuis noodzakelijkachtte. Uit een achtergelaten brief kwam vast te staan, dat huise lijke oneenigheid aan het gebeur de niet vreemd was. De man, die een goed vakman was, had volop werk, doch ging zwaar gebukt onder het ongeluk kige huwelijksleven en, zooals uit den brief bleek, had hij dienten gevolge de hand aan zichzelve en zijn kinderen geslagen. Waarschuwing. In het Alg. Politieblad maakt de Commissaris van Politie, te Rotterdam, bekend, dat den laatsten tijd ad vertenties worden geplaatst door de Handelmaat schappij J. Malais te Rotterdam en een onderneming, werkende onder den naam Horlogerie Du- rand. In deze advertentie, waarin vaak een kinderlijk eenvoudige prijsvraag voorkomt, wordt on der vermelding van allerlei bij zonderheden, die grootendeels in strijd zijn met de waarheid, het goedgeloovige publiek in den waan gebracht, dat, hier van een buitenkansje kan wor den geprotiteerd. Het op goed- koope wijze verkrijgen van aller lei artikelen, als pendules, hang klokken, luidsprekers, verrekij kers enz., wordt in het vooruit zicht gesteld. Na storting van het gevraagde bedrag ontvangt men vaak met groote vertra ging een artikel, dat van minderwaardige kwaliteit is en het geheel niet aan de gewekte verwachtingen beantwoordt. Ook wordt gewerkt onder den naam Horlogerie Salora en Horlogerie Royal. Te Woubrugge is brand uitgebroken in deD winkel van den heer A. Vergeer. De bewo ners konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stel len. Huis en winkel, welke ge deeltelik uit hout zjjn opge trokken, brandden tot den grond toe at. De schade wordt door verzekering gedekt. Toen een arbeider van d6 ontginning te Bergen (L bezig was proeven te nemen met een nieuwe revolver, ging plotseling het wapen af. De kogel drong den man in de hand. In Noord-Limburg beeft in verschillende plaatsen een per soon vertoefd, als religieus ge kleed, die zich uitgaf als broeder Eligius van de Barmhartige broe ders uit Trier. Hjj verklaarde gelden in te zamelen voor de paters Redemptoristen. Met zijn praten wist h(j van tal van men- Bcben geld los te kragen. In totaal zou de goedgeloovige be volking hem niet minder dan twee duizend gulden hebben geschonken. Toch wekte de manier van optreden van den broeder" verwondering. Men kan in kimbarg veei hebben, maar dat iemand in patersmantel borrels zit te drinken en in banket- en fruitwinkels voor de toonbank gebakjes en fruit eet, dat wil er ook daar niet goed in. Zoo kreeg men achterdocht. Een zelatrice der Redempto risten, mej. G. te Horst, stelde zich met het klooster in verbin ding, waarna tot haar verbazing bleek, dat „Broeder Eligius" daar een totaal onbekend persoon was Bij verder onderzoek is ge bleken, dat de handteekeningen die de gewaande broeder in een boekje had ter aanbeveling grootendeels echt waren. Intusschen heelt de brutale oplichter lont geroken en is hij verdwenen. Voorbijgangers hebben mej G. S., die met haar moeder sa menwoont, in bewusteloozen toestand voor baar woning te Alphen aan den Rijn evonden Een onderzoek werd in de woning ingesteld en daarbij werd de moeder van mej. S. eveneens bewusteloos, op bed gevonden. Beiden waren bet slachtoffer geworden van kolen- dampvergittigiDg, doordat een nieuwe baard nog niet goed bleek te functioneeren. Een spoedig ontboden geneesheer slaagde er in, bij beiden na ge- ruimen tijd de levensgeesten weer op te wekken. De moordenaar gevat. In een eenzaam weiland nabij Oas werd in den morgen van 8 Augustus vorig jaar bet afsctau welijk verminkte lijk gevonden van den 20-jarigen Gerrit de Bie. Het bleek, dat de jongen door een zeventigtal messteken van het leven was beroofd, o a waren de pols- en halsslagaders doorgesneden. De politie stond voor een uiterst moeilijke laak, daar, zooals bekend, de Osscbe bevolking nooit of te nimmer een van haar leden aan de politie verraadt. Zij, die de meest waardevolle inlichtingen konden geven, zwe gen oudergewoonte ook nu als een graf. Spoedig na het drama arres teerde de marechaussee den 18- jarigen P. de Been neef van het slachtoffer. De twee neven waren aan- aanvankelijk zeer bevriend met elkaar, doch toen beiden een verhouding aanknoopten met de gehuwde vrouw C. was de vriendschap spoedig gedaan. De politie vond in de gebeurtenissen aanleiding P. de B. als den vermoedelijken dader te arres teeren. Feitelijke bewijzen kon men echter niet tegen den aan gehoudene, die hardnekkig ont kende iets met den moord te maken te hebbeD, inbrengen, zoodat men hem na eenige maanden voorarrest in vrijheid moest stellen. De marechaussee bleef de zaak ondanks dezen tegenslag met kracht naplui zen. De politiemannen speurden naarstig naar elke bijzonderheid, het leven van P. de B. betref fend en thans is het bewijsma teriaal volledig. Onomstootelijk staat vast, dat de neet van het slachtoffer, de dader is. Deze P. de B., bevindt zich momenteel in voorloopige hech tenis in verband met een diefstal. Hjj is afkomstig uit een zeer misdadige familie. Zijn groot vader werd indertijd tot 20 jaar veroordeeld wegens moord op een wachtmeester. De 16- jarige broer van den verdachte sloeg kortgeleden te Oyen een ouden man mei een ijzeren staal dood. Sportnieuws. Dosko—Axel 8 1. Vergezeld door circa 50 sup porters ondernamen onze stad- genooten Zondag de reis naar Bergen op Zoom, teneinde zich aldaar te meten met den bekenden tegenstander van verleden jaar, nl. het Bergsche Dosko. Deze wedstrijd werd thans gespeeld voor de 3e ronde om den K.N.V.B. beker. Onder leiding van scheids rechter Montaan stelden de elf lallen zich ieder met 1 invaller op. Na een vrijwel gelijk opgaanden strijd nam de thuisclub naonge veer 20 minuten spelens de lei ding, 1—0. De Oranjemannen gaven geen krimp en herhaaldelij werd het doel der roodgelen bestookt doch de achterhoede der Bergenaren toonde zich in superieure conditie. Nadat de rust mei een 1—0 achterstand was ingegaan, ont kwamen de onzen op liet nippertje aan een doelpunt. Direct were het spel verplaatst en reeds na 10 minuten had de mee naar voren opgedrongen spil, De Doel- der, succes met een formidabel hard schot, hetwelk den doelman te machtig was, 1—1. Jammer was het, dat even later bij een Dosko aanval, het leder door L van den Berge van richting werd veranderd, waardoor het tweede doelpunt der Bergenaren tot stand kwam want zeer zeker hadden de Axelaren een gelijk spel ver diend. Een 2—1 nederlaag was dan ook het resultaat van dezen fraaien wedstrijd. Gedurende Oct. 1934. Clinge. Gehuwd. 26 Frans Bolssens, 24 j. en Eugenie Wee- maes, 25 j. Geboren. 2. Julienne, d. van Franciscus de Vos en Alma de Bin. 5. Jan, z. van Felicianus Cap en Emelinde van Ombergen. 16. Gustaaf, z. van Petrus Non- neman en Magdalena Picavet. 17 Petronella, d. van Franciscus van Ecken en Irma van Roeijen. 20. Juline, d. van Carolus B:om- raaert en Irma van Broeck. 28. Erna, d. van Cornells Vlasveld en Maria van Vlierberghe. 30. Jozef, z. vaD Alphons Vlaeminck en Valentina Behiels. Maria, d. van Honoré Lambrechfs en Bertba van der Heijden. Overleden. 4. Petrus de Beyn, 72 j., wedn. van Marie Blinde man. 23. Maria van den Ber- geD, 24 j echtg. van Jozef van Hooste. Graauw. Gehuwd. 5. Jaco bus d'Haens, 25 j. en Louisa de Koster, 25 j Alfons Molders, 23 j. en Aügela d'Haens, 19 j. Geboren. 4 Eugeo9, z van Gillis Verschuren en Mathilda Verschelden. 10. Cyrillus, z. van Polydoor Roggeman en Louisa van den Branden. 31. Tiny, d. van Petrus van Gimst en Mathilda Sponselee. Theo- door, z. van Petrus d'Haens en Maria Cornelissens. Overleden. 3. Eduardus van Damme, 60 jechtg. van Emelia de Schepper. 29. Johannes de Caluwe, 66 j z. van Pleter en Cornelia Lossie. Hontenisse. Gehuwd. 19 Jo hannes Cammaert (van St. Jan- steen), 23 j en Rosalia Scheliaut, 20 j. Geboren. 15. lvonne, d. van Eduardus van Acker en PauliDa Ivens. 17. Joseph, z. van Petus Laffeber en Anna Duerincks. 18. Magdalena, d. van Emilius van Bijtte en Maria van Damme. 31. Petrus, z. van Augustinus de Haat en Maria Mahu. Overleden, 18. Gerardus Dankaart, 62 j., eebtg. van Pau- ina de Bakker. 19 Cornelia Collet, 79 j., wed. van Petrus Tielemau. 24. Josephus Neve, 65 j., echtg. van Wilhelmina van den Bos. Sas van Gent Gehuwd. 30. Recé Gaelens, 21 j. en Magdalena Coone, 17 j. Geboren. 4 Leonie, d. van Arthur de Lessine en Christina Wolfgang. 20. Jeannine, d. van Sdemondus Aerssens en Magda- ena Lefebure. 24. Diana, d. van Abraham Le Coq en Adriana lluysman. Overleden. 3. Suzanna Babyn overt, te Ter Neuzen), echtg. van Frans Schouten. 13 Cbar- otta Deneve, 75 j echtg. van Augustinus Vereecken. 14. Flo- rentina de Betue, 72 j wed. van Christiaan Amnion. 22 Hipo- itus Dullaert, 56 j., echtg, van r'aulina de Guchtenaere. Ter Neuzen. Gehuwd. 11, osephus van der Poel, 28 j. en rmaGalle, 26 j, 81, JelteJou- Nederlandsch product ker (van Rotterdam), 31 j. en Anna de Leege, 21 j. Geboren. 6. Adriana, d. van Arie de Feijter en Catharina Herrebout 7 Janneke, d. van Joos de Mul en Jozina van Driel. 8. Wilhelmina, d. van Andrie Vandepitte en Ulalie Meeusen. 13. Anthonina, d. van Philippus van Aal3t en Maria Kaan. 14. Cornelia, d. van Cornelia Klaas- sen en Neeltje Buijza. 26. Ft- nancius, z. van Franciscus van Hulle en Elizabeth Fraiyoise. 27. Raijmundus, z. van Petrus Lammens en Agnes van Heese. Geerard, z. van Rocus Andnessen en Anna de Vos. 3!. Jan, z. van Adriaan de Bruijne en Leun- tje de Blaey. Overleden. 10. Willem Nieu welink, 79 j„ eebtg. van Chris tina 't Gilde. 17. Ebrina de Jonge, 76 j wed. van Jan Diele- man. 28. Reina Leunis, 83 j., wed. van Dirk de Witte. Zuiddorpe. Geboren. 25. De- line, d. van R. de Munck en M. Martens. Overleden. 31. Adolpbos Sa- mijn, 61 j., echtg. van E. Cop- pieters. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f7,— a f7,75. Winter- gerst f 5,a f6,Zomergerst f 5,50 a f6,50. Haver f5,a f6,—. Erwten f7,— af 8,50. Lijnzaad f 6,— a f 7,—. Groen Vlas f 4,a f 5,Gebookt Vlas f 5,— a f 7 50. Gezwingeld Vlas t 4,a f 4.50, Aardappels f 1,75 a 12,—Stroo f5,— a f 6,—. Koolzaad faf Boter f 0,— k f 0,Eieren f4 - a f4,50. HULST. Ter graanmarkt van Vlaandag jl. waren de prijzen ats volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge 0,a f 0,Wintergerst f 5 50 a f 6.—Zomerg. f6.a f 6 50 laver f 5.50 a f 6,—. Erwten 7.— af 9, -. Paardenboonen 5.— a f 6.Duivenboonen 6. - af 7.Witteboonen 0,a f 0.- Bruineboonen 10.— a f 11,—. Boekweit f a f Lijnzaad f 0.— a 0,—. Blauw Maanzaad f a f—Mosterdzaad f 0 k fGroen Vlas f a Gebookt Vlas f a Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.— a 0,—. Koolzaad f 8 f 10 50 Stroo Eieren 100 stuks 4,75. Slachtvee aangev. 4, verk. 3. Varkens aangev. 23, verk. 16. Crisis-publicatiën. M'-dedeeling van de Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. De Landbouw Crisis Organi satie voor Zeeland deelt den telers van aardappelen mede, dat deze, ter voorkoming van moeilijkheden, hun aardappelen behoorlijk gesorteerd moeten af- 'everen. AXEL. Effecten - Coupons - vreemd Geld - Deposito - Assurantiën. schrijft zijn prijskaarten en speciale aanbieding voor toonbank en etalage, alleen met - onmiddellijk drogende - BC L A K I N R T Duizenden in gebruik. Alleen verkrijgbaar bij J. C. VINK, Markt - AXEL. ©31 5 a K O L I N E Hiermede zijn onmiddellijk alle gescheurde papieren te repa- reeren, zooalsMuziek-, Lees- en Kantoorboeken, Bankbiljetten en Foto's, Teekeningen, Archief stukken, enz,, enz. .Duplex" Papiersoldeer is kleurloos, zoodat de tekst geheel leesbaar blijft. Het gebruik is zeer eenvoudig Het papier bij de scheuren wordt met een weinig „Duplex" Papier soldeer bestreken. Na het glad strijken hiervan is de breuk her steld. Gegomde strooken zijn dus overbodig» Voorhanden bij SA SA. SABAB Indien gij vermagertindien gij lijdt in de lendenindien gij pijnen voelt in armen en beenenindien gij altijd vermoeid zijt, 'a morgens bij het opstaanindien gij hoofdpijn hebt, het geheugen verslechtindien gij krachteloos en moedeloos zijt. zonder wilskracht, zonder levenslust; Indien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaaptindien gij aan de maag lijdt, krampen hebt, hartkloppingen, zweten bij de minste krachtinspanning, warme opruiingen, schemeringen oorruischingen. steken in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge nezen zijt. aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot de echte zenuwhersteller van Apothokar H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete. die reeds duizenden zenuw lijders volkomen genezen heeft. KOLINE is verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten ad. f 2.50 per flacon, Hoofddepot voor Holland: SCHULTE en THIEME. Postbus 55 Middelburg. aTlTSTl? BT B V a B fl

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3