Een Huis en Erf Leidsch Fabrikaat Zuivere Wol Kec Miszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. WAAROM OMDAT Damestassen en kleine Lederwaren SMIES-BOER, Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Landbouwhuishoudonderwijs. voorraad den Moerspuipolder, aan g. Suy voor f 2. 21. Idem van den Liniedijk vanaf Drieschouwen tot aan den Groenendijk, aan B. YsebaertAzn. voor f 12. 22. Idem van den Langeweg, van Drieschouwen tot bij de Kin deren Valent, aan E. Suy voor f 2. 23. Idem van de Eerste Ver korting vanaf den dijk van den polder Oud-Beoostenblij- bezuiden tot aan den dijk van den Beoos- tenblij-Benoorden-polder aan C. Buys te Koewacht voor f4. 24. Idem van den Langeweg van de Eerste Verkorting tot aan de Tweede Verkorting, en 25. Idem van den Langeweg van de Tweede Verkorting tot aan het fort Ferdinandus, beiden ge combineerd aan G. C. de Rijcke voor f 0.50. 26. Idem van de Tweede Ver korting vanaf den dijk van den polder Oud-Beoostenblij-bezuiden tot aan den dijk van den Beoos- tenblij-Benoordenpolder aan J. Michieisen voor f3. 27. Idem, van de Derde Ver korting, van Kijkuit tot Absdale, aan P. J. J. Vael te St. Jansteen, voor f 2. 28. Idem, aan den gewezen zeedijk met binnenbermen nabij Reigersbosch, van den polder Riet- en Wulfsdijk tot even voorbij de gewezen sluis en voorts het straatje tot aan den dijk van den polder Beoostenblij- benoorden, aan B. L. Ysebaert voor f 10. B. v i s s c h e r ij. Perceel 29. Ie op het zgn. „Klein Kreekje", gelegen tot aan de brug naar het voetbalterrein, (met uitzondering van de afgeba kende strook). 2e op de polderleiding, van de brug van het voetbalterrein tot aan de sluis van den Moer spuipolder. 3e op de Kreek of het zooge naamde Gat van St. Jacob, be ginnende aan de waterleiding, vanaf de Kleine Kreek, voorbij de gewezen forten, Eerste- of Schans-verkorting. 4e op de kreeken af wateren vanaf het Gat van St Jacob ten Oosten van het zuiderdeel der Eerste- of Schansverkorting en Ioopende tot aan de Tweede Verkorting en de visscherij op al de wateren en putten gelegen tusschen Tweede Verkorting en den dijk van den Ferdinandus- polder. Alles gecombineerd aan Pr. de Ridder te Sas van Gent voor f 205. Perc. 33. De grazingen van de Smitsschorrestraat vanaf de Kinderdijk tot aan den Sasdijk, aan B. Ysebaert Azn. voor f 1. De overige perceelen zijn ingehouden. Weg Maldegem (B.) Ned. grens. De Afdeeling Wegen en Ver keer van den B BN. deelt mede, dat het normaal verkeer op het wegvak Maldegem-Nederlandsche Grens, deel uitmakende van den Staatsweg Oudenburg—Aarden burg, hersteld is. Bij Kon. besluit zijn be noemd tot dijkgraaf van den Kleine Molenpolder, P. F. Voet te Hontenisse tot gezworene van het waterschap der Vereenigde polders van Ossenisse, Th. de Waal te Ossenisse. Vermoedelijk verblind door de lichten van een hem tegemoet rijdende auto, is de heer J. v. d. S. uit Oostburg per motorfiets Dinsdagavond tusschen Schoon- dijke en Oostburg op een voor hem rijdende vrachtwagen gere den, die o.m. geladen was met naar achteren uit den wagen stekende ijzeren balken of staven, met gevolg, dat hij tegen den grond is geslagen. Met een her senschudding, een bloedende hoofdwond en een gekwetst been is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Mdb. Crt. Politierechter te Middelburg. Zitting van 30 Oct. 1934. De volgende vonnissen werden uitgesproken F. P. d. B30 j., koopman, St. Jansteen, wegens beleediging f 15 of 10 d. h> S. M. F., huisvr. van F. J., St. Jansteen, alsvoren f20 otlOd. h. L. v. L., 23 j., slager, Selzaete, wegens verboden invoer van rund vleesch uit België f30 oflOd. h. P. J. H., 21 j., te Axel, wegens mishandeling f 10 of 5 d. h. L. d. K., te Axel, alsvoren. Th. D. B, 21 j., en J. F. D., 22 j., landbouwerskn. te Graauw en Hontenisse, alsvoren f 20 of 10 d. h. ieder, met toewijzing civiele vordering. R. d. M., 31 j., boerenknecht, Koewacht, alsvoren f 10 of 5 d. h. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97, ure Ds. Van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post Ti xt. Openb. 17: 9-18 Nam. 2 Dezelfde. Catech. Zondag 24f Dorische leerregeis 111. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam.2 Risico ran den arbeid. Te Mill, een dorpje in Noord- Brabant kwam op onverklaar bare wijze een werkman van de N.-Br. Electr. Mij in aanra king met de electrische leiding, by het vernieuwen van lichtpa- len. De man viel van een ladder en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij spoedig overleed. De man was 33 jaar en laat een vrouw met 3 kinderen achter. kranige redding. Maandagmiddag viel een ar beider, werkzaam bij den bouw van de nieuwe brug over den Ryn te Arnhem van een hoogte van bijna 15 M in de rivier Da machinist van een in de nabij heid liggende kraan, A. Ekel- mans, te Arnhem, wierp een batting in het water, sprong den drenkeling direct na in den stroom, greep hem, mocht het genoegen smaken hem met ge vaar van eigen leven op het hout te tillen en te redden. Brutaal Eergisteren kwamen te Rotter dam des ochtends om half acht in het filiaal van De Gruyter twee mannen binnen, kort nadat de winkeljuffrouw de zaak had geopend. Zij trachtten haar de mond te stoppen met een doek en toen dit niet ging wegens haar heftig verzet, dreigden de ban dieten haar dood te slaan. Hierop werd de juffrouw zeer angstig en kreeg men van haar gedaan, dat zij de brandkast opende, waaruit de mannen f 240 meenamen, ofschoon er ongeveer f 800 aanwezig was. De dieven gelastten hierna de juffrouw stil op een stoel te gaan zitten, waardoor zy kalm de zaak konden verlaten. Toen de juffrouw de straat op ging, waren beiden verdwenen. De politie doet onderzoek. Een gevoelvolle uief. Jodo Esteves, een 23-jarige zwerver, werd te Lissabon ge arresteerd, omdat hij voor een belangrijk bedrag bloemen had gestolen. Hij gal toe, zich eraan schul dig te hebben gemaakt, maar voerde als verdediging aan, dat hij zè op zyn moeders graf wilde leggen en dat hy geen geld had om bloemen te koopen. De politierechter was erg ge roerd en besloot hem vry te spreken. Hy wilde dit juist doen, toen een oude vrouw de rechtzaal binnentrad. Het was Esteve's moeder, die clementie wilde vragen voor haar zoon Door granaat gedood. Nab(j het stadje Pascani (Roemenië) is door het ontploffen van een granaat een vrouw met haar twee kinderen gedood, terwyl een derde kiud zwaar werd gewond .De granaat dateert ait de oorlogsjaren en was op een onbebouwd veld blijven liggen. De boerenjongen wilde de granaat naar huis drageD, doch liet het projectiel uit zijn hand vallen, tengevolge waar van het ontplofte. 80-jarfge vrouw vermoord. Een afschuwelijke misdaad is gepleegd aan den boulevard des Batignolins te Parijs, waar men in de door haar bewoonde appartementen het lyk van de 80 jarige weduwe van den kunst schilder Fernaud Cormon heeft gevonden. De oude vrouw nam in haar woning alle mogelyke voorzorgen in acht tegen inbrekers ol insluip- dieven, Niet alleen was de deur voorzien van een grendel, alle andere kamerdeuren konden op dezelfde wjjze gesloten worden. Ia tegenstelling met deze voorzichtigheid had de oude dame de gewoonte onbekende personen te spreken over haar omstandigheden, zoodat zij zich gelukkig niet wegens de crisis te bekrimpen had, daar zy een aardig bedrag aan geld in huis op een veilig plaatsje bewaarde. Doordat men geen gehoor kreeg, begonnen de buren ernstig ongerust te worden. De deur werd door de politie open ge maakt en toen men binnentrad, vond men het lijk der oude da me op het portaal in de huiska mer op Jen vloer liggen met afgesneden keel. Alle kasten waren doorzocht en verschillende voorwerpen van waarde worden vermist. Het onderzoek heelt geleid tot de arresratie der 34-jarige manicure Marie Lemoine, die bekend heeft de ongelukkige met een harer ingtrumenten ge dood te hebben. De moordenares woonde in het zeilde huis als het slachtof fer. Zij had gummi-handschoen- nen aangetr okken en het mani- cuurmes in haar mouw verstopt. Mevr. Cormon liet haar in den ioop van het gesprek een bijou- teriekisje met juweelen zien. Op het moment, dat de oude dame de juweelen teruglegde voerde de moordenares haar afschuwe lijk plan uit. Nadat zy het lijk met kussens had bedekt, maakte zy zich meester van de juweelen en 25.000 francs, die zij in een kast vond. Onopgemerkt verliet zij de woning; in een grooten winkel wierp zy haar handschoe nen en het mes in een W.C. Daarna begaf zy zich naar haar vriend, Aatoine Nicoiai, wien zij de juweelen cadeau deed, met de medeeling, dat zy een prys in de lotery had gewonnen. Toen Nicoiai de beschryving der juweelen in de bladen las, deed hy aangifte by de politie- Deze heeft hem echter, evenals een by hem inwonenden vriend in voorloopige hechtenis gehou den, daar Marie Lemoine nader verklaard heeft, aat zy op last van Nicoiai en diens vriend heeft gehandeld. (Ingezonden.) Holland's liart. Hulde dappere titanen PARMENTiER en PRINS en MOLL En VAN BRUGGE, Holland's kranen Mannen van: hou-vast! hou-vol! Huidel wakkre Uiver-stuurders, Voor Uw ijver en Uw kracht, Voor Uw durven en Uw kunnen! „UI v ER" heeft geluk gebracht Hulde stoere Nederlanders, Die in nog geen 80 uur, Bijna 20.000 vlogen, Met die wilskracht en dit vuur! Gij hebt weer opnieuw bevestigd, Noord en Zuid en Oost en West Reputatie èn prestatie i Dit is Holland op z'n bést 't Ging niet om de eer van t winnen, 't Ging en dit heeft ons verblijd Om de eer van Neerland s Luchtvaart Veiligheid, betrouwbaarheid En van Mildenhall naar Melbourne Hebt gij ais met ijz ren hand, Dit principe hooggehouden! Daarvoor prijst U Nederland Ieder heeft, van kind tot grijsaard, Heel die kolossale race, Meegeleefd in groote spanning, Tusschen hoop en tusschen vrees Maar nü mogen zij hun Helden Danken met bewogen stem..,. Hulde! beste, brave kerels! Leve Neerland s K. L. M. G. NIEUWENHUIJSEN. 's Qravenhage, 23—10—'34, Filmbeschrijving. In tegenstelling van hetgeen we bij de recensie van de film „Ridders van 't Westen" meldden, deelt men ons mede, dat deze film gekeurd is en voor alle leeftijden toegankelijk mag worden gesteld. Zie advertentie in dit nummer. betrokkenen in het algemeen de zelfde beteekenis en waarde zul len hebben als voordien het ge val was. Om deze reden wordt den veehouders met nad-uk aanbe volen ook gedurende het ko mende seizoen 1935 deze identi teitsbewijzen 1934 zorgvnldig te bewaren. Crisis-publicatiën. Mededeeling van de Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Zeeland. Het Bestuur van de Vereeniging Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Zeeland heeft de hoeveelheid tarwe die in de maand November geleverd mag worden vastgesteld op 400 K G. per H A. Voor de maand December zal de hoeveel heid tarwe die afgenomen kan worden nader worden medege deeld. Voorts brengt het Bestuur ter algemeene kennis dat de klassen A, B en C waarin de tarwe werd gekeurd komen te vervallen. Met ingang van ^November a.s wordt de tarwe gekeurd in negen klassen n.l. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 en 9. De prijs die voor de tarwe, die zonder eenige korting in klasse 1 gekeurd wordt bedraagt f 9 75 per 100 K G. en voor elk der volgende klassen telkens f 0.25 per 100 K G. minder. De kortingen voor drogen, schoonen enz. zullen op dezelfde wijze worden toegepast als thans gebruikelijk is. Telers van gerst en ve'idboonen. Onder verwijzing van de toe gezonden voorschriften steun gerst en veldboonen maakt de L. C. O. v. Zeeland bekend, dat wanneer vaker gedorschen wordt dan het in de voorschriften genoemd aan tal keeren, de controlekosten, die van den steun in mindering wor den gebracht, bedragen f 10.— per extra dorsching. Bij een totalen oogst van minder dan 2000 K.G. wordt één controle kosteloos gehouden, bij een oogst van 2000-5000 K.G. twee, van 500010000 KG. drie, van 10000— 20000 K.G. vier, van meer dan 20000 K G. hoogstens vijf. Houders van kalveren. Ten aanzien van de teeltrege ling is het seizoen 1934 op 1 Nov. a.s. beëindigd, terwijl op dien datum hst seizoen 1935 ingang vindt. Dit houdt echter niet in, dat het in voorraad hebben van kalveren, waarvoor een identiteits bewijs 1934 werd uitgereikt, vanaf dien datum niet meer door dit identiteitsbewijs gedekt zou be hoeven te zijn. Zooals reeds bekend werd ge maakt, zijn met ingang van 1 Nov. 1934 de gewichtsgrenzen, welke de vorenbedoelde kalveren be treffen, gewijzigd in 60 300 K.G. voor, al dan niet gecastreerde, stierkalveren en 100—250 K.G. voor vaarskalveren, terwijl het in de bedoeling ligt ten aanzien van dezelfde kalveren de bovenste grenzen t. g. t. wederom te ver- hoogen. Hieruit valt dus af te leiden, dat na 1 November 1934 de identiteitsbewijzen 1934 voor de Teler-Handelaar in aardappelen. Aanvragen om erkenning als Teler-Handelaar in aardappelen moeten vanaf heden worden ge richt aan de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zeeland te Goes, Groote Markt 28 en niet meer aan de Akkerbouw-Centrale, te Den Haag. MS*» Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van boe- deibeschrijving aanvaardde nala tenschap van wijlen dhr. JAC. DIRK HAMELINK te Axel (Magrette), worden verzocht hier van opgaaf of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende vóór 17 November a s. Notaris FANOY. een bezoek aan onze Etalage's wij daar de gehele col lectie, ook de allerlaatst uitgekomen nouveauté s in U kunnen tonen. Beleefd uitnodigend, Koestraat, AXEL. Op ZATERDAG 3 NOVEMBER 1934, nam. 5 uur zal ten verzoeke van de Erven Wed. JACS. DE POOTER Czn. te Axel, in het café van dhr. C. P. van Doese laar, te Axel-Sassing, worden h e r v e i 1 d te Axel-Schapenbout, kadaster sectie B no. 354, groot 2 A. 5 c A. Aanvaarding bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. Zij, die nog wensen deel te nemen aan de volgende cursus in landbouwhuishoudkunde te Terneuzen kunnen zich daarvoor opgeven aan School C aldaar op Dinsdag 6 November van 6 tot 7 uur en op Woensdag 7 No vember van 11 tot 12 uur en van 1 tot 2 uur. Leeftijd ten minste 16 jaar. Spoedige aan gifte gewenst, daar het aantal plaatsen beperkt is. Stationstraat ZONDAG 4 NOVEMBER 1934. r* "n. - ..II- j

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3