Stelt prijs op kwaliteit, vraagt *01Züggis So S/iP/l Verkoop - Axel. Meubelen en Huisraad, een Werkmanswoning Klompen en Klompeosokken Reisgidsen Tramboekjes. N. Huish. in net bargergez. Het adres van onds bekend Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ad verten tiën. Nette Dienstbode A. MARING - Axel. J. C. VINK - Boekh. Door onbekende oorzaak is Zondagavond, omstreeks kwart voor acht brand ontstaan in een graanstapel, die was opgeslagen in den boomgaard van den heer F. Borm te Boschkapelle (Z.-Vl De vlammen sloegen aangewak kerd door den feilen wind over naar een zevental andere graan stapels, die alle een prooi der vlammen werden. Ook een aan tal fruitboomen moest het ont gelden. Door de brandweer uit Kloosterzande en Stoppeldijk kon voorkomen worden dat de brand oversloeg naar de groote schuur, welke behouden kon blijven. De schade die zeer aanzienlijk moet zijn, wordt vermoedelijk grooten- deels door verzekering gedekt. Ofschoon de oorzaak onbekend is, doen geruchten de ronde, dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Eigenaardig, dat ook den vorigen Zondag een hoop graan, eigendom van den burgemeester een prooi der vlammen werd en door tijdige hulp voorkomen werd, dat er meer in brand geraakten. Maandagmorgen is te Den Haag overleden de heer A. Lij- sen, in leven oud leeraar aan de Rijkskweekschool te Middel burg. De overledene, die 78 jaar oud is geworden, en ridder was in de orde van Oranje Nassau, gaf les in muziek en heeft zich op muzikaal terrein, zoowel als componist en als violist steeds zeer verdienstelijk gemaakt en o.a. was dit het geval met de toonzetting van het Zeeuwsch- Vlaamsche Volkslied. Faillissement. De rechtbank te Middelburg heeft failliet verklaard J. A. Schippers, graanhandelaar te Kamperland. Rechter-commissa- ris mr. A. van der Hoop, curator mr. H. van der Beke Collenfels. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen Een vulpen. Bureau v. d. blad. Veel liefhebber^. Voor de vacante betrekking van ambtenaar ter secretarie te Oost- en West- Souburg hebben zich 87 sollicitanten aan gemeld, waaronder 13 in het bezit van de akte van bekwaam heid in de gemeente-administra tie, 23 met volledige bekendheid met het decimale registratuur stelsel der Ver. van Ned. ge meenten en 2 meesters in de rechten Roekeloosheid. De roekeloosheid van een jeugdig automobilist, die zonder rybewys een vrachtauto be stuurde, was oorzaak van een ongeluk te Den Haag, waarbij twee personen dermate ernstig zijn gewond, dat zy naar een ziekenhuis moesten worden over gebracht. Hoewel hij geen rijbewijs heett bracht hij den wagen op gang en stak het Westeinde over. Daarby schynt de roekelooze het gaspedaal te hebben neer getrapt, waardoor de wagen het trottoir opreed. In zyn verbouwereerdheid verloor de jongeman z'n zelt- beheersching en daarmee de contróle over zyn bewegingen. Op het trottoir vloog de stuur- looze wagen recht op een twee tal heeren af, die niets kwaads vermoedend, op de stoep stonden te praten. Zy werden gegrepen en mee gesleurd. Eerst tegen de pui van een der winkels kwam de wagen tot stilstand, waarby de slachtoffer» tusschen muur en auto bekneld geraakten. Op de plaats van het ongeluk toonden later op den avond de bloed sporen op de tegels van het trottoir en tegen de vensterban ken, hoe ernstig het ongeluk was geweest. Beiden zyn met ernstige ver wondingen en inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis gebracht, Te 's Heer Arendskerke hebben ambtenaren van de rijksbelastingen een inval ge daan op de hofstede bewoond door den landbouwer W K, op vermoeden dat zich aldaar een geheime distilleerderij be vond. Een tweetal distilleer- toestellen waarvan één van de nieuwste constructie, en verdere ingrediënten werden in beslag genomen. Een inwoner uitScbyndel, zekeren Van B., kwam tot de ontkekking, dat men zijn fon kelnieuwe fiets had gestolen. De man zocht den geheelen omtrek af, maar nergens was zijn karretje te vinden. Wel vond hy achter een heg, een oude fiets, bie klaarblijkelijk aan den zwijntjesjager had toebe hoord en door den onbekende hier was weggestopt. De bestolene overlegde dat het niet uitgesloten was, dat de fietsendief voornemens zou zijn, spoedig naar deze plek terug te keeren om het oude rijwiel te komen halen, aldus de Tel. Met een paar vrienden en de veldwachter werd om beurten achter de heg de wacht ge houden, in de hoop, dat de dief spoedig zou komen opdagen. By bet invallen van de duis ternis werd de wacht betrokken. Uren gingen vruchteloos voorby. De nacht trad in, maar tever geefs. Byna had men alle hoop laten varen, toen in den vroegen morgen voetstappen naderbij kwamen. De wachters die zich verborgen hielden, zagen hoe een man door de heg kwam gekropen en zyn handen naar de fiets uitstrekte. Nu kwamen zijn belagers voor den dag. De man werd gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het bleek 'n Eindhovenaar te zijn, die by zyn verhoor den diefstal van het rijwiel bekende. Noodweer. Zondagavond is tijdens een hevig noodweer, dat boven Noord-Scharwoude woedde, de bliksem ingeslagen in den toren van de Herv. Kerk. Tengevolge daarvan brak brand uit, waar door het kerkgebouw is uitge brand. De kerk bevatte een kostbare preekstoel, met beeld houwwerk uit het jaar 1600 en bybels eveneens dateerend uit hetzelfde jaar. De banken wa ren uit het jaar 1603. Alles werd een prooi der vlammen. Het kerkhof, naast de kerk gelegen, biedt een troosteloozen aanblik, daar verschillende gra ven zyn verwoest en steenen vernield. Ook is dc bliksem ingeslagen in den toren van de St. Domi- nicuskerk te Alkmaar. Een kwartier later bemerkten voor bijgangers dat de top van de 60 m. hoogen toren in brand stond. De brandweer rukte uit, maar het was onmogelijk het vuur te bereiken. Van binnen door de kerk kon men boven in den toren komen. Het vuur was daarna spoedig bedwongen. De schade ia niet groot. De bliksem sloeg, tydens het hevige onweer ook in de geheel geisoleerd staande boerdery van P. R onder Oude Niedorp. De bewoners konden in nachtge waad vluchten. Twee koeien kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Ia de aardappelmeelfabriek te Stadskanaal is de 60 jarige arbeider J. Dekker, die bezig waa een hekelmachine schoon te maken, gegrepen, doordat de machine plotseling in werking trad. D. werd totaal vermorzeld. Te Lewedorp liep Vrydag het 4-jarig dochtertje van de familie D,, het jongste van 9 kinderen, plotseling den weg over, toen een auto passeerde. De kleine werd aangereden en ernstig verminkt opgenomen. Een dokter die juist pasaeerde, kon slechts den dood constateeren. De auto werd in beslag ge nomen. Bij onderzoek bleken de remmen in orde te zijn. Volgens algemeene opvatting heeft den bestuurder geen schuld. Sportnieuws. Voetbal. De regen is Zondag spelbreker geweest bij enkele wedstrijden. Zoo moest alhier na een poosje in den regen te hebben gevoet bald, de wedstrijd Axel—Oranje gestaakt worden wegens de buien. De -Sassenaars hadden toen de leiding met 1—0. Ook te Sluiskil, waar De Zeeu wen op bezoek waren, viel de wedstrijd letterlijk in het water. Te Hulst schijnt Piuvius meer erbarmen met de voetballers ge had te hebben de wedstrijd tegen Terneuzen II althans kon door gang vinden en werd gewonnen door Hulst met 2—1. B K V. V.—Axel II 9-3. Voor den Zeeuwschen Voet balbond speelden de Axelsche reserve's te Boschkapelle tegen B. K. V. V. Er schijnen in het elftal van „den Bosch" enkele goede krachten te zitten, die den weg naar het doel weten te vinden. Dit werd den Oranjemannen op afdoende wijze duidelijk gemaakt, want na de fraaie 5—0 overwin ning van verleden week, werden ze thans met niet minder dan 9 3 geslagen. Men ziet, dat ook bij voetbal geldtéén zwaluw brengt nog geen zomer. Korfbal. Zaterdag speelde een combi natie van Rapide tegen een combinatie van Seolto uit Ter- neuzen. Het is aen spannende stryd geworden, waarbij de Rapide-verdediging te sterk was om de Seolto-aauval veel kans tot scoren te geven hoewel zij eenige fraaie kansen onbenut liet. Aan de andere kant waren de opzetten van de Rapide aan val zoo ontactisch, dat ook de Seolto verdediging langen tyd de Rapide aanval in bedwang kon houden. Zoo is dan ook pas in de laatste minuten de beslissing gevallen Een nnoi maar tevens gehinderd doelpunt was voor Rapide het teeken dat het met onmogelijk was om de verdediging van Terneuzen te passeeren, en eindelyk gelukte het dan ook aan de jeugdige speelster mej Ine Bom om Ra pide met een verraderiyk boog- balletje de leiding en tevens de overwinning te bezorgen, daar direct na dit doelpunt het eind signaal weerklonk. Volgende week aan Terneuzen om revan che te nemen op eigen veld, wanneer de twee oude rivalen Seolto en Rapide met hun sterk ste twaalltallen tegenover elkaar komen. Gedurende Sept. 1934. Hoek. Ondertr. 6. Jan Kooij- man (van 's-bravennage), 34 j, en Elisabeth van Doeselaar, 31 j. 20. Willem de Bok, 28 j. en Adriana Tollenaar, 26 j. Jan Leunis (van Ter Neuzen), 20 j en Janna Verstraaten, 19 j. Gehuwd. 13. Johannes Plat- teeuw, 26j en Tanneke de Witte, 27 j. Geboren. 4. Adriaan, z. van Hendrik Micbielsen en Adriana Buyze. 22. Jacob, z. van Pieter Dey en Willemina Kramer. Overleden. 30. Jan Robyn, 69 j., echtg. van Clazina van Doeselaar. Hontenisse. Ondertr. 20. Jan de Jonge (van Axel), 26 j en Christina Jansen, 30 j. 27. Al- tred de Ridder (van Zuiddorpe), 31 j. en Eltsa Daukaart, 34 j, Gehuwd. 28. Josephus Par don, 29 j. en Angela Cappendyk, 26 j. Geboren. 15. Maria, d. van Alphon8us de Rijck en Marga- retba de Keijzer. Mathilde, d. van Alouisius Boone en Martha de Backer. 17. Theodorus, z. van Petrus de Kort en Anna van Stevendaal. 21. René, z. van Alouisius Duerincks en Jo- sephina Hoefeijzers. 26. Re- monda, d van Lambertus van Hooff en Angela Christiaens. 27. Josephus en Josepha, z en d van Josephus Verdurmen en Lucia van Kampen. 29. Lud- wina, d. van Constantinus Ver- eecken en Elisabeth Fassaert. Overleden. 19. Alwine Kneip (overl. te Rosmalen), 46 j., echtg. van Petrus Verstraeten. 27. Jan van der Poel, 72 jechtg. van Rozalia Eijsackers. Koewacht. Ondertr. 26. Al- bertus Pieters, 23 j. en Alice van Poecke, 22 j Gehuwd. 12. Florent Dhaen, 27 j. en Alma Aper, 22 j. 25. Josephus Verbiest, 46 j., wedn. en Maria Mannens, 28 j., wed. Geboren 1. DiaDa, d. van G. de Bruijn en Fl. van Hauten. 9. Bertha, d. van C. de Block en R. Piessens 19. Roza, d. van A. Jan8sen8 en E. de Maeijer. 26. Evelina, d. van Fl. de Schep per en M Verstraeten. 28. Antoin, z. van A. Rombout en I. van Rum8te. Overleden. 20. Marguerita Suij, 54 j„ echtg. van P. Ver- bruggen. Overslag. In de maand Sept. hebben in deze gemeente geen aangiften plaats gehad. Stoppeldyk. Gehuwd. 11. Petrus van Mol, 32 j. en Angela Robijn, 25 j. 20. Aloijsius Dob belaar, 31 j. en Lea d'Een, 31 j Geboren. 5. Robert, z. van Theodorus Meiv. d. Veeken. 12. Maria en Yvonne, d. van E. Marin—Scheerders. 14. Ho- noré, z. van P Manoaert—de Dycker. 16 Robert, z. van M. de Maat—Gelderland. Filmbeschrijving. „Het Centrum" geeft aanst. Zaterdag als le hoofdfilm „Het avontuur van Evelyn Norman", die het middelpunt is van elk gezelschap. Zij ontvliedt de we reld en gaat op een visschersdorp wonen, waar zij kennis krijgt aan een visscher, die achteraf be schouwd, ook artist is en Qennaro Mattei heet. Hij wordt verliefd op haar, terwijl ze hem zangles geeft, doch het komt niet goed. Evelyn vertrekt weer, als ze weet, dat de lessen niet meer noodig zijn. Toch bevredigt deze film door zijn vredige en rustige tooneelen vol natuurgenot en idylisch schoon. De tweede hoofdfilm is de ver tolking van een verhaal k la Buffalo, vol spanning en evene ment. Marktberichten. AXEL., Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f 7,A f 7,50. Winter- gerst f 5,— a f5,50. Zomergerst f 5 50 a f6,50. Haver f5,— a f 5 50. Erwten f 8,— a f 8,50. Lijnzaad f 6,— a f 7,—. Groen Vlas f 2,— f 5,Gebookt Vlas t 3,a f 6,Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35, Aardappels 12,k t2,25. Stroo f 5,— k f 5,50. Koolzaad f èf Boter f0,k fO,Eieren f4,50 k f5,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge f 6,50 a f 7,50 Wintergerst f 5. k f 6.—. Zomerg. f 5.50 k f 6 50 Haver f 5.a f 6,Erwten f7,— if 8,25. Paardenboonen f 5.— a f 6.— Duivenboonen f6.- af 7.Witteboonen f 0,a f 0.- Bruineboonen f 8.a f 10,Boekweit f k f Lijnzaad f 5.— a f 6,50. Blauw Maanzaad f 14.—, a f 15.50. Mosterdzaad f 10.— a f 12 50. Groen Vlas fa f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.— a f 0,—. Koolzaad f 8— a f 11,50 Stroo Eieren 100 stuks f3,75. Slachtvee aangev 13, verk. 7. Varkens aangev. 28, verk. 21. Crisis-publicatiën. Mededeel! ng van de Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland, De Landbouw Crisis Organi satie voor Zeeland maakt be kend, dat aan personen welke thans nog geen georganiseerde zijn der Landbouw Crisis Orga nisatie v. Zeeland en dit op grond der Landbouw Crisiswet 1933 toch moeten zijn, gelegen heid wordt gegeven zich binnen de veertien dagen na plaatsing dezes als zoodanig op te geven. A. DYKSTRA, deurwaarder te Hulst, zal op Donderdag 18 October a s., 's namiddags 2 uur, ten huize en ten laste van E. A. LOOTENS, aan den Buthdijk No. 17 te Axel, publiek a contant, zonder opgeld, verkoopen als: 2 Buffetten, Dressoir, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Singer-Trapnaaimachine, Kapstok, marmeren Klokstel.Bloemtafeltjes, Wandborden, Buiskachel met toe- behooren, Vulkachel, houten en ijzeren Ledikanten, Waschkast, Nachtkastjes, Emmers, Glas- en Aardewerk. VOORTS: 4 pers Chre- volef- en dito Citroën- Automobiel en plus minus lüü paar nieuwe mans-, vrouwen en kinderklompen. BEZICHTIGING: 1-2 uur. Te koop of te huur: voor klein gezin in de Ooster straat. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. gevraagd tegen 1 November bij A. J. DE JONGE, Markt 14, Terneuzen. B. z. a. Inl. bij A. VAN DE VELDE, Julianastr. E 115, Axel. van is b ij en

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3