De kapitale Villa „Wilhelmma" C. J. SCHIEMAN HAARDEN KACHELS Hoofdprijs f30 Pl.m. 90 Olmenboomen, Plm. 93 Canadaboomen Plm. 94 Olmenboomen r AXEL I BRESRENS I MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER, Buitenland. Ingezonden Stukken. Waar de van ouds beproefde Maggi's Producten worden vervaardigd Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 25 September 1934, Advertentiën. Competitie K. N.V.B. Zaterdag 6 October 1934, met Tuin, Schuur, Boomgaard en Garage te Axel, Deukt D aan onze Reclame? in contanten. Kantoor van W. A. DEN BOGGENOE te Axel, Nieuwstraat 80. Op Dinsdag 2 October 1934, Opnieuw ontvangen D. DE BLAAIJ, Kantoor van W. A.DEN BDG6EN0E te Axel, Nieuwstraat 80. Op Dinsdag 25 September 1934, Bak- en Braadvet, per pondspak Zuiver Rundvet Reuzelvet Prima Slaolie flesch f 0,27 0,29 0,32 0,37 Rusland Volkenbondslid. Nadat Dinsdag de vergadering van den Volkenbond was geopend, kwam een voorstel tot toelating der Sovjet-Unie als lid van den Volkenbond. De vergaderzaal was overvol. Het besluit tot toelating der Sovjet-Unie werd met 39 van de in totaal 49 stemmen goedge keurd. Zeven staten onthielden zich van stemming, 3 stemden tegen. Europa's toekomst. Lord Snowden bespreekt in de „Daily Mail" de toekomst van Europa. Hij verklaart o.m., dat niet de minste poging wordt ge daan om rekening te houden met de bezwaren van bepaalde lan den, die den vrede in Europa voortdurend in gevaar brengen. Inplaats van te trachten, de be zwaren uit den weg te ruimen, doen de mogendheden, die ze veroorzaakt hebben, niets anders dan verdragen sluiten, welke de onrechtvaardigheden doen voort bestaan. Dit systeem voert on vermijdelijk tot oorlog. De oorlog zal slechts worden uitgesteld tot op het oogenblik, waarop de naties zich sterk ge noeg voelen voor een poging om hun rechten, welke hun door de andere staten onthouden worden, door geweld te verkrijgen. Sportnieuws. Wielersport. De sluitingswedstrijden. Men schrijft ons Zaterdag 22 dezer dus de we reldvermaarde wielrenners naar het Terneuzensch ovaaltje om er hun krachten te meten in achter volging, snelheid, en tenslotte in een 60 K.M. koppelwedsfrijd. Wat zal het er weer vandoor gaan Al die groote mannen tegen el kaar. De een al eerzuchtiger als de ander en daarbij die har de vechtende nieuwe beroeps, De Kuyscher—Middelkamp. Maar wat zal er een belangstelling be staan voor de achtervolgings tus- schen twee specialisten van Houi en Charlier. Wat zullen de an dere wedstrijden bekijks hebben, vooral om een Wals, Pijnenburg. Van Hout, en niet minder om Braspenning. Maar ook Charlier- Deneef en de andere mededingers hebben hun aanhang en zoo zien we as. Zaterdag het baantje volgepropt met sportliefhebbers die getuige willen zijn van het wereldprogramma. B ra' n De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 21 September 1934. De Burgemeester, BLOK. Mede namens weder- zijdsche familie betui gen wij hiermede onzen harte- Hjken dank voor de talrijke be wijzen van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. D. J. MARIJS. J. P. MARIJS-Ruijtenburg. Terneuzen, 21 Sept. 1934. Harteltyk dank aan de Regelingscommissie van de Chr. Oranje-Vereeniging te Axel, voor het vele,, dat wij hebben genoten op de reis naar en in Den Haag. Namens velen, EEN PLAATSNEMER in bus 2 van de Z. V. T. M. Axel, 20 Sept. '34. Zondagmiddag om 2,30 aar tegen De Notaris A. TH. VERBIST te Goes is voornemens op des nam. 4 uur (W. T.) in het café van dhr. Dieleman—Koole te Axel, ten verzoeke van de Erven van den heer PH J. VAN DIXHOORN, in het openbaar te verkoopens groot Hh 30,80 Are, zeer geschikt voor jeugdherberg, rustoord of andere veel ruimte behoevende inrichting, in 3 perceelen en in massa, zooals breeder is om schreven bij biljetten, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Aanvaarding bij de betaling, 6 November a. s. Bezichtiging Woensdag en Zaterdag. NOORDSTRAAT - AXEL Uitsluitend die merken welke wij met onzen naam kunnen garan deeren wat zuinig- heid en soliditeit aangaat. ZIE ETALAGE des namiddags 2 uur, zullen ten verzoeke van het Waterschap KOEGORS c.a. (Dijkgraaf de Heer L. van Hoeve), in het openbaar worden verkocht staande te Axal-Sassing. De boomen zijn met rood gemerkt. Vergaderen aan de weegbrug nabij de Ammoniakfabriek. Betaling contant. Social Koekjes p. pond 25 ct. Oblies 26 Brusselsche Kermis p. Vs p. 16 Zonnebloem 16 Vruchten Ijswafels 18 Herfstwafels 26 Fondant Borstplaat p. V» P- 25 Verkade's Borstplaat 2 ons 25 Chocolade Beestjes p. 7» p. 26 Een Reuzen Ontbijtkoek 23 Pilchard's in tomatensaus 23 Kaas 40 prima per stuk 65 en 70 Margarine per pakje 27 en 30 Maizena per pakje 6 Bakmeel prima, 2 pak 25 enz., enz. Kruideniersbedrijf, AXEL. voormiddags half 11 (zomertijd) zal ten verzoeke van den polder BEOOSTEN EN BEWESTENBL1J (Dijkgraaf de Heer P. J. J. Vael), in het openbaar worden ver kocht staande te Axel aan de 2e Ver korting, en staande te Axel aan den Kinder dijk. Te vergaderen aan de hofstede van dhr. J. J. Michielsen te Axel, 2e Verkorting. BETALING CONTANT. 40 {Buitin verantwoordelijkheid der Redactie AXEL, 19 September 1934. Mijnheer de redacteur Wilt U zoo goed zijn onderstaande in uw veelgelezen Courant te plaatsen. Ik ben op ve zoek van het bestuur van de Chr. O anje vereeniging ie Axel. mee naar 's Hage gereden. De taak, die ik te vervullen had, ■al ik niet beschrijven, het is genoegd gezegd, dat 208 Axelaars, die ten doel hadden, huide te brengen aan H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, recht op bescherming hadden. Het bestuur, dat bestond u t de heeren Den Boggende, Zegers, Knie riem en van den Berge, had zorg gedragen dat allen plaats hadden op het Binnenhof, vanwaar xq allen de komst van de grootheden, die bij de opening van de Staten-Qeneraal ple gen te komen, hebben kunnen zien. Het bestuur heeft daarna het vooraf opgemaakt program in alie stiptheid trachten uit te votren. Thans heb ik vernomen, dat het bestuur verweten wordt, dat zij niet voor hun taak berekend waren, omdat een bepaald punt niet is uitgevoerd. Ik heb dien indruk niet en ik hoop dit langs dezen weg duidelijk te maker, omdat ik het grootstads gedoe ken. Ten eerste heb ik het oog op de gewoonte, die men pleegt te ontmoe ten in een groot hotel, wanneer be sproken is dat om 2 1/2 uur n. m. voor 150 menschen middageten gereserveerd moet zijn en die menschen daarvoor aan tafel hebben plaats genomen, dan komen er kelners met de vraag, wat wenscht u bij het eten te drinken, (van eten liet u voorloopig niets1, het vastgestelde uur om te eten is daar* door met minstens een half uur ver streken. Ten tweede, de geweldige drukte, dp zulk een dag. Na het eten werden alle personen per auto naar het huis Tea Bosch gereden, een normalen afstand vap hoogstens tien minuten tïden. UITBREIDING 1934 HOOFDGEBOUW i""l! i'lTTjii IHif l1, DE FABRIEK VAN MAGGI'S VOEDINGSMIDDELEN TE AMSTERDAM Ik heb op mijn uurwerk gekeken toen we vertrokken en weer bij het huis Ten bosch waren, over dat stukje werd een uur en vijf minuten gereden. Het talmen om er te komen is niet de opzet van de chauffeurs of de schuld van het bestuur, in tegendeel. De drukte op de wegen daarheen was zóó groot, dat er geen doorkomen aan was. Dit alles bij elkander genomen, was oorzaak, dat we niet op het tijdstip ter plaatse konden zijn. Wanneer nu zij, die thans plezier hebben dat een bepaald punt niet is uitgevoerd kunnen worden, en dit niet slagen op het bestuur willen schuiven, oefenen ze een onbezonnen critiek uit, een critiek die zij nitt ver diend hebben, ik bewonder het be stuur dat zij door dezen tegenslag toch nog het hoofd er bfl hielden. Ik raakte een oogenblik onder den indruk omdat het programma niet ge heel uitgevoerd kon worden, ik liet daarom een klaaglied hooreneen doctor kwam me te hulp, hij genas mijn kwaal door kortweg te zeggen dat is achter den rug, daar praten we niet meer over". Ik hoop dat ieder deze verstandige opmerking ter harte neemt. U mijnheer de Red. hartelijk dank. Hoogachtend, C. M. BEKE, Rijksveldwachter brtgd. Rotterdam, 19 September 1934, Geachte heer Redacteur, U zult mij zeer verplichten, indien U mij, door dit „Ingezonden Stuk" in Uw geacht blad op te nemen, gele genheid wilt geven, als o n p a r t ij- dig getuige, het ware ter ken- nisse te brengen, inzake de gedeelte lijke mislukking van den prijzenswaar- digen tocht der Chr. Oranje-Ver. te Axel naar Den Haag op 18 dezer. Het moet een pijnlijke thuiskomst voor haar geweest zijn, vooral, als zij moest getuigenhet défilé voor de Koningin en Prinses Juliana bij het Huis ten Bosch is ganschelijk mislukt, wat vooral zielig is geweest voor de jonge dames, die een bouquet zouden aanbieden één aan H. M. de Koningin en één aan H. K. H. Prinses Juliana. Welk een kosten hebben de ouders dier jonge dames moeten maken voor kleeding, voor verder vereischt toilet Wat zijn deze jonge dames vervuld geweest van spanning, van angst en vreeze ten deel, van bijzondere opge togenheid aan de andere zijde De stoet voor het défilé is niet ge formeerd, doordat de leiding ontbrak, tengevolge waarvan de autobussen in de rij stonden van niet meer toege laten voertuigen. Wat was van dat alles de reden of beter gezegd de oorzaak? Ten deele de organisatie over haar geheel, ten deele het te late vertrek uit Den Haag na het diner in „De Kroon". De organisatie van dat diner liet trouwens alles te wenschen over, zoowel van de zijde der Vereeniging als van de zijde van den hotelhouder en zijn personeel. Wat er van te denken, dat iemand van de leiding op staat en zegt er is gelegenheid om te bidden. Toen hij dat sein gaf, en door de aanzittenden hieraan gevolg werd gegeven, waren de tafels nog niet voor de helft van spijzen en dranken voorzien. Wie zoo gelukkig was deze reeds voor zich te zien staan, viel onmiddellijk aan, de rest kon toezien en kon successievelijk met veel moeite in het bezit van een en ander komen, vaak niet voldoende. Hoe had het moeten zijn? De leiding had zich in contact moeten stellen met het personeel toen het aanbrengen der spijzen en dranken niet vlot genoeg ging. Dat personeel was intusschen ook niet geheel aan sprakelijk, want ook het keukenperso neel was zeer onvoldoende. Tk heb dit van het hotelpersoneel zelf verno men). Verder had de leiding moeten wachten met het sein tot aanvangen van den maaltijd tot zij zich overtuigd had dat voor allen voldoende spijzen en dranken aanwezig waren. Me dunkt, dat de leiding meer en règle was geweest, indien zij niet ge zegd had„Er wordt gelegenheid ge geven tot bidden", maar indien zij den aanwezigen predikant verzocht had in het gebed te willen voorgaan. Ik heb dezen predikant bij de terug komst uit het Huis ten Bosch hooren zeggen „Ik schaam mij I Waren de leiders en in 't algemeen de deelnemers(sters) onverschillige menschen, onverschillig voor het ver loop van een en ander? Voorzeker in geenen deele. Er is allerminst reden om dit tc veronderstellen, Maar wat men moet hebben bij zulke gelegen heden, dat is ervaring, takt, or ganisatorisch talent (dat men niet zoo maar heeft) kunst van leiden en... gezag. Ik zeg dit alles alleen ter waarschuwing: De zaak moet geheel voor elkaar z ij n en b 1 ij v e n tot het laatste oogenblik. Jammerlijk was ook de wijze van afrekening, leder betaalde voor zich zelf na afloop van het diner. Dat schijnt zeer onregelmatig te zijn ge gaan. Ik heb nooit anders gezien en gehoord dan dat de leiding vooruit de kosten van het diner ontvangt van de deelnemers[-sters] met de conditie, dat meerder gebruik voor eigen reke ning er bovenop komt. Wanneer de leiding het bevel had gegeven„Vrienden houdt uw geld gereed, de kelnners komen afreke nen", dan had het regelmatig kunnen gaan. Nu liepen de kellners van den een naar den ander, van wie velen reeds waren opgestaan. Na de afrekening had de leiding den aanwezigen predikant kunnen verzoeken met dankzegging te willen sluiten. Dan allen in de bussen en o p t ij d aanwezig aan het Huis ten Bosch. Lei'ding en vlag of vaandel voorop met de twee zoo vreeselijk teleurge stelde jonge dames, zoodra de stoet was geformeerd. Is het niet tragisch, dat a a n deze Vereeniging alléén toege staan was voor de Koningin te defileerenen bloemen aan te bieden, nog wel telegrafisch na lang durig overleg en alles zoo is mislukt Men begrijpe mijn deelneming, mijn meeleven Ik vit niet, ik schrijf voor alle Axelaren de waarheid. Men doe er zijn voordeel mede. Ik kom niet meer op dit stuk of repliek terug. Ik heb de waarheid gezegd onpartijdig. Ik vind het alles zeer jammer voor de Ver. en... voor Axel en de Axelaren. Met beleefden dank, J. BLANKERT. GROOTE AFSLAG ALBERT HEIJN

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3