Tarwebetalingen. IIUWELIJKSKAARTEN BRIEVEN Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Voorhanden Spoedige aflevering. Nette uitvoering. J. C. VINK, Ziekenfonds der Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst Niet zóó, maar zó is de titel van een werkje over de nieuwe spelling, uitgegeven door de firma Bosch Keuning te Baarn, geschreven door K. Heeroma en versierd met teeke- ningen van Ton van Tast, ter wijl de man, die de ommekeer in de spelregels wettelijk heeft mogelijk en noodzakelijk gemaakt, minister Marchant, in een voor woord voorspelt, dat wel zal blijken, dat kennisneming van het nieuwe zal leren, dat het niet zo verschrikkelijk is als menig een, gehecht aan het geldende gebruik, het zich voorstelde. Inderdaad geeft het boekje op bevattelijke wijze door wenken en voorbeelden aan, hoe men zich de zes regels eigen maakt. Even voorby Schoorl is Zon dag een auto door een tram gegrepen en 50 M. meegesleurd. Drie inzittenden, wielrenners, onder wie de bekende Klaas van Nek uit Amsterdam, wer den op slag gedood. Een vierde, die achterop zat werd bewusteloos. Te St. Gilles, een plaatsje in de nabyheid van Dendermon- de, is een typhusepidemie uit gebroken, gepaard gaande met verschillende diphieriegevallen. Honderd personen, waaronder vele kinderen moeten het bed houden. Vier sterfgevallen zijn reeds voorgekomen. In het dorp Gavilanes in de provincie Avila, in Spanje, werd in strijd met de wettelyke bepalingen, een stierengevecht gehouden, toen de burgerwacht verscheen en trachtte een einde te maken aan de vertooning. De vrouwen, die het stierenge vecht hadden gadegeslagen, be gonnen de politiebeampten zon der bedenken met steenen te gooien, waarop dezen het bevel ontvingen in de lucht te schie ten. Toen het plein, waar de gebeurtenis zich afspeelde, ten slotte ontruimd was, vond men het lyk van een door schoten gedoode vrouw, alsmede een vrouw, die zwaar gewond was. Het geheele dorp richtte zich daarop als één man tegeo de burgerwacht, die genoodzaakt waren te vluchten. Slechts na dat versterking uit de naburige dorpen was gearriveerd, kon de orde worden hersteld. Sportnieuws. De Zeeuwen—Axel 4-2. Onze stadgenooten hebben de competitie met een nederlaag ingezet en wel tegen hun oude tegenstanders De Zeeuwen uit Vlissingen. Bemoedigend is zoo'n begin zeker niet, temeer daar ooggetuigen verklaarden, dat het Axelsche spel nogal wat aan productiviteit tekort schoot. De Zeeuwen moeten bovendien nogal tamelijk forsch van leer getrokken zijn. Met dit al zijn echter reeds bij het begin twee kostbare punten verloren, die mogelijk bij de eind afrekening van beslissenden in vloed zullen zijn. Axel en De Zeeuwen toch worden als de twee sterksten in deze overigens weinig aantrekkelijke afdeeling beschouwd, vooral nu men het zoet der 2e klas eens gesmaakt heeft. De andere uitslagen in deze afdeeling luiden Breskens—Terneuzen 2 42 Vlissingen 2—Sas. Boys 8—1 KON. NED. VOETBAL BOND 3e klasse. Vlissingen 2 1 1 0 0 8— 1 2 Breskens 1 1 0 0 4— 2 2 De Zeeuwen 1 1 0 0 4— 2 2 Axel 10 0 12-4 0 Terneuzen 2 10 0 1 2— 4 0 Sassche Boys 10 0 11—8 0 Hulst 0 0 0 0 0- 0 0 Hoofdplaat 0 0 0 0 0— 0 0 Sluiskil 0 0 0 0 0- 0 0 Uaaisckietlng. De handboogschutterij hield jl. Zondag alhier weer een schieting, waarvoor 48 deelnemers waren opgekomen. De hoogvogel werd getroffen door Em. Poppe, van Koewacht, de zijvogels door Em. Verlinde te Axel en E. van Waes te Zuiddorpe. Een kal werd ge veld door H. de Witte van IJzendijke en de andere kal werd na loting toegewezen aan E. Pieters van Terneuzen. Z. K. V.— lla pi do 1—2. Zaterdag toog Rapide naar Zuidzande om aldaar haar laat- sten competitiewedstrijd te spe len tegen Z. K. V. De verwach tingen op een gunstig resultaat waren niet hoog gespannen, daar het Rapide-twaalftal niet minder dan 3 invallers in haar gelede ren had. Alle pessimisme ten spijt heeft Rapide echter een overwinning op de kampioenen weten te behalen. Over het verloop van den wed strijd het volgende Óm 6 uur stellen de beide twaalftallen zich onder leiding van dhr. Quekelberghe op. Z. K. V. is volledig. Rapide heeft zooals gemeld 3 invallers. Direct na den aanvang onder neemt Rapide een paar snelle aanvallen en de Z. K. V. verde diging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Toch kunnen deze als gevolg van het vuur waarmede zich de Rapidisten in den strijd werpen niet uitblijven en als nog geen 10 minuten is gespeeld is het Z. K. V. doel reeds tweemaal doorboord. Deze beide doelpun ten worden echter beide door den scheidsrechter afgekeurd daar ze z.i. in gehinderde positie wa ren gescoord. Thans onderneemt ook Z. K. V. de eerste aanvailen doch de Rapide-verdediging blijft gemak kelijk meester van het terrein. De Rapide-aanval roert zich weer geducht en thans ziet ze haar zwoegen met een geldig doel punt beloond (1- 0). Na dit doelpunt wordt het spel er niet mooier op. Z. K. V. doet al het mogelijke om den achterstand in te loopen en ver valt daarbij verschillende malen in ruw spel. De scheidsrechter moet zelfs eenige waarschuwin gen geven. Nadat de beide doe len beurtelings in gevaar zijn geweest breekt de rust met on- veranderden stand aan. Na de hervatting is Rapide iets in de meerderheid, doch door slecht schieten gaan enkele kansen verloren. Thans krijgt ook Z. K. V. eenige vrije kansen doch ook hier ontbreekt het aan schotvaardigheid. De Axelsche roodhemden om zwermen echter steeds opnieuw het Z. K. V.-doel en thans weet Rapide met een mooi schot den voorsprong tot 2—0 te vergrooten. Direct na de vakwisseling onder neemt Z. K. V. een snelle aanval en één der Z. K. V.-dames weet het leder in den Rapide-korf te deponeeren. Rapide die thans haar over winning in gevaar ziet werpt zich met „feu sacré" in den strijd. Steeds opnieuw retourneeren ver dediging en middenvak den bal naar den aanval en het doel der Z. K. Vers beleeft angstige oogenblikken. Hoe Z. K. V. zich ook inspant nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Rapide laat zich de overwinning niet meer ontglippen en met een welverdiende 2—1 zege komt het einde van deze meer spannende dan fraaie wed strijd. De eindstand luidt: Z. K. V. 4 3—16 10-3 Rapide 4 2 1 15 8—4 V. M. S. V. 4 - 1 3 1 2-13 Wielerbaan Terneuzen. Ter gelegenheid der kermis op Zaterdag 22 September a.s. zullen op de Terneuzensche Wielerbaan de sluitingswedstrjj- den plaats hebben die schitte render dan ooit blijken te zyn. De grootste zesdagenflguren zullen er optreden en nog zelden is een dergelyke magnifieke combinatie van koppels op open baan te aanschouwen gegeven. Men zou werkelyk naar Parjjs, Amsterdam ot andere groote steden moeten tijgen om een dergelijk schitterend veld van renners aanwezig te eien. Vooral het hoofdnummer, waarin de wereldvermaarde Ne- derlandsche renners Wals en Pynenburg als koppel zullen optreden is iets verbluffend Zoowel West- als Oost-Zeeuwsch Vlaanderen zal zich weer gereed maken om naar Terneuzen op te gaan, daar het vrijwel uit sluitend lijkt, dat een aantal van zulke vermaardheden teza men nog zullen optreden. De nieuwe figuren als Wals, van Hout, Cbarlier, Billiet enz. die voor het eerst te Terneuzen optreden, maken het programma nog aantrekkelijker. Het wordt ongetwijfeld d e sportmiddag van het seizoen. De navolgende koppels zullen in den koppel- wedstrijd den stryd tegenover elkaar voeren WalsPynenburg, van Hout Braspenning, CharlierDe Neef, De Bruycker—De Kuyscher, Ehmer—Middelkamp, Billiet Raes. Extra trammen zullen van diverse richtingen naar Terneu zen loopen om de velen in de gelegenheid te stellen dit formi dabel wereldprogramma te kun nen gaan zien. Héél Zeeuwsch-Vlaanderen maakt zich klaar, om op Zater dag 22 September dit grootsch schouwspel te kunnen zien. Londen—Melbonrne. Naar de Mdb. Crt. verneemt, staat het thans vast, dat de K. L M. zal meedoen aan de lucht vaartwedstrijd Engeland—Austra lië, de zg. Londen Melbourne-race waarvoor het pas uit Amerika aangekomen vliegtuig, de „Doug las D. C. 2" is bestemd. De Douglas zal zoowel aan de han dicap als aan de snelheidsrace deelnemen, onder commando van Parmentier met Moll als bestuur ders, Prins als werktuigkundige en Van Brugge als marconist. Voorts gaan drie passagiers mee, terwijl op 300 kg. post wordt gerekend. De start is 20 October. Aankomst Melbourne hopelijk vóór 29 October. Terugreis 7 17 November. Voorts zal de K.L.M. een Kerstpostvlucht ondernemen naar West-lndië vermoedelijk met 't vliegtuig „De Snip", met Hon- dong als commandant, Van Bal- kom als bestuurder, Van der Molen als marconist en vermoe delijk Naber als werktuigkundige. De K.L.M. zal op 7 October a.s. haar 15-jarig bestaan herdenken. Gedurende 1 31 Augustus 1934. CLINGE. Gehuwd. 3. Fide lia Piessens, 26 jaar, en Josephi ne De Witte (van De Clinge), 24 jaar. Justinus Rijckaert (van De Clinge) 29 jaar, en Racbelle Moens, 24 jaar. 17. Julianus Apers (van Kieldrecht), 22 jaar, en Clementina Cabooter, 21 jaar. 23. Alouisius Baart, (van Rot terdam), 33 jaar, en Anna Verstraeten, 33 jaar. 24. Albert van de Velde (van Kieldrecht), 24 jaar, en Anna van den Bran den, 20 jaar. Geboren. 4. Simone, d. van Franci8cus van Goethem en Sophie Haulez. 13. Julia, d. van Eduard Bogaert en Delphina Mariman. 16. Paula, d. van Cyrilluï Casteels en Anna Mar tens. 20. Annie, d. van Cor nelius de Poorter en Amelia Pauwels. 25 Bertha, d. van Josepbus Ivens en Mathilda La- leber. 29. Lea, d. van Alfons van Immersed en Elodia Bleyen- berg. 31. Jeanetta, d. van Ed- mondus van Vlierberghen en Augusta de Kerf. Overleden 1. Veneranda de Vos, 35 jaar, echtg. van Alphonse Verschraege (wonende te Hulst). 3. Jozef Kerckhaert, 3 jaar, z. van Camillus en Anna de Deckere. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f7,— a f ?,50. Winter- gerstf 5,— cl f5,50. Zomergerst f 5»50 k f e»—. Haver f 5,— k f6,—. Erwten f7,— af 8,—. Lijnzaad f 6,— a f 7,—. Groen Vlas f 3,a f 5,Gebookt Vlas f 3,— a f 6,Gezwingeld Vlas f 0,35 k f 0,40, Aardappels f2,50 k f 2,70. Stroo f 6,— a f 7, Koolzaad f af Boter f 0,f 0, Eieren f3,- a f3,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge f5 75 a f7,75 Wintergerst f4.— a f 4.50. Zomerg. f 5.— a f 5.75 Haver f 5.— k f 6,—. Erwten f 7.50 k f 9,50. Paardenboonen f 5.— a f 6.— Duivenboonen f6.- af 7.— Witteboonen f 0,a f Bruineboonen f 8.ei f 10,Boekweit f a f Lijnzaad f 5.— a f 6,50. Blauw Maanzaad f 14.—, a f 16.50. Mosterdzaad f 8.— a f 11Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas t a f Aardappels f 0.— a f 0,Koolzaad f 7 50 k f 10,25 Stroo Eieren 100 stuks f3,—. Slachtvee aangev. 21, verk. 9. Varkens aangev. 16, verk. 12. Voor de betoonde belangstelling bij mijn benoeming tot Notaris te Zierik- zee, zeg ik vriendelijk dank. Bij mijn vertrek aan allen mijn hartelijken groet. J J. v. D. ENDE. Axel, 15 Sept. 1934. Betalingen voor de Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Zeeland, waarvoor ook onze kantoren door leveranciers kunnen worden opge geven, geschieden ongeveer 10 dagen na de levering der tarwe tegen overlegging van het ver- voerbewijs. Leveranciers die over ons kan toor te Axel betaling verlangen, worden verzocht uitdrukkelijk bij de levering der tarwe op te geven Coöp. Boerenleenbank TER NEUZEN. Nadere inlichtingen worden gaarne ten kantore der bank ver strekt. COöP. BOERENLEENBANK TER NEUZEN. De Kassier, L. CH. WABEKE. Kwaliteit Oud Hollandsch (Geen Duitsche imitatie) Aanbevelend, Drukkerij - AXEL. Hiermede wordt ter algemeene kennis gebracht van de inwoners van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, dat is opgericht een afdeeling van het en dat daartoe zijn toegetreden alle geneesheeren in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, alsmede de chirurg Dr. RAMSELAER te Terneuzen, met uitzondering van dokter Cammaert te Kloosterzande. Alle van deze geneesheeren uitgaande reeds bestaande fondsen zullen in dit nieuwe fonds overgaan, met dien verstande, dat de leden zich zullen moeten aanpassen aan het nieuwe reglement, dat bij onderstaande boden binnenkort verkrijgbaar zal zijn. Het doel van het AFDEEL1NGS ZIEKENFONDS VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN is om bij wijze van onderlinge verzekering aan personen die door hun maatschappelijken toestand niet door eigen middelen op de gewone wijze behoorlijk in genees kundige hulp kunnen voorzien, te verstrekken le. genees- en heelkundige hulp door den huisarts; 2e. poliklinische en klinische hulp door specialisten, voor zoo ver die in het gebied van het fonds gevestigd zijn 3e. genees- en verbandmiddelen op voorschrift van den huis arts of van den specialist 4e. brillen, breukbanden en pessaria in den regel hoogstens éénmaal in de twee jaar op voorschrift van den huisarts of van den specialist. Als verzekerden kunnen worden aangenomen alle in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen wonende personen, wier zuiver inkomen voor kostwinners niet meer bedraagt dan f 1200,— en voor alleenstaande personen f 800,— Als regel worden slechts geheele gezinnen aangenomen, echter kan voor kinderen boven 26 jaar een uitzondering gemaakt worden. De contributie bedraagt 20 cent voor personen boven 16 jaar en 5 cent voor personen beneden 16 jaar, tot een maximum van 3 kinderen per gezin, meer kinderen beneden 16 jaar zijn vrij. Per sonen, die bij hun intrede bij voortduring dan wel met tusschen- poozen geneeskundige verzorging behoeven, kunnen tegen verhoogde premie aangenomen worden. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij de onderstaande boden, bij wie men zich tevens als lid kan doen inschrijven Voor TER NEUZEN (kom) bij C. L. de Smidt, Grenulaan 49, Ter Neuzen HOEK bij J. Kiel te Hoek; SAS VAN GENT en PHILIPPINE bij Van Hulle, Paardenvest 4, Sas van Qent TER NEUZEN (buiten de kom) en AXEL (buiten de kom) bij J. van Doeselaar, Spoorstraat 16, Sluiskil; ZAAMSLAG en DRIEWEGEN bij M. Moens, Noordstraat A 301, Zaamslag AXEL (kom) en KOEWACHT bij J. P. v. Driel, Weststraat D 25, Axel WESTDORPE, ZUIDDORPE en OVERSLAG bij H. de Smet, Louisestraat 20, Sluiskil ST. JANSTEEN en CLINGE (dorp) bij L. v. Hoye, Heikant A 351, St. jansteen HULST (kom), NIEUW NAMEN en GRAAUW bij Joz. de Koning, Glacisstraat D 80, Hulst; HONTENISSE en OSSENISSE bij J. Wante te Hoefkensdijk HENGSTDIJK, STOPPELDIJK en BOSCHKAPELLE bij G, Jansen- Dorpsstraat C 65, Stoppeldijk. Voor algemeene inlichtingen kan men zich wenden tot den administrateur, den heer A. A. L. M. v. d. BROECKE te Aardenburg,

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3