„VLAANDR1A" - AXEL. Versche Boerenboter Eeoeieuw gebouwde Wooiog Een Werkmanswoning InschrijYing ïan Leerlingen DAHLIA'S Fabriek van Melkproducten Burgerlijke Stand. Advertentiën. Wederverkoopers reductie. Uit de hand te koop Te huur: Toen de landbouwer C. de BI. te Kapelle een zijner run deren aan een paal wilde vast binden, geraakte zijn duim in het touw verstrikt. Het dier trok aan, met het noodlpttig ge volg, dat de duim heelemaal af geknald werd en naast de paal rolde. Op den trein die gister middag om 17.59 u. van het CS. te Amsterdam naar Alk maar vertrok is in de buurt van de Spaarndammerstraat gescho ten. Een ooggetuige deelde mede, dat de ruit van een der coupé's werd verbrijzeld. Een kogel vloog rakelings langs de pasagiers en verliet aan de an dere zijde de coupé. De politie stelt een onderzoek in. Te Utrecht was een chauf feur bazig zijn wagen in een garage te rijden. Door tot nu toe nog onopgehelderde oorzaak schoot de wagen plotseling voor uit en reed het trottoir op, waar juist vier kinderen aan het spe len waren. Drie van hen kon den nog bijtyds wegspringen doch de vierde, een 5 jarig jon getje raakte bekneld tusschen den muur en den auto. Le vensgevaarlijk gewond is het knaapje per auto naar de Rijks klinieken vervoerd. In een krotwoning. De arbeider B., die in een der krotwoningen aan de Poelstraat te Woerden woont, werd in den afgeloopen nacht opgeschrikt door het aanhoudend angstge- schry van zijn kinderen. Toen hy zich naar het slaapvertrek van zijn kinderen begaf, spron gen esnige ratten van het bedje waarin een 3- en een 2-jarig kind sliepen. Het bleek dat de kleintjes in hun slaap door de ratten waren overvallen en ernstig toegetakeld. Beiden hadden verscheidene beten in bet gelaat, waarvan de verwondingen van dien aard waren, dat onmiddellyk ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De burgemeester heeft naar Het Volk meldt, den toestand, waarin deze woning verkeert, opgenomen, Moordaanslag. De 46- jarige diamantkoopman Mozes Hirschberg, wonende te Antwer pen had gisteren omstreeks 9 uur zyn woning verlaten. In de Simonsstraat, werd hy plotse ling door twee kerels overvallen, die hem eenige vuistslagen in het gezicht toebrachten. Het slachtoffer stak daarop de straat over, doch voor het hofje by het spoorwegviaducf, ontving hij nog een stomp in de rug, waardoor het slachtoffer tegen den grond viel. Bij het naderen van een derden persoon, namen de twee aanranders de vlucht. De politie was spoedig ter plaatse. Intus8chen was het slachtolfer een naburige apotheek binnenge dragen. Het bleek eebter, dat de heer H. reeds overleden was. De schedel van het slacht offer was letterlijk gekloofd. Men weet niet, of diamanten ont vreemd zyn en of bet hier wel licht om een wraakneming gaat. Door by na systematisch de Duitsche industrie te bevoor- deelen en wel ten nadeele van de in nood verkeerende Ant- werpsche diamantnijverheid, had Hirschberg zich uiteraard-vele vijanden gemaakt. Dat by ten gevolge van zyn houding den •en ol anderen dag van heet hoofden een pak slaag zou op- loopen, zou niemand verwonde ren. Trouwens Hirschberg bad zich er reeds over beklaagd dat hjj voortdurend werd bespied en zyn gangen werden nage gaan. Dat hy hierbij echter den dood zou vinden, heeft in alle kringen groots consternatie ver wekt. Aan de mishandeling ging een hevige woordenwisseling vooraf waarbij de beide mannen Hirsch berg in weinig zachte bewoor dingen zijn activiteit met de Duitschers verweten en volgens getuigen o.m. gezegd zou heb ben „Wij erepeeren hier en jij laat nog in Duitschland werken." Ten slotte ontstond een hand» {gemeen, waarbij Hirsehberg een zoo geduchten klap in het gelaat bekwam, dat by zyn hoed en zijn gebit verloor. Hy waggelde de straat door, achtervolgd door de twee aanvallers. Een hun ner gaf Hirschberg vervolgens een duw in den rug, waarop deze met een smak met zyn hoofd tegen een papierbak te recht kwam en roerloos bleef liggen. Gevecht in een woonwagenkamp. Zaterdagavond is het woon wagenkamp te Grave, het too- neel geweest van een hevige twist, welke Zondagmorgen is ontaard in een schietpartij. Er werden rake klappen uit gedeeld, waarby de 46 jarige S. van E. met een stuk hout zoo danig op het hoofd werd gesla gen, dat een diepe wonde op het schedeldak ontstond. Zondagmorgen laaide de twist opnieuw met groote hevigheid op. Over en weer werd van vuur wapenen gebruik gemaakt. Twee personen, de 15 jarige A. R en de 14 jarige J. B. S. werden door schoten hagel uit eeD jacht geweer getroffen. De 26 jarige Chr. R, werd door een diepe messteek in de rechterbovenarm getroffen. De nestor der fami lie R die zich evenmin onbe tuigd had gelaten, bekwam een schampschot uil een revolver. Inmiddels waren eenige mare- chaussée'» op het gehoor van de knallende schoten en het helscb spectakel toegesneld, waarna het stil werd en de hoofddaders werden gearresteerd. V erkeersongelnkken. By het viaduct te Groningen is de 17-jarige mej. fc>. B., uit Peiz, die werkzaam is op een atelier te Groningen, bij het per fiets oversteken van den Heeren- weg door een auto gegrepen. Ia het ziekenhuis is zij kort na aankomst overleden. De 43-jarige B. uit Berlicum die Vrijdagavond op den weg langs de Zuid-Willemsvaart, ter- wyl hy zonder licht in den mist fietste, door een auto werd aan gereden, is aan de verwondin gen overleden. Zondagavond wilde te Gestel een tienjarig meisje aan de overzyde van de ouderlijke wo ning een boodschap gaan doen. De kleine stak den weg over en op hetzelfde moment pas seerde een taxi, welke het meisje aanreed. De kleine is in het gasthuis overleden. Zaterdagavond heeft te Alkmaar een brutale roofoverval plaats gehad, waarby de 70 jarige landbouwer W. H. wonende aan het Zeglis, is bestolen. Nadat de zoon en dekknecht ter kermis waren gegaan, had de man zich ter ruste begeven. Te kwart over elf schrok hy wakker door ruitengerinkel. Een onbekend gebleven individu kroop door het verbrijzelde raam de slaap kamer van den ouden man binnen, om vervolgens diens pantalon, welke onder zyn hoofd kussen lag weg te nemen, en daarmede door het raam weg te vluchten. In de pantalon bevon den zich twee portemonnaies met in totaal t 900. Beminevat ontploft In Valkenswaard had ae 45-jarige arbeider van der H., den gier put by den heer J. geledigd. Men had den inhoud in oude benzine-vaten per vrachtauto weggebracht en na afloop van het karwei had men de vaten met water gereinigd. Om zich te overtuigen dat de vaten schoon waren, lichtte de heer J. met een lucifer by. Dit had echter tet gevolg dat een der vaten met een geweldi gen knal uiteenvloog en het deksel het rechterbeen van Van der H. verbrijzelde, waarna het nog 200 mater van de plaats der ontploffing werd weggeslin gerd. Op last van dr. D. is v. d. H. naar het St. Josepgasthuis te Eindhoven overgebracht. Daar is het been geamputeerd. De beer J. werd licht gewond en is in het siekenhuis te Val kenswaard versergd, Van der Hdie gehuwd is, is, aldus de Msb., vader van twaalf kinderen. Massaal schoolverzuim In het dorp Tuyl aan de Waal werd de openbare school volgens ministerieel besluit tegen 1 Sep tember opgeheven. De kinderen, in aantal van bijna 50, moeten nu te Waardenburg school gaan. Op den eersten schooldag na de vacantie verscheen er echter geen kind, evenmin als den vel jenden dag, zoodat de school banken die vau het dorp Tuy naar Waardenburg gebracht wa ren, leeg gebleven. „De banken heb je wel, maar de kinderen kryg j0 niet", aldus luidde de uitspraak van vele ouders. De burgemeester van het dorp HaasteD, waartoe Tuyl behoort, zal, aldus de Tel., nu politioneele maatregelen moeten nemen om de ouders der kinderen te dwingen de kinderen op school te Waardenburg te sturen. Tarwe-fraude By een ingesteld onderzoek is aan bet licht gekomen, dat aan de Nederlandsch Belgische grens in de omgeving Ossen- drecht gefraudeerd moet zijn met de levering van regeerings- tarwe, meldt de Tel. In de eerste plaats zou tarwe uit Bel gië ons land zijn binnengesmok keld, maar verder zou ook op onrechtmatige wyze steun zyn verkregen. Reeds sedert de oorlogsjaren heelt een aantal landbouwers uit de gemeente Ossendrecht op Belgisch grondgebied lande rijen liggen, zoowel in eigendom als in huur. De landbouwers, die op dezen grond hun tarwe verbouwen krygen geen steun uitgekeerd, noch van Belgische, noch van Nederlandsche zyde. Nu schijnen Belgische en Ne derlandsche boeren de hoofden by elkaar gestoken te hebben en de betreffende tarwe by de Belgische regeering opgegeven te hebben als verbouwd door boeren, van Belgische nationa liteit. Vervolgens smokkelde men de tarwe over de grens en liet het voorkomen of zij was verbouwd op Nederlandsche grond. Zoodoende sloegen'deze boeren twee vliegen in één klap. Van bevoegde zijde werd aan het blad medegedeeld, dat hoe wel de gepleegde feiten Btraf- baar zyn, één bijzonderheid niet uit het oog moet worden verloren. Ook in de oorlogsjaren waren deze boeren in het bezit van de landerijen. Toen kwam de opbrengst geheel ten goede van Nederland, omdat zy door den Nederlandscben boer was ver bouwd. Nu zijn evenwel de rollen omgekeerd. Terwijl vrij wel iedere Belgische en Neder landsche boer steun ontvangt van zijn regeering, blyven zy die ten tijde van den oorlog hun tarwe regelmatig aan hun land afdroegen en nu, evenals toen, in een bijzondere positie verkeeren, van steun verstoken. Dat heeft verbittering verwekt onder de gedupeerde boeren en zoo zyn zij er toe gekomen zich aan overtreding schuldig te ma ken. Een avonturier. Den 20en Juli, juist op zijn jaardag, is de jonge Eddy Knap, van den Hofdyk te Rotterdam, in gezelschap van een Bussum- schen vriend per fiets op reis gegaan naar Palestina. Vrijdag heeft de familie, zoo meldde de moeder van den globetrapper ons bericht, ontvangen, dat de 19 jarige zoon te Saloniki aan boord is gegaan om de rest van zyn reis per boot tot Jaffa te maken. Natuurlijk is de tocht niet zonder avonturen voorbijgegaan. Te Frankfort heeft de Bussu- mer, zyn Rotterdamschen reisge zel in den steek gelaten, met medeneming van een aantal kaarten en papieien. Eddy is op eigeD gelegenheid op zyn stalen ros verder getogen naar Weenen, van Weenen met een omweg over Boedapest naar Bel grado en van daar langs de veelal oog ongebaande Balkan wegen naar de havenstad Salo niki. Van de f 125, waarmee by vertrokken is, had hy het is het relaas van de moeder, dat wij weergeven toen hy de boot betrad, er nog f 60 over. In Palestina zal Eddy eerst uitrusten en een bezoek brengen aan zijn te Rehoyoth hy Tel Aviv wonenden oom, een Wa geningsch landbouwkundige, die ter plaatse onderzoekingen ver richt en die eigelyk door een grapje in een brief den jeudigeD, doorzettenden neef op het denk beeld heeft gebracht dit reisje op deze manier te ondernemen. Door de Amsterdamsche politie is een dertigjarige vrouw gearresteerd. Zy wordt ervan verdacht, een man, dien zy in haar woniDg aan de Prinsen gracht bad ontvangen, te hebben beroofd voor een bedrag niet minder dan f 2600. De vrouw die by de politie geen onbeken de is, heeft vermoedelyk een of meer medeplichtigen gehad. Het onderzoek wordt voortgezet. Een wormen kweekerij. Ve le visschers uit Tsjecho-Slowa- kye hebben, tengevolge van de droogte groote moeite wormen te vinden, welke zy als aas by het visschen noodig hebben. Een hengelaar uit Brünn (Moravie) is in verband daarme de op het limineuze idee geko men een speciale wormen kwee- kery op te richten, waar hy wormen wil kweaken voor zyn collega's hengelaars De wor men zullen in blikken verkocht worden, met de aarde erby waar ze geteeld zyn. Kinderverlamming. In Denemarken is een epide mie van kinderverlamming uitgebroken In Faaboog zyn 120 en in Odense 34 nieuwe gevallen geconstateerd. 200 sol daten in het garnizoen van Odense zyn gevaccineerd en de ziekenhuizen liggen vol patiën ten. Zes met machinegeweren gewapende bandieten hebben Woensdag een overval gepleegd op de Nort-Bergen-Trust Com pany, waar zij een buit maak ten van ODgeveer 20 000 dollar Zij slaagden er in per auto te omkomen. Evangeline Booth, opper bevelhebster van het Leger des Heils in de Vereenigde StateD, is gekozen tot generalissima. Zy is 69 jaar en de 4e dochter van wijlen generaal Booth. Gedurende 1 31 Augustus 1984 Halst. Ondertrouwd. 30 Aug. Alouisius Vermeerseu, 24 j. en Maria van Gassen, 26 j. Geboren. 2. Jeance'ta, d. van Joannes van der GuchtenJean- netta JansseD. 11. Ida, d. van Edmondus Picavet en Leonia Jesoirens. 25. Wilfrida, d. van Finus Hense en Honorine Schoonvliet. Gerard, z. van Hen drik Borgbstijn en Mag<>aleDa Kint. 29 Aina, d. van Johan nes de Bruyn en Anna de Puys- seleyr. Overleden. 1. Veneranda de Vos, 35 j echtg. van Alphonse Verschraege, 4. Maria Geene, 51 j., echtg. van Jacobus Boo gaart 7. Maria Verbruggen, 69 j., echtg. van Benignus Esseling 8. Pieter Karei Kayser, 74 j., weduwn. van Elisabeth de Smidi. 18. Apolonia Fruytier, 85 j., wed. van Juliaen van Acker. 24. Alexander de Cock, 62 j, echtg. van Maria Volleman. Theophiei Pauwels, 64 j., echtg. van Euge nia Rosseel. 31 Pieter de Smit, 93 j., weduwn. van Constantia Ms.hu. Alphonsius de Poorter, 69 j., echtg. van Isabella van den Berghe. Sportnieuwr Voetbal. Aanst. Zondag worden de eerste wedstrijden voor den K. N. V. B.- beker gespeeld^ welke zooals men weet, bij loting worden vastgesteld'. Onze stadgenoolen hebben voor de eerste ronde het geluk thuis te moeten spelen tegen R. C. S., een 3e klasser uit Souburg. Een goede kans bestaat dan ook voor de Oranjemannen om dezen wedstrijd te winnen en de volgende ronde te bereiken. Men dient dan echter de capaciteiten der bezoekers niet te onder schatten, daar R. C. S. in de competitie reeds meermalen blijk heeft gegeven, goed mee te kunnen in de 3e klas. Het is de eerste maal, dal de Souburgers hier op bezoek komen en ongetwijfeld zullen de sport liefhebbers er prijs op stellen, eens met hun spel kennis te maken. Filmbeschrijving. „Het Centrum". Blykens achterstaande adver tentie wordt morgenavond ge geven de film, getiteld „Glück fiber nacht", waarin Magda Schneider en Herman Thimig de hoofdrollen vervullen. Men zou deze film ook de titel kunnen geven van „zonder ge luk vaart niemand wel". En bet geluk dat Robert Wenk dan ten deel valt, zal hem door de toeschouwers wel vergund zyn, na de tegenspoed, die hij ep het gebied zyner vinding zoo wel als op het pad der liefde onder vindt. Het is een film vol attractie, die wel weer belang stelling zal trekken. Naar we vernemen wordt in October door Het Centrum ook „Bleeke Bet" verwacht, de tweede Nederlandsche film met uitsluitend Nederlandsche ar- tisten. Bij mijn vertrek naar Hulst roep ik alle vrienden en begunstigers een hartelijk vaarwel toe. F. WEEMAES. Axel, 5—9—'34. te AXEL. CURSUS 1934.1935. kan plaats hebben tot en met 22 September a.s bij dhr. JOH. J. HOEBÉ, Kerkdreef 17, Axel. Alleen zij, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en geen dagschool voer algemeen vor mend onderwijs bezoeken, kunnen toegelaten worden. Het Bestuur, A. E. C. KRUYSSE, Voorzitter. A. ESSELBRUGQE, Secretaris. Bestel nu Uw voor 1935. Keuze uit meer dan 30 soorten. Tevens SNIJBLOE MEN verkrijgbaar. J. HOLLEBEK, Kweeker, Oudeweg I 7. Verkrijgbaar f 1,65 per K G in de Emmastraat. Direct te betrekken. Te bevragen bij M. VAN DOESELAAR, Kerkdreef, voor klein geïin. Adres t Bureau van dit Blad,

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3