Herveiling. Advertentiën. Donderdag 6 Sept. 1934 Fransche Bouvier Een zoo goed als nieuwe WONING Sommigen van de getroiïVn bidrijven hebben zwaar geleden. Oo een bank in het Stads park te Maastricht zaten Zondag middag eenige menschen druk te redeneeren. Een hunner zeide in den loop van het gesprek „Ach kerel ben je gek?'' Iemand die toevallig voorbij ging, wend de zich daarop tot het groepje en vroeg „Meen je mij?" De aangesprokene op de bank antwoordde: „Ach kerel, ga door De laatste deed dit even wel niet en gaf den man op de bank een vuistslag onder de kin. Er ontstond een worsteling, waarby de wandelaar, zekere N. M. uit Maastricht, een revolver trok en daaruit een schot loste, dat den ander, zekeren H. J. G. uit Maastricht, in den buik trof. Vervolgens richtte hij het wapen op zich zelf. Beiden zijn naar het zienhuis overgebracht Hun toestand is ernstig. De justitie heeft de zaak in onder zoek. Zondagmorgen is een mo torjacht, waarin zes menschen een pleziertochtje waren gaan maken, in brand geraakt. Het jacht was eigendom van den grossier Nauman uit Schie dam, die met zyn echtgenoote, zoon en drie kennissen aan boord was. Terwijl het vaartuigje Overschie naderde, kloDk plot seling een knal en een groote vlam schoot over de geheele lengte van het schip. In korten tyd stond het jacht van voor tot achter in lichterlaaie. Twee der opvarenden spron gen terstond overboord en wis ten zich te redden, de overigen werden even later door een an dere motorboot uit hun benarde positie verlost. Zy hadden toen echter reeds brandwonden opge- loopen aan hoofd, banden en beenen. Het jacht is totaal uit gebrand. Op den onbewaakten over weg in den Dordtschen Straat weg, onder de gemeente Emmen, is een autobus, waarin ruim 20 personen gezeten waren, bij het passeeren van den over weg door een locaaltrein gegre pen en vernield. Van de pas sagiers is een persoon op slag gedood, tien anderen werden zwaar gewond, de overigen kregen lichte verwondingen, be halve twee, die ongedeerd zyn gebleven. Met de autobus werden arbei ders van Klazinaveen naar huis vervoerd De bus had, toen bij den spoorweg naderde, groote vaart. Eén der omwonenden, die het ongeluk zag aankomen, heelt den bestuurder nog trach ten te waarschuwen voor den naderenden trein, doch dit heeft deze niet opgemerkt. De auto werd over eenige tientallen me ters meegesleurd en vermorzeld. Van de inzittenden werd de arbeider H. Funcke op slag ge dood. Een tieDtal arbeiders werd zwaar gewond, terwyl de overige inzittenden lichte ver wondingen opliepen, behalve twee personen, die ongedeerd zijn gebleven. De trein, waarmede ds aan rijding geschiedde, was de lo caaltrein, welke te vijf uur van het station Emmen in de rich ting Zwolle was Tertrokken. Dit spoorweggedeelte maakt deel nit van de lyn Stadskanaal- Zwolle. Voor enkelen der zwaarge wonden bestaat direct levens gevaar. Een ziekenauto uit Nieuw Amsterdam was weldra op de plaats des onbeils aanwe zig, terwyl een tweede zieken wagen werd ontboden. Het uitzicht naar de richting, vanwaar de trein kwam is zeer slecht. Omtrent het ongeluk vernemen wij nader, dat overleden zyn de arbeiders H. Funcke uit Bar- geroo8terveld, gehuwd en vader van acht kinderen en R. Nijen- huis te Nieuw Dordrecht, ge huwd en vader van zes kinderen, Om acht uur werden de laatste zwaar gewonden van de plaats van de ramp weggedragen en ondergebracht in een woning van de wijkverpleegster, Bloe- mink. Onmiddellijk levensge vaar is thans nog aanwezig voor vier arbeiders Omtrent de toedracht van het gebeurde verneemt het Hbld. nader, dat de betrokken arbei ders, werkzaam bij de landont- ginning in de gemeente Sleen, juist deze week door verandering van den dienst een uur vroeger huiswaarts giDgen dan gewoon lijk, waardoor do bussen den overweg moesten passeeren, juist in den tijd, dat uit beide rich tingen Daar en van Zwolle trei nen voorbijgaan. De bestuurder heeft daardoor blijkbaar aan de nadering van den trein niet gedacht. De bus maakte daardoor een slag om en werd door den trein in de lengte in tweeën gereden. Ossel, die onmiddellijk toesnelde, vond de ruïae van de bus op ongeveer 20 meter afstand van den overweg. Drie bewustelooze gewonden lagen tegen de motor kap, eenige meters verder vond bij weer enkelen, als levenlooze personen, liggen. Het dochtertje van den chauf feur bleek nog 20 meter verder te zijn meegesleurd, terwijl de bestuurder zelf blijkbaar op een treeplank van den trein over een atstand van ongeveer 80 meter moet zyn meegenomen. Hij werd bewusteloos en met een schedelbreuk op den spoor berm gevonden. Woensdagavond is de chauf feur en autobusondernemer J. Keen aan de bekomen verwon dingen overleden. Woensdagmorgen brak door onbekende oorzaak brand uit in de woning van mej Vermeulen te Dreumel. De brand sloeg spoedig over naar de nabij gele gen woning van den calénouder L. de Bieman. Beide panden brandden geheel uit. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Eenige uren later brak weder om brand uit, thans in het café en woonhuis van dhr. J. C. ViDk aan Waaldijk. De vlammen sloegen over naar de aangrenzende woning van den meelhandelaar Van Lent. De huizen, die met rieten daken waren bedekt, stonden spoedig in lichterlaaie. Een nabij gelegen korenmolen wist men echter te behouden. Verzekering dekt slechts ge deeltelijk de schade. Zondag had op het Boys terrein te St-Willebrord een ve teranen-voetbalwedstrijd plaats, waarin de pl m. 37-jarige J. vaD B. meespeelde. Aan het einde van den wedstrijd vermiste men hem. Later vond men hem bewusteloos aan den kant van den weg liggen. Per auto is hij daarop naar zijn woning vervoerd. Geneeskundige hulp mocht echter niet meer bateD. Van B. is vermoedelijk aan bartverlam ming overleden. Dinsdag zyn te Beemte, onder Apeldoorn twee boerde rijen in de asch gelegd, ver moedelijk dooi dat kinderen met vuur hebben gespeeld. Het vuur greep snel om zich been en ook een aangrenzende wagenschuur was weldra in vlammen. Aan gewakkerd door den feilen Zuidwestelijken wind, sloeg het vuur over naar de landbouwers- woning. Inmiddels verscheen de Beemter brandweer op het terrein van den brand, doch aan blusscben viel met de pri mitieve handspuit niet te denken. Het vuur sloeg over naar de woning van den landbouwer G. Koetsier, gelegen aan de overzijde van den weg, waar het gretig voedsel vond in het rieten dak. Ook deze woning brandde tot den grond toe at. Dank zij bet actief optreden van den Apel- doornschen brandweer, die as sistentie verleende, mocht men er in slagen de kapitale boeren hofstede van den heer WerliDg, waarvan het dak ook reeds bad vlam gevat, te behouden. Het vee kon tijdig worden gered, terwijl de inboedel groo* tendeela verloren is gegaan, Beide panden zijn laag verzekerd. Bij de politie te Den Haag is aangifte gedaan, dat een 30- tal op den openbaren weg onbe heerd staande rijwielen, bene vens een 8-tal rijwiel belasting- merken dezer dagen zyn ge stolen. De politie is er in geslaagd een rijwield zekeren G. W., uit Rotterdam, te arresteereD. De man heeft bekend ongeveer 29 fi-JtseD in de afgrloopen we ken te hebben gestolen. Per auto of trein kwam bij naar Den Haag en met zorg koos by dan een onbeheerd rijwiel uit, stapte erop en reed naar Rot terdam, waar hij de fiets aan zekeren P.H. voor 5 gulden ver kocht. De man is na zijn ver hoor, aan het hoofdbureau van politie, ingesloten. Donderdag jl. is, zooals be kend, een kind van de familie v. D. te Koudekerk a.d. Rijn, toen het plotseling den weg overstak, door een auto gegre pen en gedood. Maandag zou de kLine worden begraven. Dienzelfden ochtend is een ander kind dezer familie, een zevenjarig dochtertje, dat ook onverwacht den weg over stak, door een vrachtauto uit Pijnacker overreden en op slag gedood. Het is de Haagsche politie gelukt, een 6-tal personen te arresteeren, die deel uitmaakten van een inbrekersbende, welke vermoedelijk sedert geruimen tijd aldaar opereert. Niettegenstaande dit alles, be stond er Dog geen aanleiding de jongelieden aan te houden, totdat op Woensdag 11 Juli jl. tijdens de begrafenis van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik een fl ake aanbraak werd gepleegd, in een perceel aan de Gouds bloemlaan, waarvan de bewoners naar de uitvaart waren gaan kijken. Den daders viel een rijke buit aan goudgeld en ju- weelen. ongeveer Pr waarde van f4000, in handen. Alles wees erop, dat men niet met „vakmannen" te doen bad. Het feit, dat er juweelen en uitsluitend goudgeld gestolen was, verlichtte het onderzoek der politie aanmerkelijk. Kor ten tijd na deze inbraak had ééo van de jongemannen ergens in een winkel met een gouden tientje betaald, hetgeen eenigen tyd daarna tot de aanhouding beeft geleid. De bevolking van de Ly- pariscbe eilanden (ten noorden van Cicilië) werd hevig opge schrikt door twee zeer duidelijk waarneembare aardschokken en een zwaar ondergrondsch ge rommel. Men acht dit een be gin van de uitbarsting van de Stromboli. De Duitscht kerkstrijd Het te Dü'seldort gehouden consis torie heeft niet minder dan veertig aspirantdominees en vi carissen, die tot de evangelische kerk bebooreD, op staanden voet van de opleiding tot dominee uitgesloten. Deze maatregel is des te verwonderlijker, daar overal in de protestantsche kerk een hevig gebrek aan theologi sche studenten beslaat. Het bestaan dezer veertig jongeman nen zou vernietigd zyn geweest, indien de vrye synode zich hun lot niet had aangetrokken. Zy werden door haar van werk voorzien. Deze maatregel van bet con sistorie heeft overal in Duitsch- land opzien gewekt. Het kleine Rheinische kerkbestuur heeft eenige dagen geleden twee do- minee's, die gekozen waren, ge weigerd te bevestigen. De beide dominees zullen hun ambt des ondanks waarnemen. Zes Rheinsche superinten denten, die kort geleden van hun ambt ontheven werden, zyn door de gemeente opnieuw benoemd. Uit dit alles fclykt, dat de kerkel(jke oppositie nog steeds niet ten onder is gebracht, In Brooklyn (New York) hebben een 1& tal bandieten een buitengewoon brutalen overval gepleegd op een geblindeerden auto, die een groote hoeveelheid geld van United States Trucking Company vervoerde. Zy biel den den a ito met automatische pistolen en een machinegeweer aan en stalen 427 000 dollar. Alles geschiedde in 3 minuten tyds, vlak voer een room- en ijswinkel, waarvan het personeel door twee als werklieden ver momde mannen in bedwang werd gehouden. De bandieten verdwenen in twee auto's met de grootste snelheid. De politie heelt alarm geslagen en doet alle moeite de bandieten dood of levend te vangen. De luchtvnartltyn Antwerpen— Knocke- Oostende. De nieuwe luchtvaartlijn Ant werpen—Knocke—Oostende van de Sabena, die thans een maand in exploitatie is, mag zich in groote belangstelling verheugen. In de maand Jul) werden niej minder dan 625 personen ver voerd, terwyl 4 Augustus j.l. een recorddag was en 163 rei zigers vervoerd werden. De Amerikaansche para chutist Leroy Stillman is in een ziekenhuis te New-York overleden tengevolge van ver wondingen, welke by had beko men, bij een sprong waarbij de parachute weigerde. Iu de nabijheid van Lyon kwamen een auto met 6 inzit tenden en een motor met twee beryders in botsing op een spoorwegovergang. Alle 8 per sonen werden bij de botsing zwaar gewond. Op betzelfde oogenblik naderde een personen trein, die over de op de rails liggende gewonden reed en hen verpletterde. De oorzaak van het ongeluk ligt in een fout van den baan wachter, die ondanks het lichtsig naal toch de spoorboomen had geopend. Het vliegtuig van de Oce aanvliegers Pont en Sabelli is Zondagmorgen tijdens zwaren mist op bun vlucht van Rome naar Dublin, vanwaar zij weer wilden starten naar de Vereenig- de StateD in de bergen van Wales neergestort. De beide vliegers bleven ongedeerd, hun toestel werd beschadigd. Het luchtschip „Graf Zep pelin" is voor de zesde tocht van dit jaar naar Zuid Amerika vertrokken. Aan boord bevinden zich 9 passagiers, 165 KG. posten 159 K G vracht. Het luchtschip staat onder commando van kapitein Leh- mann. nisten slaags geraakt met onge veer 15 leden van het „Vuur- krui8" (Croix de Feu), die de communisten wilden beletten, aanplakbiljetten van reclame zuilen te verwijderen. De leden van het Vuurkruis werden op de vlucht gejaagd. Er vielen drie zwaar gewonden. Toen de politie ingreep werd deze ont vangen met een hagel van steenen. Tijdens een vuurwerk te La Rochelle (Fr.) kwamen von ken terecht op de benzinetank van een voor anker liggend ple ziervaartuig. Het vuur tastte de omgeving aan en de benzi netank explodeerde, evenals een kist met vuurwerk. Twee vrou wen sprongen over boord en slechts een bunner kon gered worden. De brand kon spoedig door de bemanning worden gebluscht. Sportmeuws. Voetbal. Na een rustpoos van enkele weken (behoudens een tweetal wedstrijden), komen onze stad- genooten morgen en Zondag weer in het veld om zich voor het a.s. seizoen te bekwamen. Hoewel eenige Zondagen rust zij» gehouden, hetgeen in ver band met de afgeloopen zware competitie- en degradatie-wed strijden te loven valt, moet men niet denken, dat de Oranjeman nen geheel stil hebben gezeten, want iedere Vrijdagavond wordt onder leiding van trainer Col- paert van Gent druk geoefend. Morgenavond zal een vriend schappelijke wedstrijd worden gespeeld tusschen de Axeische reserve's en het eerste elftal van Zaamslag; terwijl Zondagmiddag een ontmoeting tusschen de re- presenteerende elftallen van Axel en Temsche S. K. zal plaats vinden. Wij hebben laatstge noemde ploeg tegen het eerste elftal van het sterke Terneuzen aan het werk gezien en wanneer de voorteekenen niet bedriegen, belooft het een spannende strijd te worden. Wij zijn benieuwd of de trai ning haar invloed reeds zal doen gelden. De samenstelling van het Oranje-team luidt als volgt DoelW. Dieleman achter F. Dieleman en L. van den Berge midden R. Borgt, M. Gans en M. Koekkoek; voor: J. Dron- kens, Jac. Scheele, J. de Doelder, K. Gans en J. van den Berge. In de nabyheid van het eiland Sacbalin is een Cbineescb stoomschip met 45 opvarenden door een h^vigen storm over vallen. Het schip is met man en muis vergaan. Ontaarde zoons Terwijl een zekere John Worniak in een café te Chicago een glas bier stond te driüken, kwamen twee gemaskerde bandieten bin nen, die den gasten bevalen met het gezicht tegen den muur te gaan staan. Alle twaalf aan wezigen voldeden uit vrees voor de dreigende revolvers, aan het bevel en de twee bandieten gingen naar de kas, waarin zich echter slechts drie dollars bevonden. Daarna Kwamen, naar de Tel. meldt, de elf gas ten aan de beurt om geplunderd te worden. Toen John Worniak den eer sten bandiet tijdens het fouillee- ren aankeek, zag by tot zyn ontzetting, dat het een van zyn zoons was. „Hemel, dat is mijn zoon," riep by uit. Zoodra by die woorden hoorde, kwam ook de andere bandiet naderbij en tot zijn schrik zag de man, dat het zyn andere zoon, Henry was. Nauwehiks had by ook diens naam met ontzetting uit geschreeuwd, of de jongen bracht hem een kaakslag toe, waardoor by bewusteloos neerviel. Toen verdwenen de twee ontaarde zoons, zonder bun vader verder met een blik te verwaardigen. In Roubaix (Fr.) z(jn Dins dagavond ongeveer 40 commu- Wegens vertrek uit Axel zegt ondergetee- kende bij dezen alle lidmaat- en donateurschappen zijner vereemgingen alhier op. J. N. BQUMA. De SCHOOL met ONDERWIJ ZERSWONING en BOUWTER REIN te Koewacht, St. Andries, groot 28 A. 28 c A. (190 roeden), geveild ten verzoeke van de Ge meente Koewacht, zal worden herveild op nam. 3 uur, in café de Vleesch- OUWER te Koewacht, Zand. Hoogste bod massa slechts f1210.- Notaris FANOY. Te koop 9 maanden oud (reu). Speurt en apport alles. L DE BRUIJNE, Zaamslag, Griete B 148. T© liuuri en een GASOtfEN, staande op het Spui. Te bevragen bij KRIJN HAME- LINK, Zeydlitzpolder P 99, Tgy Neuzen.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3