Yereeniging tot Bevordering m het Vreemdelingen verkeer Jonge HENNEN Burgerlijke Stand. Advertentiën. W. J. DE BRUYN, tractor. Hy werd op slag ge dood. De motor werd totaal vernield. De tractor werd van achteren slechts licht beschadigd. B. was sergeant-majoor van den Vrywilligen Landstorm en volgens de in zijn bezit zijnde papieren moest hij zich gisteren melden voor de manoeuvres te Oisterwijk. Te Amsterdam is aan drie kinderen, twee broertjes, resp. vijf en drie jaar oud en een driejarig buurmeisje, een onge luk overkomen, dat een van hen het leven heeft gekost. De kinderen bevonden zich op de tweede étage voor het raam van een huis aan de De Wittekade. Terwijl de moeder van de jongetjes even afwezig was, zijn de kinderen uit het raam gaan hangen, waarbij zij zich vasthielden aan een drooglijn. Plotseling brak deze lijn, met het noodlottige gevolg dat de kleinen uit het raam vielen en op een plaatsje terecht kwa aien. Onder groote verslagen heid van de huisgenooten en omwonenden heeft de Genees kundige Dienst de kinderen, die ernstig gekwetst waren, uaar het Gasthuis vervoerd. Het vijf jarige jongetje is daar aan de bekomen verwondingen overle den van een der beide andere kinderen baart de toestand zorg. Te Helmond brak brand uit in een schuur. De schuur stond na korten tjjd in volle vlam, zoodat aan blussching niet te denken viel. De geheele in houd, welke niet verzekerd was, werd een prooi der vlammen. Na den brand werd de scnuur geheel omver gehaald. De 70-jarige vrouw Th. Vogels, die in een der mast gelegen huizen woont, lag in bed, toen de brand uitbrak. Tengevolge van het geknetter van het vuur werd zij wakker. Verschrikt holde zy naar buiten, waar zij in onmacht viel. Zij overleed eenige oogenblikken later. Zaterdagmorgen had op de meubelfabriek de Gennepper- Molen een doodelyk ongeluk plaats. De 43-jarige arbeider J. van Schaik, die werkzaamheden ver richtte aan den cirkelzaag werd door een wegvliegend stuk hout zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij nagenoeg onmiddellyk overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vyf kin deren. Dinsdagmiddag is op den onbewaakten overweg onder de gemeente Beilen een auto, waar in 2 personen gezeten waren, tegn 'n trein gereden. De wa gen werd totaal vernield. De inzittenden, de 46-jarige manu- facturier R. Nienhuis uit Mak- kinga en zyn 13 jarige zoon, werden ernstig gewond en zyn in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Assen overge bracht. Het ongeluk moet aan onoplet tendheid van den bestuurder van den auto worden toege schreven. Deze heeft den snel trein uit de richting Groningen laten passeeren en heeft toen blijkbaar verzuimd zich ervan te vergewissen, of ook van den anderen kant gevaar dreigde. Waarschuwing. Doorloopend en den laatsten tijd in steeds toenemende mate komen in dagbladen en tijdschrif ten advertenties voor, waarin zeer aanlokkelijke aanbiedingen worden gedaan, betreffende de levering van klokken, horloges, luidsprekers, vulpenhouders, fo totoestellen enz. tegen bespotte-, lijk lage prijzen. Deze aanbie dingen worden vaak vooraf ge gaan doer prijsraadsels. Zij, die deze raadsels goed oplossen, kunnen dan roor gering bedrag dergelijke artikelen koopen. Zij, die op deze aanbiedingen ingaan, worden echter bijna steeds te leurgesteld, omdat de verkregen voorwerpen niet aan de ver wachtingen voldoen. Het regent dan ook klachten bij de politie te Rotterdam. Of men blijkt in het geheel niets te ontvangen, §f men ontvangt ieta anders dan besteld werd, óf men krijgt een groot aantal extrakosten te betalen. Dat de zaak niet in orde is, kon men wel begrijpen, de van 50 cent tot 3 artikelen werden aangeboden, welke in den winkel het tienvoudige of meer kosten. In verband met een en ander waarschuwt de hoofdcommissaris van politie te Rotterdam het publiek tegea het risico, dat men op dergelijke aanbiedingen ingaat. Boven de staten van bet midden-westen van Amerika heeft een hevig noodweer ge woed, waarbij minstens 6 per sonen om het leven zijn geko men, terwijl velen werden ge wond. In twee plaatsen in Minnesota is de bliksem in 15 huizen ingeslagen. In Houghton in Michigan, is de 20 meter hooge schoorsteen van een zie kenhuis ingestort, waarbij een man en een vrouw werden ge dood en 7 vrouwen gewond. Afgezien van de schade, wel ke de orkaan aan huizen, tuineD, enz. heeft aangericht, zijn groote stukken land door dikke lagen stot bedekt. Verscheidene boe ren in Nebraska vreezen, dat zy daardoor hun beste land zullen verliezen. Volgens uit Antoeng (aan de grens van Korea) en Dairen ontvangen berichten is een zeer uitgestrekt gebied rondom de zuidelijke sectie van den spoor weg Autoeng-Moekden over stroomd, nadat de rivieren Jaloe en de Aibo buiten de oevers waren getreden tengevolge van den aanhoudenden regenval. De politie heeft medegedeeld, dat 120 personen zyn gedood, ruim 700 huizen zijn verwoest en 8000 huizen staan onder water. Een Belgisch militair vlieg tuig, dat aan een vliegdemon- stratie zou deelnemen, is Woens dag bij Brussel neergestort. De twee inzittenden werden gedood. Bij een bestijging van den Matterhorn (Zwitserland) zijn 4 Italiaanscbe toeristen omgeKo- men. Twee hunner stortten naar beneden en werden gedood. De andere twee durfden niet verder en brachten den nacht door op een gletscherplateau, waar z(j doodvroren. Dezer dagen werd een man in de Sing Sing-gevangenis ge opereerd voor een gezwel in den buik. Tot hun verrassing vonden de chirurgeu by de operatie niet het verwachte gezwel, maar een spons, die zes jaar geleden, toen de man eveneens een buik operatie onderging, moet zyn vergeten. By Bajansoesso heeft een Mantsjoeryscbe kanonneerboot, onder commando van den Japan- scben officier Nabasima, een Cbineescb piratenschip in den grond geboord. De 21 koppen tellende zeerooversbemanning had geweigerd zich over tegeveu. Door een steenlawine in de bergen naby Karatsoe (Japan) zyn, naar United Press aan de Telegraaf meldt, 20 scholieren, die daar onder leiding van een onderwijzer eener lagere school een vacantie-verblyf bouwden, levend begraven. Men vreest, dat de ongelukkigen slechts als lyken zullen kunnen worden geborgen. De kinderen waren byna met hun vacantieverblijf klaar, toen de voor het bijeenbrengen van steenen losgewoelde zandmassa's plotseling in beweging kwamen en over hen heenstortten. De stakingsbewegingen in de V.S. baren den autoriteiten en in het bijzonder bun, die met de uitvoering van de herstel maatregelen zijn belast, opnieuw groote zorgen. Zooals reeds werd gemeld, heeft de organisa tie van textielarbeiders eeD sta king per 1 September a.s, aan gekondigd. Ook de arbeiders in de raffinaderijen te Philadelphia dreigen met staking, indien hun eischen tot loonsverhooging en intrekking van ontslagen niet worden ingewilligd. De bemid delingspogingen ter opheffing van het conflict in de alumini- um-industrie, hebben nog steeds geen resultaat opgeleverd. Te Chicago en Minneapolis wordt de chauffeursstaking nog steeds voortgezet en tenslotte zijn in den staat Oregon 4000 visschers en arbeiders in de corserven industrie, eveneens een loons- coDflict in staking gegaan. Op een onbewaakten over weg by Husem, (Dtl.) is een met vijf personen bezette auto door een trein gegrepen en ruim 100 meter meegesleurd. Een der inzittenden van den wagen werd gedood, terwyl de vier anderen werden gewond. In de nabijheid van Ober- siemau by Kuborg (Dtl.), zijn twee auto's met elkaar in bot sing gekomen, waardoor een der bestuurders om het leven is gekomen, terwijl vijt inzitten den ernstig zijn gewond. De Duitsche vrouwelyke coureur, Edith Frisch is tijdens een wedstry'd, welke gehouden werd als inleiding van den race om den Grooten Bergprijs van Duitschland (start en fiaish te Ereitmrg), om het leven geko men. Zy verongelukte met haar Opelwagen iu de nabijheid van Eöbrenbach en werd zoodanig gewond, dat zy spoedig overleed. De internationale Alpenrit volbracht Edith Frisch als eeni ge vrouw en zij won ook den Gletscherbeker. Een tweede ongeluk had plaats te Winterstal in de nabij heid van Kyburg. De coureur Norden uit Bolzano was aan het trainen met zijn Alfo Romeo voor den wedstrijd om den Grooten Prijs van Duitschland en moest plotseling remmen, om een botsing met een tegemoet- komenden auto te vermijden. Zijn wagen sloeg driemaal over den kop. Norden werd op slag gedood, terwijl zijn metgezel een lichte hersenschudding kreeg. Een vreeselyk drama heeft zich te Cruybeke (België) afge speeld ten huize van de 82-ja- rige weduwe Meerscbaren. De oude vrouw woonde alleen met den jongsten harer beide zonen, Alpbonse, terwyl de oudste zoon, gehuwd en vader van negen kindereD, in de nabijheid woont. Bij een bezoek ten huize zyner moeder, geraakte de oudste zoon ic twist met zijn broer. De moe der wilde tusachenbeide komen, maar de oudste zoou maakte baar hevige verwyh n over fiuanci- eele bevoorrechting van zijn broer en greep in plotselinge woede, zijn moeder bij de keel. Toen hij de oude vrouw losliet, zakte deze ineen. Zy was dood. De moordenaar is op vrye voeten gelaten, daar zijn verkla ring, dat by zijn moeder met heelt willen dooden, als waar wordt aangenomen. Naar uit Bahia (B azilië) wordt gemeld, is op de rivier Sao Francisco een passagierschip vergaan. Gevreesd wordt, dat daarby een dertigtal opvarenden is verdronken. Volgens de „Liberté" zou de bisscnop van Berlyn, mrg. Bares, de hoofdstad hebben ver laten teneinde zich naar Zuid- Duitschland te begeveD, daar de kerkvorst iederen dag dreigbrie ven ontving, zoodat zyn leven geen oogenblik veilig werd ge acht. Voor traangas l Het Duitsche ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening heeft met een groep Noorsche walvischvangers een contract gesloten van anderhalt millioen pond sterling, waarbij de Noor sche groep zich verplicht, 150,000 ton traan aan Duitschland te leveren. Aan de uitvoering van dit contract is de voorwaarde ver bonden. dat voor de betaling in verband met de Duitsche devie- zenbepalingen een speciale ver- rekenings-overeenkomst totstand komt. Sportnieuws. Voetbal. Naar we vernemen, heeft onze plaatselijke voetbalvereeniging „Blauw-Wit", welke dezen zomer kampioen is geworden van de door dhr. Jac. van den Broeke, alhier, ingestelde Zaterdag-com- pefitie, voor het a.s. seizoen een speelveld gehuurd, gelegen op het concours-terrein. Het ligt in de bedoeling, aan sluiting te vragen bij den Zeeuw- schen Voefbalbond, teneinde uit te kunnen komen in de Zaterdag competitie. Zij nog vermeld, dat de opening waarschijnlijk zal worden bijge woond door burgemeester Blok, die gevraagd zal worden om daarvoor den atfap te doen. Het doet ons genoegen, dat dit mooie sportterrein ook voor dit doel is afgestaan en het ware te wenschen, dat het groote grasveld van de V. V. Z F. nog meer voor sportdoeleinden en volksfeesten kon worden dienstbaar gesteld. Wielrennen. Men kon het Zondagmiddag aanzien, dat er te Terneuzen iets bijzonders te doen was, want reeds geruimen tijd voor het aanvangsuur, leek het een men- schenzee, die naar de fraai ge legen wielerbaan stroomde, waar de Tilburger Jan Pijnenburg op het cement zou verschijnen. Circa 6000 toeschouwers ston den in en om het cirkeltje toen het startschot werd gelost. Snelheidswedstrijd over drie ronden De „Pijn" klopt Buschenhagen met een halve lengte. De Neef weerstaat De Bruijcker. Pijnen burg wint van De Neef. De Bruijcker zegeviert over Buschen hagen. De achtervolging fusschen Slaats en Verhaeghe werd door eerstgenoemde met 20 meter ge wonnen. In den afvalwedstrijd eindigde de jeugdige Hontenisser, Baart, als tweede na een laatste sprint tegen Carpriaux. De snelheidswedstrijd tusschen „Pijn" en De Bruijcker, werd vlak voor de eindstreep beslist, toen Jan op zijn bekende manier een half wiel voorsprong nam. De Neef klopt Buschenhagen. De totaaluitslag der snelheids wedstrijden luidt Pijnenburg 10 p., De Bruijcker 8 p., De Neet 7 p. en Buschen hagen 4 p. 200 M. vliegend vertrekPij nenburg en De Bruijcker ieder 12,4 sec., De Neef 13 en Buschen hagen 13,4 sec. Litslag klassementswedstrijd: 1, Francke met een ronde voorsprong en 4 ptn., 2. De Kuijscher 14 p., 3. Weemaes 9 p-, 4. Spijker 5 p., 5. Carpriaux 5 p. en 6. Baart 3 p. Hierna werd begonnen aan den 60 K.M. koppelwedstrijd met 4 klassementen, waarbij het aan de noodige spanning niet ont brak. De uitslag luidt 1. De Bruijcker—De Kuijscher 13 p.; 2. Pijnenburg—Slaats 9 p.3. op 2 rondenDe Neef Baart 6 p., 4. Carpriaux (alleen) 6 p.5. op 3 rondenBuschen hagen—Francke 1 p. en 6. op 4 ronden: Spijker—Weemaes 5 p. De directie der Terneuzensche Wielerbaan kan met genoegen op dezen goed geslaagden dag terug zien, want van heinde en verre kwamen de sportliefhebbers saamgestroomd om den onover- treffelijken zesdagenman aan het werk te zien. Gedurende 1 31 Juli 1934. Clinge. Gehuwd. 13. Joannes Wouters (vsd Borgerhout, België) 26 j. en Valeria Wilsens, 24 j. Geboren. 2. Gaston, z. van Joannes Sturm en Elisa van Geijt 18. Lizet, d. van Joseph de Wit en Martha Verschuren. 24 Theo- phiel, z. van Aloysius van der Kelen en Margaretha Rottier. Overleden. 5. Carolina vaD Looy, 79 j., wed. van Carolus Noens. 18. Maria Hageman, 55 j., echtg. van Petrus Annaert. Hontenlsse. Gehuwd. 11. Lu- dovicus den Tenter, 53 j. en Agnea van Goethem, 33 j 13. Cornells Morcus, 23 j. en Rosalia van Geertrui, 22 j. Leouardus van Passel (van Graauw) 31 j. en Anna Compiet, 28 j. 24. Albertus de Waal, 32 j. en Caesarina de Gysel, 32 j. Geboren. 11. Germaine, d. van J. Kouwijzer en Elisa Neve. 15. Celina, d. van Johannes d'Hont en Rosalia van Puy'velde. Alouis, z. v. Hector de Roeck en Maria Tieleman. 20. Johannes, z. van Livinus Bun en Maria de Feber. 30. Audié, z. van Alouisius de Booij en Rosalia Koole. 31. Alma, d. van Josephua Mabu en Paulina van Eek. Overleden. 1. Apolonia van den Bosch, 60 j., d. van Pieter en Johanna van den Haute. 4. Anna Campens, 72 j wed. van AlphoDsus Smet. Stoppeldtyk. Gehuwd. 5. Martin Smits, 31 j. en Prucella van Stevendaal, 22 j 14. Theodorus de Kort, 28 j. en Christina da Smet, 26 j. 18. Leon Verdurmen, 41 jweduwn. en Leonia Lau- wers, 41 j. Geboren. 9. Alfred, z. van Fl. du Puy - Fassaert. 29 Marietta d. van P. Mangnus—Swagema- kers. 30. Hypolitus, z. van P. Matau—Kindt. Overleden. 7. Theodorus Peers- man, 22 j. Josephus Peersman, 15 j. 8. Eleutherius Pieters, 74 jechtg. van C. Dankaart. 20. Petrus Muller, 64 j., echtg. van Anna de Roos. 24. Jan Maas, 87 j. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f8,- a f8,25. Winter- gerst f 5,— a f 5,50. Zomergerst f 5,50 a f6,—. Haver f5,a 16,—. Erwten f7,50 af 8,75. Lijnzaad f 6,— a f 7,—. Qroen Vlas f 3,a f 5,Qebookt Vlas f 3,— a f 6,50. Gezwingeld Vlas f 0,35 i f 0,40, Aardappels f 3,— a f 3,25. Stroo f 4,50 a f 5,50. Koolzaad f 10,if 12, Boter f 0,a f 0, Eieren f3,- a f3,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge f5.50 if 7,— Wintergerst f4.50 a f5.—. Zomerg. f4.50 a f 5. Haver f 5.— a f 6,—. Erwten f 8.a f 8,50. Paardenboonen f 5.— a f 6.— Duivenboonen f 0. - a f 0.Witteboonen f 0,a f Bruineboonen f8.a f 10,Boekweit f a f Lijnzaad f 0.a f 0,Blauw Maanzaad f a f—Mosterdzaad f 0.— a f Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.a f 0,Koolzaad f 0 a f Stroo Eieren 10Ö stuks f3,—. Slachtvee aangev. 24, verk. 10. Varkens aangev. 30, verk 18. te AXEL. Allen, die iets te vorderen hebben van bovengenoemde ver- eeniging, worden beleefd verzocht hunne rekeningen in te leveren vóór 1 September a s. (ook van drukwerk en adverteeren) bij den Penningmeester den heer A. VAN SABBEN. HET BESTUUR. Leeraar M. O. Lich. Oefening, Kondekerksche weg D 31, MIDDELBURG. Biedt zich aan alsVereeni- gingsleider voor Gymnastiek en Athletiek, Hockeytrainer, Voetbal trainer. Condities nader overeen te komen. te koop. Te bekomen bij C. VAN ALTEN-KOSTER, Kanaal K 10% Axel»

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3