Dokter BOM groote StrandvJiegercadeau. Een Woon- en Wiokênis. servetten, voormalig Grondbedrijf. IJZEBAART-YAH DEN BERGE. Wegens vertrek te koop Buitenland. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Bebouwingsvoorschriften Advertentiën. Die voor I gulden Voor tuinmeubelen, onverwacht bezoek, pic-nic, koffietafel, enz. Axel J. C. VIHK op le de Rijksweg no. 69 van Roesbrugge naar Brugge en wel het wegvak van Kaaskerke tot Hoogstade-Linde en 2e den Rijksweg no. 57 van Soignies naar Ostende en wel het wegvak van Ramskapelle tot Nieuwpoort. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen Mes met schede, C. Beke, rijks veldwachter Kijkuit. Schoentrekker, als voren Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/i ure Ds. Van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. half 10 Ds- M. B. van 't Veer te Zevenbergen. Nam. half 3 Dezelfde. Geref. Gemeente. ook zear ernstig beschadigd was, kreeg ongeveer 20 minuten ver traging. Voorm. half tien. Nam. half drie Leeskerk. Idem. Dinsdagavond is de 42-jarige bewoner van een perceel in de Havendwarsstraat te Hilversum op het plaatsje achter zijn wo ning in aanraking gekomen met eenige stalen drooglijnen, welke door een defect aan de electri- sche geleiding van het perceel naar het schuurtje onder stroom stonden. De man was op slag dood. In de haven te Hoek van Holland is aangekomen het En- gelsche plezierjacht Silverfoam uit Colchester, waarvan de 65- jarige kapitein Volster Woensdag door een stortzee overboord is geslagen, waarna hij verdronk. Te WageDingen is tydens een kort onweer de 60-jarige landbouwer C. Vermeer, die op een akker achter een roggeschelt voor den regen schuilde, door den bliksem getroffen en gedood. Zware brand. Te Ouden hoorn is brand uitgebroken in de boerenbotstede vau den landbouwer J. van Prooye, mid den in de bebouwde kom van het dorp Oudenhoorn op Voorne- Putten gelegen. Binn9n korten tyd stond de geheele boerderij, waarin een groote hoeveelheid hooi was opgeslagen, in lichter laaie. Het vuur sloeg over naar een aan de overzijde gelegen dubbele woning, welke eveneens een prooi der vlammen werd. Eea groote aardappelsehuur, waarin duizend mud versche pootaardappelen lagen opgesla gen, ter waarde van ongeveer 3500 gulden, ging eveneens in de vlammen op. Ook de boerderij van P. Looy werd door het vuur verwoest. De groote booivoorraden, die juist van het land waren ge baald, brandden zeer snel. De brandweer kon weinig tegen de enorme vuurzee beginnen. De oorzaak moet wordeo ge zocht in booibroei. Da sehade wordt gedeeltelijs door verze kering gedekt. Vau de inboe dels kon hoegenaamd ni9ts wor den gered. Op den onbewaakton over weg nabij bet station Hazers woude is een ongeluk gebeurd dat nog goed ia afgeloopen. Toen de sneltrein 3326 Woer denLeiden den overweg aldaar naderde, trachtte een voerman met een beladen boerenwagen, niettegenstaande de herbaalde fluitsignalen, den overweg nog ever te stekeu. Maar het was te laat, en boewei de machinist direct krachtig remde, was een aanrijding Diet meer te voorko men. De kar werd zoo goed als geheel vernield, de wielen kwamen in de sloot terecht, terwjjl het ander deel op den weg bleef liggen en den inhoud tan den wagen, mest en zakken, 6p de locomotie! terecht kwam, Tegen den voerman, die er nog goed was afgekomen, werd proces-verbaal opgemaakt. De tr*in, waarvan de locomotief Hindenburg, f De berichten van ernstige ziekte van den grijzen veldmaar schalk deden vermoeden, dat zijn einde naderde en het oersterke lichaam, dat zelfs na 86 jaar nog geen rust kende maar ook niet met rust werd gelaten zou worden gesloopt. Dit overlijden komt Duitsch- land nu wel het meest ongelegen en ofschoon dit land onder de huidige omstandigheden, evenals 20 jaar geleden wel het minst geziene rijk is uit Europa, komt toch ontroering over de wereld nu deze figuur, welke zoo ver heven leefde boven de politieke hartstochten, dat hij ieders eerbied afdwong, den strijd tegen den tand des tijds nü moest opgeven. Duitschland lijdt in zijn heengaan een onberekenbaar verlies. Want Hindenburg vormde zelfs nog in de laatste weken een machtig bolwerk in het Duitsche Rijk; zijn invloed heeft Duitsch land, men kan het schier met zekerheid gissen, voor heel wat nog ergere excessen dan wij reeds meemaakten, behoed. De Duitsche Jonker, die in Hindenburg zijn besten en nobel- sten vertegenwoordiger had, mag in opvattingen te star-conservatief zijn, aan zijn gevoel voor recht, voor eerlijkheid en fatsoen valt niet te twijfelen. Verraad, mis handeling van weerlooze tegen standers, sluipmoord, zij waren dezen Duitscher een gruwel. Dat het staatshoofd zulke ele mentaire beginselen van recht, die meer gevoel dan wetenschap zijn, als het ware belichaamde, kon voor Duitschland niet anders dan goed zijn. Hitier opvolger. Adolf Hitler volgt Von Hinden burg op als Rijkspresident en blijft tevens Rijkskanselier. Reeds in den nacht vóór het overlijden was het ministerie te Berlijn vergaderd en een half uur na het overlijdensbericht van Von Hindenburg werd 's morgens de volgende wet afgekondigd Par. 1. De functie van Rijks president wordt vereenigd met die van Rijkskanselier. Dienten gevolge gaan de tot dusver door den Rijkspresident uitgeoefende functies over op den Leider en Rijkskanselier Adolf Hitler. Hi bepaalt zijn plaatsvervanger. Par. 2. Deze wet wordt van kracht op het oogenblik van het overlijden van Rijkspresident Von Hindenburg. De moordenaars van Dollfnss terechtgesteld. tijd gerust, teneinde de Koningin in de gelegenheid te stellen in een van de groote hotels van de Nederlandsche hoofdstad haar kindje, dat zij zelf voedt, te ver zorgen. De aankomst te Malmö vond Dinsdagavond te 7.15 uur plaats. Sportnieuws. Wielrennen. Blykens achterstaande adver tentie worden a.s. Zondag in het Terneuzensche velodrome weer schitterende wedstrijden gehou den. Met ééa oogopslag zien wy in het programma de namen van Bogaerr, Rausch, Vreeslijk, Baart, e.a., zoodat het een bij zonder aantrekkelijken wedstrijd belooft te worden. Al deze renners zijn overge- noeg bekend, want het behoeft zeker geen nader betoog, dat vechtjassen als de stoere Z. Vlaming, Cesar Bogaert. en da alom geziene zesdagenman, Rausch, de spanning er tot het laatste toe weten in te houden. Het komt ons voor, dat het vechtlustige koppel, Verhaeghe- Carpriaux, ook ditmaal weer een duit in het zakje zal doen. Al deze vooraanstaande wieier- figuren zullen elkaar in een als altijd attractioneelen koppel- koers over 60 K.M. met 4 klassementen, de palm der zege betwisten. Naast dezen grootschen wed strijd zullen neg andere koersen worden gereden, waarbij tevens de jongeren weer op het peloton zullen verschijnen. Wy kunnen den talryken sportliefhebbers een bezoek aan de Terneuzensche sportarena ten zeerste aanbevelen. Het zal er Zondag wel spannen. De moordenaars van Dollfuss, Planetta en Holzweber, zijn Dins dagavond op de binnenplaats van het Landsgerecht te Weenen op gehangen. De verdedigers hadden bij den Bondspresident nog een verzoek om gratie ingediend, maar dit is afgewezen. Toen hem werd medegedeeld, dat het verzoek om gratie was afgewezen, riep Holzweber: lk sterf voor DuitschlandHeil Hitler! Ook Planetta riep Heil Hitler 1 De beide veroordeelden ge droegen zich buitengewoon rustig. Zij vroegen om geestelijken bij stand en spoedig verschenen eer. katholiek en protestantsch geeste lijke in hun cellen, met wie zij beiden baden. Toen zij naar de galg geleid werden, bleven beiden zeer kalm. Zelfs toen hij den strop om den hals had, riep Holzweber nog: Heil Hitier! De Koning en de Koningin van België naar Zweden. Het Belgische Koninklijke echt paar is Dinsdagochtend elf uur met een speciaal vliegtuig van de Sabena op het vliegveld te Evere bij Brussel opgestegen met bestemming naar Malmö Het kleine prinsje Albert, dat nog geen 2 maanden oud is, maakt de reis mee. Volgens het reis plan werd te Amsterdam eenigen Gedurende de maand Juli 1934. AXEL Huwelyks aangiften. 6 Marinus Mieras, 24 jjm. en Cornelia Levina Koster, 24j.,jd. 7 David Overdulve, 22 j., jm. en Henriette Wilhelmine Seele, 19 j., jd. 19. Andries de Kraker,' 26 j jm. en Catbarina de Visser, 21 jjd. Huwelijksvoltrekkingen. 5. Gino Giani, 30 jjm (van Italië) en Louisa Stephanie Wyne, 30 j., jd. Cornelis Koster, 24 j., jm. en Pieternella Dey, 25 j., jd. Jacobus Baert, 21 j., jm. (van TerneuzeD) en Leuntje Over dulve, 19 j, jd. 11. Alphons Eduard van Mieghem, 26 j., jm. en Mathilda Angelina Moort- hamer, 22 jjd. 12. Jan Diele- man, 25 j., jm en Maatje Adri- ana Wiemes, 24 jjd. Jacob Jan van Drongelen, 24 j., jm. (van Terneuzen) en Laurina Goosasn, 22 jjd. Petrus Die- leman, 23 j., jm. (van Hoek) en Geertruida Cathalina Mieras, 20 jjd. 19. Marinus Mieras, 24 j., jm. en Cornelia Lsvina Koster, 24 j., jd. 26. Jacob Vermue, 27 j., jm. (van 's Gravenpolder) en Mathilda Maria L'ppens, 24 j-, id- Geboorten. 6. Johannes Pieter, z. van Cornelis van Bendegem en Johanna Elisabeth van de Velde. 8. Adriaan Jacobus, z. van Petrus Dieleman en Adriana Scheele. 19. Catharina CorneliB, d. van Jan Christiaan Ollebek en Catharina Pieternella van de Velde. 23 Johannes Cornelis Maria Magdalena, z. van Anton Christian Johann Gommers en Margaretha Wilhelmina Laforl. Dorothea Leonia, d. van Jacobus I ranciscus de Cock en Octavia van den Berghe. 24. Geertruida, d. van Louis Vinke en Tanneke van Tatenhove. Janna Eliza beth, d. van Daniel Dekker en Janna de Regt. 26. Cornelis, z. van Marinus Anthonie West- strate en Janna Overdulve. Overleden. 3. Seraphina de Vliegher, 75 jwed. van Bellar- minus deJonghe. 12. Jan Klaas- sen, 39 j., echtg. van Levina Jacoba Wleles 28. Jacobus Dirk Hamelink, 64 j., echtg. vah Dina den Deurwaarder. Loop van de bevolking AXEL. Gedurende de maand Juli zijn in deze gemeente Ingekomen: Tanneke J. van Meurs, dienst bode, Kanaalkade A 94 vaD Sas van Gent. Johannes Fr. Antheunis, zon der beroep, Walstraat C 44 van Soest. Janna de Kraker, zonder ber. Sassing Q 6 van Hoek. Jacob J. van Drongelen, ar beider, Capellepolder M 17 van Terneuzen. Maria Plennis, dienstb., Drie- schouwen A 42 van Sas van Gent. René van Damme en gezin, timmerman, Armendijk H 46 van Eindhoven. Elizabeth A. Visaer, zonder beroep, Wilhelminastr. GG 38 van Amsterdam. Johannes H. Kramer, bouwk. teeken., Noordstraat B 71 van Hulst. Jos. Pieters en gezin, chauffeur, Nieuwstraat G 49 van Honte- nisse. Cornelia Witte, zonder beroep, Magrette N 41 van Zaamslag. Emma J. MariD, dienstbode, Sluiskil P 40a van St. Gillis- Waes. Vertrokken: Janneke E. van Drongelen, dienstbode, Oudenweg I 24 naar Terneuzen. Maria Luyk3, idem, Kijkuit K 37 naar Stoppeldijk. Pieternella M. CornelisseDS, idem, Kijkuit K 41 naar Haar lemmermeer. Adriana Janna Boeye, zonder beroep, Julianastr. E 188 naar Monster. Adriaan Blankenburgh, met selaar, Nieuwendyk I 91 naar 'sHeer Arendskerke. Tanneke J. van Meurs. dienst bode, Kanaalkade A 94 naar Den Haag. Willem Gilyamse bouwk -opz Noordstraat B 71 naar Wonse- radeel. Adriana J. S. Dieleman, zon der bereep, Kerkdreet E 23 naar Zaamslag. Geertruida Cath Mieras, idem, Koestraat D 96 naar Hoek. Mathilda Moorthamer, idem, Kijkuit L 10 naar Hontenisse. Alida C. V. Verbeke, idem, Molenstraat B 38 naar Rotterdam J. N. Bouma en echtg., Ryks ontvanger, Stationstraat G 17 naar Amsterdam. Maria A A. Verlinde, zonder beroep, Weststraat D 18 naar Terneuzen. Leuntje Overdulve, idem, Schapenbout O 44 naar Ter- neuzen. Pieternella Dieleman, dienstb., Sluiskil P 60 naar Terneuzen. W. van EverdingeD en gezin, kaotonnier Kanaal K 17 naar 's Heer Arendskerke. leur te worden opgezonden aan den Districts-secretaris die do L.C.O v. Zeeland in het betref fende district vertegenwoordigt eo die zorg zal dragen voor op- zandiDg aan de L.C.O. te Goes, zoodat dus geen dorschbnefjes door de telers aan de L C O. te Goes dient te worden opgezonden. Dorschbnefjes niet voorzien van de handteekening van een controleur der L.C.O. v. Zeeland worden niet in behandeling genomen. Zoonoodig kunnen meerdere aangitte-briefkaarten, zoowel als dorschbriefjes op aanvrage door de Districts-secretarissen ver strekt worden. Crisis-publicatiën. Telers van veldboonen en gerst. Voor het vervoer van onge- dorschte veldboonen van het land naar een zetpiaats, welke niet op het bedrjjf gelegen is, dient by de Districts-secretaris sen der L C O. v. Zeeland een kostelooze machtiging te worden aangevraagd. Geen machtiging is noodig voor het vervoer naar eigen schuren of opslagplaatsen, welke op het bedryf gelegen zyn, zulks in overeenstemminr met de voorschriften, reeds bekend ge maakt voor het vervoer van ongedorschte gerst. Indien men voornemens is veldboonen zoowel gerst te dorschen moet men van dit voornemen minstens 3 dageD vóór den datum van dorschen kennis geven aan den Districts secretaris door middel van de daarvoor bestemde aangifte briefkaarten. Ka het dorschen dienen de dorschbriefjes, voordien van de bandteekenihg van den contro- Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen op grond van het bepaalde in artikel 37 der Woningwet teralgemeene kennis, dat de bebonwingsvoor- schrlften van het voormalig Grondbedrijf, gedurende vier weken voor een ieder ter Gemeente-Secretarie ter inzage liggen. Axel, 1 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. is afwezig van af Dinsdag 7 Augustus tot en met Vrij. dag 24 Augustus. Praktijk wordt waargenomen door Dokter VAN DER ZWAN. aan boodschappen koopt (boereboter en suiker uit gesloten), krijgt een Melissuiker Jchte suiker 3ruine Soda Zout Stijfsel ^ijst Koffie v. Nelle' Fijne Koekjes Boter Waschpoeder Slaolie Limonade Maizena p. Babbelaars Witte Kaas Goudsche Komijne p. Kg. 46 45 44 8 10 n rt 16 s p pd. 30 p. V» 18 per pakje 27 5 p. voor 25 p- flesch 25 2 fl. voor 25 p. 7 - 8 - 10 P- Vs pd. 15 p. pd. 30 28 20 ct. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen bij W. JANSEN", Kanaalkade 72, AXEL. met passende alles van papier. ZONDAG 5 AUGUSTUS 1934. n n 6

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3