Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. 7 cent per Liter. Bekendmaking. OUD-EGLANTIER het maken van bouwplannen, het berekenen van betonconstructies, enz. M. J. v. d. BERG, Zilveren Vulpotlood Donderdag den 26 Juli 1934 P. AUGUSTEIJN AXEL. Effecten - Coupons vreemd Geld - Deposito - Assurantiën, Hulst is geweest voor het houden van een baankoers, gaf V. V. V. aanleiding daar geen afbreuk aan te doen. De billijkheid van deze verzoeken inziende, besloot het bestuur dan ook met algemeene stemmen om daaraan te voldoen. De 56-jarige Ch. Fassaert, te Hulst, die de vorige maand nabij de Dubbele Poort aldaar, terwijl hij op zijn rijwiel zat, door een auto werd aangereden en een dijbreuk bekwam, zoodat hij in het Liefdehuis moest wor den opgenomen, is gisteren aldaar overleden tengevolge van inwen dige verwonding. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewe- tensgeld) bij den ontvanger der directe be lastingen enz. te Axel f 16,40, f 5,26, f 5.10, f 4,74, f 4,36, f 2,66 te Hulst totaal f514,23; te Sas van Gent f 128,03; te Terneuzen f 150, onder de letters W. P. Aan de middelbare tech nische school te Haarlem slaag den voor het examen Weg- en Waterbouwkunde de heeren J. P. Salomé te Groede en J. P. van Bortel te Schoondijke. Te St. Nicolaas zijn de Nederlanders J. de B. en diens zuster, beiden wonende te Clinge, gearresteerd wegens handel in saccharine. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9% ure Ds. Van Oeveien Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Vjorm. half 10 Cand A. Sijbrandi van Leeuwarden. Nam. half 3 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. half tien. Ds. A. Verhagen van Middelburg. Nam. half drie Dezelfde. P. F. O., 23 j., werkman te Terneuzen, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hy op 28 April j.l. te Terneuzen een rij wiel, toebehoorende aan Pieter Donze heeft weggenomen en op 21 Mei te Axel een ry wiel, toe behoorende aan J. C. Herman. Voorts heeft weggenomen een rijwiel, toebehoorende aan Adria- na Dieleman te Axel op 21 Mei. Eisch 8 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. Mr. F. W. Adriaanse, ver- dachte's raadsman bepleitte cle mentie. G. K., 26 jarbeider te Axel, werd verdacht dat by op 1 April te Axel glasruiten, toebehoorende aan A. F. J. M. DiericK, heeft vernield, door daar tegen met zijn vuist te slaan. Eisch 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Onweer. Woensdagavond ontlastte zich boven Beemster een hevig on weer. De bliksem sloeg in de schuur van den veehouder J. K Acht varkens en 40 kippen kwa men in de vlammen oin. Een groote voorraad hooi ging ver loren, het woonhuis kon behou den blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. Tijdens een hevig onweer dat zich, gepaard gaande met zware slagen en stortbuien, Woensdagavond boven Amster dam ontlastte, heeft de brand weer uit verschillende punten der stad aanzeggingen gekregen over inslag van den bliksem. Van erns- tigen aard zijn deze gelukkig niet geweest, terwijl ook geen per- Soonlijkeongelukkcn voorkwamen» Dinsdagavond is nabij Hoog kerk (Gron.) tengevolge van het onklaar raken van de stuurin richting een vrachtauto in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder, de 27-jarige D. C. uit Sneek werd ernstig, zijn me depassagier, de 44-jarige K. S-, eveneens uit Sneek,levensgevaar lijk gewond. Ongeveer gelijktijdig botste onder dezelfde omstandigheden op den Frieschestraatweg nabij de stad Groningen een vrachtauto tegen een boom. De 46 jarige chauffeur R. v. d. W. werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. Beide vrachtwagens werden totaal verbrijzeld, Verdronken. Woensdagavond is by het ba den te Gorinchem de 15 jarige J. B., die niet zwemmen kon, verdronken. Te Vlaardingen waagde zich de 10 jarige A. P., die niet zwemmen kon, te ver en ver dronk. Te Sneek zijn twee zoontjes van schipper T. uit een roei bootje gevallen en verdronken. Twee andere broertjes wisten zich te redden. Dinsdagnacht keerde te Eindhoven een aantal jongelui per auto van een familiefeestje huiswaarts. De 23 jarige L van Lstudent in de medicijnen, had zyn hoofd buiten het por tier gestoken, by het Demen van een bocht reed de auto tegen een lantaarn, met het gevolg, dat van L. met zijn hoofd tegen den paal sloeg en zijn halswervel brak. Hij over leed spoedig. De gebroeders W. en L van Erp uit Dinter, die te Heeswjjk kermis hadden gehou den, kregen, toen zij huiswaarts giogen, in de Torenstraat te Dinter twist met drie jongelui uit Nistelnde. Er ontsumd een vechtparty, waarby de 26 jarige van Erp, met een mes een die pen steek in den rug en een in de hartstreek kreeg. Hy viel bewusteloos en overleed vrywel onmiddellijk. De politie heeft de daders, die de vlucht hebben genomen, in den loop van den nacht gearresteerd. Zij bekenden den doodslag te heb ben gepleegd. De gearresteerden zynTb. van der H. en M. van N., bei den uit Nistelrode, die de doo- delijke steken hebben toege bracht en M. H van der V., eveneens uit Nisteirode, die verdacht wordt van medeplich tigheid. Dinsdagavond is brand ontdekt in de N.V. Schoenfa briek J. FraLgjis te Rjjen. In een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichter laaie, zoodat de braodweer van Rijen die spoedig ter plaatse verscheen, weinig tegen de vuurzee kon uitrichten. VaD de tabriek is niets over gebleven. Door dezen brand zyn 30 arbeiders zonder werk gekomen. De firma was wel tegen brand- maar niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De geheele voorraad schoenen en alle machines zyn een prooi der vlamm n geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. Persoonlijke on gevallen hadden niet plaats. Te San Francisco hebben deze week ernstige onlusten plaats gehad tijdens een algemee ne staking, waardoor alle bedrijfs leven zoo goed als stil lag. Geen tramverkeer, geen taxi's en de winkels gesloten, zelfs de meeste restaurants. Het voedsel werd door een commissie uit het stadsbestuur gedistribueerd. Het gezag bleef den toestand meester. Gisteren is het eind der staking geproclameerd. Kopergroen in de tysco. Te Burgas aan de Zwarte Zae zijn tydens een byeeDkomst in het otficierencasino, na het ge* bruik van ijs, 75 personen on wel geworden. Tot de eerste zieken behoofen de garnizoenscommandant en zijn beide kinderen. Het onderzoek heeft uitgewe zen, dat hier sprake is van een kbpervergittiging. Hjt ij» was in een koperen pot bewaard en door kopergroen vergiftigd. De pachter van het casino is gearresteerd. Dit leeuw tnklauw en gered. Twee kolonisten uit Noord- Rhodesia, de heer en mevrouw Dechambel, hebben in het oer woud een angstig avontuur be leefd, meldt de Tel. Zij hadden hun tent voor den nacht opge slagen bij de Kafeu-rivier en waren weldra in diepen slaap gedommeld, toen een leeuwin behoedzaam binnensloop en hun kindje vaD enkele maanden, dat bij hen in de tent sliep, in haar muil wegdroeg. Dechambel werd plotseling wakker en zag de leeuwin nog juist uit de teut verdwynen. Hij maakte onmid dellijk alarm en de inboorlingen trachtten, met hevig lawaai, het dier schrik aan te jagen. De leeuwin verdween echter in het oerwoud met het kindje nog steeds tusscben de tanden. Oomiddellyk werd door De chambel en eenige inboorlingen de achtervolging ingezet, en ten 3lotte gelukte het de leeuwin te viuden op een open plek in het bosch. Het dier zat z ch rustig te likken en het kindje lag hui lend naast haar. Dechambel nam zijn geweer en mikte op het rootdier. Een schot knalde, de leeuwin sloeg met haar poot in de lucht, stiet een hevig ge brul uit en viel stuiptrekkend neer. Dechambel rende naar zyu kindja, dat hij ougedeerd in zijn armeD kon sluiten. Het meisje was blijkbaar wel wat onthutst geaeest door de g'oote kat, die haar had meegenomsD, doch het leed was gauw vergeten, toen zij zich weer veilig en wel by moeder bevond. Drievoudige moord. In Fenkensee, by Deyboihenreuth (Dil.), heeft zich een vreeselyk drama afgespeeld. De 22-jarige Fritz Gottfried viel den herber gier Thomas Berliner, diens dochter en den vroegeren ge meente-ambtenaar Haber, met een slagersmes aan. Het meisje was onmiddellijk dood, de twee anderen stierven eenige oogen- blikken later. In Fenkensee was Zondag j.l. feest geweest. Ook Gottfried had meegedaan aan een dansparty, doch hij had zich zoo bedronken, dat de herbergier hem tenslotte met geweld moest verwijderen. Uit wraak heeft do joDgeman zyu vreeselijke daad gepleegd. Toen bij zag wat hij had aan gericht, pleegde de man zelf moord. Caiastrophal' hitte in rhina. De hiuegoit, waardoor China nu reeds drie wekeu geteisterd wordt, is tot een hoogtepunt gestegen. In de schaduw bedroeg de temperatuur te Nanking 43 graden Celcius (ruim 109 graden Fahrenheit). In de afgeloopen weken is de temperatuur niet beneden de 38 graden gedaald. De rijstvelden zyn door de gloei ende zon verschroeid, en daar de herfstoogst als verloren be schouwd wordt, stygen de prijzen dagelijks. De Tsji Lama, de levende Boeddha, is voortdurend ia gebed om regen. Ia verschillende pro vincies is de oogst aan volko men vernietigirg prys gegeven, wanneer niet spoedig veel regen valt. Duizenden menschen zyn reeds aan zonnesteek overleden. Van de ongeveer 40 begeleiders van den Lama, die Zondag per vlieg tuig van de vsrkeersmaatschap py Eurasia te Peking aankwam, terwijl de begeleiders per trein reisden, zijn vjjf in den trein gestorven, Vooral Zuid- en Midden-China hebben van de droogte te lyden. Tal van rivieren cd kanalen zyu zoo goed als droog, zoodat het scheepvaartverkeer stilligt. Aan de draineeriug van den bodem wordt reeds lang niet meer ge dacht, aoodat gevreesd wordt dat de oogst zal mislukken. In Noord-China en vooral in de N.W. provincies daarentegen valt veel regen, zcodat het gebied gedeeltelijk overstroomd is. Volgens een bericht uit Samos (Griekenland) is een boot, waarmede drie officieren van den Engelschen kruiser Devonshire, welke voor Samos voor anker ligt, zeilden, door de Turksche kustwacht beschoten. Daarbij werd een der officieren gedood, terwijl een andere ernstfg werd gewond. De commandant van de De vonshire heeft direct telegrafisch Londen van het voorval in kennis gesteld. Woensdagavond heeft zich boven Engeland op tal van plaatsen onweer ontladen, ge paard met hevigen regenval. Drie personen werden door den bliksem gedood en meer dan 30 gewond. Op vele plaatsen ontstonden overstroomingen, doch na de langdurige droogte wordt de regenval algemeen met vreugde begroet. Sportnieuws. Voetballeiding. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer vroeg men ons van verschillende zijden, of het juist is, dat dhr. F. Lensen den internationalen propaganda- wedstrijd alhier moest leiden, aangezien deze geen scheids rechter is voor den K. N. V. B. Bij onderzoek bleek inderdaad, dat men ons verkeerd had inge licht en niet Lensen, doch P. Koster uit Goes ais spelleider voor dezen wedstrijd is aange wezen. Voor een wedstrijd als deze mogen aan een scheidsrechter hooge eischen gesteld worden. Dit heeft men blijkbaar te Hulst ook ingezien en daarom is voor den wedstrijd van Zondag a.s. tusschen de clubs Sparta en St. Niklaassche Sportkring een eer- s t e klasse scheidsrechter van den N. V. B. aangewezen in Van der Spek van 's Gravenhage. Wielerbaan Terneuzen. In aansluiting op hetgeen we in ons nummer van Vrydag reeds meldden, wenschen we nog toe te voegen, dat het sa mengestelde programma een zekere aantrekkelijkheid bezit. In dit verband verwyzen we naar achterstaande advertentie waaruit blijkt, dat deelnemers als Jan van Kempen, Klaas van Nek en den gevreesden baan- recordman van België, Fred Hamerliuck, voor voldoende at tractie zullen zorgdragen. Deze bekende figuren op wielergebied zullen elkaar achter de ronkende motoren in reeksen van 10-15 20 en 25 K.M. bekampen, waarby de snelheid zal varieeren van 50 tot 60 K M. Naast deze cracks, zullen tus schen de verschillende reeksen, de jongeren aan het werk zyn, en ook van hen weten we, dat ze voor attractie zorgen. De Terneuzensche Sportarena zal morgenavond wel in het teeken der algemeene belang stelling staan. Crisis-publicatiën. Bekendmaking aan gersttolers. Voor het vervoer van onge- dorschte gerst van het land naar e-n zetplaats, welke niet op bet bedryt gelegen is, dient by de Districts Secretarissen der L.C O. voor Zeeland een (kostelooze) machtiging hiervoor te worden aangevraagd. Voor het vervoer naar eigen schuren of opslagplaatsen, welke op het bedrijf gelegen zyn, is geen machtiging vereischt. Indien men voornemens is gerst te dorscheD, moet men van dit voornemen minstens 3 dagen voor het dorschen aangifte doen aan de Districts-kantoren door middel van de daarvoor be stemde aangifte-kaarten, die dan telen zullen worden toege- «onden. Ondertrouwd: A. DE KRAKER Lz. C. DE VISSER Bd. Axel, 19 Juli 1934. Onzen harteltyken dank voor de .vele blijken van belangstelling op 15 dezer. M. J. LOOF. S. LOOF—den Hamér. Langs dezen weg be tuigen wij aan allen, die ons Dinsdag 1.1. tot een on- vergetelijken dag hebben gemaakt, onzen harteltyken dank, inzon derheid aan den Edelachtbaren Heer Burgemeester, de hee ren Commissieleden en Zuster Kruithof. DE OUDEN VAN DAGEN. Vanaf heden is de melkprijs af boer derij vastgesteld op NAMENS DE MELKVEEHOUDERSBOND. Het Bestuur van den polder maakt bekend dat eene vergadering van stem bevoegde ingelanden zal worden gehouden op MAANDAG 23 JULI 1934 namiddags 4 uur (zomer tijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" bij den Heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1933/34 gedurende acht dagen vóór en de be grooting voor 1934/35 met me morie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en aa de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-griffier ter inzage zul len liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten van de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-griffier. Ondergeteekende be veelt zich aan voor Markt C 6, AXEL. VERLOREN: (gedachtenis). Terug te bezorgen tegen belooning Bur. v. d. blad. De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de ERVEN van Me juffrouw Weduwe G. DE V1SSER- Huijssen te Zaamslag, Dorp op des namiddags 2 uur Wettelijke tijd verkoopen 2 Ledikanten met Bedden en Ressorts en verder Toebehooren, Tafels, Zetels, Divan, Stoelen, Kast, Haard, Kachels, Petroleumstel, Kiuk, z Pendules met Garnituren, Lampen, Spiegels, Gordijnen met Garnituren, Vloerkleeden, Porte- Manteau, Barometer, Theetafelje, Filter, Etagèrtje, Parapluiestan- daard, Glas, Geleierd- en Aarde werk, enz. enz. Betalen contant. ZONDAG 22JULI 1934. EN

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3