PUROL J Oranjereis Den Haag. Voor het reisseizoen Reisgidsen, Tramboekjes losse Dienstregelingen. Rijwiel-, Auto- of Wandelkaarten de echte bindertwine. 4 li ipplib-~ \2onnebrand i HH. LANDBOUWERS! VoortsTouw en Bindgaren, Zakken, Oliën, Vetten en Teer. 1 Ingezonden Stukken. Advertentiën. Adriaan Dieleman Fz. I V D. V. 8 Juli a. s. I W hopen onze geliefde Ouders Egbert Christiaan Oggei Burgerlijke Stand. Krina Dregmans Een mooie Salongramofoon J. C. VINK, P. Paulusstr. Tel. G9 - AXEL vliegveld te Munchen landde, kreeg hij de tijding dat de Mun- chenei S.A. geduiende den nacht door haar leiders gealarmeerd was, onder het leugenachtig pa rool De Fuehrer is tegen ons, de Rijksweer is tegen ons, S.-A. mannen naar buiten op straat. De Beiersche minister van bin- nenland:che zaken, Wagener, had reeds uit eigen beweging Ober- gruppenfuehrer Schneidhuber en en Qruppenfuehrer Schmidt, het bevel gegeven hun mannen weer naar huis te sturen, aan welk bevel zij echter geen gehoor gaven. Terwijl Hitler van het vliegveld naar het ministerie van binnenlandsche zaken ging, waren nog de laatste resten van de be drogen en naar huis trekkende S.A.-groepen te zien. Op het ministerie werden Schneidhuber en Schmidt in tegenwoordigheid van den Fuehrer gearresteerd. Hitler, die hen alleen tegemoet trok, trok de onderscheidings teekenen van hun S A.-uniformen. Met klein gevolg ging Hitier hierop naar Bad Wiessee, waar zich Roehm bevond, in het land huis, waarin Roehm woonde, bracht ook Heines den nacht door. Hitier betrad direct met zijn begeleiders het huis. Roehm werd in zijn slaapkamer door Hitier persoonlijk gearresteerd, zonder een woord te spreken en zonder tegenstand te bieden, liet hij zich arresteeren. Heines werd in de nabijgelegen slaapkamer aangetroffen, waar bij zich in zeer compromitteerend gezelschap be vond. Behalve Roehm werd ook het grootste deel van zijn staf gearresteerd. De stafwacht, die te 8 uur werd afgelost, onderwierp zich onmiddellijk aan d£ bevelen van Hitier. Na het transport der arrestanten begaf zich de Fuehrer naar Munchen terug, om ook daar eenige S.A.-lsiders te arresteeren. Ook op het Oosterstation te Mun chen werden verschillende per sonen, die met den trein aan kwamen, gearresteerd. De Fuehrer sprak de verzamelde S.A.-leiders in het bruine huis toe. Een mededeeling van Hitier. Hitier heeft Zaterdagmiddag 12 uur te Munchen voor de verza melde SA.-leiders de volgende mededeeling gedaan „Sinds vele maanden probeer den eenige S.A.-leiders, onder welke ook Roehm, die mijn bij zonder vertrouwen genoot, een wig te drijven tusschen S.A. en partij eenerzijds en S.A. en volk anderzijds. Roehm is tot bevor dering van deze plannen in ver binding getreden met generaal von Schleiger en verscheidene obscure personen uit de rijks hoofdstad die voor een deel zijn bekende ziekelijke neiging aan moedigden, voor een ander deel behoorden tot het soort van po litieke avonturiers die voor alles te vinden zijn. Een opruiming van dien Au giasstal kon niet langer vermeden of uitgesteld worden en daarom heb ik mijn reis door Westfalen afgebroken en ben met minister Goebbels persoonlijk naar Wies see gegaan waar ik Roehm en zijn staf heb aangetroffen in ge zelschap van een bende schand knapen en in houdingen en bij daden die zelfs het laatste spoor van medelijden moesten verstik ken. Zij zijn allen ter plaatse gevangen genomen en uit al hun ambten ontzet. Op hetzelfde oogenblik heb ik generaal Qoering last gegeven het luxueuse hoofdkwartier der S.A. te Berlijn, waar zich dezelfde tooneelen moeten hebben afge speeld, en waar per maand alleen 30.000 mark voor zwelg partijen werd uitgegeven, te slui ten en uit te roeien. Officieel wordt medegedeeld, dat de zuiverings actie Zondag avond is beëindigd. Het ingrij pen tot herstel en beveiliging van de orde in Duitschland heeft derhalve 24 uur geduurd. In het geheele rijk heerscht volkomen rust en orde. Het geheele volk staat met geweldige geestdrift achter den leider. Men denke eraan, dat dit bericht als .officieel" is mede gedeeld en dus met de werke lijkheid in strijd kan zijn. De Oranjereis. L. S. Elders in dit blad vindt U een oproep, om U tijdig op te geven voor de reisdat dit noodig is, moge U uit het volgende blijken De organisatie van zulk een reis, vraagt veel voorbereiding. Ten le. Moet tijdig aangevraagd worden om een goede plaats in Den Haag, om de Vorstelijke stoet goed te zien en lang staan te voorkomen. Ten 2e. U zijt in.de gelegen heid, zoo U dit wenscht, weke lijks wat voor de reis te betalen. Ten 3e. De hulde, die we Hare Majesteit in kleinen kring willen brengen, eischt goede voorbereiding. Ten 4e. Onze autoverhuurders moeten behoorlijk tijd hebben, om voor goed materiaal te zor gen, en dat kunnen zij dan pas, wanneer ze weten hoeveel per sonen moeten worden vervoerd U vraagt of de reis doorgaat Ja, kunnen wij antwoorden. Twee bussen kunnen wij reeds bezet ten, maar het spreekt wel van zelf: wil de reis goed, vlug en veilig gaan, dan is goede voor bereiding eisch. Voor wien deze reis is geor ganiseerd Voor iedereen die wil en kan en sympathiek staat en hulde brengen wil aan ons geliefd Vor stenhuis. Deelnemers buiten onze ge meente, storten bij aangifte tevens hun eerste bijdragen (minimum 1 gulden). De Regelingscommissie. Axel, Juli '34. Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoekt onderge- teekende een plaatsje in Uw blad waarvoor bij voorbaat mijn dank. Openlijk wil ik hier mijn dank betuigen aan de heeren raads leden, die het initiatief genomen hebben om een spoedeischende Raadsvergadering bijeen te roe pen aangaande zich uit te spre ken tegen het besluit van tijde lijke steunverlaging en ik geloof, dat ik dit wel mag schrijven, als tolk van alle arbeiders, uitge zonderd van welke richting ook, omdat die heeren raadsleden hier op de bres hebben gestaan, om de arbeiders, die toch al zoo dikwijls de dupe van de historie zijn en inzonderheid in crisis- dagen, zooveel moeten ontberen, de steun, al is het dan ook nog te weinig, toch weer eenigermate hebben bevorderd. En dat ze schouder aan schouder hebben gestaan, wars van politieke drij verij, (enkelen uitgezonderd) daar acht ik langs dezen weg een woord van warmen dank op zijn plaats en wel in eerste instantie aan die heeren, die bedoelde vergadering hebben mogelijk ge maakt en verder de raadsleden, die door hun stem hieraan mede hebben gewerkt, en ik geloof dat er in de toekomst en straks bij de stembus rekening mee zal gehouden worden, ook weer wars van alle partijzucht en politieke drijverij, dat wij mannen noodig hebben, die ook voor minvermo genden het le"en zoo aangenaam mogelijk maken, uit naasten liefde. Hoogachtend, JAC. D. HAMELINK Kz., Spui Axel. het onderspit delven. Deze ne derlaag is echter voor Rapide alleszins eervol, aangezien Zee- landia het vorig seizoen het kampioenschap van Zeeland be haalde en ook thans weer alg een der grootste favorieten voor dezen titel staat aangeschreven. Dat Zeelaudia slechts met twee puntjes verschil wist te winnen komt hoofdzakelijk door het kra oig werk vau de Rapide-verde diging, welke bestond uit de dames C. Augustijn en M. van Cadsand en de heer C. van S'uis en P. Zonnavijlle, die gedurende ongeveer 3/4 van den wedstrijd vakwisseling wisten te voorko men. Over den wedstrijd het vol gende. Direct Da den aanvang ont wikkelden de gasten een krach tig offensief doch de Rapide- verdediging weet het gevaar te keeren. Rapide werkt zich lang zamerhand los, doch door min der goed spel van de midden spelers, hetgeen echter hoofdza kelijk te wyten is aan den vrij sterken wind, wordt de Rapide aanval te weinig gevoed om gevaarlijk te wordeD. De Zee- landia-aanval daarentegen doet zich steeds meer en meer gelden, doch het gelukt de Axelsche verdediging om meester van het terrein te blijven. Plotseling breekt eenter een der Zeelan- dia-aanvallers mooi door en geeft met een schitterend schot aan zijn ploeg de leiding (1—0). Met dezen stand gaat de rustin. Na de rust blijkt al dadelijk dat Rapide van plan is haar huid zoo duur mogelijk te ver- koopeD. De Axelsche aanval komt er steeds beter in. De bal zweeft verschillende malen ge vaarlijk boven den ZeelaDdia korf, doch vrouwe Portuna is de Axöiaren niet gunstig gezind. Zeelandia komt hierop weer meer in den aanval en weet haar voorsprong achtereenvol gens tot 2 en 30 op te voeren. Reeds denken we dat met dezen stand het einde zal komen. Ais echter nog zeven minuten te spelen zyn, weet mej. M. vau CadsaDd zich mooi vru te speleD en het leder in den korf te plaatsen (3 1). Nadat Zeelandia nog eenige malen krachtig heeft aangeval len, fluit de scheidsrechter, dhr. J. vau Cruiningen, voor het einde. De wedstrijd werd slechts door een veertig-tal personen bijgewoond. Jammer is het, dat hier ter plaatse nog zoo weinig belangstelling voor de korfbal sport bestaat. 52 j., weduwn. en Neeltje Tan- neke de Feijter, 50 j., jd. 28. Pieter De^s (van Zaamslag), 22 j-, jm. en Adriana Johanna Su- zanna Dieleman, 20 jjd. Geboren. 1. Adriaan Jan, z. van Gilles Zegers en Sara Janna Beaufort. 8. Gilles Jacobus, z. van Meeuwis Koekkoek en Cor nelia Koster. 15 Jacobus, z. van Jacobus de Ruijter en Anthonia van Luijk. 26. Jan, z van Jan Hamelink en Ymkje Hoekstra. Overleden. 4. Jacob Zonne- vijlle, 68 j., echigen. vanjanneke Cornelia van der Welle. Adriaan jan Zegers, 3 d., z. van Gilles en Sara Janna Beaufort. 5 Jo hannes Cornelis Slijpen, 78 j., echtgen. van Pieternella Anna Eekman. 25 Adriaan Beerens, 41 j., echtgen. van Tannelje Slabbekoorn. 27. Elisabeth de Bruijne, 78 jwed. van Jan Ha melink. 28. Wilhelmina de Krij- I ger, 55 j., echtgen. van Pieter Jacobus de Pooter. Loop van de bevolking AXEL. Gedurende de maand Juni zijn in deze gemeente Ingekomen Aline M. Pauwels, zonder be roep, Drieschouwen A 50 van Philippine. Augustinus J. Kindt, fabr.aib. Buthdijk O 52b van Zuiddorpe. Jacoba Verscheiling, dienstb., Anna M. D. Kiel, zonder ber., Wilhelminastr. GG 24 naar Ter- neuzen. Cornelia Chr. Wieles, zonder beroep, Kanaalkade A 71 naar Ooltgensplaat. Eugenio Mari, ingenieur, Sltiis- kil P 60 naar Willebroeck (B.). Zoo de Heere wil, hoopt op Zaterdag 7 Juli a.s. te Axel-Sassing zijn 70sten jaardag te herdenken. Dat hem nog vele jaren gegeven mogen zijn, is de wensch van EEN VRIEND. Axel, 3 Juli 1934. en Sportnieuws. Korfbal. Rapide—Zerlandia 1-3. Zaterdag j.l. werd op een oefenterrein van do V.V. Axel de korlbalwedstryd gespeeld tusschen Rapide en Zeelandia. Onze stadgenooten moesten te gen de Zeelaudianen tnet 3—1 Gedurende de maand Juni 1934. AXEL. Huwelijks-aangiften. 1. Martinus Oppeneer, 25 j., jm. en Maria Elisabeth Cové, 21 j., jd. Albert Ypma (van Zundert) 27 j., jm. en Cornelia Christina Wieles, 25 j-, jd. 8. Jan Pieter van Alten, 52 j weduwn. en Neeltje Tan- neke de Feijter, 50 j., jd. 14 Pieter Dees (van Zaamslag), 22 jjm. en Adriana Johanna Su- zanna Dieleman, 20 j., jd. 21. Alphons Eduard van Mieghem (van Hontenisse), 26 jjm. en Mathilda Angelina Moorthamer, 22 j., jd. 22. Cornelis Koster. 24 jjm. en Pieternella Deij, 25 j., jd. Jacobus Baart (van Ter- neuzen), 21 j,, jm. en Leunlje Overdulve, 19 j., jd. 28. Jacob Jan van Drongelen (van Terneu- zen), 24 j., jm. en Laurina Goos- sen, 22 j., jd. 29. Jan Dieleman, 25 j., jm. en Maatje Adriana Wiemes, 24 j., jd. Petrus Die leman (van Hoek), 23 j., jm. en Geertruida Cathalifia Mieras, 20 j., jd. 30. Jacob Vermue (van 's Gravenpolder), 27 j., jm. en Mathilde Maria Lippens, 24 j., jd. Gehuwd. 14. Willem Nieu- wenhuijzen (van Monster), 26 j., jm. en Adriana Janna Boeije, 25 j., jd. Albert Ypma (van Zun dert), 27 jjm. en Cornelia Christina Wieles, 25 j., jd. Mar tinus Oppeneer, 25 j., jm. en Maria Elisabeth Cové, 21 j., jd 21. Jan Willem den Doelder. (van Zaamslag), 21 j„ jm. en Victorina Seraphina Groothaert, 20 j., jd. Jan Pieter van Alten, Schapenbout O 37 van 's Gra- venhage. Juliana Moorthamer, zonder ber., Kijkuit L 10 van Etten en Leur. Helena C. Drabbe, dienstbode, Sluiskil P 60 van Terneuzen. Elisabeth Dobbelaar, idem.Ar- me.ndijk H 47f van Terneuzen. Cam. H. Sijs, dienstknecht, Sassing P 20 van Terneuzen. J. H. J. Buning. Waterbouwk. opz., Kerkdreef E 27 van Vlis- singen Krina de Pooter, dienstb., Magrette N 37 van Eindhoven. Silvia F. Beeldens, zonder ber., Nieuwendijk I 49 van Terneuzen Abraham M. Micras, vrijw. sergeant, Koestraat D 96 van N. O Indië. Krijn Duiven, kappersbediende, Julianastr. E 153 van Numansdorp. Wed. Jan de Mul, zonder ber., Beoostenblij L 41 van Terneuzen. Alma M. E. Erpelinck, dienstb., Drieschouwen A 30a van Bosch- kapelle. Vertrokken Josphina M. van Houte, dienstb. Kijkuit K 37 naar St. Jansteen. Martha 1. M. van Houte, idem, idem naar St. Jansteen. Maria J. van Houte, idem, idem, naar St. Jansteen. Gust. Wille en gezin, landarb., Armendijk H 46 naar Westdorpe. Helena Witte, zonder beroep, Spui N 91 naar Zaamslag. Guillaam Dees, landbouwerskn. Kanaal K 30 naar Medemblik. Pieter Dees, idem, Buthdijk J 17b naar Medemblik. Cornelia L. Bavekoo, dienstb Sluiskil P 40a naar Terneuzen. Jan de Putter, landbouwerskn Buthdijk J 17c naar Hoek. Nicolaas van Dijke, winkelbed., Noordstr. B 58 naar Chaam. Mario Raspini, techniker, Sluis kil P 75 naar Merano (It.). Rachel F. M. Verstraeten, dienstb., Sassing P 18 naar Ter neuzen. Domenoco Molducci, techniker, Sluiskil P 85 naar Terneuzen. Catharina J. Meijer, zonder ber., Noordstraat B 6 naar Terneuzen. Victorina S. Groothaert, zonder ber., Spui N 85 naar Zaamslag. Rosa Fl. Remery, zonder ber., Driesch. A 43 naar Roosendaal. den dag te gedenken van hun 25 jarig iiuweiyk. Hunne Kinderen, jfl D1NGEMAN en Verloofde. J KAATJE. 1 Axel, 2 Juli 1934. Ondertrouwd JACOBUS VERMUE MATHILDE LIPPENS. 's-Gravenpolder, Dorpsstraat Axel, Zeestraat 30 Juni 1934. Huwelijksvoltrekking 26 Juli a.s. Belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat de formulieren voor de reis, die nog niet zijn afge haald, uiterlijk tot 7 Juli kunnen worden ingeleverd bij onderstaan de adressen te Axel M. DEN ENGELSMAN, Noordstraat B 13. S. VAN HARN, Spui. C. A. VERSCHELLING-Bakker, Schapenbout. H. ZEGERS, Kerkdreef. B J. KNIERIEM, Walstraat. De Regellngs Commissie. TE KOOP: met 38 platen. Adres Buthdijk J 17d, Axel. en TEVENS: voorhanden bij Boekhandel, Markt. Evenals vroeger lever ik nog steeds il. II 11 Uil UGlliU. Waasmunster. Sphflnpr.hniit O Q7 I II H H verzacht ah geneest Pooi 30 60,TMbc 80 et. Bij Apoth. et» Drogioten Stukloopen van Huid Stukloopen van Voeten Doorzitten bij Wielrijden EN

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3