DE (iEiMKitiSTE DAG VAN UW LEVEN FLINKE WONING, lil Vereen, tot Bevordering Tan let Vreemdelingenverkeer 3°|0 Obligatiën Aanbesteding. IN DEPOT Landbouw. /}e yieckcêartdsche Tcmdfiasta Gemengd Nieuws. Advertentiën.i Koopt Uwe Het Hoefijzer dhr. C P. DE REGT, Zaamsiag dhr. J. E. BLANSAART, Axel. Grond- en Metselwerk, Lood- en Zinkwerk en Glas- en Verfwerk Te huur Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 8D. WINKELIERS waarop verlaging kan worden gevonden, want er staat toch nog wel iets in de begrooting, dat voor verlaging in aanmerking komt. Dat houdt spreker vol. Hij vervolgt De heer Van Kampen heeft de zaak van een anderen kant be keken. Ik heb dat expres nage laten daar dat de zaak zou ver troebelen. Ondanks dit heeft dhr. Van Kampen dat toch niet gelaten. Hij heeft gezegd, dat er menschen zijn, die met een groot bedrag thuis komen en dat de momenteele steun den prikkel tot werken verzwakt. Ik acht dat een heel scheeve voorstelling, welke totaal foutief is. Het pro bleem is, hoe raken we onze goederen kwijt, niet de loon- standaard verlagen maar meer afzetgebied zien te vinden. Dat is de weg, die bewandeld moet worden. Dan kom ik aan het gezegde van dhr. Van Kampen, dat er nog kwade jaren zullen volgen. Ik wil volstaan met het noemen van den naam van een gezag hebbend persoon, nl. president Roosevelt, die zich daar geheel anders over uitlaat. Het is dus niet de zienswijze van dhr. Ha melink, maar het wordt ernst in de wereld. Ik hoop, dat mijn motie wordt aanvaard. Laten we de zaak zoo aanvatten, dan wordt die op de meest belangrijke wijze behartigd. Dhr. VAN KAMPEN: Door dhr. Hamelink is gezegd, dat mijn voorstelling zoo slecht is, dat ik daar niet op in wensch te gaan- Maar dhr. Hamelink heeft niet goed geluisterd. Ik heb het al meermalen gedemonstreerd en acht het nog altijd beter, dat er drie menschen werken inplaats van twee Dhr. 't GILDE kan namens zijn fractie verklaren, dat zij hun stem zullen geven aan het voorstel van dhr. Hamelink en hoopt dan dat B. en W. het niet zullen laten bij de genoemde posten van dhr. Hamelink, maar nog verder zullen gaan. Hierna wordt de motie van dhr. Hamelink in stemming gebracht, welke wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Voor dhrn.Van Bendegem, Verschelling, 't Gilde, Dieleman, De Ruijter, Hamelink en Seghers. Tegen dhrn.: Van Kampen en J. de Feijter. De wethouders wenschten bui ten stemming te blijven. (Slot volgt.) De Zcenwsche Landbouw-H»atschappty. Na tal van jaren, dat de jaar- lijksche algemeene vergadering van de Z. L. M. een meer vor melijk karakter had, kan nu weer gesproken worden van landbouw- feesten. Of dit erop wijst, dat de crisis achter den rug is, of zoo niet, dat dan de landbouw dermate door regeeringsmaatre- gelen gesteund wordt, dat men weer kan feesten, zullen we niet uitmakenhoofdzaak is, dat er weer een reusachtige tentoonstel ling is gehouden, die geslaagd is voor wat inzending en kwali teit betreft en dat het bezoek de verwachting heeft overtroffen. Het was de Kring Oost Zuid- Beveland, die dit jaar Hoofdbe stuur en leden en genoodigde autoriteiten had te ontvangen en die zich uitstekend van zijn taak heeft gekweten. Maandag werd de Hoofdbe stuursvergadering gehouien en Dinsdag de algemeene jaarver gadering, gevolgd dooreen mooie rijtoer en een gezellig feestmaal. Aan de rijtoer namen 600 leden deel in ruim 100 auto's en bussen. Woensdagochtend werd de tentoonstelling geopend door den Commissaris der Koningin met den wensch dat betere tijden mogen volgen. De tentoonstel ling was even geslaagd als de beide voorgaande dagen, Meer dan 8000 bezoekers werden ge teld en over het tentoongestelde materiaal was men vol lof. Het was een feestdag èn voor de Z. L. M. èn voor Krmningen, waarop friet vreugd kan worden gewezen, AXEL, 22 Juni 1924 Nu de inschrijvingen voor de h uis vlij tten toonstelling gesloten zijn moesten nog engelen wor den afgewezen als te laat opge- gevenen. Ruim honderd perso nen gaven zich op en niet min der dan 20 verschillende plaat sen zullen vertegenwoordigd zijn. Ook voor het opgeven van standen voor de Winkelshow zal zooals blijkt uit de in dit blad voorkomende advertentie de termijn voor Inschrijving met worden verlengd. Als nieuw ste attractie'» krijgen wij een Doolhof, Skiball Game, enz. Men zal zich dus weer eens enkele dagen kunnen amuseeren. Da kantonnier W. van Everdinge, alhier, is met ingang van 1 Juli in gelfike betrekking benoemd b(j de Rijkswegen, ge meante 's Heer Arendskerke. Naar we vernemen zal de Terneuzenscbe Mondbarmonica- club „Bravo", daartoe uitgenoo digd door onze plaatselijke Ver- eeniging voor Vreemdelingen verkeer op Vrijdag 29 Juni as. des avouds te 8 uur een concert geven op de kiosk op de markt. W(j willen hierbij even aan stippen, dat deze jeugdige mu zikanten op het met Pinksteren gehouden cocours te Wemeldin- ge den eersten prys behaalden, hetwelk een mooi resultaat is voor deze vereeniging, die 4 maanden geleden werd opgericht, De Tentoonstellingstrein. Men vraagt ons de aandacht te vestigen op de zgn OraDje- trein, die op 25 Juni a.s. te Bergen op Zoom door den Com missaris der KoniDgin in Nuord Brabant wordt geopend, als rei zende tentoonstelling van Ne- derlandsch Fabrikaat. Direct daarop rijdt de trein via België naar Hulst, en wordt daar Dins dag geëxposeerd. Woensdag en Donderdag staat de trein te Ter Neuzen en Vrjjdag en Zaterdag resp. te Axel en Sas van Gent. Dan vertrekt de trein om nog 81 andere plaatsen in ons land te bezoeken, verdeeld over al de provincies. Gezien de reclames, zal de teDtoonstellingstrein wel druk bezoek krjjgen. Noodlottig ongeluk. Gistermorgen circa 10 uur ging de 23 jarige chauffeur E. Bakker afkomstig van Zierikzee en in dienst bij de N. V. Automobiel handel van dhr. A. A. Dees te Ter Neuzen met een fami lielid, dhr. Hage, agent van po litie, aldaar, op de vischvangst. Zij begaven zich te dien einde naar het gedeelte van het kanaal gelegen tusschen de Hoeksche brug en de Nieuwe Sluis en namen hun zitje in een roeiboot. Even later passeerde een groote zeeboot, geassisteerd door een sleepboot, op de plaats waar beiden aan't hengelen waren. Zij wilden echter een andere plaats opzoeken en probeerden achter de sleepboot op sleeptouw te komen. Dit gelukte gedeeltelijk, doch wegens de kolken, die de schroef van de sleepboot in het water veroorzaakte, begon de roeiboot van de twee voor hun plezier uit zijnde visschers, zoo danige ailures aan te nemen, dat hun positie gevaarlijk werd. Bo vendien kwam het groote zeeschip hun zoo dicht op de hielen, dat zij geen anderen uitweg ziende, het raadzaam achtten, de roeiboot te verlaten en dus sprongen bei den te water. Het bleek dat ze goed gezien hadden, want kort daarop werd de roeiboot door het schip overvaren. Het ergste was echtei, dat dhr. B. niet goed kon zwemmen, terwijl ook dhr. Hdie een goed zwemmer is, alle moeite had om zich in het woelige water boven te houden en ofschoon hij nog probeerde tevens zijn makker te redden, moest hij die pogingen opgeven, daar hij zelf groot gevaar liep te f fl co nnne! pr!lfn,.a een half francs, 2 a frcs 200.000,3 3^5.100.000, a frcs jO.OOO enz. Storting om met een geheel lot mede te spelen en recht op den vollen flOS OnmiS m-i T f2 oO voor 1 deelname, 2 stuks f 4 50, 3 stuks f 6 50, 5 stuks Onmiddellijke toezendmg geschiedt na ontvangst van postwissel of girostorting No. 30173 aan de firma J. Sanders, comm. in Effecten, Noogstraat 4, Den Haag, Tel. 116587. kdere kooper ontvangt drie Jagen na de trekking gratis de lijst. Wie op 2 Juli de kans wil hebben een grooten of een kleinen prijs te winnen, bestelt dan nog heden om te pre fiteeren van het gelutc van ons xantoor. Wij betaalden reeds in den loop der jaren duizenden en duizenden guldens aan prijzen uit. uuuenueii verdrinken. Met inmiddels toe geschoten hulp wist dhr. Hage zich nog juist bij tijds uit zijn benarde positie te bevrijden. Dhr. Bakker had helaas den strijd moeten opgeven en was wegge zonken. Men is onmiddellijk aan het dreggen gegaan en na een haif uur gelukte het, den jonge man levenloos op te halen. Het lijk is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats ver voerd. De op zoo droevige wijze om het leven gekomene is ongehuwd. Begrijpelijkerwijs bracht dit noodiotiige ongeval groote ver slagenheid teweeg. Op de te Kruiningen ge houden Landbouwtentoonstelling werd voor melkgeiten met af stammelingen de eerste prijs be haald door dhr. J. Verpoorte en voor groepen door de Vereeni- girg „Ter Verbetering" beiden te Axel. Verder werden nog prijzen behaald voor ingezonden geiten door: J. Verpoorte, J. de Feijter, C A. Verscheliing, de Feijter, P. Dieleman en P. C. Mangold, allen te Axel. Personeele belasting Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat met 1 Juli as. de verschuldigde termijnen der aanslagen in de Personeele Be lasting aangezuiverd moeten zijn ter voorkoming van vervolging. Gewetensgelden. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewe- lensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Axel f 1525,99, f76,35, f49.35, f 10,08 14,06, f 3,70, f 2,97, totaal f 1672,50; te Terneuzen totaal f318,95; te Hulst totaal f 1962,84 en te Sas van Gent totaal f 444,15. Geneeskundig» zorg voor werkloozen. Sedert geruimen tijd bestaat er in verschillende gemeenten moeilijkheid over de vraag of werkloozen als armlastig moeten worden beschouwd ten opzichte van de geneeskundige behande ling. Dit is van belang zoowel voor den patient als voor den dokter, in verband met de reke ning. Het Hbld. verneemt, dat deze kwestie eerstdaags door den Minister van Soc. Zaken zal worden opgelost. Aiu de Middelbare Meis jesschool (Pensionaat Jerusalem) te Venray slaagde voor het eind examen mej. J. Wilking te Hulst. Predikbeurten te Axel ZONDAG 24JUNI 1934. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vt ure Ds. Van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voonn. 9.30 ure Ds. F. A de Boefs. vau K aimgen. Nam 2 30 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. half tier. Leoskerb Nam. half drie Idem Geref. Gemeente, MAANDAG 25 JUNI 1934 's Avonds 8 uur. Ds. J. R. v. Oordt van Zeist. Met den trein welke Dinsdag om 14 u. 59 aan het station Kruiningen Ieraeke arriveerde had de hoofdconducteur, David uit Venlo, het ongeluk b(j het uitstappen guit den wagen te vallen. Beide beenen werden den ongelukkige afgereden. Tjjdens 't vervoer naar het ziekenhuis te Goes, is de man aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en (wee kinderen achter. Een Fransch bombarde- mentvliegtnig voor nashtvlucb- ten dat mot een bemanning van zes koppen Maandagavond was opgestegen voor het houden van een nachtelijke oefentocht naar Reims, trachtte kort na het starteD, in verband met moei lijkheden met de motoren een noodlanding te maken. Daarbij kwam hot in botsiDg met het dak van een huis, waarna het tegen den grond sloeg. De ben zinetank vloog in braDd, en oc- middelijk daarop stond het ge- geele groote vliegtuig in lichter laaie. Twee inzittenden kwamen in de vlammen om, twee wer den zwaar gewond, twee ande ren konden nog bij1 ij ds uit het brandende vliegtuig komen. •Filmbeschrijving. Morgenavond en ook Maan dagavond geeft „Het Centrum" weer iets fijns op fi'mgebied, want de hoofdfilm, welke tot titel draagt „Es war einmal ein Musikus'*, zal bij velen het ge lijknamige lied in herinnering brengen. Wij gelooven, dat een ieder gaarne deze fi'm zal wil len zien, want ongetwijfeld zal de inhoud en de vertolking het oog van den bezoeker streeleD. Het stuk behelst het lot van twee studenten, die op alle mogelijke manieren middelen zoeken om hun collegegeld bij elkaar te krijgeD. Het eind van het lied is, dat beide heeren na vele leuke talereelen in het huwelyk treden met een paar bekoorlijke meisjes Een zeer amusante film. De tweede fi'm, getiteld .Charlie als avonturier", bevat al evenveel vroolijke momenten De avonturen, die Charlie be leeft, zijn van de <-ezondste en meest kluchtige soort. Ougatwijfeld zal deze film veler belangstelling trekken. CORRESPONDENTIE. I. M. V., Sodus, New-York. Gelden ontvangen. Nader bericht volgt. A. v. M., Axel. Heden geen plaats. bij Ondergeteekende zal op WOENSDAG 27 JUNI as., des namiddags om 4 uur, in het café van den heer J. van Damme te Axel, trachten aan te besteden de perceelen voor den bouw van een dubbel woonhuis aan de Emmastraat te Axel. Bestek en teekening f2,25 (restitutie f 1,—) verkrijgbaar Wil- helminastraat te Axel. Bouwkundige P. LEFEBERJr. besten stand van Axel, bevragen letter A bureau van dit blad. Op Vr(jdag29 Juni 1934, nam. 1 uur (zomertijd) zal ten verzoeke van de Erven van den Heer R J. SCHEELE in het openbaar worden verkocht 5X44A. 56 c.A. VLAS. 19 X 44 A. 56 c.A. TARWE. 5 X 44 A. 56 c.A. GERST. 13 X 44 A. 56 c.A. SUIKERBIETEN. 4 X 44 A 56 c.A. AARDAPPE LEN (Eigenheimers, Bevelan ders, Westeinder blauwe). 3X44A. 56 c.A. ERWTEN. 5 X 44 A 56 c.A. MOSTERDZAAD^ 2 X 44 A. 56 c.A KLAVERS. 2 X 44 A. 56 c.A. HOOI. Alles wassende te Terneuzen in den Viooswijkpolder en te Hoek in den Wiüemskerkepoider. Verdeeld in koopen. Betaling contant. Te vergaderen op de hofstede bewoond door dhr. J. R. Scheele ie Terneuzen-Vlooswijkpolder. TB AXEL. Aan H. H. Winkeliers, die mei een stand wenschen te komen op de te houden WINKELSHOW, zij medegedeeld, dat de inschrijvingsbiljetten uiterlijk Zaterdag 30 Juni binnen moeten zijn bij den Voorzitter der V. V. V., den heer A. VAN MAALE, Walstraat C 12. Er kan geen verlenging gegeven worden. Voor hen, die een advertentie hebben opgegeven, zij medege deeld, dat de tekst vóór 3 0 Juni zal worden afgehaald. HET BESTUUR VAN V. V, V. AXEL. 1 DOOS 20 CT.-TUBE 40 en~6Ö"ct: 1 in hel centrum der gemeen ten, waar ondergeteekende Firma geen filialen heeft, en die hare artikelen wenschen te ontvangen, ge lieven zich uitsluitend schrif telijk te richten tot de Firma p Postbus 584 Rotterdam

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3