lsle Hypothee! op Hofstede of LaoderijeD. J.YERSTRATEN-BOER. naar ALBERT HEIJN per i-3 pond Cl Distributie ïan Randïleesch. HEDEN SPROETENVERDELGER, Buitenland. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Openbare Vergadering Ad verten tien. Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Voor de zomermaanden iets fijns bij de boterham. Fijne Snijworst. Gekookte Worst. Heerlijk Procureurspek. Rauwe Ham. Een fijn blikje Leverpastei. Extra goedkoope eerste kwaliteit oogönblik. De man sprong te water en mocht er in slagen den knaap op het droge te brengeD, doch helaas, te laat. Ean 74-ja"rige dame, die op de Laan Meerdervoort te Den Haag door een auto was aangereden, ie aan haar ver wondingen overleden. Te Bern kwamen 4 dames midden in den nacht van een feestje ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der universi teit terug. Ze werden door een auto overreden en alle vier ge dood. Een gruwelijk voorval heeft zich, naar De Courant" meldt, Zaterdagavond te Louveciennes nabij Versailles afgespeeld. Ze kere mevrouw De Villeueuve had een dame, mevrouw G lbert, op bezoek. Deze werd onver hoeds door het lievelingsdier van den heer des huizes, een groo- ten dobermanpincher aangeval len en hevig gebeten. De be jaarde dienstbode van het gezin, die het beest goed kende, om dat zy het eiken dag zijn voer bracht, wilde tusschenbeide ko men. Da hond sprong nu op haar, wierp haar ter aarde, beet haar den hals door en scheurde haar tenslotte letterlek uiteen. Voordat de heer des huizes den hond eindelijk met den kolf van een geweer had doodgeslagen, had de ongelukkige vrouw reeds den geest gegeven. Maandagmiddag te onge veer 4 uur is op den Ryksweg tu8schen Harderwijk en Nun- speet in de nabijheid van laatst genoemde plaats een auto, waar in gezeten waren notaris L. A. Buurma uit Houten by Utrecht en diens echtgenoote, door een tot nu toe onbekende oorzaak, tegen een boom gereden. De auto werd geheel vernield. Met groote moeite heeft men de beide inzittenden uit de wrak stukken van den wagen bevrijd Het ergst was mevrouw B. er aan toe, die bewusteloos was en een zware hersenschudding bleek te hebben bekomen. By den heer B. werd geconstateerd, dat hy eenige ribben had gekneusd. De beide slachtoffers zijn, nadat dr. v. Loon de eerste hulp had ver leend, per ziekenauto naar hot ziekenhuis te Salem te Ermelo overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Het echtpaar was onderweg naar Veendam. Te Amsterdam kwam een jongeman van 25 jaar op een racefiets in volle vaart de Groote Wittenburgerstraat uit en reed zonder behoorlijk uit te kijken da gracht op. Het gevolg was, dat hy tegen een wagen van lyn 19 botste en tot schrik van de omstanders, onder den baan- sehuiver verdween. De tram moest worden epgevyzeld, om hem onder da wagen vandaan te halen. In zeer ernstigen toe stand is de man, die gehuwd is, naar het gasthuis overgebracht. Eakele weken gelede i had by een voetbal-oefenwedstryd op het Alliance- terrein te Roosen daal de 23-jarige voetballer Van Wesel het ongeluk een bal op het hoofd te krygen, tengevolge waarvan hy enkele oogenblik- ken daarna bewusteloos neer viel. Sedert werd hij in het zie kenhuis Charitas verpleegd, waar by een Röntgen-onderzoek bleek, dat een der halswervels licbte- lyk was geblesseerd, waarom hij sindsdien met zyn hals in een gipsverband heeft gelegen. Men had goede hoop op zyn volleffg herstel, totdat zich dezer dagen een ongunstige wending open baarde, welke tot gevolg had dat de jongeman aldaar is overleden Woensdagmorgen werd de 23-jarige v. B. uit Rotterdam, werkzaam in den theetuin te Amersfoort, bij het oversteken van den weg door een auto ge grepen. Hy kwam op den ra- diateur van den auto terecht en doordat de auto remmend naar links uitweek, viel h(j tenslotte op den weg. Met een zware hersenschudding werd hy naar het ziekenhuis vervoerd, waar h|j is overleden, Dinsdagavond heeft te Goor een aanrijding plaats gehad, waarbij dhr. J. Rozendaal uit Goor het leven liet. Toen dhr. R. een stilstaande auto per ry- wiel wilde passeeren, deed de chauffeur het portier gedeeltelijk open. Dhr. R. kwam met zijn kleeren achter het portier, waar door hij viel. Op dit moment kwam een auto aanrijdeD, di«- na dhr. P. te hebben aangere den, in een droge sloot terecht kwam. Een geneesheer uit Goor kon slechts den dood constatee- ren. De auto werd beschadigd, de inzittendeu bleven ongedeerd Te Tilbnrg is ingebroken in het bureau van het bevolkings register. De inbrekers zijn het gebouw binnengekomen door bet openschuiven van een raam. Zij hebben het gebeele gebouw doorzocht, de laden geforceerd en met een valsche sleutel de brandkast geopend, waarna zy 600 hebben buit kunnen ma ken. De daders zijn spoorloos verdwenen. Zeg mij Uw naam! - Jlijn naam, SPROETENBEZITTER, is en blijft SPRUTOL Vrijdagmiddag kwam de hoofd besteller van da posteryen te Roermond tot de ontdekking, dat in zyn afwezigheid uit een der laden van zyn bureau een bedrag van circa 400 wgi ontvreemd. De recherche werd vau het geval in kennis gesteld. Door het springen van een gasslang heeft zich bij de fam. T. te Bergen op Zoom 'n geval van gasvergiftiging voorgedaan. De ouders, die gistermorgen te ongeveer 5 uur door het geschrei van hun jongste kind werden gewekt, werden opmerkzaam op gaslucht. Zy snelden direct naar de slaapkamer van hun kinderen, waarvan er reeds vyf het be wustzijn hadden verloren. Later geraakte ook de moeder buiten kennis. Een zoon des buizes haalde medische hulp. De slacht offers werden in debuitenlucbt ge bracht. Dank zij de geneeskun dige zorgen, keerden allen tot 't bewustzijn terug. De moeder en de oudste dochter waren er het ergst aan toe. Zy leden aan he vige hoofdpyn. Tusschen Waalwijk en Den Bosch reed een fietser op den weg, gevolgd door een auto, De auto reed den jongen aan, zoo dat deze viel. De chauffeur wierp door den schrik het stuur om en reed tegen een boom, waar de auto niet tegen kon en ingedrukt werd, ofschoon de passagiers er goed afkwameD. Ook de wielryder scheeD geen letsel te hebben en stond ont hutst op. Maar nauwelijks stond hy recht, of de tram, die intus schen ook achterop kwam ge reden, smakte den jongen neer, zoodat by op slag dood was. Nadat de politie een en ander had opgeteekend, werd het lyk vervoerd en de auto wegge-, sleept. Te Alphen had de acht jarige van L. zich vastgegre pen aan een auto. Op een ge geven moment liet hij zich los, terwyi vlak achter hem een andere auto kwam aanryden. De chauffeur vau dezen laatsien wagen kon niet tijdig remmen en het gevolg was, dat de jon gen onder de auto terecht kwam. Zeer ernstig aan het hoofd ge wond werd hij opgenomen en in een wachthuisje van de brug gedragen. Een half uur later is het kind aan de gevolgen over leden. Kunst en Wetenschap. Klokke Roeland. Onder dezen titel aldus schrijft men ons is een nieuw openluchtspel verschenen, dat in drie bedrijven den toeschouwer verplaatst naar Oostel, Zeeuwsch. Vlaanderen in de eerste helft der 14e eeuw, een spel, dat te danken is aan den scheppenden geest van den heer Jos. A. Everaard te St Jansteen. Ir. samenwerking met den auteur en zijn verdienstelijke helpers handhaaft het bestuur van de tooneelvereeniging „St. Jan" dit jaar de oude traditie om telken jare in een nieuw oorspronkelijk openluchtspel de geschiedenis van Hulst en Steene zichtbaar en hoorbaar onder de aandacht van streekgenooten en vreemdelingen te brengen. Niet enkel fantasie geeft het nieuwe spel, want het is opge bouwd rond een kern van histo rische waarheid, voor een groot deel ontleend aan de oudstbe- kende stadsrekening van Hulst over het jaar 1326, waarvan de volledige tekst met toelichtingen in het Jaarboek van den Oud heidkundigen Kring wordt ge publiceerd. Het spel beweegt zich om de historische figuur van ridder Philips Vilain, heer van St. Jan ten Steene, die aanvankelijk schuchter, maar ten slotte krachtig optreedt als ijveraar voor de Vlaamsche gedachte, de Vlaam- sche zaak, waarvoor dit deel van Zeeuwsch-Vlaanderen in de eerste helft der 14e eeuw lijdt en strijdt, zoodat het tenslotte triompheert, zooals onder de tonen der Roe- landsklok achtereenvolgens aan het slot van elk bedrijf wordt uitgebeeld. Het Vlaamsche volk uit dien tijd vindt in den wijzen nar Uilenspiegel, die zich telkens op kritieke, beslissende momenten vertoont, den Vlaatnschen geest belichaamd. Het gaat in dien bewogen tijd tegen den Franschen invloed, waarvan de baljuw van Steene, als vertegenwoordiger van den Franschgezinden graaf Lodewijk van Nevers, de drager is. De invloed van het Fransche hof wordt bevorderd door Hector Vilain, die als felle Leliaert zijn persoonlijken wrok koelt op Hulst, het stadje der Klauwaerts en daardoor in strijd komt met zijn broer, Philips Vilain, den held van het stuk en met den pastoor van Hulst, die zijn parochianen in bescherming neemt. De eerste opvoeringen te St. Jansteen zullen plaats hebben in de maand Augustus, zooals nader zal worden aangekondigd. België. Dinsdagmorgen is graaf De Broqueville geslaagd tot het vormen van een nieuw kabinet De samenstelling beant woord aan de verwachtingen, die men te dezen opzichte kon koesteren. De meeste ministers uit het vorige kabinet zijn te ruggekeerd. ölechts een drietal liberalen, Janson, Lippens en lymans maken geen deel uit van de nieuwe combinatie. Gedurende de maand Mei 1934. Hoek. Gehuwd: 9. Willem auseo, 24 j. en Geertruida £empe, 25 j. Jacobus de Nood i van Waterlandkerkje), 26 j. en Suzanna de Jonge, 26 j. 31. Tieter Jansen, 27 j. en Dingetje Dees, 24 j. Cornells Dubbeldam (van Ter Neuzen), 25 j. en Sara Verhelst, 20 j. Geboren. 4 Jan, z. van Wil lem flelmendag en Maria Rie- mens. 28. Adriana, d. van Ma- rinus Meertens en Elizabeth van Wyck. Overleden. 4. Cornelia de Vroe, 56 j., echtg. van Johannis van Hoorn. 18. Thomas Pladder, 36 j., echtg. van Suzanna Plad- det. 25. Gilles van Wyck, 21 j., z. van Pieter en Levina Drabbe. 28. Thomas Meertens, 32 j., echtg. \an Neeltje Meeusen! Westdorpe. Geboren. 3. Jo hanna d. van Adriaan van Hoeve en Janna van Doeselaar. 19. Jacobus, z. van Jan Oostdijk en Johanna Smallegange, OverledeD. 15. Augustus Go- vaert, 74 j., weduwn. van Char lotte Feyen. Zuiddorpe Gehuwd. 16 Mei. Theophilus Coone, 30 j en Li- vina de Caluve, 23 j. 30. Flo- rimond Thomas (van Westdorpe), 29 j. en Leonia Slock, 23 j. Geboren. 23. Gustaaf, z. van André Tacq en Gabrielle Ver meulen. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Daar het meer voorkomt, dat werk- loozen elkander ophitsen tegenover maatregelen of besluiten, die genomen worden door de steuncommissie, ben ik zoo vrij hier eenige inlichtingen over te geven aangaande de steunver laging. Dit is geen voorstel van JES01RENS want dit zou tegen het gek worden toe zijn, maar dit is een besluit eenstemmig genomen door alle commissieleden, die daar tegenwoordig waren. Omdat de financiën het niet verder toelaten, hebben wij van twee kwaden het beste gekozen. Hopende, dat deze man niet in zijn functie of nering benadeeld zal wor den door dit besluit, verzoek ik be leefd aan alle werklooze arbeiders, geen blaam op dezen man uit te oefenen en teeken ik, Hoogachtend, L. P. ORTELEE, Lid van de steun-commissie Crisis-publicatiën. De Gewestelijke Aardappel Organisatie voor Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de gelegenheid voor zich in het jaar 1933 by haar aangeslo ten hebbende aardappeltelers, om aardappelen aan te geven voor denaturatie wordt gesloten met ingang van den 17den Juni 1934. Alle aangiften, welke een poststempel dragen van lateren datum dan 16 Juni of telefo nisch of mondeling later dan laatst genoemden datum worden gedaan, zullen niet meer in behandeling worden genomen, hetgeen dan zeggen wil, dat dergelijke aangiften nimmer tot- eenige steun zullen kunnen lei den Ü8 Gewestelijke Aardappel Organisatie voor Zeeland. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 19 Jnni 1934, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge- ïouden. Axel, 15 Juni 1934. De Burgemeester, BLOK. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in het ver volg de distributie van vleesch ;n blik ook kan geschieden aan hen, wier inkomen minder dan 550.— bedraagt. Aanvragen om voor de distri butie in aanmerking te komen, moeten geschieden ter Gemeente secretarie, onder opgave van het aarinkomen en de grootte van het gezin. Axel, 11 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Getrouwd Mr. W. HUGENHOLTZ A. G. M. VAN VELZEN CAMPHU1S. Leiden, 14 Juni 1934. De Heer en Mevrouw Hugen- HOLTZ—VAN VELZEN CAMPHUIS betuigen hiermede, ook namens wederzijdsche familie, hun harte- IJjken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. TE KOOP: Een Naaimachine (zoo goed als nieuw). Te bevragen bij C. L. DE SM1DT. MEISJES RIJWIEL te koop, zoo goed als nieuw en een ,UNIGRO" RADIO compleet, prima in orde, voor slechts f 45,—. C. GEELHOEDT, Rijwielhandel, Axel, Nieuwstraat G 61. AANGEBODENi Adres Bureau Axelsche Courant. Op Yrjjdag 29 Juni 1934, nam. 1 uur (zomertijd) zal ten verzoeke van de Erven van den HeerR.J. SCHEELE in het openbaarworden verkocht 5X44A. 56 c.A. VLAS. 19 X 44 A. 56 c.A. TARWE. 5 X 44 A. 56 c.A. GERST. 13 X 44 A. 56 c.A. SUIKERBIETEN. 4 X 44 A 56 c.A. AARDAPPE LEN (Eigenheimers, Bevelan ders, Westeinder blauwe). 3X44A. 56 c.A. ERWTEN. 5 X 44 A 56 c.A. MOSTERDZAAD. 2 X 44 A. 56 c.A KLAVERS. 2X44 A 56 c.A. HOOI. Alles wassende te Terneuzen in den Vlooswijkpolder en te Hoek in den Willemskerkepolder. Verdeeld in koopen. Betaling contant. Te vergaderen op de hofstede bewoond door dhr. J. R. Scheele te Terneuzen-Vlooswijkpolder. AANBEVELEND, (40) EN HAM 25

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3