Visser's Melkproducten Distributie tan Rnndtleescb. Aanbesteding1. Autobusrit Landbouwtentoonstelling te KRIMNGEN Gemengd Nieuws. Kechtszaken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Ad verten tien. Het Bouwen van een WOONHUIS J. VERSTRATEN-BOER. jonge HANEN. een CHAUFFEUR, Raadslid geweest en van 30 Ja nuari 1917 tot 1 April 1933 Wethouder, van welke functie hij toen afzag om gezondheidsre denen. Als opvolger op de lijst komt voor de heer Em. de Deckere. Dezer dagen begaf zekere vrouw R. zich in een winkel van den winkelier H. te Clinge ten einde eenige boodschappen te doen. Nadat zij den winkel had verlaten en op weg naar huis was bemerkte zij dat haar por- temonnaie die een zeer belang rijk bedrag aan geld inhield, was verdwenen en verkeerde zij in de meening dat de portemonnaie was achtergebleven op de toon bank in den winkel. Daar ge komen zijnde werd een onder zoek ingesteld, evenwel zonder resultaat. Bij de politie is thans aangifte gedaan. Mdb. Crt. Voor het eind-examen der Rijkskweekschool te Oostburg, slaagden de heeren P. de Hullu te Oostburg, J. de Jong te Vlis- singen, A. Jurrij te Hoek, A. Kaan te Terneuzen, H. Koster te IJ zen- dijke en D. de Ridder te Oost burg. Geëxamineerd 6 candidaten. Stieren onder stroom. Te Breskens geraakte een dezer nachten door een defect in de electrische leiding, de melkma chine van den heer C. onder stroom. Gelukkig bevonden zich in den stal slechts twee stieren die, in aanraking met de machine, door den electrischen stroom onmiddellijk werden gedood. In dien dit een maand vroeger ge beurd was, zou de ramp niet te overzien zijn geweest, daar toen 21 beste melkkoeien in den stal waren ondergebracht. Het is met dat al voor den eigenaar toch reeds een leelijke schadepost, daar de beide stieren, stamboek- dieren, tegen dergelijke ongeluk ken niet verzekerd zijn. Mdb- Crt. ongeveer twee maanden oud zoontje Cornelia, hetwelk zij door het onthouden van voedael heb ben laten omkomen. Het echtpaar werd onmidde'- lyk gearresteerd. Felle brand te Zaandam. Dinsdag brak een felle brand uit in de hautmeel-fabriek „de Haan" te Zaandam, toebehooren de aan de Gebr. Groot te Zaan dijk. De omwonenden werd n •pgaschrikt door een hevigi n knal. Het bleek dat er in de fabriek een ontploffing ver moedelijk van houtstof was geschied. Er bevonden zich op dat tijdstip drie personen in de fabriek. Twee hunner, de 40 ja rige Slop en de 27-jarige Hille, werden tegen den grond gesla gen, terwyl hun kleeren in brand vlogen. Zij snelden on- middelyk naar buiten en spron gen in een nabij gelegen sloot. Hun verwondingen waren ech ter van dien aard, dat overbren ging naar het ziekenhuis noodza kelijk bleek. Het terrein van den brand was voor de brand weer moeilyk te bereiken en de spuiten moesten op schuiten en motorbooten worden geladen. Toen men dan ook eindelijk ter plaatse kwam en met 12 stra len het vuur aantastte, viel er aan blusschen niet meer te denken het gebouw is geheel afgebrand. menschen om het leven gekomen. Het aantal dakloozen bedraagt 500. De schade wordt op anderhalf millioen dollars geraamd. De Noord-Westelyke staten van Amerika, waar in de afge- loopen week een noodtoestand werd geschapen door de hitte en de droogte, zijn thans getroffen door een ontzettend onweer, ge paard met wolkbreuken, waar door groote verwoesting is aan gericht. Uitgestrekte gebieden zijn overstroomd. In Iowa zijn verscheidene boer derijen door het water ingesloten zoodat de bewoners hun verblyf niet kunnen verlaten' In Zuid-Dakota werd een man gedood, terwyl verscheidene menschen verwondingen op liepen. In de Roemeensche ge meente Orateni zijn twintig boereB, die op een berghelling leem groeven, door een aard verschuiving bedolven en ge dood. In de omgeving van het FraDScbe stadje Berre is een watervliegtuig brandend in zee gestort. Van de 4 inzittenden hadden ook de kleeren reeds vlam gevat. Door in het water te springen wisten drie hunner de vlammen te dooven, waarna ijlings toegeschoten redders hen aan het strand wisten te bren gen. De vierde man is omge komen. Sportnieuws. Voor de arrondissementsrecht bank te Middelburg werd in hare zitting van Vrydag de vol gende zaak behandeld L. van R., 43 j., zonder beroep te Terneuzen, werd ten latte gelegd dat zy te Ter Neuzen omstreeks de maand October 1933 door de belofte van een geldsom L. Cfl. Kesbeke en E. J. M. de Wolf getracht heeft te bewegen opzettelijk brand te stichten in het perceel Do Jon gestraat 7, welk perceel door andere perceelen wordt begrensd, uit welke brandstichting dus ge meen gevaar voor goederen van anderen kon voortvloeien en des wege te duchten was, en zulks tarwyl dit mtsdryf ot strafbare poging daartoe niet is gevolgd door dat Kesbeke en De Wolf hebban geweigerd het uit te voeren. Gehoord, K. en diens vrouw die volgens hunne verklaring destyds de woning van verdachte huurden en aan wie verdachte zou hebben verzocht tegen be looning van 15u0 later f 1000 en ten slotte I 1500 de woning in brand te steken. Getuigen waren echter niet op het aanbod van verdachte ingegaan. Verdachte door den President ondervraagd, ontkende ten stel ligste een dergelyk verzoek aan een der getuigen te hebben gedaan. Verder werden een tweetal getuigen A décharge gehoord, die eenige verklaringen aflegden Ook al in verband met de vorige gehoorde getuigen. De Olficier van Justitie, requi sitoir nemende, eischte vrijspraak een en ander in verband met de verklaringen der eerste ge tuigen. De verdediger van verdachte tnr. A. Bolle sleot zich hierbij 8 jaar geëischt. De Officier van Justitie bij d6 Rechtbank te Zwolle Mr. J. C. van Hasselt heeft tegen J. S., werkman te Hasselt en tegen diens vrouw J. R, ieder acht jaar gevangenisstraf geëucüt, terzake van doodslag op hun Van onze adverteerders. Mochten we enkele weken geleden wjjzen op de groote uit braiding vau afzetgebied van het echt Nederlandsche Z*epproduct „Persil", welke uitbreiding den bouw van een reusachtige fabriek noodig maakte, ter ver vanging van de reeds bestaande middelmatig groote gebouwen, thans gaat ook de firma Maggi haar Dieuwe fabriek openen. Een product moet al zeer goede bewijzen van kwaliteit en ver- bruikskracht geven met daaraan verbonden rendement, om het in deze dagen van crisis en hef tige concurrentie mogelijk en noodzakelijk te maken om een nieuwe fabriek te bouwen, naast de bestaande en in bedrijf te brengen. Vóór de gemeentelijke groente- hallen van Amsterdam is daartoe aan den Haarlemmerweg een terrein van 730U aangekocht en is men met bouwen van de naar de moderne eischen vol doende fabriek zoover gevorderd dat Vrijdag de opening plaats heeft. Een kijkje in de van licht en versche lucht voorziene zalen geeft dadelgk een geweldigen indruk van de ingenieuze ma chines, waarmede Maggi's pro ducten worden vervaardigd. Groote kelders zijn gemaakt evenals alle muren uit btton en staal en vandaar uit werken liften naar het platte dak, van welks hooge platvorm men eeü mooi gezicht op Amsterdam heeft. Het terrein is aau het Neder landsche spoorwegnet aangeslo ten met een overdekt perron. Een geweldige brand heeft gewoed in de uitgestrekte, wild rijke bosschen van de grensge meenten Elmpt en Herkenbosch by Roermond. Meer dan 300 H A. hoog opgaand dennenboscb is een prooi der vlammen gewor den. De woning van den bosch wachter is eveneens door het vuur vernield. Veel wild is ge dood. Noodweer. Gemeld wordt dat San Salva dor door een ontzettenden or kaan is geteisterd. Tal van ge bouwen zijn gedeeltelijk verwoest. In de woonwijken zijn verschei dene buizen geheel in puin gestort. Aangezien de verkeersmid delen volkomen zijn stilgelegd en de electrische centrale en de gasvoorzieningeo niet werken, heeft de regeering zich genood zaakt gezien den staat van beleg ai te kondigeh. Voor zoover bekend, syn tot du toe by het noodweer acht Naar uit Brussel wordt gemeld, is'de politie er in ge slaagd, den moordenaar van de ruim 80 jarige weduwe, mevr. Curé, te arresteeren. Zondagochtend tegen 1 uur vond een politie-agent te Lae- ken een dronken jongrman, ze kere F. Lantz, een soldaat, die de ongelukkige vrouw reeds eenige jaren gekend had, op straat liggen. De soldaat moor denaar, die io burger was, heeft een volledige bekentenis afge legd. Het blijkt, dat hy van de goedheid van Mevrouw Curó een gunstig gebruik heeft ge maakt, Hij had haar leeren kennen, doordat ze dikwijls een bezoek bracht aan zijo moeder. Hierdoor was hij te weten ge komen, dat de oude dame dik wijls geld in haar handtaschje bewaarde. Hy bracht haar een bezoek met het bekende gevolg. Met de 2400 francs, die by buit maakte, giDg hij aan den zwier, hetgeen evenwel slechts enkele dagen duurde. Toen hij alleen achtergebleven was en men hem dronken op straat vond, had hy geen geld meer. Woensdagnacht is te Eich- halden bij Schramberg (Dtl.) brand ontstaan op het landgoed van den Groot grondbezitter Carl Lambrecht, waarby de geheele familie, bestaande uit negen personen, vader, moeder en ze ven kinderen van 2 tot 14 jaar in de vlammen omkwam. De brand werd zeer laat ontdekt, daar een zware mist het uitzicht belemmerde. De ouders hebben nog ge tracht de kinderen te redden, maar zijn door den rook ver stikt. Dinsdag j.l. is io het plaatsje Tarckoe bij Nirvo Grodek in Congres Polen een groote brand uitgebroken, waardoor in kor ten tyd 74 hofsteden in de asch werdeu gelegd. By Oestjitza tZuid-Slaviël is een autobus in een vijftig meter diepen afgrond gestort en volkomen vernield. Negen in zittenden werden zwaar ge wond drie hunner verkeeren in levensgevaar. In het dorp Basaid in Ba naat (Zuid Slavië) zyn de 76- jarige bankier Gruljic en zyn 73 jarige echtgenoote door on verlaten, die hun woDing bin nengedrongen wareD, met bijl slagen doodelijk gewond. De daders rootden vervolgens meer dan 1 millioen dinar in contan ten en slaagden er in, zonder her kend te zyD, te ontkomen. Eerst tegen den morgen werd de misdaad ontdekt, De vrouw van den bankier ia aan haar verwondingen spoedig overleden. De toestand van den man is ernstig. Daar Gruljic vrjj groote geld sommen aan boeren placht te leenen, gelooft men, dat eenige van zyn debiteuren, die bekend waren met de omstandigheden ia het huis, den roofmoord hebben gepleegd* Wielrennen. Zaterdagavond worden te Ter neuzen weer schitterende wed strijden gehouden op het staleu ros, zoodat men volop te genie ten zal krijgen van het kunnen van den bekenden Hollandschen prof, Klaas van Nek, van den befaamden Belgischen wegren ner, Gaston Rebrij en den Duit- schen Kampioen Paul Oszmella, de man met een wereldreputa tie, die elkaar in een omnium match over 5 reeksen de zege zullen betwisten. Het programma vermeldt nog een sterk bezetten koppelwed strijd over 50 K.M. weshalve wy volstaan met het noemen van de Gebrs. Slaats, Pellenaars Baart en VerhaegheCar- priaux. Tot slot zal aan de renners van „Trap Door" de gelegen heid worden geboden aan wed strijden deel te nemen. Voor verdere bijzonderheden verwyzen we onze lezers naar de advertentie in ons blad van a.8. Vrjjdag. Platteeuw (van Wolfaartsdijk) 26 j. en Cornelia Wisse, 23 j. 24. Marinus Scboonakker, 34 j. en Tanneke de Putter, 32 j. 31. Rocu8 Andriessen, 24 j. en Anna de Vos, 24 j. Geboren. 2. Cornelia, d. van Adriaan Bakker en Cornelia Bareman. 9. Paulina, d. van Willem de Pooter en Maatje de Jonge 14 Elizabeth, d. van Dirk Kaijser en Tanneke Diele- man. 15. Sara, d. van Jacobui Hamelink en Wilhelmina de Jonge. 17. Marinus, z. van Karei Hamelink en Pieternella Dobbelaar. 21. Rachel, d. van Jacobus de Pooter en Janna de Visser. 22. Mattbeeus, z. van Jacob Willemsen en Maria de Pooter. Overleden, 18. Een als levenl. aangegeven kind van het vr. geslacht van Pieter van der Hooft en Margaretha de Bruijne. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in het ver volg de distributie van vleesch in blik ook kan geschieden aan hen, wier inkomen minder dan f 550.bedraagt. Aanvragen om voor de distri butie in aanmerking te komen, moeten geschieden ter Gemeente secretarie, onder opgave van het jaarinkomen en de grootte van het gezin. Axel, 11 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Gedurende de maand Mei 1934. Graauw. Gehuwd. 18. Jan Strijdonk, 27 j. en Martha Buijs, 26 j. Geboren. 12. Bertha, d. van Vitales de Roeck en Augusta van Overmeereu. 17. Ludwina, d. van Johannes de Konicg en Maria Vereecken. 30 Arnold, z. van Prudent Bruggeman en Martha Buijsse. Koewacht. Gehuwd. 16. Louis de Schepper, 35 j. en Irma On- gbenae, 27 j. Overleden. 2. Anna Poppe, 8 j. 6 Juliana Raes, 81 j, echtg. van Carolus Hamerlinck. 11. Emerie Wijnacker, 50 j., echtg. van Huberta Suy. 14^ Magdalena Zwartelé, 26 j. Terneuzen. Gehuwd. 2. Ber- nardus Lieven», 25 j- en Serfina van Hecbe, 19 j. Hermanns Pypeliuk (van Hoek) 25 j. en Janna de Mul, 27 j. 3. Franciscus van Hulle (van Philippine) 23j en Elizabeth Francoise, 21 j Willem van de Linde, 20 j en Leuntje Roofack, 20 j. Ar»-nd Dielemao, 29 j. en Maria West strate, 24 j. Antheunis Dekker (van Zaamslag) 24 j. en Janna Wolfert, 22 j. Jacobus Scheele (van Hoek) 19 j. en Adriana de Blaey, 18 j. Jacobus de Zeeuw (van Hoek) 23 j. en Cornelia de Visser, 22 j 9. Marinus van Driel, 28 j. en Johanna Meeusen, 28 j. 16 Jan van der Jagt (van Yerseke) 67 j., wedn. enJacoba van der Maas, 47 j. 17. JanDes Leenhouts, 23 j. en Jelymje van Driel, 24 j. Arie de Feijter, 20 j. en Cathalina Herrebout, 20 j Abraham Bliek, 30 j. en Ida But, 21 j. 23 Marinus Geene (van 's Gravendeel) 25 j. en Cerila de Doelder, 27 j. 24 Fiorimondus de Vos, 26 j. en Joanna van Hecke, 28 j. Oscar Verstraeten (van fc-as van Gent) 24 j. en Maria Laffort, 21 j. Pieter Die- leman, 23 j en Klaartje Keus, 22 j. 28. Charles van de Bilt, 33 j. en Julma Verhelst, 34 j 31. Leonard Vanhyite, 22 j. en Rosalia Slock, 19 j. Mej. STEFIE DE WAELE heeft zich ge vestigd alsCOSTUUMNAAlSTER. Tevens verstelwerk, ook aan huis. Prins Mauritsstraat 5, Axel. Ondergeteekende zal op VRIJ DAG 15 JUNI, des namiddags 3 uur, in het Café van de Dames MOERDIJK te Zuiddorpe, trach ten aan te besteden te Zuiddorpe (aan de straatweg van Axel naar Zuiddorpe), in massa of vier perceelen. Bestek en teekening a f2,25. (Restitutie f 1,—). Verkrijgbaar Wilhelminastraat, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. geregeld verkrijgbaar. Kerkdreef, AXEL. Wederom verkrijgbaar Versch geslachte Markt. NICO DE REGT. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding: tevens bekwaam monteur. Axel. VISSER KOOLE. naar de Zaamslag. Gehuwd. 3 Kryo Hameliuk (van Axel) 21 j. en Helena van AlteD, 20 j. lï. Daniël van dar Beek, 20 j. en Maria Florussen, 17 j. Pieter op 20 JUNI over Antwerpen. Prijs retour f2,20. Zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij A. D1ELEMAN, te Kijkuit. De reis geschiedt alleen bij j voldoende deelname, Doos 30 en 60ct.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3