L V. V. V, Klein Festival Yeulenkeuring fluister- en Aieier AmbaDhl. J. C. DEIJ-IANGOLD te AXEL op Zaterdag 9 Juni a s. in Badcostumes Strandpyama's Badmutsen Badsclioenen Badhanddoeken MODE-HUIS AXEL. Burgerlijke Stand. Advertentiën. BEZOEKT het te AXEL „ARBEID ADELT" N. T. S. Woensdag 27 Juni 1934. merrieveulens, hengstveulens, éénjarige merries, éénjarige hengsten, tweejarige hengsten en hengsten met afstammelingen. „Hulster- en Axeler Ambacht" Axel, Hulst en Terneuzen het nieuwste aan lage prijs tot het spelen van degradatie wedstrijden was gedoemd, brengt er al zeer weinig van terecht. Het begin was hoopvol en gaf alle aanleiding tot optimisme, doch de laatste drie wedstrijden brachten evenzoovele nederlagen, waardoor het lot onzer stadge- nooten is bezegeld. Volgend sei zoen zien we de Oranje-witten dus weer in het Derde Klas milieu. Wij willen gaarne hopen, dat ze hierin van meet af aan den toon zullen aangeven. Of ze hiertoe in staat zijn, valt echler nog te betwijfelen, gezien het spel'der laatste weken. Wij weten niet hoe het komt, maar het schijnt, dat er den laatsten tijd een slechte geest over het elftal is komen varen, het zij van ontmoediging, of on verschilligheid. Over het verloop van den Zondag gespeelden wedstrijd, kunnen we kort zijn. Gauw na den aftrap kwamen de Bredanaars in de meerder heid, zoodat de Axelsche backs alle zeilen moesten bijzetten. Even voor de rust, wist H. K. 1. de leiding te nemen. Na de pauze werd er nog hard aange pakt, doch het was H. K. I., dat door haar linksbinnen den voor sprong vergrootte, ofschoon ook dit elftal geen tweede klas-spel gaf. Nadat de bal eenigen tijd heen en weer werd getrapt met wis selende kansen, volgde uit een goed opgezetten Axelschen aan val een treffer van K. Gans, waarmede de eer van de thuis club was gered. 1 2. Dit bracht bij de Oranjeman nen eenige opleving, maar het was van korten duur, wa. t bij een aanval der gasten werd Die- leman voor de derde maal ge passeerd. 1—3. In dezen stand kwam geen verandering meer. Het betrekkelijk klein aantal toeschouwers was alles behalve bevredigend over het .verloop. Het schijnt zelfs, dat het ledental er door verminderd is. Het 3e elftal van de V. V. Axel bracht Zaterdag een bezoek aan Driewegen II voor deelname aan de nederlaagwedstrijden en kwamen bij een 81 overwin ning in het bezit van den uitge loofden beker. Gedurende de maand Mei 1934. Axel. Huwelijks-aangiften. 3. Francois Adriaan Rinn, 21 j,jm. en Santina Janneke Verpoorte, 24 j., jd- 8. Gino Giani, 30 j., jm. en Louisa Stephanie Wijne, 30 j., jd. 11. Augustinus Joannes Kindt (van Zuiddorpe), 28 j., jm. en Maria Cecilia Breepoel, 23 j jd. Florus Dieleman, 28 j., jm. en Catharina Haak, 26 j, jd. 17. Jacobus Hamelink (van Zaamslag), 21 j., jm. en Helena Witte, 18 j., jd. 18. Jan Jozias de Koeijer, 23 j., jm. en Maria de Feijter, 22 j„ jd. 29. Willem Nieuwen- huijzen (van Monster), 26 j. jm. en Adriana Janna Boeije, 25 j., jd. 31. Jan Willem den Doelder, (van Zaamslag) 21 j., jm. en Vic toria Seraphina Groothaert, 20 i- jd. Gehuwd. 3. Raimondus Primus de Vriend, (van Aardenburg), 23 jjm. en Elizabeth Rozalia Eg- germont, 23 j., jd. 17. Francois Adriaan Rinn, 21 j., jm. en San tina Janneke Verpoorte, 24 j., jd. 24. Florus Dieleman, 28 j., jm. en Catharina Haak, 26 j., jd. 31. Augustinus Joannes Kindt, (van Zuiddorpe), 28 jjm. en Maria Cecilia Breepoel, 23 j., jd. Jan Jozias de Koeijer, 23 j., jm. en Maria de Feijter, 22 j., jd. Jaco bus Hamelink, (van Zaamslag), 21 j., jm. en Helena Witte, 18 j., jd. Jan Ruben, 31 j., jm. en Santina Wolfert, 22 jjd. Geboren. 9. Janna Gerardina Levina, d. van Cornells Marinus van Tatenhove en Levina Janna Heijnsdijk. 13. Adrianus, z. van Dingenus van den Berg en Pau- üena Lamberta Aandeweg. 14. Simon Willem, z. van Abraham Deij en Paulina Adriana Diele man» 13. Elizabeth Maatje, d. van Louis Francois Kaijser en Jozina Wilhelmus. 17. Pieter Boudewijn, z. van Abraham Jan Oppeneer en Elisabeth Hamelink. 26. Cornelia, d. van Bartel Klaas- sen en Clara de Visser. 31. Catha rina Adriana, d. van Marinus Riemens en Geertruida Schieman Overleden. 17. René Petrus van Rumste, 23 j z. van Cyril- lus van Rumste en Adèle Celina Mattens 23. Johannes Deij, 84 j., weduwn. van Jozina de Mul. Loop van de bevolking AXEL. Gedurende de maand Mei zijn in deze gemeente Ingekomen Elza M. Verlinden, dienstbode, Sluiskil P 85 van Graauw (Z Pieternella de Vos geb. Wie- land, zonder beroep, Zaaidijk M 17 van Zaamslag. Helena Hamelink geb, van Al ten, idem, Rondeputten M 60 van Zaamslag. Celina M. van de Walle, dienst bode, Zwartenhoek Q 38 van Zuiddorpe. Maria Luijks, idem, Kijkuit K 37 van Hontenisse. Fr. van Kampen, reiziger, Pr. Hendrikstr. EE 5 van Hilversum. Pharielde L. M. Kesbeke, zon der beroep, Julianastraat E 131 van Koewacht. Hendr. Mangold, zonder beroep, Sassing Q 15 van Pijnacker. Elizabeth van Buijten, dienstb., Stationstraat G 40 van Hontenisse. Martha Dobbelaar, idem, Bui tenweg H 5 van Terneuzen. Janneke Koster, hulp in de huish. Buitenweg H 59 van Rot terdam. Maria C. Antheunis, winkeljuffr. Markt C 46 van Rotterdam. Vertrokken R. A. van Nieulande, dienstkn., Driesch. A 33 naar Overslag. Aldert G. Vlaander en gezin, melkslijter, Kijkuit L 8 naar Koe wacht. Alph. A. Rombout, dienstkn., Driesch. A 33 naar Koewacht. Krijn A. Dieleman, wagenmaker, Kijkuit L 2a naar Borssele. Elizabeth Eggermont, zonder beroep, Prins Mauritsstraat naar Aardenburg. Martha M L. Freijser, dienstb., Driesch. A 30a naar Boschkapelle. Catharina Verschelling, zonder beroep, Nieuwendijk I 59 naar Oostburg. Emanuel Paulussen, coiffeur, Julianastr. E 153 naar Rotterdam. August Reichelt, metselaar, Sluiskil P woonb. naar Selzaete. Gerrit de Vriend, bankw. Kerk- dreef E 8 naar Terneuzen. Suzanna J. Dreve, dienstbode, Oudenweg I 17 naar IJzendijke. H. de Rover en gezin, procu ratiehouder, Sluiskil P 68 naar Alkmaar. Krina Jansen, dienstb., Magrette N 59 naar Zaamslag. Maria D. van Goethem, idem Oudenweg I 15 naar Stoppeldijk. Crisis-publicatiën. De Gewestelijke Rundveecen trale Zeeland maakt belangheb benden nogmaals attent op het volgende Zooals dezer dagen in de land bouwbladen is gepubliceerd val len onder de teeltregeling: a. alle stierkalveren die een gewicht hebben tusschen 60 en 200 K.G. b. alle vaarskalveren die op of na 1 Juli een gewicht zullen hebben tusschen 100 en 170 K.G. Indien men een toewijzingskaart heeft van een bepaald aantal kalveren, dan is hiermee de zaak nog lang niet in orde. Men moet namelijk de kalveren, die men volgens die toewijzingskaart mag houden, laten schetsen. De aan vraag om het kalf te komen schetsen, moet gebeuren bij den districtssecretaris. Men schrijve dus naar een der onderstaande adressen P. Hanse, Eikerzee, C. D. Ampt, Oud-Vossemeer, P. Brasser, Kleverskerke F 8, E. Rouw, 'H. H. kinderendijk Goes P. A, Lindenberg, Wemeldinge, A. van Loenhoud, Ovezande, A. J. Provoost-Risseeuw, Nieuwvliet. P. A. Buijze, Walstr. 9 Oostburg, J J. A. Leenhouts, Schoondijke M88, J. K. de Putter, Langedreef Axel, B. Hesters, St Jarsteen, Heikant, P. de Koek, Kloosterzande, Joh. Eckhardt, Kats. In tegenstelling met het elders gepubliceerde wordt in Zeeland h t bedrag van f 0,75 per kalf in ontvangst genomen door den controleur-merker (schetser) die na opgave bij een der boven staande adressen het kalf komt schetsen. Het identiteitsbewijs, dat U volgens de voorschriften bij elk kalf behoort te hebben, wordt dan eenigen tijd later aan U toe- toegezonden. Tijdelijk zal men nog één kalf meer mogen aanhouden zonder identiteitsbewijs. Bovendien kan men extra mest- vergunning verkrijgen voor zoete- melkskalveien. Voor verdere inlichtingen zij verwezen naar de meer uitvoerige publicaties in de landbouwbladen. V Ondertrouwd ALBERT YPMA CORRIE WIELES. Zundert Axel 1 Juni 1934. Huwelijksvoltrekking en kerke lijke inzegening (in de Geref. kerk te Axel) D. V. op 14 Juni, des nam. 2 uur. Het Bestuur van de Vereeniging van Ko nijnen- en Pluimveeliefhebbers ,0. A. B maakt bekend, dat zij, die zich wenschen op te geven als lid a fl,50 per jaar plus 25 cent entrée, dit kunnen doen bij M. WIELAND, Koestraat D 109. HET BESTUUR. Aanvang 5 uur. HET BESTUUR van de Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers - op - De keuring wordt gehouden voor De inschrijving kan geschieden per brief, met opgaaf van naam, kleur, geboortejaar, naam van den hengst en de moeder met stam boeknummers, eigenaar en woon plaats. Het inleggeld bedraagt voor de ieden fl,per paard en voor hengsten met afstammelingen f10,Niet-leden betalen dub belen inleg. Opgave met inleggeld wordt vóór of op Zaterdag 16 .Juni as ingewacht bij den Secretaris- Penningmeester, den heer IZ. DE FEIJTER, Prins Hendrikstraat te Axel. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap maakt bekend, dat ten raadhuize der gemeenten vanaf 9 Juni 1934, gedurende veertien dagen voor alle besturen der bij dit Waterschap aange sloten polders en waterschappen, alsmede voor de belanghebbende grondeigenaren, vruchtgebruikers en erfpachters ter inzage zullen liggen a) een kaart van het Water schap met een beschrijving, aanduidende de in art. 2 van het Bijzonder Reglement ver melde werken en hunne bestaande afmetingen b) een staat, vermeldende van ieder der aangesloten polders en waterschappen het aantal Hectaren, tot dit Waterschap behoorende. Bezwaren kunnen gedurende dien tijd door eenig belangheb bend bestuur, grondeigenaar, vruchtgebruiker of erfpachter schriftelijk aan ondergeteekende worden medegedeeld. Het Bestuur van het Waterschap „Hulster- en Axeler Ambacht". H. A. A. BARON COLLOT D ESCURY, Voorzitter. H. P. J ROTTIER, Ontvanger-Griffier. Hontenisse, 4 Juni 1934. en bij EN GEVONDEN

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3