INTERLOCK Twee Juliana's en de leer S. VAN HARN Rechtszaken. Gemengd Nieuws. .Buitenland. Advertentiën. Ds. J. s. POST Een drievoudig Snoer. Ds. C. F. NOLTE V aderlandsliefde. nette Werkster Dames Directoires en Camisoles, Kinder Directoires en Camisoles, Heeren Pantalons, Heeren Hemden en Borstrokken, Jongens-Kniebroeken en Camisoles. C. WILLEMSEN Wij verwijzen verder naar onze vorige publicaties, dit zoo zeer in de belangstelling staande on derwerp betreffende. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. Van Oeveren. Nam. 2 Ds. Van Oeveren. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. TextJona 2. Nam. 2 Dezelfde. Catech. Zondag 19. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Arrond Rechtbank te Middelburg in de zitting van Woensdag werden de volgende vonnissen uitgesproken verboden invoer van rogge E. J. de M37 j., koopman te Bres kens, f 250 of 50 d. h. en ver beurd verklaring van de rogge overtreding Jachtwet C. C. V. 20 j., metselaar, Graauw, f 25 of 10 d. h. en verbeurd verklaring van het geweer verboden vervoer van tarwe bloem E. A. M., 37 jmolenaar Boschkapelle, f25 of 10 d. h. met verbeurd verklaring van de hoe veelheid meel idem: E. K. M., 36 j., molenaar, Axel, f25 of 10 d. h. en verbeurd verklaring van de bloem L. v. C., 49 j., jager, Axel, f 40 of 10 d. h. en verbeurd verklaring geweer overtr. Motor- en Rijwielwet P. C. V., 27 j., arbeider, Hoek, f5 of 5 d. h. In de Waalhaven te Rot terdam heeft Woensdag een ont zettend ongeluk plaats gehad met een Fransche jol, waarin negen opvarenden waren gezeten. De jol is gekapseisd, waardoor alle inzittenden te water geraakten. Vijf van hen wisten zich zwem mende te redden, doch de andere vier verdronken jammerlijk. De burgemeester van Bae- xem by Roermond, de 36-jarige heer Kremers is bij een auto ongeluk onder de gemeente Maasbracht bewusteloos en in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis te Roermond overgebracht. Het ongeluk geschiedde toen de heer Kremer met zijn wagen niet ver van den spoorwegover gang reed, op het moment, dat hy van achteren werd gepas seerd door een kleine vracht auto. Deze is waarschijnlijk door de moeilijke sitiatie, welke was ontstaan, in botsing geko men met den auto van den burgemeester, welke door den schok tegen een boom vloog en vervolgeus werd vernield. De vrachtwagen is doorgereden. De burgemeester werd bewusteloos en zwaar verminkt uit de wrak stukken van den auto te voor- schyn gehaald. Door slechte wegen. Bij Waddinxveen is de auto van J. Cornelissen, reiziger aldaar tegen een boom gereden. De auto werd finaal in elkaar gedrukt en vloog in brand. De beide inzittenden, de 47-jarige Cornelissen en een passagier, de 25-jarige J. de Bruyn, te Gouda, waren zoodanig gewond, dat zij geen beset meer hadden wat er gebeurde. Ook zy waren zoo meldt Het Volk in brand geraakt. Ingenieur Prooyen uit Baren- drecht en zyn uitvoerder, Opmeer die daar ter plaatse een werk hebben, wisten beide inzittenden uit den brandenden wagen te trekken. C. had een been gebro ken en wonden aan het hootd, terwyl ook zyn tanden waren kapot geslagen. De Bruyn had een hersenschudding en enkele wonden aan de handen. Van beide slachtoffers stonden de kleeren van het onderlichaam in brand. Zoodra zjj uit den auto waren gehaaid snelden de om- wenenden met dekens toe om de vlammen te dooven, dat dan ook gelukte. De toestand van beide slacht offers is zeer ernstig. Het onge luk is vermoedelijk te wijten aan den slechten toestand van den weg, Door het drukke verkeer zijn in dezen weg kuilen geraakt Men vermoedt, dat de wagen in een kuil is terechtgekomen en dat de bestuurder hem toen niet meer meester was en tegen een boom opbotste. De wagen is ge heel uitgebrand. Dinsdagmiddag is op de Balyelaan te Utrecht een vijf jarige jongen door een vracht auto overreden en op slag gedood Het ventje had zich aan de rechterzijde van den vrachtwa gen vastgegrepen, toen de wa gen nog stil stond. Toen de wa gen aantrok, durfde het kind niet meer los laten, het kwam te vallen en het rechterachter- wiel ging over hem heen. De kleine, de 5 jarige G.v.R was op slag dood. Ernstige knoeierijen met tarwe De Meelcentrale te Den Haag is eenigen tyd geleden op het spoor gekomen van een ernstige knoeiery met tarwe, waarby de regeering, naar een officieele schatting, voor een bedrag van 50.000 ad 70 000 is bena deeld geworden, meldt de„Msb." In verband met deze knoeierij zijn gearresteerd de graanhan delaar O., uit Wieldrecht en de molenaar Ox uit Oud-Beyer- land. Geen naamgenooten. De knoeieryen hebben nu daarin bestaan, dat in plaats van de vita-tarwe het overschot is geleverd, hetgeen door hen, die zich aan de knoeierijen heb ben schuldig gemaakt, een voordeeltje van 10 per 100 K.G. oplevert. Door het vervalschen van de betreffende staten en bescheiden en het doen van onjuiste opga ven, wist men de controleurs en de politie een tyd laDg om den tuin te leiden. De 19 jarige mej. B. te Bergen op Zoom die de vorige week het slachtoffer werd van een liefdesdrama, bevindt zich nog steeds in levensgevaar. Het meisje is thans reeds ne gen dagen achtereen buiten be wustzijn. Onder deze omstan digheden acht men operatief in- grypen te riskant, weshalve men den kogel, die in het voorhoofd gedrongen is, nog niet heeft kunnen verwijderen. Dinsdagmiddag is te Apel doorn op den onbewaakten overweg bij de Kayersbrug over het Apeldoorn-Dierensch-kanaal de 17-jarige H. H. uit Klaren- beek door'n trein die uit Apel doorn naar Dieren was vertrok ken, gegrepen en op slag ge dood. Het meisje was per flets en haar moeder reed achter haar. Beiden hebben blijkbaar door den straffen tegenwind den na derenden trein niet bemerkt. Het uitzicht bij den overweg is geheel vry. De moeder zou zeker ook on der den trein zyn gekomen, als een werkman haar niet tijdig had tegengehouden. Het meisje werd ongeveer 20 meter met den trein meegesleurd en deerlyk verminkt. De politie heeft het lyk in beslag geno men en naar het algem. zieken huis overgebracht. De moeder was verschrikke lijk overstuur door het gebeurde, doch kon naar huis terugkeeren. In de gasfabriek van Leu ven (België) heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in een gashouder. Drie arbeiders wer den ernstig gewond. Er ontstond een hevige brand, die met moeite bedwongen werd. Dinsdagavond heeft ten huize van de ruim 65-jarige weduwe J. P wonende aan den weg tusschen Berlikum en Ried (Fr.) een brutale overval plaats gehad. Onder voorwendsel werd getracht de wed., die reed» te bed lag naar buiten te lokken, en toen dit niet gelukte een keukenraam ingeslagen. By haar poging om de woning te onto vluchten, werd de weduwe door twee personen vastgegrepen en aan handen en voeten gebon- den, terwijl haar een prop in den mond en een deken over het hoofd werd gedaan. Alles in de woning werd overhoop ge baald, en onder bedreiging met doodslag werd de weduwe ge dwongen de plaats te zeggen waar zij haar geld had gebor gen. Een bedrag van ruim 70 wordt vermist. Effecten en sieraden werden niet meegeno men. De weduwe heeft zich ten slotte losgewrongen en twee passeereDde wielrijders verzocht de politie te waarschuwen. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. In December van 't vorige jaar werd melding gemaakt dat twee te Bus«um woonachtige jongelieden, de 27 jarige T. H van Heyningen en de 21-jarige E. Greidauus, die tengevolge van de crisis niet aan den slag kon den komen, het plan hadden opgevat, om, elk met slechts 25 op zak, te trachten Ned.- Indië te bereiken en zich daar een werkkring te verzekeren. Het lag in hun bedoeling, den geheelen geweldigen tocht, voor zoover en zooveel mogelijk te voet af te leggen, in de hoop dat zij onderweg op gezette tyden gastvrybeid zouden genieten van menschen, die respect hadden voor hun ondernemingsgeest. Eenige bijverdienste in den vorm van handenarbeid of anderszins zou uiteraard niet worden ver smaad, mits zulks zou geschieden met wederzijdsch goedvinden en van eenigerlei overlast geen sprake zou zijn. Op 20 December 1.1. zijn Van Heijningen en Greidanus van Bussum vertrokken. De velen, die van meening waren, dat zy het niet ver zouden brengen en wel zeer spoedig naar huis zouden terugkeeren, hebben ongelyk ge had. De jongelui zijn korten tijd geleden in Bombay aange komen, na o.a. in Bagdad voor de Engelsche Kolonie een lezing te hebben gehouden, die zóóveel by val verwekte, dat de Engel sche vice-consul hun een pas visum voor Britsch-Indië ver strekte. Tot nu toe is de tocht van deze globetrotters gegaan via Brussel, Parys, Gecève, Mon- treux, den Simplonpas, Locarno, Lugano, Genua, Florence, Rome, Napels, Brindisi, Athene, Tripo lis, Beiroet, Damascus, Bagdad, Teheran, Medched, Beloetsjistao, Quetta, Karachi en Bombay. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat men in Indië de aankomst van de twee jonge Nederlanders met belangstelling tegemoet ziet. Het drama te Putbroek. Omtrent dit drama, dat zich in den nacht van 27 Nov. 1931 heeft afgespeeld, en waarbij de beschuldigden v. d. E. Sr. en v. d. E. Jr. resp. tot 15 en 6 jaar gevangenisstraf door het Hot werden veroordeeld, heelt van der Elzen Jr. een gewichtige bekentenis atgelegd. Omtrent den inhoud daarvan wordt nader gemeld. Na in den avond van bet drama te Posterholt verschillen de café» te hebben bezocht, wilde de zoon zich ter ruste be geven. Hy werd echter door zyn vader weer naar beneden geroe pen, om zich met hem naar Putbroek te begeven. De zoon voelde hier eerst niets voor, doch gat tenslotte toe, en bei den gingen zwaar gewapend op weg. Buiten gekomen deelde de vader den zoon mede, dat hij naar het huis van de Kerstens ging, om zich daar verdekt op te stellen, en de bewoners naar buiten te lokken. Hy zou ech ter eerst een schot in de ruimte lossen en als daarop de zoons van Kersten naar buiten kwa men, zou hy hun ieder een schot in de knoken geven. Zy zouden het stroopen dan wel atleeren. De zoon had hier niet veel lust in, maar ging ten slotte met het voorstel van zyn vader accoord om den stroopers schrik aan te jagen. Voorby de woning van Reyn- ders in Putbroek gingen beiden het veld in, waar ze onverwacht een paar mannen ontmoetten De jongen v. d. E. zag zijn va der in gesprek met W. Kersten. Zij hadden het over stroopen en strikken. Er waren nog twee personen op den weg. Een van hen bleek te zijn M. Kersten en in den derde meende hij een zoon van Wehrens te herkennen. Vader van den E enW. Ker sten kwamen naderbij. Zy wa ren in een heftig twistgesprek gewikkeld. Plotseling ging er een schot af uit het geweer van vader van den E. W. Kersten vluchtte in de richting van zijn woning terwijl van den E. onmiddelyk op Fr. Wehrens schoot. De zoon zag W. vallen, terwijl M. Kersten begon te huilen. De vader ge lastte zyn zoon op W. Kersten te schieten, terwijl hy zelf M. Kersten neerschoot. De zoon vervolgde W. Kersten en loste verschillende schoten op den vluchteling. Deze kwam te val len, en toen van den E. Jr. zyn revolver op hem wilde afschie ten, bemerkte hy dat deze niet meer geladen was. Hij bracht K. vervolgens bij zijn vader, die hem a bout portant doodschoot. Toen lagen alle drie dood neer. Met hun tweeën legden zij de lyken in een greppel langs den weg. De vader zond zijn zoon vervolgens naar huis, om een schop en eenige zakken te halen, terwijl hij zalf bij de lij ken de wacht hield. Toen de zoon terug kwam werd een kuil gegraven, waar in de lijken gelegd werden. De zoon moest den grond boven de lijken blijven aantrappen. Ten slotte werden er zakken over heen gelegd, waarop nog weer aarde en mos kwam. Door de bosschen keerden zij huiswaarts. Thuis gekomen ble ken de kleeren van den zoon met bloed besmeurd te zyn. Va der Van E. zeide, dat hij zijn kleeren by elkaar moest binden en maar direct in het water aan den boscbrand achter het huis moest laten zinken. Toen de zoon terugkwam, overhandigde de vader hem twoe portefeuilles om te zien wat er in zat. In de eene waren drie bankbiljet ten van 25 en eenige van 10, terwyl in de andere 2 en ee- nig kleingeld zat. Van deze portemonnaies heeft men later niets meer gezien. Toen de zoon zich verder uit kleedde bemerkte hy dat ook ayn onderkleeren geheel vol bloed zaten. De vader heeft de ze kleeren verborgen. Naar de zoon meent in de bosschen in een konijnenhol. Daarna hebben vader en zoon elkaar niet meer gesproken voor Zondagavond. Toen zeide de vader tegen zijn zoon zij hebben de geweren in beslag genomen, maar als zij ko men, moet je zwijgen. Ze kun nen ons niets bewyzen de wa pens zijn goed gepoetst. Maandag heeft koning Leopold te Brussel den eersten steen gelegd voor de aldaar in 1935 te houden wereldtentoonstelling. Evenals oud-België te Antwerpen, in 1930, zal oud-Brussel een der meest typische attractie's zijn van de expositie. Toen koning Leopold op het terrein arriveerde, vergezeld van prins Karei, werd hij door ver scheidene ministers, burgemeester Max en graaf van der Burch, regeeringscommissaris voor de tentoonstelling, begroet. Sportnieuws. Voor circa 90 belangstellenden, w.o. bestuurders en leden van verschillende voetbalverenigin gen, werd gisteravond te Terneu zen een interessante causerie gehouden door dhr. J. P. van Bel te Vlissingen, secretaris van afdeeling IV van den K. N. V. B. Dhr. G, A. Hamelink, bestuurs- iü van den Z. V. B., opende dt bijeenkomst, waarna dhr. M, Oele, voorzitter van den Z. V. B., op wiens initiatief deze lezing was georganiseerd, een inleidend woord sprak en een hartelijk welkom toeriep aan den spreker van dezen avond. Dhr. van Bel, die op het gebied der voetbalsport zijn sporen ruim schoots heeft verdiend, getuige zijn 35-jarige loopbaan als zoo danig, toonde zich ook thans weer van zijn beste zijde. Deze be kende voetbalpromotor wist al spoedig contact met de zaal te krijgen door de manier, waarop hij de regels van het ideale spel verduidelijkte. Dikwijls kwamen de lachspieren in werking, wan neer hij zijn rijke ervaringen op de hem eigene, koddige en onder houdende wijze naar voren bracht. Het was een leerzame avond zij, die verzuimden, hebben veel gemist. Opmerkelijk was, dat op deze bij uitstek propagandistische avond geen enkele voetbalenthou siast, noch speler, noch bestuurs lid, noch supporter uit Axel aanwezig was, of teeken van leven had gegeven. Is men hier down Voor de vele blijken van belangstelling, bij de ziekte en het overlijden van onzen man en vader ondervonden, onzen kartel(jken dank. Wed. J. D1ELEMAN en Kinderen. Axel, Nieuwendijk 1 91. Ondergeteekende maakt het geachte pu bliek van AXEL en Omstreken bekend, dat de ZAAK door wijlen haar echtgenoot gedreven, op denzelfden voet zal worden voortgezet. Beleefd aanbevelend, Wed. J. DIELEMAN. Axel, Nieuwendijk I 91. v- .A. X. K I j. Ter gelegenheid van de 25ste jaardag van H, K. H. PRINSES JULIANA zal aanst. Maandag in de Geref. Kerk van 5-6 uur een orgelconcert worden gegeven door den heer P. C. BRAKMAN. Om 7 uur wordt aldaar een feestvergaderir.g gehouden, waar bij als sprekers zullen optreden de WelEerw. Heeren alhier, met het onderwerp van Middelburg, met het onderwerp alhier, met het onderwerp Toegang vrij. HET BESTUUR. GEVRAAGD: voor iederen Vrijdag bij F. SCHAUWAERT Nieuwstraat G 59. Hierin hebben wjj Groote keu*e en tage prijzen. Aanbevelend, Noordstraat B 45 AXEl, ZONDAG 29 APRIL 1934.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3