Yersche Roombroodjes. Huis met Tuin. J. C. VINK - Markt. Een pracbtcollectie STALEN voor alle Dameskleeding. Uw Zenuwen N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij. Ter de Te koop: U ienplanten bij J. HOLLEBEK, gelegenheid van Winkelweek: Een Woonhuis met Stal, Zoo jnist ontvangen: Alle soorten PETTEN, van af 50 cent. Nieuwstraat. Mjjnhardt's Zenuwtabletten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Brood- en Banketbakker. Bakkerij DE RIDDER. Puike Uienplanten Te koop of te huur: C. Swets, Tegen Mei te huur C. Dij kwel, ONTVANGEN: JE ADRES voor een prachtige MANTEL, JAPON of KINDERKLEEDING alle Stofjes, Schortebont, Graslinnen, Flanel, Jongenspakjes en Fantasiebroeken. VILTHOEDEN van af 150 cent, STROPDASJES, enz., enz. F.Af. WINNE. Te St. Jansteen kwam Maandagavond een luxe-auto, bestuurd door zekere de V., uit Koewacht aangereden uit de rich ting Hulst, terwijl een zekere C. v. D., aldaar woonachtig uit Kapellebrug kwam fietsen. Ter hoogte van de Pastorie naderden de beide voertuigen elkaar zoo dicht dat een aanrij ding niet meer te voorkomen was. C. van D. liep dusdanige ver wondingen op, dat zoowel gees telijke, als heelkundige hulp noodzakelijk bleek. Een verpleegster verleende de eerste hulp, terwijl de ongeluk kige de H. Olie werd toegediend. Na verbonden te zijn werd het slachtoffer per auto naar het Liefdehuis te Hulst vervoerd. De auto is in beslag genomen. Aan wien deze aanrijding te wijten is, schijnt nog niet vast te staan. Aan mej. M Bun te Kloos- terzande, onderwijzeres aan de St. Josephschool te Ossenisse, is met ingang van 1 Mei a s. eervol ontslag als zoodanig verleend in verband met de verhoogde leer- lingenschaal der gewijzigde Lager- Onderwijswet 1920, waardoor één der 4 leerkrachten overcom pleet werd. Dinsdag had de eerste steenlegging plaats van het in aanbouw zijnde rusthuis der Ned. Herv. gemeente te Terneuzen. Op Woensdag 21 Maart zal te Terneuzen een groote Paaschveemarkt worden ge houden. Het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten over de week van 18 tot er. met 24 Febr. in de Prov. Zeeland bedroeg Roodvonk Arnemuiden 1, Sluis 2, (het 2e en het 3e ge val in één gezin), Vlissingen 2. Wegrerbetering in Koewacht. Zooals gemeld, hebben Qed. Staten van Zeeland Woensdag aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van den weg No. 256 van het Provinciaal Wegenplan, vak Grens Zuiddorp—Het Zand, gelegen in de gemeente Koewacht Ingeschreven was door. K. en J. J. Lucasse te Walsoorden voor f81.100, P E. Boeijkens te Kloos- terzande, f81.000, P. F. Voet en P. F. de Waal te Hontenisse, f78.900, J- Verheijke te Ellewouts- dijk, f 75 415, W. de Bokx te Hoek en H. Kerckhaert te Westdorpe, f73.990, P. Dekker te Veere, f71.740, L. Raaijmakers Aanne mersbedrijf N.V. te Wouw, f70.400, H. Gelsing en Co. te Roosendaal, f 69.885, L. J. Dek ker te Veere, f67 800, P. Andrie- sen te Walsoorden, f67.480, M. W. Knuist te Goes en Joh. Knuist te 's-Heer Arendskerke, f 66 300, J. de Maagd te Hontenisse, f65 985 Jac. Jansen te Middelburg, f 64.980 A. Warrens en Jos Kindt te Os senisse, f64 200, Joh. J.Jansen te Middelburg, f 63 980, J C van Drongelen te Walsoorden, f 63 600 A Cambier te Breskens, f 63.400 L. G. J. van de Ven te Koude- kerke en M Wandel te Schoon- dijke, f63190, W. J. en A. de Bruijn te Neuzen, f62 798, Aan nemersfirma Van der Wal en Woudenberg te Utrecht—Vlaar- dingen, f62.700, J. F. van Acker Amsterdam, f61.900, N.V. De Geruischlooze weg te Heemstede f61.584, J. H. van de Ven te Vlissingen, f60.880, N.V. Noord Nederl. Wegenbouw v. h. Fa. D. van Drooge en Zn. te Harlingen, f 60 662, P. Dees te Neuzen, f60 500, J. de Oude te Zierikzee en M. de Voogd te Scharendijke, f 58. 960, J. Wisse te Axel f 58.895 NV. Bitumenweg te Utrecht, f 53.860. Gevonden en te bekomen Vulpenhouder, bureau v. d. blad. - In de ziting van Woensdag 28 Febr. werden de volgende vonnissen uitgesproken diefstalJ. A. de W18 j., venter, te Hontenisse, gedetineerd, 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en in \r.jhe d t Hing. Surséance-aanrraag notaris Dnmoleyn. De staat van baten en schuld, voorgelegd bij het verzoekschrift van notaris E. B. Dumoleyn te Hontei isse aan de rechtbank te Middelburg om surséance van betaling, vermeld een actief van f301.520 en een passief van con currente schulden ad f905 586 en preferente schulden ad f 65 500, totaal f971.086. worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Predikbeurten te Axel. Voorm. 9\', ure Ds. van Oeveren. ure Nam.2 Geref. Voorm. 9.30 ure Nam. 2 Dezelfde. Kerk. Ds. J. S. Post. Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerlr. Nam.2 Ter openbare terechtzitting der Middelburgsche rechtbank, kamer voor burgerlijke zaken is de heer N. M. J. H. Pyls beëedigd als notaris ter standplaats Hulst, in het vacante kantoor van den heer mr. A. H. Lijdsman, op an dere standplaats benoemd* Auto te water. De gladheid van den weg heett gisterennacht een ernstig ongeval tengevolge gehad, dat vermoe delijk 2 personen het leven heeft gekost. Omstreeks 2 uur in den nacht hoorden bewoners van huizen aan den Kanaaldijk tus- schen sluis 10 en 11 van de Zuid Willemsvaart te Someren een bevigen klap in het water. Eenige personen snelden toe, en hoewel men moest aannemen dat een auto te water was ge reden, kon men niets doeD, daar men niet wist waar de auto lag. Het voertuig was geheel onder water verdwenen en op den bo dem van het hier ongeveer 5 m diepe kanaal gezakt. Eerst Donderdagochtend ken den pogingen in het werk wor den gesteld om de auto te vinden Na hard werken gelukte het de auto op den dijk langs het ka naal te trekken. Het bleek toon dat zich twee personen in den wagen bevon den, n.l. de gehuwde 25-jarige W. van H. en de 25 jarige on gehuwde H beiden uit Asten. De auto, eigendom van eerst genoemde, was op weg naar huis De weg was zeer glad. De wagen was zeer beschadigd en ook de ruiten waren ingeslagen, zoodat men vermoed, dat de menschen nog getracht hebben zich te redden. In het huis van bewaring te Leeuwarden is opgesloten de 37-jarige P. J. v. C., wonende te Midsland op Terschelling, die verdacht wordt zijn vrouw in een sloot te hebben geduwd. Na gered te zijn, is de vrouw later overleden. Een felle uitslaande brand, woedde in de vischbakkerij van M. H. Scherpenhuizen te Gro ningen. Het vuur vond gretig voedsel in de aanwezige vetten en oliën. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, pakte het vuur krachtig aan en was den brand weldra meester. De geheele bak kerij en de daarboven gelegen bergplaatsen, brandden uit. De brand Is waarschijnlijk door het te hard stoken in een school steen ontstaan. De nieuwe bakinstallatie was pas des morgens voor het eerst, in gebruik genomen. De schade wordt door verze kering gedekt* Gokkende steuntrekkers. De laatste weken erd de po litie opgebeld door vrouwen die vertelden, dat hun mannen hun geld verspeelden in 'n z.g. gok huis, gelegen aan de Prinsen gracht te Amsterdam in een sou terrain. Verschillende keeren werd er bij gezegd, dat de man nen die er hun geld verspeelden steuntrekkenden waren. Maan dagavond verscheen er voor het perceel een „overvalauto"' van de politie met een detachement agenten. De deur werd met ge weld geopend. Bjj de komst der politie waren er vijttien mannen aanwezig. Eenige trachtten te vluchten, maar de politie was hierop voorbereid. Er werd niet gespeeld, men had nog juist tijd gehad de kaarten en het geld, op te bergen. Alle aanwezigen werden met politie-auto's naar 't bureau overgebracht, alsmede de eigenaar van het speelhol, die deftig in bontjas gekleed ging. Aan het bureau werd allen een verhoor afgenomen, waarbij twee personen bekenden, dat ze ge speeld en verloren hadden. De houder zelt ontkende alles. Er is komen vast te staan, dat er avonden waren dat er 1 3000 verloren werd. Voor de steun trekkers zal deze politie-inval wel geen prettige gevolgen hebben. De sneeuw in Amerika. Zondag en Maandag hebben in het Oosten der Vereenigde Staten zware sneeuwstormen plaats gehad. De laag is van één tot anderhalven meter dik en het verkeer wordt ernstig belemmert ook op het water. Te New-York zijn nog 30 000 sneeuwopruimers te werk gesteld. In de Zuidelijke Staten hebben hevige tornado's gewoed. Men meldt, dat tot dusver de lijken van 16 slachtoffers gevonden zijn en dat het aantal gewonden ver boven de 100 is. Ook uit andere deelen van Amerika komen berichten over hevige sneeuwstormen. 15. Joseph Alphonsus de Kert, 32 j en Margaretha BernardiDa Strobbe, 34 j., wed. Gommert Lindenberg, 27 j., jm. en Mar garetha den Engelsman, 22 j. jd. Geboren. 1. Tanneke, d. van Cornelia Schieman en Tanneke Maria Kotvis. 5. Rosalia Maria, d. van Cornells van den Bos en Anna Catharina van Goethem 8. Francis Adolf, z. van Adolf Krjjn van Arenthals en Maria Dieleman. 15 Richard Heinrich, z. van Dante Alberto Alcide Sandrini en Anna Rosalia Smo- lenaers. 17. Cornelia Neeltje, d. van Minikus Marinus Loof en Leuutje van Aken. 19. Cornelis Hendrik, z. van Jan Jacobus de Ruiter en Coroelia Stolk. 20. Cornelis, z van Lodewijk Frans Kaijser en Helena Pjjpelink. Jan Cornelis, z. van Jan Boefje en Dina Lena Brandt. 24. Pieter Michiel, z. van Cornelis Antonie Hoogstrate en Clara de Visser. 28. Pieter, z. van Lourens San dert Johannes Ortelee en Cor nelia Levina Witte. Overleden. 1. Marcus Diele- maD, 39 j., z. van Krfjn Diele- leman en Sara Schuitvlot. 9. Dirk van Dixhoorn, 84 j,, weduwn. van Janna van Tateu- bove. 14 Pieter VerschelliDg, 36 j., echtg. van Pieternella Dieleman. 25. Geertrui de Koeijer 82 j., wed. van Leeudert Roose. 27 Minikus Loot, 82 j., weduwn. van Hendrina van der Welle. Aan onze verbruikers in de gemeente Axel wordt hierbij medegedeeld, dat met ingang van 22 Februari j 1. aan den heer G. J. A. DE JONGE eervol ont slag is verleend als agent onzer vennootschap in de gemeente Axel, terwijl met ingang van dienzelfden datum als agent voor het laagspanningsnet met de huis aansluitingen in de wijken Spui, Magrette, Schapenbout en Sassing is benoemd de heer C. DE VOS, Zoute Spui D 9, gemeente Zaam- slag, zoodat de verbruikers in deze wijken in geval van storing in de stroomlevering, zich tot genoemden heer DE VOS gelieven te wenden. Bij eventueele storingen in de laagspanningsnetten en huisaan sluitingen in Axel-stad en in de wijk Drie Schouwen dienen de verbruikers zich te wenden tot districtsmonteur SNEY- Wilhelminastraat te Axel. onzen DERS, Kunst en Wetenschap. Het Rijksarchief in Zeeland. Aan het jaarverslag over 1933 van 't Rijksarchief in Zeeland, gevestigd te Middelburg ontleenen we het volgende Aan den heer Abr. Mulder werd eervol ontslag verleend als com mies, waarna hij zich te Aarden burg vestigde als predikant der Doopsgezinde gemeenie aldaar. Het Rijks-archief verloor in hem een zeer bekwaam en toegewijd ambtenaar. De opengevallen plaats werd niet vervuld. De con cierge Koegler werd met ingang van 1 Jan. 1933 in dezelfde functie overgeplaatst naar het Rijksarchief in Noord-Holland. Ook Koegler was eene bijzonder gewaardeerde krachtzijn arbeid zal niet wor den vergeten. In zijn plaats werd voor een proeftijd van één jaar de heer C. Leunis, eervol ont slagen concierge bij de Rijks Hoogere Burgerschool te Terneu zen benoemd, die den titel van binder ontving. De volontair mr, W. Le Mair, slaagde in Febr 1932 voor het examen van archiefamb tenaar der eerste klasse. De raad van Sluis benoemde hem tot on bezoldigd archivaris dier gemeen te. In zijn plaats is de heer A. de Mul te Zaamslag getreden Gedurende de maand Febr. 1934 Huwelijks-aangiften. 1. Gom mert Lindenberg, 27 j jm. en Margaretha den Engelsman, 22 j., jd. Joseph Alphonsus de Kerf, 31 j., jm en Margaretha Bernardina Strobbe, 34 j., wed. 15. Hendrik Overdulve, 30 j., jm. en Suzanna den Engelsman, 29 j., jd. 22. Louis Dieleman, 34 j., jm. en Aaltje de Putter, 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10, Vittorio Toffoli, 29 j. jm. en Gbis- laine Irma Maria Elvire de Meijer, (van Teraeuïeo) 22 j t jd. var. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AXEL, maken bekend, dat zij ter uitvoering van het Raadsbesluit d.d. 20 Februari 1934 hebben besloten de Noordstraat des Za terdags ALS GOEDEREN MARKT OP TE HEFFEN ingaande Zaterdag 3 Maart 1934. AXEL, 27 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders van AXEL, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, J L.J. MARIS. Hiermede maak ik het geachte publiek de AXELSCHE SASSING en omgevi ig bekend, dat ik mij van af heden heb gevestigd als Hopende door een vlugge en nette bediening en het leveren van prima waar een ieders gunst te mogen genieten, beveel ik mij beleefd aan. J. PH KOENE, Bakkerij, Axel-Sassing Q 13 P.S. Tevens is er aan de zaak een winkel verbonden in Koloniale waren etc. Ook Maïs en Varkensvoeder wordt door ons verkocht. Oudeweg 1 7, AXEL. Dagelijks Beleefd aanbevelend, TE KOOP: bij ALF. DE COCK, Axel-Kijkuit, L 6. Te bevragen bij Oosterstraat E 65. Te bevragen bij Oosterstr. E 45. aan de meest concurreerende prijzen. Tevens in voorraad Ook sportmodellen. Aanbevelend, ZONDAG 4 MAART 1934. Ned. Herv. Kerk.

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3