Herveiling. Perceel BOUWLAND Partij BOUW- eo WEILAND rauw gemalen VARKENSVET zestig cent per K.G. Zwavelzure Ammoniak Vrijdag 16 Februari 1934 Leerjongen Gemengd Nieuws. pe Iflidecfoindsche 'Jandpasta Landbouw. Burgerlijke Stand. Adverteutiën. Loonende bijverdienste Donderdag 15 Februari 1934 Verstel naaister, Een KINDERWAGEN en DAMES-RIJWIEL, Woensdag 21 Februari 1934 Het WOONHUIS De gezamenlijke slagers te AXEL maken het geachte publiek van Axel en omstreken S bekend, dat er van af heden g te bekomen is aan balcon, een vergaderzaal en de cabine. Het balcon geeft plaats aan 100 personen en biedt door de trapsgewijze opstelling der zetels aan iedereen een ruim uitzicht op tooneel en omgeving. De vergaderzaal is eigenlijk een groote gezellige kamer voor sa menkomsten en partijen zeer ge schikt. En de cabine is te beschou wen als de machinekamer, waar de films brandvrij zijn opgebor gen en een reusachtig modern Philips licht-klankfilm-apparaat is gemonteerd. Door dit apparaat is de on dernemer in staat om ook op bioscoopgebied aan de eischen des tijds te beantwoorden wat de inrichting betreft. Naast een reuzenluidspreker is er een film doek van 12 M2., waarop de films worden geprojecteerd. Het geheele gebouw wordt door automatische gastoestellen ver warmd terwijl de belichting elec trisch is en ook zoodanig, dat er een rustige sfeer geschapen wordt. Ongetwijfeld zullen we meer malen nog aanleiding vinden om op onderdeden terug te komen. We volstaan thans met de con clusie, dat we onze gemeente, den ondernemer, den architect en de uitvoerders geluk kunnen wenschen met de stichting en afwerking dezer inrichting. Mo gen zij, die de behoefte eraan uitspraken, er nu ook een ruim gebruik van maken. Te Terneuzen is in een ver gadering van den R. K. bond van spoor- en trampersoneel besloten om actie te voeren tegen de loonsverlaging, welke is ingevoerd door de spoorweg-maatschappij Mechelen—Terneuzen en welke van 10 tot 40 pet. beloopt. De financieele toestand der Mij. wordt niet geacht van dien aard te zijn dat voor een zoo ver gaande maatregel reden zou bestaan. Naar we vernemen is aan het geheele personeel van de Firma Van Waesberghe Janssens, thans in liquidatie, ontslag aan gezegd tegen 1 April en aan de wisselloopers met 1 Maart a.s. Terneuzen. Donderdag werd hier Raadsver gadering gehouden. In zijn nieuw jaarsrede memoreerde de voor zitter, dat het getal gesteunde werkloozen aanmerkelijk was vermeerderd. Rust en vertrou wen kunnen echter den toestand ten goede komen. Naast een nieuw gemeentehuis en een nieuwe openbare school te Sluis kil noemde spr. als toekomstplan nenhet uitbreidingsplan der haven, een nieuwe brug over de Oostelijke kanaalarm, een nieuwe weg van Baandijk naar Blikstraat, rioleering en bestrating in de kom, een weeshuis voor Z. Vlaan deren en reorganisatie van de armenverzorging. Door Ged. Staten is het pre sentiegeld van f4 tot f 3 verlaagd. Bij ministeriëel schrijven is vernietigd een voorstel tot het bouwen eener nieuwe school te Sluiskil, zoodat men zich tot reparatie moet beperken. Ingewilligd werd het verzoek der Slagersvereeniging Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen, om voor het houden eener Paaschveemarkt op 21 Maart a.s. te mogen be schikken over een deel der markt en om een subsidie van f25 be schikbaar te stellen. De Raad verleende verder zijn goedkeuring aan een suppletoire begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, waarbij een verhoo ging der gemeentesubsidie over 1933 werd gevraagd van f6000. Verdronken. Gisterenochtend heeft te Sas Van Gent een treurig ongeval plaats gehad. De politie aldaar kreeg bericht, dat bij de Oude Sluis aldaar een auto onbeheerd Stond te tuffen terwijl het portier open stond. Daar het nog vroeg in den ochtend was en de weg daar ter plaatse ook geen ver keersweg is, vermoedde men, dat de man door den mist misleid, die richting is gereden en berner* kend, dat hij verkeerd reed, is uitgestapt om te zien, waar hij zich bevond. Hierbij moet hij van den steilen kanaalwand te water zijn geraakt, want door dreggen werd het lijk gevonden en opgehaald. Het bleek te zijn de 42-jarige landbouwer P. F. de N., wonende nabij Spui. Hij laat een vrouw met 4 kinderen na. Naar het „Dagblad van N. Brabant" verneemt zal door het bestuur der winkeliersvereeniging te Breskens een onderzoek wor den ingesteld om na te gaan of in het vervolg de publieke ver koop van allerlei goederen in lo kalen met verlof of vergunning verboden kan worden. Door be doelde verkoopingen wordt veel al door vreemden groote schade aan den plaatselijken winkelstand toegebracht. Gewetensgeld. Wij mogen de aandacht van onze lezers nog wel eens vesti gen op het eenige weken geleden door ons gepubliceerde pers communiqué, betreffende door den Minister van Financiën ge geven gunstige regeling om on juiste belastingaangiften te ver beteren. Naar wij vernamen, werkt de regeling in de Inspectie te Ter neuzen gunstig. Reeds hebben velen van de hun geboden ge legenheid gebruik gemaakt, om met den fiscus in het reine te komen. Degenen, die een klein bezit hebben verzwegen, wij denken b.v. aan het verzwijgen van gel den op Rijkspostspaarbank, Boe renleenbank, van polderleeningen, of aan effecten (hetzij al dan niet ter beurze genoteerd), zullen ge makkelijker tot den gang naar den Inspecteur besluiten, dan waar het over groote bedragen gaat. Maar zeer belangrijke posten zijn evenwel reeds aangegeven, en al deze personen hebben er varen, dat de Inspecteur der di recte belastingen een zeer wel willend standpunt inneemt. Echter moet hij één uitzonde ring maken, en wel voor diege nen, die reeds zijnerzijds een mededeeling hebben ontvangen, dat zij zullen worden nagevor derd. Komt men zich na zulk een officieele mededeeling aan melden, dan is het logisch, dat dit geen v r ij w i 11 i g e aan gifte is. Men ga dus vóór dat men een dergelijke mededeeling ontvangt. Nogmaals wil de Inspecteur der Directe Belastingen verzeke ren dat, wie dan ook, dan zonder zorg bij hem een verbeterde aan gifte in kan leveren. Na 28 Februari a.s. is de ge legenheid hiertoe voor goed voorbij. Men zal dus niet te lang moeten wachten een besluit te nemen, wil men op deze zeer soepele wijze zijn zaken met den fiscus regelen. In de grensgemeente Wach- tebeke kreeg de 30-jarige P. van L bij het schoonmaken van een geweer de volle lading hagel in het hoofd, waardoor hij op slag werd gedood. Faillissementen. Het faillissement van P. A. de Vos, bakker en herbergier te Graauw, curator mr. H. B. L. de Rechter, advocaat en procureur te Hulst, is opgeheven wegens gebrek aan baten. Gevonden en te bekomen Een handbeschermer van een rijwiel en een portemonnaie met inhoud, bij J. Oosting, gemeente veldwachter. Kampioenshengst. Op de centrale Hengstenkeu- ring Donderdag te Goes gehouden, werd tot kampioenshengst 1934 aangewezen l'Avenir K 1468, van Cornells de Feijter e,a, te Bosch» kapellci Opgehelderde inbraak. In den nacht van 27 op 28 Jan. is iDgebroken bij de fa. den Hartogb, Koekbakkerij, Bergweg 42 te Rotterdam. Er werd t 8200 gestoleD. De inbraak werd des morgens ontdekt door een der firmanten. De politie stelde een onderzoek in en kwam tot de conclusie dat de daders zich hadden laten insluiten en door verbreking van enkele deuren in het kantoor waren gekomen waar de brandkast was gefor ceerd. Het gestolene was in hoold- zaak bankpapier. Bij h8i onderzoek vond men voorts een knoop van een over jas. Deze knoop werd gevonden op een plek, welke deed ver moeden dat de knoop van de jas was afgerukt bij het klim men door een raam. Aan de knoop zaf nog een klein stukje stof. Het onderzoek leidde naar den 35 jarigen A H, van wien men wist, dat hij veel omging met den 36-jarigen F. de K. In hun huizen werd een huiszoeking verricht. Bij H. werd niets ge vonden. De maD, die ontkende werd nochtans aangehouden. By de K. werd op een zolder onder een kist f 1000 gevonden. Toen hy even later thuis kwam, werd hij gearresteerd. Op hem vond men Eog f3000. Beide mannen zyn ingesloten. Aan de overjas van K. werden 6 nieuwe knoopen ontdekt. Een nader onderzoek wees uit, dat onder een van deze knoopen een klein gaatje was en hierin paste precies het stukje stof, dat aan de gevonden knoop zat. H. kon toen niets anders, dan be kennen. Op Zondagmorgen had hij bij de K het geld gebracht. H. is ingesloten, verdacht van inbraak, de K verdacht van heling. De helft van het gestolen geld is thans opgespoord. Vrydagavond is te Steen- wyk de 15-jarige D. Nabarro, uit E!8loo, onder de tram geraakt en gedood. De jongen had, ter- wyl hy in de tram zat, zyn tasch op den weg laten vallen en was toen van den wagen gesprongen om de tasch op te rapen. Daarop wilde hij weer op de tram sprin gen, maar hy greep mis en werd overreden. Te Rumpen was de land bouwer H. H. met een zijner dochters bezig met het doorzagen van een boom. De boom lag in schuinen stand op het midden van een ca. 8 A 9 M. hooge hel ling naast den weg. H. bevond zich onder aan den berm. Nadat de boom was doorgezaagd ging een deel aan het rollen. H. kon niet bytyds terzijde springen. De boom trot hem in den nek de ongelukkige was op slag dood. Hij laat een vrouw en 4 kinde ren achter. Gedurende de maand Jan. 1934. Boschkapelle. Geboren. 4 Jan. Een levenloos aangegeven kind van Eiuardus Lambert en Anna Lauret. 13. Rosa, d. van Leo- nardus Lambert en Elisa Hayette. 16 Josephus, z van Cornelis van Bunderen en Emma van Damme. 27. Georges, z. van Plorent Naessens en Rosalia van Laar. Graauw. Geboren. 17. Leouie, d. van Joseph Hofman en Maria Maenhout, 19. Joseph, z. van Honoricus Dalmyn en Maria van den Eeckhout. 24. August, z. van Albert Schillemans en Ca rolina Malcontent. Overleden. 21. Auna AdriaaD- sens, 73 j., wed. van Leopold Ste\jaert. Hontenisse. Gehuwd. 19 Jan. Camillus de Bakker (van Graauw), 25 j en Maria van den Brande, 22 j. Johannes van de Velde, 21 j. en Magdalena Everaert (van Stoppeldijk), 20 j, 26. Josephus» de Schepper, (van Graauw), 35 j. en Louisa j de Bruyn, 24 j. Geboren, 15. Josephus s, yau Eduard Verdurmen en Maria Totté. 29. Elisa, d. van Josephus Scheerders en Leonie de Blok. Overleden. 21. Eduard Pen, 66 j., wedn. van Mathilda van Kerckhoven. 23 Theresia d'Hont, 2 j., d. Alphonsius d'Hont en van Johanna van den Bosch. 25 Rozalia Burm, 73 j., echtg. van Eduardus van Driessche. 28. Petrus Hemelaai, 74 j., echtg. van Coleta Uag6man. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f3,— a f5,—. Winter- gerst f 4,— a f4,50. Zomergerst f 4— a f 4,50. Haver f 4,— a f 5,Erwten f 7,50 a f 9, Lijnzaad f 4,— a f 6,Groen Vlas f 3,a f 5,Gebookt Vlas f ,4 a f ,6. Gezwingeld Vlas f 0,35 f 0,40, Aardappels f 1,— a f 1,10. Stroo f 6,— a f 7,—. Koolzaad f af Boter f0,a f 0, Eieren f2,50 a f3,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge f0.afO,Wintergerst f3.50 a f 4.25. Zomerg. f 3.50 a f 4.25 Haver f 5.— a f 5,50. Erwten f 7.— a f 8,50. Paardenboonen f 5.— a f 6.Duivenboonen f6.- af 7.— Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.— a f 7,50. Boekweit f a fLijnzaad f 5.— a f 6,50. Blauw Maanzaad f 16.—, a f 18.50. Mosterdzaad f 10.— a f13 50. Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.— a f 0,—. Koolzaad f 8 af 11.50 Stroo Eieren 100 stuks f 3,Slachtvee aangev. 28, verk. 15. Varkens aangev. 17, verk. 10. Eierveiling stuks a fO.— per 100 stuks. De goederen van de Fam. DE KEIJZER te Axel, Station, zul- len worden herveild op nam. 8 uur in het café van dhr. J. van Damme te Axel, Station. Hoogste bod voor HEERENHUIS met GARAGE enz. slechts f3800. HUIS AxelNieuwendijk f 1010' Notaris FANOY. voor personen met relaties in alle kringen, door opgave van adres sen van particulieren, waar inte resse voor onze artikelen bestaan kan. Refer, verzocht. Discretie gevraagd en toegezegd. Brieven onder H 47 aan N. V. Rudolf Mosse, Amsterdam-C. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de Wede. en Kindr. L. DE DAUW, op het hofje te Koewacht, Hazelarenhoek, op namiddags 2 nor verkoopen Rund, Stier, Varken, Hooi en Stroo, Wei- staken, Brandhout, 3- wielskar, Treemkar en Kussen, Aardappelploeg, 2 Eggen, Hand- egge, Beerbak, Kruiwagen, Wind-, Stroo- en Bietenmolen, Bascule met Gewichten, Zeis en Pikken, Haverkist, Manden, Handwied- machine, Ladders, enz. enz., alsmede eenig HUISRAAD als: Kasten, Tafels, Stoelen, Kachel, Gramofoon met 11 Platen, Lam pen, Kuipen, enz. enz. Bttalins contant. Biedt zich aan i ook aan huis. AdresBureau van dit blad. TB KOOT: (nieuw model) beide zoo goed als nieuw. Adres Bureau van dit blad. Notaris FANOY te Axel zal ten verzoeke van de Kindr. P. GIjSEL, in het café van dhr. F. Gijsel te Koe wacht, Oudemolen, op namiddags 2 nnr verkoopen KOOP 1 te Koewacht, Nieuw Beoostenblij, kad. sectie E nummer 340, groot 86 A.. 50 c.A. (1 gem. 282 roe). KOOP 2. te Koewacht, Koebuiten, kad. sec tie D Nos. 423 t/m 426, samen groot 2.79.00 HA. (6 gem. 78 roe), te veilen in 2 perceelen. KOOP 3. met Schuur. Wagenhuis en verdere Opstallen, Erf en Tuin te Koewacht, Oude- molen, kad. sectie F no. 1213, groot 23 A. 75 c.A (160 roe), belast met een jaarlijksche cijns ad f 9.45 ten behoeve van de Fam. Claeijs. Te aanrasrden Koop 1 en 2 direct bij de betaling, koop 3 uiterlijk 1 April 1934. Betalen: 24 Maart 1934. Aan de Drukkerij van dit blad kan een geplaatst worden. ca 51 3 beschikbaar tegen goedkoope prijs. Die 't noodig hebben hierin gesteund te worden, kunnen zich alleen opgeven Woensdag 14 Februari en Vrijdag 16 Februari van 57 uur op het Gemeentehuis te AXEL. Minder dan 1 gemet en meer dan 15 gemeten komen niet in aanmerking. Namens Crisis-Comité A Axel, S. VAN HARN, Secr, I DOOS 20 CT.~ TUBE 35 EN 60 CT. £5 S3 S3

Axelsche Courant | 1934 | | pagina 3