Terscl geslacht lamsvleesch Vossenbreuers Sigaren. Prima RUNDVLEESCH Leidsche Wollen DEKENS. Nog steeds verkrijgbaar ZURE APPELS Reisgidsen Tramboekjes. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. LOONBOEKJES. Advertentiën. Dagelijks te bekomen: A. DE REGT - Markt. „Het Geurigh Kruydt" aan zeer voordeelige prijs. A. DE JONGE. bij D. BAREMAN. Voorhanden: J. C. VINK, 'Boekh. Wij hebben in voorraad Gegarandeerd zuivere wol. Zeer lage prijzen. AXEL. J. C. VAN LUIJK-WISSE. Op vraag 6„Neen". Dhr. Hamelink laakte de hou ding van B. en W. en bleef er bij dat hij de behandeling dezer zaak niet goedkeurd. e. Een schrijven van Gedep. Staten, houdende eenige opmer kingen betreffende de Bouwver ordening. Met deze opmerkingen zal deels rekening gehouden worden, deels zal hierover nog worden gecorrespondeerd. f. Van dhr. Verschelling is bericht ingekomen, dat hij be dankt als lid van coll. van georg. overleg. Heibenoemd werd als lid van het Armbestuur dhr. J. de Kraker Kraker Rz. Idem als lid van de Comm. van Toezicht op het I. o. dhr. D. A. van Houte. De Comm. tot wering van Schoolverzuim werd samengesteld als voorheen. Als lantaarnopsteker op de Rondeputten werd benoemd dhr. M. Witte met 8 st., dhr. Schuit- vlot had 1 st. en dhr. Visser 3 st. Aan dhr. A. Pieterse, alhier werd vergund om 190 M'bouw grond te koopen voor f 3.50 per M*. Aan P. Gelderland weid ont heffing verleend van art. 12 der Bouwverordening. Over de verordening en tarief voor gebruik van het slachthuis staakten de stemmen. Ten opzichte van de benoem baarheid van gem. veldwachters werd besloten in de artikelen 6, 7 en 8 te schrappen het woord „tenminste". Aan B. en W. werd machti ging verleend bouwgrond te ver- verkooptn, voor de gemeente. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van den Bond van koffiehuishouders om 'verminde ring van Pers. belasting. Ingevolge desbetreffende ver zoeken om ontheffing van school geld is gunstig beschikt aangaande A. Oppeneer, J. Goossen, A. L. Riemens, P. J. Vasseur, L Man gold, P. W. d'Hondt, J. C. Bom, A. van Maale, P. Kanaar en J. de Meij. Afwijzend werd beschikt aangaande A. J. Doppegieter, A. van Avermaate, J. A. Hoogen- doorn, M. Deij, C. J. v. d. Vijver, C. J. v. d. Bos, Wed. P. C Wie- land en M. P. Witte. De steunregeling werd gewij zigd, zoodat werklooze kostwin ners f 1 en kostgangers f 0,50 per week meer zullen krijgen. Te Sas van Gent heeft de landbouwer Sch., in een van zijn stroomijten, staande tegen de Belgische grens, niet minder dan 600 K.G. suiker gevonden die daar waarschijnlijk door smokke laars waren achtergelaten met het oog om ze zoodra mogelijk ver der Nederland in te brengen. De commiezen hebben de suiker in beslag genomen. Uitvoering Crisis-Aardappel- besluit. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de bekendmaking van de Gew. Aardappel-Organisatie voor Zeeland, betreffende het ver voer van consumptie-aardappelen naar kleinhandelaar of binnen- landsche consument, welke alle moeten geschieden onder plombe. Voor de plombeeringsdagen zie men de advertentie in ons vorig nummer. Uit«lag Radio prijsvraag. De prijzen van den Radio wedstrijd van het Nationaal Cri siscomité van 3 October 1933, zijn voor wat de prov. Zeeland betreft, gevallen als volgt: De eerste prijs, een Ford auto mobiel Laatste Model viel ten deel aan G. P. Jongepier, Axel- schestr. 54a, Terneuzen. Tot de verdere gelukkigen in Zeeland behoorenmej C Ver- hage, Domburg. Een Aquarel «Sprokkelaars", C. Koppenol. J. Meert, Vlissingen, Camera Zeiss Ikon. VoortsP A. E. Schrijven, te GoesW. B. M. den Boer, Zie- rikzeeDr. J. D. Schmidt, Ka- pelleMr. J. de Visser, Middel burg Mej, C M. Baan, Vlissin- een Mevr. Van Breda, Colijns- plaatj P. v»n Roon, Middelburg W. H. van Hechelen—De Wilde, TholenMevr. H. C. Ghijsen, Middelburg; A. van Goorsel Bie- rens, Rilland-BathC. Roose, Brigdamme, St. LaurensMej. H. C. Ghijsen, MiddelburgA. A. van der Veur, Middelburg; Mej. Wittermans, ZierikzeeA. E. PilaarKolff, Middelburg; Mej. L. Baas, Nieuw- en St. Joosland; L. C. van der Weel, O. en W. Souburg; J. H. C. Kakebeeke, KloetingeH. D. Trimpe, Schore; H. Bongertman ZierikzeeK. Nieuwenhuise— Rinkes, Kruiningen I. J. Noord- hoek, WolphaartsdijkG. Ger ritsen—Kroes, Zierikzee; A. M Brouwer, KoudekerkeG. Vis scher, Vlissingen, J. de Jager, SchoreC. van der Vliet Zierik zee Dr. C. Griep, Heinkens- zandLouis Heymans, Middel burg A Verhage Kruiningen J. Kousemaker, Middelburg; A. C. van den Broecke, Wilhelmina dorp, Goes; C. W. Verton, Zie rikzee J. J. M. Harte, Terneu zen J. N. de Vlieger, Breskens. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 7 Nov. B. S, huisvrouw F. N., 41 jaar, zonder beroep te St. Jansteen, wegens beleediging f 10 b. s. 5 d. h. C. J. de B., 52 jaar, werkman te Graauw, beklaagd dat hij A de Poorter met een stok op het hoofd heeft geslagen, f 5 b. s 2 d. h. M. J. S., 23 jaar, arbeider te Axel, verdacht dat hij op 23 Sept. te Terneuzen, C. Missu een steek met een scherp voorwerp heeft toegebracht, f25 b. s. 10 d. h. J. J. B., 57 jaar, arbeider te Hontenisse, verdacht dat hij R. Blijenberg met een bierglas heeft geslagen, f 15 b. s. 10 d. h. Arrond Rechtbank te Middelburg Verduistering. A. W., 54 jaar, herbergier te Philippine, had zich te verant woorden dat hij in April 1931 in zijn kwaliteit van secretaris-pen ningmeester van den Noord-Bra- bantsch Christelijken Boerenbond, afdeeling Philippine, een gelds bedrag van ongeveer f1900 dat aan dien bond toebehoorde en welk geld hij in die kwaliteit onder zich had, zijnde de op brengst van den inhoud van twee wagons zwavelzure amoniak, die hij had verkocht aan zekeren D'hooge en van deze dat bedrag had ontvangen, zich wederrech telijk heeft toegeëigend door dat geld niet af te dragen waar dat behoorde. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door mr. P. C. Adri- aanse, advocaat te Middelburg. De Officier eischte een gevan genisstraf van 6 maanden. Op grond van de getuigenver- verklaringen verzocht pleiter de verdachte vrij te spreken. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Neuzen mr. A. J. M. Oonincx, thans griffier bij het kantongerecht te Eindho ven is bepaald, dat de vacature van kantonrechter te Oostburg, opengevallen door het overlijden van mr. A. E. van Eldik Thieme, niet zal worden vervuld is aan mr. A. J. M. Oonincx, kanton rechter te Neuzen, opgedragen de waarneming van de werk zaamheden van kantonrechter te Hulst en van kantonrechter te Oostburg. Voor moeders oogen gedood. Te Eindhoven reed mevr. Heerschot op de fiets over den Kasteelweg naar huis. Haar drie jarig zoontje zag baar aankomen en wilde haar tegemoet loopen. Het kind atak den weg over en bemerkte niet, dat juist een vrachtauto Daderde. De chauffeur W. van G uit Winterle, trachtte nog een aanrijding te voorkomen door uit te wijken en sterk te remmen, hetgeen niet gelukte, Het kind werd aangereden en op slag gedood. Vreemde manoeuvres. Eenigen tyd geleden kreeg zekere F. v. 6. te Tilburg van zijn vader een rijwiel in bruik leen, dat laatstgenoemde in huur koop had. Tijdens de jongste ker mis verpandde de jongeman de fiets voor 20 aan een caféhou der. Na eeDigen tijd kwam hij terug bjj den caféhoudrr en on der een vloed vau tranen, ver gezeld van de Doodige lamenta ties verzocht hy den caféhouder hem de fiets terug te geven, omdat zijn vader dreigde hem het huis te zullen uitgooien. De caféhouder liet zijn goed hart spreken en gat den jongen de fi^ts terug. De jongeman ging met het rij wiel naar een anderen caféhouder, gaf het karretje voor 20 in pand en kwam later met hetzelfde aandoenlijke verhaal over z'n boozen vader. Dit heeft de jongeman tot vier maal toe herhaald, zoodat hij op deze ma nier in totaal 80 in de wacht wist te «leepen. Maar, de Til- burgsche politie heeft er een ein de aan gemaakt en van G. ge arresteerd. Auto-ongelukken. Toen de 21-jarige Mol met zijn verloofde op den Rijksstraat weg Breda—Roosendaal fietste, is hij, door tot nu toe onopge helderde oorzaak, door een uit tegenovergestelde richting in Bnelle vaart naderenden vracht auto gegrepen en op den grond geworpen. Korten tijd daarna is de jongeman overleden. Zijn ver loofde kwam er met lichte ver wondingen af. De chauff ur vaa den vrachtauto is aangehouden. Hy staat als een zeer roekeloos rijder bekend. Door de politie te Eindho ven is aangehouden en naar Den Bosch overgebracht de 32-jarige totograal J. W., die ervan ver dacht wordt bankbiljetten van f 100 te hebben vervaardigd, al thans het materiaal ter vervaar diging daarvan, voorradig te hebben. Vermoedelyk tengevolge van de diepe duisternis, is de 69 jarige A J. S te Roitardam aan de Maashaven Oostzyde to water geraakt. Hoewel tweeper sonen hem nagesprongen zijn en bem op het droge hebben ge bracht, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het lijk ia naar de begraafplaats te Crooswyk overgebracht. Aan de arbeiders van de Karei van WeJysigarenfabriekr a te Roosendaal, in totaal 700, is Zaterdag ontslag aangezegd voor den tyd van vier weken. Dit ontslag is gegeven als protest tegen de in te voeren tabaksac cijns, zoo zegt men. Doordat zy by een bran dende kachel stond te lezen, geraakten de kleeren van juf frouw B. in de Molenstraat te Goirle in brand. Buren, op haar geroep toegesneld, slaagden erin, de vlammen te deoven. De on gelukkige is naar het St. Elisa betbsgasthuis te Goirle overge bracht. Men vreest voor haar leven. Onder Zeist werd de heer van Eek, die daar met zijn ver loofde wandelde, door een auto aangereden en op slag gedood De bestuurder van den auto ve keerde onder den invloed van sterken drank Kunst en Letteren. Albtrt Vogel, f Onder buitengewoon groote belangstelling had gisteren te 'sGravenhage de begrafenis plaats van den voordrachtkunstenaar Louis Albert Ar.thing Vogel. Er werden ruim 60 kransen in de lijkstoet meegedragen. De heer Albert Vogel werd den 18 Juni 1874 te Bergen op Zoom geboren. Na de H.BS. te Haar lem en te Leiden te hebben be zocht, volgde hij aan den hoofd cursus te Kampen de opleiding voor officier. Na 7 jaren actieven dienst als officier, ging de thans ontslapene over naar de reserve, waarbij hij laatstelijk den rang van luitenant-kolonel bekleedde. De heer Vogel was leeraar in welsprekendheid aan de Hoogere Krijgsschool en aan de Universi teit te Leiden. Voorts was hij Kamercitator van wijlen Konin gin Elisabeth van Roemenië (Carmen Sylva), terwijl hij stichter en algemeen voorzitter was van de Maatschappij tot Bevordering var. de Woordkunst. Zooals bekend trad Albert Vo gel ook ontelbare malen op in ons land om letterkundige voor drachten te houden. Ook in onze gemeente en omgeving heeft men van zijn kunst kunnen genieten. Sportnieuws. Doska Axel 5 0. Het was te verwachten, dat onze stadgenooten het tegen Dosko te Bergen op Zoom niet bol zouden kunnen werken, doch een 5—0 nederlaag geeft reden tot ernstige bezorgdheid. Die 0 toch spreekt boekdeelen. Vlotte het vorige week tegen Breda vrijwel in de voorhoede, waarbij echter de doelverdediger faalde, Zondag was het juist andersom. De doelverdediger, die thans onder de lat stond, kweet zich behoor lijk van zijn moeilijke taak, niet tegenstaande hij toch vijf maal gepasseerd werd. De Axelsche voorhoede kon echter het net niet vinden, ook al deden zich daartoe de kansen voor. Het ligt dus voor de hand dat Dosko beter, of althans productiever voetbal speelde. De uitslag (5—0) laat geen twijfel over. Onze stadgenooten staan nu weer iets vaster op de laatste plaats, daar Alliance, dat zich tot heden al even sterk, of beter gezegd, al even zwak heeft ge toond, vrij was. Aile andere elftallen hebben thans reeds een nuttigen voorsprong op dit tweetal, zooals uit onderstaand staatje blijkt. De andere uitslagen luiden als volgt Hero-Terneuzen 4—2 T.S.C.—R.B.C. 1-0 Baronie—Breda 3—1 Axel III—Hontenisse II 5-1 Voor de 3e klas van den Z.V.B. speelde* Axel III hier tegen het tweede elftal van Hontenisse. Bij de rust had Axel reeds een 3— 1 voorspronghet einde bracht de jonge Oranjemannen een 5—1 overwinning. KON NED. VOETBAL BOND De Burgemeester van Axel herinnert de werkloozen er aan, dat de Steuncommissie het bij- houden van loonboekjes als eisch stelt voor het ver. krijgen van steun. Het verzoek van iemand, wiens loonboekje niet juist of onvolledig is ingevuld, is niet voor inwil liging vatbaar. De aandacht wordt er op ge vestigd dat van alle gezins- inkomsten, dus ook van vrouw en kinderen, nauwkeurig aanteekening moet worden ge houden. Axel, 10 November 1933. De Burgemeester van Axel, BLOK. De drie Landbouw organisaties in Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen met name de N. C.B., de C B. T. B. en de Z L. Mmaken bij deze bekend, dat er 22 November a.s. van 9—11 uur voorm. te Axel op het Marktplein gelegenheid bestaat drachtig Rundvee aan te bieden aan de Crisis-zuivelcen- trale. Het vee mag niet langer dan 7 maanden drachtig zijn. Het is van belang, dat de veehouders hun vee zelf aanbieden. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het kantoor van de Zeeuwsche Varkenscen trale te Hulst. Spoedige aanvrage is noodza kelijk. Namens bovengen, organisaties, A. HAAK. Zaamslag, 13 Nov. 1933. ^rot* ^eer met R'iks- iifxggr betrekking, leeftijd plm. 30 jaar, wenscht serieuze kennismaking met Prot. meisje, burgerstand, 20—27 jaar, om na eenigen tijd en weder- zijdsch goedvinden, een huwelijk aan te gaan. Brieven met photo, welke op eerewoord wotden teruggezonden, onder No. 63 Bureau van dit blad. aan concurreerenden prjjs. M A G A Z IJ N NOORDSTRAAT B 65. Hiermede deel ik even het geachte publiek van AXEL en Omstreken mede, dat ik den alleenverkoop heb gekregen voor AXEL van de beroemde Wat dit zeggen wil, bewijst de aanvrage van talrijke winkeliers, om dit merk te kunnen verkoopen, die dus ook de kwaliteit van VOSSENBREUERS kennen. Geen reclame-, grossier- of reizigersonkosten, alles verwerkt in kwaliteit. Hij die deze Sigaar of Cigartlio proeft, wil beslist geen andere meer. Aanbevelend, EUG. VAN DORSSELAER. TE KOOP: 5 cent pep K G. Wilheiminastraat GG 18. (ook voor grensverkce.) en Wacht niet tot U straks door de omzetbelasting meer moet betalen. STATIONSSTRAAT 29. Afdeeling IV - 2e klas. T. S. C. 7 5 1 1 15—9 11 Vlissingen 7 4 1 2 21—9 9 Hero 5 4 0 1 23-15 8 Dosko 7 4 0 3 15-11 8 De Baronie 7 4 0 3 15—17 8 Breda 6 3 1 2 17—13 7 Terneuzen 7 3 0 4 17—16 6 R. B. C. 8 2 1 5 18—22 5 Alliance 6 1 0 5 7—17 2 Axel 7 1 0 6 8—28 2

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3