groot f19000,- Bazar Crisis-Comité. Cadeaux. Ned. Herv. Kiezers fijn getruide Speculaas Openbare propaganda-vergadering Een nieuw front en De onde strijd. A X I M U Hl RESULTAAT Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Ad verten tiën. Debora Jansen yan Rosendaal, een levende gans J. SCHEELE Jz. en J. KOSTER Wz. Moccapunten, Roombroodjes enz. Bakkerij DE RIDDER. 4 soorten Tulpen. 4 soorten Crocnssen. 3 soorten Hyacinten. Beste Bananen 20 cent per pond. Beste Stoofperen en beste zoete Appels. Puike Zuurkool en Snjiboonen. Puike Driekroppersplanten M. P. ZEGERS. Christelijke Besturenbond - AXEL. op Donderdag 9 November 1933, G. MOL, bestuurder Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. H. H. SPOELSTRA, bestuurder Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, 3 gemeenten, omdat hier de gren zen van Axel, Zaamslag en Neu zen elkaar ontmoeten. Het oudste bestuurslid is dhr. Mitth. Dieleman Pz., die 39 jaren in 'het bestuur zitting heeft. Met belangstelling werd dit verslag gevolgd en spr., die de school nog vele jaren van bloei ter eere Gods toewenschte, oogstte veel bijval. We breken hier ons verslag af, om het restant in ons volgend nummer te geven. AXEL, 3 November 1933. Gemeld wordt, dat aan de fa brieken van de l'Azote wegens overcompleet als gevolg van ma laise drie personen zijn ontslagen van het leidend personeel. Wildschieting. „Ons Vermaak" hield Zondag haar jaarlijksche wildschieting, waarvoor niet minder dan 17 zware kalkoenen waren uitgeloofd benevens de gewone geldprijzen. 87 schutters namen eraan aeel. De uitslag is: Hoogvogel: Em. Verlinde Axel. ZijvogelsA. Verbiest Zuid- dorpe en J. van Leuven Sluiskil. Groote kallenA. de Smet Koewacht en A. Ysebaert Zuid- dorpe. Kleine kallenE. Misseghers Axel en C. Lammens Koewacht Volksonderwijs. Maandagavond werd in de openbare school vergadering ge houden van de afdeeling Axel van „Volksonderwijs". Ingekomen was bericht van verdaging van de algemeene vergadering te Am sterdam, tot 9 Nov., in verband met het besluit van den Minister raad, dat ambtenaren geen actie mogen voeren tegenover den Staat of de Regeering. Als afgevaardigde werd be noemd de heer A. Schieman on derwijzer, P. Huijssen als plaats vervanger. Besloten werd weer eèn gezel lig avondje te organiseeren voor de leden en daaraan te verbin den een propaganda ook voor niet-leden omdat men alsdan de beschikking heeft over een groo- tere zaal. Mej. Abrahamse nam weer geheel bereidwillig en be langeloos de leiding op zich voor een plankenattractie. Of dit een kindernummer zal worden, zooals van zekere zijde wordt gelanceerd, weten we niet; dat was ook het nummer „Vluchtelingen" van het vorig jaar niet, dat toch ook onder haar leiding was ingestudeerd en waarvan de tooneeivereeniging „Excelsior" een dankbaar ge bruik heeft gemaakt. In verband daarmede werd staande de ver gadering een eigenaardig licht ge worpen op de houding, die deze tooneelclub ten opzichte van de afd „Volksonderwijs" innam, blij kens ingekomen schrijven, Tevens zal voor dien avond een declamateur worden gevraagd voorzoover de kosten het toelaten. Verder werden besproken de col lecte, de propaganda en verschil- ende andere zaken, welke het onderwijs en de openbare school raken. Voor de neutrale Fröbel school zal weer een bedrag wor den afgezonderd. Overwogen werd nog de mo gelijkheid van sparen voor een schoolreisje door de leerlingen der 3 hoogste klassen voor den aanst. zomer. En tenslotte werd nog gevraagd, of voor de openbare school ook een oudercommissie bestaat. Handelsregister. In „Handelsberichten" worden bekend gemaakt voor zoover het gebied der Kamer van Koophandel te Terneuzen betreft de volgende Nieuwe inschrijvingen Breigoederenfabr. „Jan Steen" Gh. van Hove, St. Jansteen, Hemelstr. A 49a. E.: Gh. van Hoye, St. Nikolaas (B.), Nieuw- straat 4, (2307) N.V. Hollandsche Sigarenfabr. en Tabaksindustrie „De 4 G*s", Hulst, Bierkaaistraat B 235. Dir.j P. A M. Kongs, Tivoli F 11, j Hulst. Comm.: J. B Gaasch, Antwerpen, Belgiëlei 163 Stat bijv. no. 1778 tot de Ned. St.crt. van Donderdag 5 Oct. 1933, no. 194 (2310). N.V. Houthandel v.h. Den Bouwmeester Borsius en van der Leijé, Middelburg, Kousteensche dijk P 3a, handel in hout, bouw materialen en aanverwante arti kelen. F. gevestigd te Breskens. Fil.houder: M. P. Meesen, Bres kens, (2306). M. W. van de Plassche, Aar denburg, Markstraat 18, bloem- kweeker en bloemenhandelaar. (2309). Roomsch-Katholieke Coöpera tieve Bakkerij en Verbruiksver- eeniging U.A „Door Eendracht Sterk", Hontenisse, Kloosterzande, kruideniersbedrijf. Stat. bijv. no 9995 tot de Ned. St crt. van Woensdag 5 Juli 1933, no. 129, (2311). J A. Verbreijt—Weijn, Clinge, Kape'lebrug, tricotagefabriek. E. J. A. Verbreijt, St. Nicolaas (B.), t.2308) Georges Verwilghen, St. Jan steen, Wijk C 96, graanhandel (2305). Wijzigingen Johannes Bogaert, Hontenisse, Lamswaarde E 69, kruideniers waren en manufacturen. Overl. E.Johannes Bogaert. Burgerhotel „HetVisschershof", Hulst, Stationsplein E 9, hotel café- en restaurantbedrijf. Uitget E.Eugenia Eggermont—Pluijm en M.-E.Maria Coleta Pieter- nella, Albert Louis Marie en Pe trus Johannes Andreas Eggermont, Hulst. Adres gew. in: Hulst Station E 12. Handelsnaam gew. inHotel Eggermont. J. van der Rijst, Oostburg, Walstraat 7, koop en verkoop van te velde goedgekeurd plant- en zaaigoed, handel in land- en tuin- bouwzaden, aardappelen, erwten enz. Handelsnaam gew. inAd ministratie- en Fondsenkantoor J. van der Rijst. Als bedrijf uit geoefend Het inrichten, bijhou den en controleeren van admi nistraties, het geven van advies in belastingzaken, het bezorgen van assuranties in den meest uit- gebreiden zin, het verleenen van bemiddeling bij den aan- en ver koop van onroerende goederen, het plaatsen van hypotheken, de aan- en verkoop van fondsen en het verzilveren van coupons. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 5 NOV. 1933. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/t ure Dh\ Petermeijer van Middelburg. Nam. 2 Dhr. van der Fiier van Terneuzen. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post, Tekst Openb. 12: 7 17. Nam. 2 Dezelfde. Catech. Zndag 8-, Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Maandagmorgen werd te Arcen door douanebeambten en marecbaussées een vrachtauto gezien, die in razende vaart na derde en waarvan de bestuurder hot halte-signaal der douanebe ambten volkomen negeerde. De beambten en marecbaussées na men den anta onder Tour. Een kogel drong door ds zyruit der cabine, ecbter zonder een der beide inzittenden te treffen. Deze waren echter zoodanig geschrok ken, dat zij de auto tot stilstand brachten. De douanebeambten arresteer den beide smokkelaars, zekeren F en zekeren Hbeiden van Nederlandschs nationaliteit, die te Arcen in de marecbaus éa- kazerne werden opgesloten. De auto, met 2500 kg. Duitsche boter werd in beslag genomen. Gedurende de maand Oct. 1933 AXEL. Huwel(jks-aang. 20. Marinus Anthonie Weststrate, 26 jjra. (van Terneuzen) en Janna Overdulve, 23 j., jd. Huwelijks voltr. 5. Marinus Jacobus van den Berg, 26 j., jra. (van 's GraveDzande) en Wilhel- mina Jerina de Jonge, 22 j„ jd. 19. Alphons 8turm», 28 j., jra. (van Koewacht) en Irma Hosalia de Booy, 24 jjd. Anton Chris tian Jobann Gommers, 23 j., jm. en Margaretha Wilhelmina Latort 20 j„ jd. Geboorten. 1. Pieter Hercules, z. van Jan Karei Ess»lbrugge en Maria de Regt. 3 Willem Mar- tinus, z van Jozias Vinke en Christina Harnelink. 11 P.eter, z. van L-iendert Hamalink en Anna Cornelia le Feber. 24. Jacomim» Tanneke Adriana, d. van Iz»ak de Feijter en Tanneke Paulina de Mul. Overleden. 11 Anthonius Gus- tavus, 7 j z. van Augustus Joseph Doppegieter en Carolina Maria Verbeke, 19 Suzanna Kommer, 91 jwed. van Johannes Gijs- brecht Schoonakker. 25. Sara Balkenende, 67 jwed. van Pieter de Putter. Loop van de bevolking AXEL. Gedurende de maand October zijn in deze gemeente Ingekomen: Airiaua F. de Bree, huishoud ster, Ojsterstraat E 62 van Hoek. Hendrik P. Wolfert en gezin, bandelaar, Pr. Hendrikstraat EE 10 van Gent. D. B. Wiechmann, zonder be roep, Buitenweg H 52a van Oldenburg (D). Adriana P. Dees, dienstbode, Kanaal K 30 van Laag-Nieuw- koop. Roger E. A. de Bock, meca nicien, Sluiskil P 37 inw. van St. Nicolaas. Gerrit de Vrieüd, bankwerker, Kerkdreef E 8 van Terneuzen Petrus Moorthamer en gezin, landbouwer, Kjjkuit L 10 van Hontenisse. Maria G Vos, zonder beroep, Kfjkuil K 48 van Eetben. Jacob Dattbjjn, opperman, Singel weg J lik van Groede. Petrus van Eek en gezin, fabr.arbeider, Nieuwendyk I 86g van Stoppeldijk. Petrus Fr. A Smolenaers zon der beroep, Sluiskil P 32b van Terneuzen. Mathilda E. van Damme, huis houdster, Spui O 1 van Graauw. Vertrokken: Elisabeth Ortelee, dienstbode, Oosterstr. E 53 naar Terneuzen. Elizabeth A. de F< \jter, on derwijzeres, Noordstraat 55 naar Zaamslag. JenDy van Craenenbroeck, zonder beroep, Wilhelminastr. GG 30 naar St. Gilles. Janneke Verhelst, dienstbode, Steensovens M 48 naar Hoek. Guillaam Does, dienstknecht, Kanaal K 30 naar Groede. Maatje C. den Engelsman, zonder beroep, Oudewjjk F 48 naar Zeist. R. A Galuschka en gezin, monteur, Walstraat C 27 naar Sas van Gent. Julia M. van Ecke, dieoslbode, Buitenweg H31 naar Terneuzen. Gerard de Rjjke, zonder be roep, Julianastraat E 113 naar S. Maartensdijk Margaretha v. d. Bilt, dienstb., Drieschouwen A 29 naar Eind- ïoven. Levinns van Cadsand, land bouwer, Eerste Verkorting K 2 naar Zaamslag. Alfr. Goethals en gezin, fabr. arbeider, Sluiskil P 36b naar Terneuzen. Jacobus Koster, landbouwer, Magrette N 28 naar Hoek. Burgemeester en Wet houders van AXEL, brengen ter kennis aan belang hebbenden, dat behoudens goed keuring van den Gemeenteraad de geldleening aangegaan den 15 uni 1901, oorspronkelijk )er resto groot f IOOO, per 1 Februari 1934 buitengewoon zal worden afgelost. Axel, 31 October 1933. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, in den gezegenden ouder dom van 76 jaar en 25 dagen. Hiermede onzen bijzon deren dank aan de wijk zuster van „Het Groene Kruis" alhier voor haar on vermoeide en liefdevolle verpleging. Namens de Familie, G. WIJ NA Axel, 2 Nov. 1933. Allen, die iets te vorderen hebben van bovengenoemde bazar, gelieven hunne rekening in te zen den tot uiterlijk Msundag 6 Nor. bij Mevr. BLOK, Stationsstraat. Van af heden tot en met Zater dag 11 November is er gelegenheid te winnen voor degene, die raadt hoeveel spijkers er in de flesch zijn. Tweede prijs een kilo DRUIVEN, derde een kilo BA NANEN. Ieder, die 50 cent besteedt gedurende die dagen, mag gratis raden. De ga is zal eenige dagen in de étalage te zien zijn bij F. SCHEELE, Koestraat. stemt op 4 Nov. als NOTABEL de heeren Niettegenstaande ver- Sr8®* hooging van suiker prijzen hebben wij de prijs onzer gehandhaafd. Dat kost ons offers, maar, ge zien het succes is ons dat de moeite waard. Probeert U ze eens Evenals onze andere koekjes en neemt proef met onze Beleefd aanbevelend, DAGELIJKS VERKRIJGBAAR 30 cent per 100. Aanbevelend, Weststraat 51. JB L D vanaf flOO,— t. e. bedr. 6 Ook voor aankoop vee Iedereen schrijft brief porto antw. DE ONDERLINGE, SCHIEDAM. des avonds 7 uur in de Hervormde Zondagschool. Sprekers de Heeren: met de onderwerpen: Ds. VAN OEVEREN, Herv. Predikant en Ds. POST, Ger. Predikant alhier, zullen een openings- en slotwoord spreken. Het geheel zal worden afgewisseld door muziek en voordracht. TOEGANG VRIJ. leder is welkom. HET BESTUUR. GEEFT HET SINT NICOLAAS-NUMMER VAN DE N.B. Houdt G(J uw advertentie voor ons gereed Wordt eerstdaags afgehaald

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3