Bonte's Speculaas WINTERAPPELS prima Zuurkool Burgerlijke Stand. Ad verten tiën. De kwaliteit van is iets bijzonders. Overal verkrijgbaar. J. P. Dieieman-de Feijter, L. NI. HERREBOUT, Van af heden steeds verkrijgbaar G. S. BLANKERT. gedoofd was, liep bet meisje brandwonden over bet gebeele lichaam op. In zorgelijken toe stand is zij naar een ziekenbuis gebracht. Gisteren omstreeks tien uur zag een onderwijzer vao de openbare schooi te Krimpen aan de IJssel in zijn klas kalk en vonken naar beneden vallen in den boek, waar de kachel staat. Hij waarschuwde onmiddellijk het hoofd, die op zyn beurt de brandweer liet waarschuwen en terstond de deur ueed ontruimen. Dit bleek goed gezieo, want nog voor de motorspuit ter plaatse was stond in dien hoek bet pla fond in braDd. Het is aan het zeer spoedig optreden van de brandweer te danken dat erger voorkomen kon worden. Zondag heeft te Amerongen op den kruisweg Betonweg- Koenestraat de heer W. J. F. R, uit Amsterdam met zijn auto den 66 jarigen S. V. te Ameron gen aangereden. De man wilde den Betonweg oversteken en zag den auto niet aankomen. Dr. R. uit Amerongen constateerde een schedeltractuur. Zondag had de heer J. P. van Rooy uit Eindhoven, op jacht zijnde by Stiphout (N. Br.), het ongeluk zyn eigen dryver by het aanleggen op een haas in het linkeroog te schieten. De man is per auto naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Hij zal het oog moeten missen. Gisteren zijn de marechaus sees en douanebeambten van het Noord Limburgschegrenskantoor L'iigsfort erin geslaagd naby V^ulo, na een hevige beschieting, een smokkelauto tot stilstand te brengen. Bij onderzoek bleek de auto niet minder dan 2500 kg. margarine uit Duitscbland te be vatten. Een en ander werd in beslag genomen. Beide passagiers zijn gearresteerd. Het zyD K. D. uit Venlo en J. P. uit Maastricht. Een bewoner van de v. Speijkstraat te 's-Gravenhage, zou Zaterdag een bewoonster van de Vaiilautlaan aldaar hebben opgelicht voor een bedrag van f 2000. De politie stelt een on derzoek in. Te Enschede is Zondag nacht door het inslaan van een winkelruit inbruak gepleegd in den horlogemakerswinkel van den heer C. Heyman aan de Oldenzaalsehestraat. Uit de eta lage zyn 15 horloges en een aan tal zilveren voorwerpen gestolen, waarvan een gedeelte in de buurt op straat is gevonden. Ook is Zondagnacht ingebroken in den kruidenierswinkel van den heer Lans aan de L'pperkerk- straat, waar eenig geld en eet bare waren zyn gestolen. Zondagavond laat heeft even buiten Ede een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Vier jongelui uit Veenendaal hadden een auto gehuurd en keerden van een uitstapje huis waarts. Tengevolge van den mist reed de auto tegen een boom, werd dwars over den weg geslingerd en botste aan de andere zyde weer tegen een boom. Twee van de inzittenden, de 20 jarige van R. en de 23-jarige van der P, bekwamen zeer ernstige verwondingen. De an deren waren minder ernstig verwond. Op het Hollandsch Diep ouder de gemeente Hooge eu Lage Zwaluwe is Zaterdagnacht het zeilschip .Nooit Gedacht" uit Klundert, groot 65 ton, ge laden met suikerbieten, tydens een windvlaag vol water geloo- pen en gezonken. De schipper en zyn knecht konden zich in een roeiboot redden. Niets was verzekerd. Het schip, waarvan raast en zeil boven het water uitsteken, zal door den Rijks waterstaat worden gelicht. Bij het uitwijken vooreen ond is gisteren de heer B uit Zaandam met zyo motot flets te Nieuwer-Amstel tegen een boom gereden. Hy liep een ernstige hersenschudding op. Zaterdagavond ontstond in een café te Oss eeD woot den wisseling tusschen een tweetal bezoekers, zekeren van O. en B. aldaar. Het bleef niet bij woorden. Eanige andere cafébe zoekers werden eveneens in de vechtpartij betrokken. Het duur de niet lang of een vijftiental personen rolde als een kluwen vechtend over den vloer van 't café De vechtersbazen be werkten elkaar geducht met de vuisten en rukten elkaar de kleeren van het lyf De meesten van hen liepen een bloedneus en blauwe oogen op. Alvorens verder onheil werd gesticht ver scheen de politie en ontruimde het calé. Dit wat niet naar den zin van v. O. Zijn wraaklust was niet bekoeld. Toen de stilte was teruggekeerd begaf hij zich wederom naar het café en sloeg met de vuist één der groote ruiten in. De man nam hevig bloedend de vlucht en rende naar een dokter. Daar zakte by bewusteloos ineen. Het glas was diep in den po's gedrongen en had zyn polsslagader geraakt. Nadat geneeskundige hulp was verleend werd v. O. gearresteerd en opgesloten. Echtpaar verdronken. Vrijdagavond half tien is een luxe-auto uit Bakkum, waarin behalve de bestuurder, dr. V., zich het echtpaar van S. bevond, via den oprit vaD de pont bij de Hembrug te Amsterdam, in het Noordzeekanaal gereden. De auto verdween onmiddellijk in de diepte. De bestuurder kon zich, door hei inslaan van een ruit, uit den auto bevrijden en slaagde erin, naar den wal te zwemmen. Het echtpaar v. S, die beiden ongeveer 43 jaar oud zijn, kon evenwel niet meer uit den auto worden gered en ver dronk jammerlijk. Het tragische ongeval ontstond, vermoedelijk, doordat de bestuur der door den hevigen regen en de diepe duisternis het uitzicht vrijwel was ontnomen. Hy zag daardoor niet, dat de pont niet aan den oprit lag gemeerd. In Eindhoven is het tehuis der pinda-Cbineezen afgebrand. Sinds geruimen tijd hadden dezen het zich in de Laag-tras»t aldaar in een tweetal burgerwoon- buisjes, die dienst doen als loge ment van zekeren L. K, gezel lig gemaakt. Door onbekende oorzaak stond Zaterdagmiddag hun verblijf in brand, waarbij, gezien de vele aanwezige bedden, beide per ceeltjes in een minimum van tijd in lichter laaie stondeD, zoodat de brandweer niet kon voorkomen, dat het home met alle bezittingen, kleeren en geld der Cnineezen, geheel door het vuur werd verteerd. Slechts een der bewoners was by het begin van de catastrofe thuis. De overigen leurden met hun blik ken trommels io de stad rond. Het ergst jammerden zij over 30 dollars en 100 mark, die in het vuur verloren gingen. Zondagavond ontdekte men dat een roggemijt die in het veld stond in de nabyheid van de hoeve De Tweeberg te Rosmalen, in brand stond. Men meende tevens hulpgeschrei te hooren. By onderzoek vond men het verkoolde lyk van een vrouws persoon. Haar identiteit kou nog niet worden vastgesteld. De politie heelt de zaak in onderzoek. Zondagmiddag reed demo- torryder T. met den bij hem in dienst zynden 27-jarigen H. V. op den OiemolensiDgel te En schedé. Toen hij moest uitwij ken voor een melkwageD, slipte bet motorrijwiel met het gevolg, dat de duorijder er af werd ge slingerd. Deze bekwam zulke ernstige verwondiogen, dat by aan de gevolgen is overleden. In het Limburgsche gehucht NattenboveD, by Lutterade, is, naar de ,TcJ." meldt, een 72- jarige alleenwonende man over vallen door drie inbrekers, die zien door het inslaan van een ruit toegang hadden verschaft. Zij verrasten den bewoner in zijn slaap, hieldpn hem onder bedreiging stil en doorzochten zijn kamer. Toen zij daar geen geld vonden, sleurden zij den man uit bed en dreigden hem met den dood, indien hij zijo geld niet afgaf. De verschrikte grijsaard gaf hun een zakje, waarin 15 gulden. De roovers doorzochten het bed en nog een kast, waarin zij nog 55 gulden verborgen vonden en verrokken daarna met den buit. Hevige storm. De storm, die ook Vrijdag nog door göheel België heeft gewoed, blijkt op vele plaatsen groote schade te hebben aangericht, al dus de Brusselsche corresp. van de N. Rott. Crt. Te Oostende zyn al de visschersbooten in de ha ven gebleven en moest het tram verkeer op de lijn Knokke- Oostende-De Panne worden stop gezet. Zware zeeën hebben te Nieuwpoort aen deel van het oude havenhoofd vernield. Van talrijke villa's in de kuststreek zijn de daken en schoorsteenen afgerukt. Te Zeebrugge is een achtergebouw van het Hotel de la Victoire ingestort. De eige naar werd onder de steenmassa bedolven. Toen men hem kon bevrijden had by opgehouden te leven. Op de Antwerpse! e graan beurs ontstond een twist tusschen een Rotterdamschen graanhan delaar en een Belgischen hande laar over de contracten der le vering van 200 ton rogge. De twist ontaardde in een veebtparty waarbij harde klappeu vielen en waarbij de Belgische beursbe zoekers partij kozen voor hun landgenoot. Een zevental agenten van politie maakte een einde aan het incident door den Nederlan der van de Beurs te verwijderen. Een verder onderzoek is in gesteld. Sneeuw. Uit verschillende streken van Frankrijk, vooral uit het Oosten en het raidden, wordt sneeuwval gemeld. Der gelijke berichten zijn o.a. binnen gekomen uit Dijon, Nancy, Epi- Dal en Bourges. De barometer blijft dalen. Op sommige plaat sen heeft zij voel schade aange richt gehad, waarvan er nog twee zijn benut, waardoor de eindstand op 3—0 werd gebracht. Zondag komt Breda hier op bezoek, een elftal, dat bewezen heeft tot groote dingen in staat te zijn. De overige uitslagen luiden als volgt Terneuzen Dosko 4—1 BredaVlissingen 2—2 Alliance T. S. C. 2—o Hero—R. B. C. 6—4 Steen—Axel II 2-6. De Axelsche reserve's gaan op den. goeden weg voort en boekfen Zondag een groote overwinning te St. Jansteen. Onze stadge- nooten gevoelden zich aanvanke lijk niet thuis op het primitieve terrein en het duurde dan ook geruimen tijd voor ze het eerste doelpunt maakten. Bij de rust was de stand 3-0. De tweede helft begon sensa tioneel. Nauwelijks was afgetrapt, of Steen maakte een tegenpunt en een minuut later was het 3—2. De Oranjemannen waren een wijle de kluts kwijt, tot ze een strafschop kregen toegewezen, welke aanleiding gaf tot een on verkwikkelijke scheldpartij van een gedeelte van het publiek tegen den scheidsrechter. Uit dezen strafschop werd de stand op 4 2 gebracht. Axel bleef daarna sterker, waardoor de eind stand tot 62 kon worden op gevoerd. KON NED. VOETBAL BONI). GeboreD. 5. Josephus, z. van Joseph Vermeire en Cecilia van der Velpen. 9. Josephus, z. van Eduard Cornelissecs en Maria van Steene. 12. Theophilus, z. van Johannes de Cock en Augusta Herwegb. 16. Cornelius, z. van Charles Verstraeten en Mathilda de Wagter. 17. Theo, z. van Josephus Heijens en Ma ria Asselman. 18 Nora, d. van Robert Lambooy én Jeanne Smeets. Overleden. 6. Anna van Laar, 72 j echtg. van Jan Cappen- dijk. 27. Anna de Smidt, 70 j., d. van Johannes de Smit en Petronella Baart. 28. Charles Michiölsens, 94 j.. wedn. 29. Petrus Pastijn, 84 j'., wedn. Sas van Gent. Gehuwd. 12. Odon Rousie, 26 j. en Gabriella Pollet 20 j. Geboren. 1. Robert, z. van Joseph van den Berghe en Maria Henrion. 6. Vera, d. van Julien Goossens en Bertha Vervaet. Overleden. 5. Irma de Roo, oud 41 j., echtg. vau Edmundus Cuyle. Sportnieuws. De Baronie—Axel 3-0. Alweer hebben onze stadge- nooten Zondag een nederlaag" te slikken gekregen, ditmaal tegen De Baronie te Breda, een elftal dat toch zeker niet onder de sterksten mag gerekend worden in deze afdeeling. De vierde nederlaag geeft dan ook te denken, temeer, daar het vertoonde spel weinig bemoedigend was voor de toekomst. Gelukkig voor de Oranjemannen doet Alliance het tot nu toe niet veel beter, doch het gaat niet aan om te bouwen op een anders zwakheid en daarvan tenslotte redding te ver wachten. Axel moet zich door eigen kracht zien te handhaven en waarom zou dit niet kunnen Men behoeft nog allerminst te wanhopen de weg is nog lang, doch oppassen en volharden blijft de boodschap. Het Axelsche elftal moet Zon dag ook wat men noemt een slechten dag gehad hebben, wat natuurlijk de beste elftallen kan overkomen. Zoo bleek over het algemeen De Baronie sterker, welk elftal echter ook weer zijn zwakke zijde had, voornamelijk wal het schieten betreft. Bij de rust was de Stand dan ook.slechts 1—0. In de tweede helft heeft De Baronie weer tal van kansen Gedurende de maand Sspt. 1933 Ternenzen. Gehuwd. 7 Sept. Abraham van Pamelen, 24 j en Louisa de Bruijn, 23 j. Levinus Hamelink, 25 j. en Jozina Ro- meijnsen, 26 j. Hendrik Wolfert, 30 j. en Airiana Ribbens, 26 j. 21. Martinus Riemens, 26 j. en Martina Heijeus, 22 j. 27. Gustaaf Bracke, 27 j. en Maria de Smet, 26 j. 28. Petrus Franken, 27 j. en Elvira Smet, 28 j. Jan van Hoorn, 28 j. en Elisabeth Herre- bout, 28 j. GeboreD. 3. Piet6r, z. van Ja cobus Oppenneer en Johanna van den Berge. Elizabeth, d. van Eduardus de Bock en Anna Dhondt. 6 Reina, d van Jan Fokke de Goede en Wiilemina de Smidt. 19. Josephus, z. van René van Kouteren en Anna de Bruijn. 21. Marinus, z. van Willem de Groene en Martina de Pasuwe. 22 Cornelia, d. van Willem Scheele en Anna de Smidt. 23. Jacob, z. van Fran- yois Mielen en Janneke de Bree. 24 Hubert, z. van Coenraad Bavinck en Cornelia van Bockel (Hoek). 25 Johannes, z. van Leonardus Koch en Maria van Meelen. Anthonia, d. van Daniel Ollebek en Jacoba de Feijter. OverledeD. 5. Augustus de Pauw, 72 j., echtg. van Johanna Paasse. Honteuisse. Gehuwd. 14.Aloui- sius van Waterschoot, 32 j en Bertha Colpaart, 25 j. 22. Jo sephus Rottier, 27 j. en Auua de Koning, 19 j. Josephus Burm, 24 j. eu Anna van Geersdaele, 24 j. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f4,- a f5,—. Winter- gerst f0,- a f 0,—Zomergerst 0,— a fO,—Haver f5,a 6,—. Erwten f7,— af 10,—. Lijnzaad f 5,- a f 8,-. Groen Vlas f 3,- a f5,—. Gebookt Vlas f ,3 a f ,5. Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35, Aardappels c0,80 a f 1,—. Stroo f 4,a 5,—. Koolzaad f k f Boter f 0,k f 0,Eieren 6,— a f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs. Rogge fO.— a f 0,— Wintergerst f3 50 af 4.25. Zomerg. f3.25 a f4.— Haver f 4.- a f 5,50. Erwten f 7 50 a f 9,25. Paardenboonen f 5. a f 6.Duivenboonen f 6. a f 7.Witteboonen 0, a f 0.Bruineboonen f7.a f 8,25. Boekweit f 3 f—Lijnzaad f 5.— k f 6,50. Blauw Maanzaad f 18.—, 3 f20.Mosterdzaad f 10.— a f13 50. Groen Vlas f k f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f 3 f Aardappels f 0.00 a f 0,00. Koolzaad fO af—. Stroo f Eieren 100 sluks f6,—. Slachtvee aangev. 17, verk. 8. Varkens aangev. 24, verk. 18. Eierveiling stuks a 0.per 100 stuks. Ondertrouwd L. L. ORTELEE J- BOUTENS. Zaandam, 31 October 1933. Hoogendijk 150. Havenstraat 90. Toekomstig adres: Hoogendijk 150, Zaandam. te koop bij elke hoeveelheid. Singelweg J 2. a 8 cent pep pond. 15 cent per K.G. Prins Mauritsstraat 11. Aanbevelend, Tel. 74. Afdeeling IV 2e klas. T. S. C. 5 3 1 1 12—8 7 Vlissingen 6 3 1 2 17-9 7 Hero 4 3 0 1 19-13 6 Dosko 5 3 0 2 9-9 6 Terneuzen 6 3 0 3 15-12 6 Breda 4 2 1 1 11-8 5 R. B. C. 6 2 1 3 17-18 5 De Baronie 5 2 0 3 9—,15 4 Alliance 5 1 0 4 7—13 2 Axel 5 1 0 4 6—18 2 EN

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3