„DUPLEX Papier-Soldeer. De Kachels zijn gearriveerd HAARDKACHELS AXEL. Manufacturenmagazijn Recutszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. EBNEST EMILE EDGËNE LAMMENS, ADOLF BREEPOEL MORGEN - Roombroodjes, Moccapunten, Appelbollen, Wyngaardjes, enz. Brusselsch Banket, Vanillenootjes, Macrontjes, Schuim, enz. Heerlijk versche Speculaas. Bakkerij DE RIDDER, aankomend MEISJE I J. C. VINK, Boekh., Axel. Wp peven 10°/o korting bij contante betaling. MARKTBEZOEKERS!!!! MAM U FAGTU REN MAGAZIJN H. DÜIJM-VAN MOSSEVELOE val de op grond der opgemaakte rentabiliteitsberekening te ver wachten tekorten een zeker ma ximum zouden overschrijden. Inmiddels is het niet tot den bouw van een waterleiding ge komen, doordat het meerendeel der 20 toegetreden gemeenten niet bereid bleek, de leeningen aan te gaan. Dit heeft geleid tot ontbinding van de N.V. en is een nieuwe N V. onder denzelfden naam opgericht door de gemeen ten Aardenburg, Breskens, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, en Ter- neuzen, welke zich, evenals de vroegere, den bouw en de ex ploitatie van een waterleiding voor geheel Zeeuwsch-Vlaande- ren ten doel stelt, doch aanvan kelijk alleen een waterleiding voor Hulst, Sas van Gent en Terneuzen zal bouwen en gelei delijk tot uitbreiding zal over gaan, naargelang de rendabiliteit het toelaat. De aandeelen dezer nieuwe N.V. zijn volgestort en de be trokken gemeenten hebben be sloten, de geldleeningen te garan deeren, mits door het rijk en de provincie de aan de vroegere N.V. verleende risico-garantie wordt toegekend. Volgens de door het rijksbu reau voor drinkwatervoorziening opgemaakte berekening is voor de te bouwen waterleiding bij draaglijke tarieven een behoor lijke rendabiliteit verzekerd. De regeering heeft gemeend, haar medewerking in deze niet te mogen weigeren. Een der voorwaarden is, dat door de provincie Zeeland een risico garantie tot van het door het rijk toe te kennen bedrag zal worden verleend. Het door het rijk en provincie gezamenlijk toe te kennen bedrag is gesteld op 10 pCt. van het bouwkapitaa', met een maximum van f 500.000, waardoor met latere uitbreiding over andere gemeen ten rekening wordt gehouden. E. E. E. Lammens, f Heden bereikte ons de tijding, dat de heer E, E. E. Lammens, voorheen stationschef te Sluiskil thans als zoodanig gepensioneerd te Sas van Gent, is overleden. Men zou hieraan geen aandacht schenken, ware het niet, dat de heer Lammens bekend stond als een menschenvriend van geheel zijn omgeving. Tijdens zijn functie te Sluiskil was hij niet alleen de vraagbaak voor ieder een, maar heeft ook door wel doen velen aan zich verplicht. Overbodig te melden, dat de Spoorwegmaatschappijen Meche- len—Terneuzen en destijds ook GentTerneuzen in den heer Lammens een accuraat en plichts getrouw ambtenaar verloren, die vele jaren het gecombineerde station te Sluiskil heeft beheerd. Een langdurige ongesteldheid is oorzaak geweest, dat de heer Lammens betrekkelijk weinig van zijn pensioen heeft kunnen ge nieten. Doet hot eleetrlsch. Aldus klinkt de toon in een tweetal werkjes, die door de N.V. Prov. Zeeuwsche Electr. Mij zijn uitgegeven ten dienste van de genen, die van een electrischen oven gebruik maken. Het eene boekje bevat de recepten voor het bakken van allerlei lekker nijen, zoodat een fijnproever het water uit den mond loopt bij het lezen en hij of zij allicht aan het banketbakken zal gaan Het tweede boekje bevat prac tische wenken voor degenen, die van steriliseeren en wecken hou den. Ook dit kan langs electri schen weg zelfs zonder gebruik van ketels met water of thermo meters. We gelooven, dat beide boek jes gratis verkrijgbaar zijn vraag het uw leverancier maar. Kerknieuws. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vi ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Dhr.* v. d. K ff. Zendeling. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Tekst Josua 5 13-15 Nam. 2.30 Dezelfde. Catecb. Zondag 6. Geref. Gemeente. Voorm. 9 30 ure Leeskerk. Nam. 2.30 Annie Besant. f Dr. Annie Besant, de leidster der theosofische vereeniging is op 86-jarigen leeftijd te Medras overleden. Annie Besant werd te Londen geboren, huwde in 1867 met den Anglicaanschen geestelijke Frank Besant, van wien zij zich in 1873 liet scheiden. Intusschen sloot zij zich bij de vrijdenkers- en politieke radicale beweging aan en later bij de theosofische beweging. Zij stelde zich geheel in dienst van htt theosofische genootschap, in welker opdracht zij de heele we reld bereisde. Het laatste deel van haar leven wordt gekenmerkt door het eigen aardige messianisme, dat in haar verkondiging van de komst van den „Wereldleeraar" tot uiting kVvam. In 1911 heeft zij de op voeding van Krishnamurti ter hand genomen omdat zij in hem de incorporatie van den „Wereld leeraar" of Messias zag. In haar geest werd de «Orde van de Ster in het Oosten" opgericht om den weg voor den nieuwen Mes sias te bereiden, en Ommen werd het voornaamste centrum, door het geschenk van baron |,Van Pallandt. Zaterdag werd te Breskens een goed geslaagde hondendres- suurwedstrijd gehouden. De wed strijden werden in 3 klassen ver deeld. Winnaar in klasse 1 was de heer C. den Toom te Sluiskil met Duitsche herder, 2e pr. 243 p. Een voerman uit Clinge is aan de grens aangehouden met zijn wagen, waarin na visitatie een dubbele bodem aanwezig bleek te zijn, waarin een groote partij suiker verborgen was, die uit België bedriegelijk werd in gevoerd. Niet malsch Naar we in het Dgbl. v. N.Br. lezen trokken Maandag voor het in beslag nemen van vee de gen darme W. met deurwaarder de C. naar 'n hoeve te Callemansputte. Hun verlangen aan den boer me dedeelend, kon deze er zich schijn baar niet mede vereenigen en sprong op de uitvoerders van de wet toe gewapend met 'n mest vork. Hij bewerkte er den politie man dusdanig mede, dat hij waar schijnlijk een oog zal verliezen. De deurwaarder werd later nog met de vuisten bewerkt De ietwat hardhandige boer zal thans af te rekenen hebben met het gerecht voor zijn te driftig optreden» Politierechter te Middelburg. J. P. L.p 46 jaar, metselaar te Axel, verdacht dat hij op 16 Aug. te Axel den gemeente-opzichter D. van den Berg ter zake van diens functie heeft beleedigd, f 10 of 5 d. hecht. W. R., 35 jaar, werkman te Terneuzen, verdacht dat hij C. Rouw heeft geslagen, 14 d. gev. P. F. v. T., 36 jaar, arbeider te Sas van Gent, verdacht dat hij J A. H. Gommers heeft geslagen, f25 of 10 d. h. A. T., 33 jaar, werkman te Terneuzen, verdacht dat hij A. van Tiggelen heeft* geslagen, f 15 of 10 d. h Verder zijn een groot aantal belastingovertredingen behandeld, met oplegging van straffen loo- pende van f 2 of 1 d. h. tof f20 of 8 d. h. Naar de „Tel." verneemt, zal eeu aantal auto's der Am- sterdamsche politie met een radio ontvangapparaat worden uitgerust, zoodat zij ten allen tijde door het hoofdbureau van politie kunnen worden opgeroe pen. De zendinstallatie is de zelfde aan het hoofdbureau, welke ten dienste van de poli- tiehooten gal worden gebruikt, Bij wijze van proef is de auto van den hoofdcommissaris sinds eenigen tjjd met een ontvang apparaat uitgerust, zulks met bevredigend resultaat. Kinderverlamming. Te Vlaardingen zijn weer twee nieuwe gevallen van kinderver lamming opgegeven, zoodat zich daar thans tien gevallen voor doen. Te Vlaardinger-Ambacht is ook een nieuw geval geconstateerd. Oo de Utrechfschestraatweg bij Amersfoort is een auto, be stuurd door dea heer Luit Soesterberg, op een groep mili tairen ingereden, hoewel er ge noeg ruimte was om te passeeren. Vijf militairen werden gewond. De gewonden werden opgenomen in bet ziekenhuis De Lichten berg, waar een hunner, die beide beenen had gebroken, is achter gebleven. De vier andereu zjjn later naar het militair hospitaal te Amersfoort overgebracht. Tegen den auto-bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Verdachte dood Rudolf Mosse, de bekende uitgever en grootgrondbezitter, neef van den oprichter van het „Berliner Tage blait", is, naar de „Temps" be richt, te Berlijn in den leeftijd van 43 jaar overleden. De heer Mosse, die e9n Jood is, heeft zich in den oorlog in booge mate onderscheiden. Hjj werd bevorderd tot eerste luite nant en gedecoreerd met het IJzeren Kruis van tweeklassen, met de Orde van Verdienste van B-deren, e.a. Hij werd vjjf keer gewoDd. Twee weken geleden werd Rudolf Mosse gearresteerd en na een gevangenhouding van tien dagen werd zijn lijk aan zijn familie toegezonden in een dicbt- gesoldeerde kist. In den nacht van Vrijdag heeft op den straatweg Nieuw- kerk Geldern (Dtl) een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waar- by twee Nederlanders zijn ge dood. Een vrachtauto van da firma Borst, te Nijmegen, beladen met landbouwproducten, is door nog niet opgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. D» 19-jarige bestuurder en zjjn 16 jarige broer, beide zoons van den firmant, werden daarbij zoo zwaar gewond, dat zy korten tyd later overleden. Bovendien werd een 16 jarig Duitsch meisje uit Wupperthal zwaar gewond, zoodat zy in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Gedurende de maand Aug. 1933 Zaamslas. Gehuwd. 3. Le- vinus Mechielsen, 28 j en Sara de Pooter, 22 j. 1?. Levjnus Kiel (van Terneuzen), 26 j. en Adrians Cornelissen, 26 j. 24 Johac van Leeuwen (van Wol- taartsdijk), 24 j. en Adriana de Rijke, 25 j. GeboreD 5. Johanna, d. van Jscobus Hamelink en Elizabeth de Bruijne. 10. Pieter, z. van j 1 mter vaD de Voorde en Janna Herrebout. 12. Michiel, z. van M ,rinus de Pooter en Maria Flo- russen. 13. Debora, d. van Ja cobus Heijnsdijk en Cornelia Ha melink. 14. Pieternella, d. van Cornells van Hopve en Pieternella de Regt. 16. Elisabeth, d. van Jacobus van Langevelde en Neeltje Helmendaeh. 23. Daniël, z. van Daniël Dees en Hendrika van Eek. Frargoise en Pieternella, d. van Gilles de Blaeij en Ebrina van Dixhoorn. 30 Jacob, z. van Jacob Buijze en Cornelia Hame link. 31 Tanneke, d. van Cor- Delis de Kraker en Janna Wolfert. Overleden. 2. Maria JanseD, 59 j eebtg. van Guillaam van PieDbroek. 7. Maria Lensen, 54 j., echtg. van Cornells van j Fraeijenbove. Zoiddorpe. Gehuwd. 30. Jo- sepbua Belaert, 23 j. en Clara Ooppieters, 26 j. Franciscus de deij, 29 j. en Alina Verschel den, 30 j. Geboren. 10. Laureniius, z. an Julien Beiaert en Juliana Voet. Marcella, d. van Arthur Kindt eu Maria de Bruijne. Oveileden. 1, Virginie de Lamelle, 79 j., echtg. van Au gustus van O-erloop. 26. Ro salia Verschelden, 65 jechtg. van Augustus Cappendijk. Heden overleed in den ouderdom var. ruim 83 jaren onze innig geliefde Broeder, Schoonbroeder, Oom en Oud-Oom, De Heer oud-stationchef van het station Sluiskil. Sas van Gent. Familie NOLSON- Lammens. Overmeire Donck (België). Familie LAMMENS- Glibert. Lokeren (België). Familie DE PALMENAERE- Lammens. Sas van Gent, 20 Sept. 1933. Begrafenis Zaterdag 23 Sept. te Sas van Gent ten 2 uur namiddag. Voor de vele belang stelling betoond op mijn 80sten jaardag, betuig ik mede namens de familie mijn liarteiyken dank. ANTON1A VAN HOVE, Wed. C. L. Verstraeten. Een gasontploffing heeft in de mijn van Grieoeul de Patu- rages in Henegouwen (Belg de instorting van een op 1200 M. diepte gelegen mijngaDg te weeg gebracht. Toen de tenge volge daarvan onder de arbeider» ontstane paniek was geluwd, constateerde men dat vier ar beiders in den gang waren ge bleven. Bij drie hunner slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. De vierde bleek echter op slag gedood te zijn Alle arbeiders hebben na dit ongeluk de mijn verlaten om eerst na de teraardebestelling van het slachtoffer het werk te hervatten. Door zwanen gedood Op de Theems bij Londen be vonden zich twee studenten in -«en roeiboot in de nabijheid van twee zwanen, die daar met hun jongen zwommen. Een der studenten ging zwem men en kwam dicht by de zwa nen. Hy riep tegen zijn kameraad, die hem voor het gevaar waar schuwde, dat by niet bang was voor een paar vogels De zwanen, vreezende, dat hun jongen in gevaar verkeerden, vielen den jongeman aan. Hy nam de vlucht, dook herhaaldelijk onder water, maar de zwanen kon hy niet ontwjjken en deze brachten hem met de vleuzels geduchte klap pen toe, terwijl zij hem met hun snavels toetakelden. Eindelijk verloor de zwemmer het bewust zijn en zonk in de diepte, eer zjjn vriend hem kon bereiken- Zyo iyk werd eenige uren later opgehaald, Op Maandag 25 Sept. a.s. hoopt onze lieve Vader, I Behuwd-, Groot- en Over- jj grootvader j| zijn 80sten geboortedug te U herdenken. M hij nog lang moge Jf gespaard blijven, is de X wensch van zijn dankbare I Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, MARIE BREEPOEL Axel, Walstraat C 34 f. is er weer v e r s c h o voorraad van alles. Beleefd aanbevelend, Weststraat. Biedt zich aan voor heele of halve dagen. Adres Bureau van dit blad. Hiermede kunnen in den kort- sten tijd gescheurde papieren, als MUZIEK-, LEES- en KAN TOORBOEKEN, BANKBILJET TEN enz. haast onzichtbaar weer aan elkaar gehecht worden. Prfls per groote tube 30 Cent. Wij ontvingen de nieuwste modellen (Olga - Gerda enz.) Maakt thans Uw keus, nu de voorraad nog compleet is. P.s. Tevens een gebruikte BUISKACHEL te koop, in prima staat. Kerkdreef, reserveert in elk geval óók eenigë oogenblikken voor een bezoek aan ons van ouds bekend U zult verbaasd staan over onze voorraden en sorteeringen en over onze lage prezen. Wij toonen U gaarne vrijblijvend onze artikelen. Aanbevelend v/h firma A. J. Claessens, AXEL ZONDAG 24 SEPT. 1933. L MANGOLD,

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3