Een steenes GEBOUW, Een BOERENWAGEN 9 Arbeiderswoningen Autorit - Antwerpen. Dr. VAN DER ZWAN Avoadvakteekeixschool te Burgerlijke Stand. TE au UK: TE KOOP: Ook lichte AUTOSTELLEN en een Lintzaagmachine, Vrijdag 8 September 1933, HET CAFÉ Recntszaken. Ad verten tiën. Oudheidkundige Tentoonstelling ZONDAG 10 SEPTEMBER voor fl retour. 4 perceelen Bouwland I partij Bouwland 4 A. 5 c.A. Grond 2 A. 30 c.A. Grond J. C. VINK, Boekh., Axel. Inschrijving van leerlingen van Hoeve Az. en A. J. Slijpen, die eveneens een groot aandeel had den in de verzameling en verdere werkzaamheden. Typisch was, dat men veelal van bezoekers te hooren kreeg, dat hun bezoek was aangemoe digd door degenen, die hen voor waren geweest. Tot tevreden heid stemde het ook, dat men dank zij het drukke bezoek het plan kon laten varen, om nog een filmvertooning te geven. üe attractieprijzen vielen als volgt Een damesrijwiel op no. 456, verkocht aan Mej M. Ruytenburg, Magrette, Axel. Voor het te meten touw le prijs aan mej. K. Oggel, Axel, (35 M. 22 c.M.) een deken, 2e S. van Hoeve, Zaamslag (35 M. 50 c.M.) een schemerlamp, 3e D. van den Berge, Nieuwendijk, Axel, (35 M.) een aschbak (bij loting). Het touw was lang 35,33 M. De boerenpop heette Catrien en werd bij loting toegekend aan W. Dieleman Pz., Koegors, alhier. Door de Raadsfractie 't Gilde zijn de navolgende schriftelijke vragen bij het college van Burg. en Weth. alhier ingediend: Ondergeteekenden, Adr. Ver schelling en A. Th.'t Gilde, leden van den raad dezer gemeente nemen de vrijheid hiermede de navolgende vragen tot (Jw Col lege te richten, ter beantwoording in de e.v. raadsvergadering le of de naleving van de cir culaire d.d. 23 September 1932 aan het gemeentebestuur van Axel getrouw en naar letter en geest geschiedt 2e of met name alleen steun aan de vlassers (werkgevers) wordt gegeven voor het zwingelen en braken, of zulks ock geschiedt voor de andere werkzaamheden, zooals spreiden, uit de rootputten halen, schelven, enz. en of daar bij het aantal verwerkte Kilogram men van gezwingeld vlas of ge produceerd vlaslint behoorlijk is vermeld 3e of het aan het Gemeente bestuur bekend is, dat in de ge- subsideerde vlasbewerking werk weken worden gemaakt van pl.m. 54 uren 4e of deze overwerkvergunnin gen zijn aangevraagd door het Gemeentebestuur of door de werk gevers en of dit naar de meening van het College met het oog op de heerschende werkloosheid aan beveling verdient Met de meeste hoogachting, enz Clir. Fabrieks- en Transport arbeidersbond. Vrijdagavond hield de afd. Axel van dezen bond haar jaarverga dering, waaraan een feestelijk karakter was gegeven wegens het 10-jarig bestaan en die door on geveer 150 man was bezocht Nadat het jaarverslag was voor gelezen, waaruit een drukke cor respondentie en levendige actie blijkt, gaf de penningmeester het financieel overzicht. Behalve dat afwisselend verschillende voor drachten werden gegeven, de muziek zich liet hooren en ver schillende afgevaardigden van zustervereenigingen hun compli ment hadden uitgesproken, traden nog op als sprekers de heeren I- Spoelstra als lid van het hoofd bestuur en ds. J. S. Post, geref. predikant alhier. Beiden wezen op den strijd dezer lijden, die volgens hun meening het bewijs levert, dat de beginselen van so cialisme en communisme niet houdbaar zijn, maar ook het ge zag niet bij fascisme te vinden is maar men zich moet bepalen tot een Macht, die niet te overtreffen is en waarbij men zich altijd veilig voelt. Met een dank aan allen noo- digde de voorzitter dhr. Spoelstra het dankgebed uit te spreken. Door ongesteldheid waren we verhinderd deze vergadering bij te wonen en bepalen we ons tot dit kort verslag. Zaterdag passeerde hier een club wandelaars uit Terneuzen van de afd. C. J. M. V, aldaar. Ze legden af het traject Terneuzen Othene—Zaamslag—Veer- Axel —Sluiskil—Hoek—Terneuzen in totaal 35 K.M. met 30 minuten mst te Sluiskil, Zoo'n wedstrijd zou ook wel mooi en nuttig tijdverdrijf geven aan werkloozen. Alweer bedankt Naar men aan de Tern. Crt mededeelt is aan den heer G. J. van der Bent te Rotterdam, ont heffing verleend var. de verplich ting tot aanvaarden tot hoofd der openbare lagere school te Othene, gemeente Zaamslag. Vrijdagochtend werd aan de Roode Sluis een auto met 700 K.G. boter uitgeklaerd naar België. De Nederlandsche kom miezen echter hielden een oogje in 't zeil en ontdekten weldra dat dezelfde auto langs een binnen weg Nederland weer binnenkwam. Auto en boter zijn in beslag genomen. Tegen den vervoerder, een zekere de W. uit Hontenisse, is proces-verbaal opgemaakt. Tem. Crt. Door H.M. de Koningin is aan den arbeider J. Donze, te Hoek, ter gelegenheid zijner 40- jarige dienstvervulling bij de landbouwersfamilie Jansen de eeremedaille der Oranje-Nassau- orde in brons toegekend. Kranig rcntje. Zaterdagmorgen geraakte het 8-jarig dochtertje van den heer J. te Terneuzen aan het midden kanaal te water. Het 13-jarig slagerszoontje Herman Wouters, die zich toevallig ter plaatse be vond, sprong, zonder zich te be denken, het meisje, dat reeds twee maal onder was geweest, achterna. Eenmaal moest hij de drenkelinge loslaten, omdat hij door haar werd beetgepakt- Her man gaf den moed niet op, en zoo mocht hij er na eenigen tijd in slagen, het meisje behouden op het droge te brengen. Dienzelfden middag geraakte aldaar ook nog een 13-jarig meisje met haar fiets in het kanaal aan de Rozengracht. Ook hier was het een kloeke daad en wel van dhr. C. Hamelink, al daar, die het meisje redde. Bij het zien van het ongeval sprong hij te water en greep de drenke linge. Door toegeschoten hulp werden beiden toen met toege worpen touwen aan wal getrok ken. Ook het rijwiel werd op- gevischt. grooten invloed op den uitslag is geweest, maar bet enkele tegenpunt wijst toch ook Diet op groote productiviteit van de AxeNche voorhoede. Bovendien moest ook de reserve keeper wegens een ongeval het veld ruimen en een derachtersp Iers zijn plaats innemen, waardoor het elftal nog meer verzwakt werd. De stand was toen echter j reeds 4 0 voor Hulst. Verder dan een tegenpunt bracht Axel het voor de rust niet. De tweede helft werd wel goed ingezet, doch doelpunten bleven bij het verstrijken van den ty d uit. Teg9n het einde kwam Hulst nog eens geducht opzetten, met het gevolg, dat het Axelsche doel nog tweemaal doorboord werd. Gedurende de maand Aug. 1933. AXEL Geboorten. 6 Levinus, z. van Johannes van Cadsand en N--eltje Elisabeth de Koeyer, 12. Theodorus Wilübrordus Johan nes, z van Camillus Theodorus van de Bilt en Emma Maria van Mossevelde. 12 Pieternella Jo- zica, d. van Jan Johannes Jansen van Rosendaal en Magdaleoa Marina van Driel. 24. Pieter nella, d. van Levinus de Feyter en Christina Tanneke van Her men. 25. Debora, d. van L°en- dert Hamelink en Maria Adriana Dekker. 26 Annie Leonie, d. van Gustaaf Johannes Wille en Maria Leonia van Ecke. Adri ans, d. van Francois Cornelis de Jonge en Suzanna Dieleman 27 Johan Lodevicus, z. van Achiel Schelleman en Alberta van Waes 28. Pieter Gilles, z. van Jan Jacobus Hamelink en Martha Missu 29. Gijsbrecht en Eli sabeth, z. en d. van Willem Simon Buijze en Jacomina Rie mens. Loop van de bevolking ner gemeente AXEL. Augustijn Koole, gemeenteveld wachter, Markt C llged., naar Baarland. Elisabeth Ollebek, zonder be roep, Kanaalkade A 56, naar id. Wed. P. van Eek en gezin, idem, Nieuwendijk I 86e, naar Stoppeldijk. Tanneke de Feijter, id., Scha penbout O 35, naar Terneuzen. Ach. L. van Craenenbroeck en gezin, straatmaker, Julianastraat E 145, naar Philippine. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f3,50 a f4,-. Winter- gerst f4,- a f4,50. Zomergerst f4,— a f4,50. Haver f 5,50 a 16,50. Erwten f9,— af 11,—. Lijnzaad f8,—af 10,—Groen Vlas f 2,— 4 f5,—. Gebookt Vlas f ,3 a f ,5. Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35, Aardappels f 0,— k f 0,—Stroo f4,— a f 5,—. Koolzaad faf Boter f 0,k f 0,Eieren f4,- a f4,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8.25 af 9,75. Rogge f 4.a f 4,50. Wintergerst f 4. af 5.—. Zomerg. f4.— a f5. Haver f 5.— a f 6,—. Erwten 1 8— a f 10,—Paardenboonen t 5.a f 6.— Duivenboonen 7. a f 8.Witteboonen 0, a f 0.Bruineboonen f9.— a f 10,50. Boekweit f a 1—,—. Lijnzaad f 0.— a f 0, Blauw Maanzaad f 18.—, a f20,Mosterdzaad f a f Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f -.— a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0,00. Koolzaad f 0- af Stroo f Eieren 100 stuks f 4,—. Slachtvee aangev. 6, verk. 4. Varkens aangev. 24, verk. 19. Eierveiling stuks a 0.— per 100 stuks. geschikt voor bergplaats, staande op de Markt. Te bevragen bij P. D. MARIJS, Axel, Weststraat. op autoluchtbanden. voor ponnykarren en lichte wagens wielen 50 c.M. Aanbevelend, P. UITTERHOEVE, Wagenmaker, Stoppeldijk. 1 De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de familie DEKETE- LAERE te Koewacht, in het café van Cam. de Schepper te Koe wacht, Dorp, op des namiddags l'/s nor (zomer tijd), verkoopen met Erf te Koewacht, Dorp en in den Karnemeikpolder. met Bergplaats en Tufn te Koe wacht, Dorp, groot 3 aren 14c.A. verhuurd aan Cam de Schepper voor f 12.— per maand. Arrond Reehtb te Middelburg Zitting van 1 Sept. 1933. D D 47 j werkman te Axel, werd wegens oplichting vrijge sproken. P G. V., 56 j., landbouwer te Hulst, werd wegens mishande- ling vrijgesproken. A. d. M., 60 j., G. d. M., 18 J - N. v. H., 47 j., visschers te Philippine, veroordeeld wegens vischstrooperij tot 1 maand ge vangenisstraf met voorwaardelijke proeftijd van 3 jaar en ieder f 10 boete of 5 dagen hechtenis. A. B., 35 j klompenmaker te Clinge, gedetineerd, werd wegens ontucht veroordeeld tot 6 weken gevang nisstraf met aftrek van het voorarrest. Sportnieuws. AxeJ II - Hoek 16 3. Zaterdagavond speelde Axel II alhier een wedstrijd tegen het eerste elttal van Hoek. De be zoekers hadden spoedig een 2 0 voorsprong, doch onze stadge- nooten wisten nog voor de rust den stand op 22 te brengen. Een kwartier na de rust maakte Hoek er 3—2 van en daarmee was hun kruit verschoten. De Axelsche reserve's kwamen er loen bater in en wisten nog 4 doelpunten te maken, waardoor de eindstand op 6 - 3 gebracht werd. Gedurende de maand Augustus zijn in deze gemeente Ingekomen Marie E. Audenaerd, geb-Bo- gaert, zonder beroep, ZeeMraat A 108, van Meerdonck. Hendrikus Mangold, id., Sas sing Q 15, van Pijnacker. J Frankowski en gezin, bank werker, Kerkdreef E 27, van Terneuzen. Pieternella Dieleman, dienst bode, Sluiskil P 60, van ij. Leendert de Regt, arbeider, Sassing Q H, van Medemblik. J- F. v. d. Burg en echtgen., bankwerker, Noordstraat B 50, van Terneuzen. Jozias C Verhage, smidsknech', Spui N 83, van Oostburg. Clara Klaassen, geb. de Visser, zonder beroep, Schapenbout O 33, van Terneuzen. Pieternella M. Cornetissen, dienstbode, Kijkuit K 41, van Heteren. Jacob Murre en gezin, iand- bouwersknecht, Nieuwendijk 1 86d van Baarland. Johs. van Bendegem en echtg., koopman, Kanaalkade A 85 inw van Gent (B Cornelis de Korte, marechaus- sée, Markt C 11, van Hulst. Axel 1—Hulst I 1-6. De Oranjemannen, die straks den zwaren stryd in de 2e klasse moeten aanvangen, leden Zondag een verpletterende nederlaag op eigen terrein tegen den 3e klasser Hulst, Wel moest Axel weer met verschillende invalfers uit komen, o, a. voor den doelver* dediger, hetgeen ong* twyfeld ?an Vertrokken Willem Gilijamse, bouwkundig opzichter, Noordstraat B 71, naar Den Haag. Francina Geensen, zonder be roep, Nieuwstraat G 71, naar lerseke. Martha Geelhoedt, dienstbode, Oudenweg I 36e, naar Terneuzen. Fr. A. J. van Reeth, zonder beroep, Singelweg J Hg, naar St. Nicolaas. Adriaan L. Dobbelaar, koop man, Sassing Q 3, naar Zaamslag Wed. G. W. de Jonge, winke lierster, Weststraat D 27, naar Alkemade. W. F. van Tatenhove en gezin, bankwerker, Stationstraat G 5, naar Terneuzen. Adr. Lev. Riemens en gezin, handelsreiziger, Julianastr. 144, naar Hulst. Pieter Jac. Visser, handelaar, Noordstraat B 10, naar Davos. Zij, die nog iets te vorderen hebben van bovengenoemde ten toonstelling, worden verzocht hunne rekening in te zenden vóór of op Zaterdag a s bij den Pen ningmeester, den heer D. OGGEL Jz., Prins Hendrikstraat 10. De Tentoonstelllngs Commissie. Ter gelegenheid van de opening der Scheldetunnels en het Sport paleis rijden we aanst. met de autobus naar Antwerpen Zich op te geven vóór Zater dagmiddag twee uur in de win kel of aan de Garage. Aanbevelend, Garage „CITO" - AXEL. is afwezig van MAANDAGAVOND 7 nnr 4 KIPT tot DINSDAGAVOND 13 SEPT. 7 uur. Dr. BOM neemt praktijk waar. te Koewacht, Karnemeikpolder, respectief groot 33 A. 67 c A (227 roeden); 15 A. 88 c.A. (107 roeden); 51 A. 80 c.A. (348 roeden); 84 A, 40 cA. (568 roeden). te Kcewacht, Riedenpolder(Venne) groot 70 A. 70 c.A. (476 roeden). te Koewacht, belast met erfpacht tot 1 Aug. i 953 voor f7.50 per jaar, ten behoeve van René Mervis. aldaar, belast met erfpacht tot 1 April 1950 voor f5.per jaar, ten behoeve van Jos. de Vos. Alles breeder omschreven op verkoopbiljetten. Aanvaarding: voor zoover niet verhuurd terstond bij de betaling, en voor zoover verhuurd, in genot huursom bij de betaling der koopsom. Betalen: uiterlijk 7 Oct. 1933. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Hiermede kunnen in den kort- sten tijd gescheurde papieren, als MUZIEK-, LEES- en KAN TOORBOEKEN, BANKBILJET TEN enz. haast onzichtbaar weer aan elkaar gehecht worden. PrJJs per groote tube QO Cent. n^Tr!mrr>CUrSUS 1933/1934 aanvangende WOENSDAG 3 UC OBER a.s. is opengesteld tot en met li Septem ber op alle werkdagen gedurende de schooluren, in de Ambachtsschool. De lessen worden gegeven Dinsdag, Woensdag, Don derdag en Vrijdag gedurende October en Maart van 6 tot 8/, uur, November, December, Januari en Februari van 51/, tot 8 uur. HET BESTUUR. - L X -

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3