Auto's en Motoren. Openbare Verkooping Een Woon- en Winkelhuis Vacant ie. Een Timmermanswerkplaats J. C. YINK Boekhandel Kecntszaken. Gemengd Nieuws. L. MANGOLD - Kerkdreef Luxe Auto-verhuur, Ad verten tien. Kantoor van IAI.A. DEN B3GGENDE te Axel, Nieuwsfraaf 80. Huishoudelijke Goederen Winkelin ventaris, Zeeland van de Kon. Nederl. Politievereeniging. Naar de Mdb. Crt. meldt, is die vertooning goed geslaagd en was er veel belang stelling. Nadat getoond was hoe een goed afgerichte hond zijn baas trouw volgt en daarbij ook er voor waakt het verkeer in gevaar te brengen, hebben de honden goede springproeveu over schut ting of haag afgelegd, hebben zij getoond drie minuten te blij ven liggen op commando, terwijl de baas zich verwijderde en weigerden zij voedsel van vreem den aan te nemen. Het speurta- lent toonden zij bij het opsporen van in het gras verborgen voor werpen en bij het verliezen van een portemonnaie met geld. Zi toonden zich goede bewakers van de eigendommen van hun baas, doch ook van een kind, dat men trachtte te ontvoeren, terwijl vervolgens bij verschil lende in scène gezette misdaden de politiehond toonde van zeer groot nut te kunnen zijn bij de arrestatie en overbrenging van de daders. Ten slotte heeft een gediplo meerde roode kruishond zijn goede diensten bewezen bij het opsporen van een ongesteld ge worden persoon, wiens pet hij bij zijn baas bracht om dezen dan naar de plek te geleiden, waar de hulp behoevende per soon lag. Gevonden en terug te bekomen Een rozekrans bij P. M Die leman, Oude Wijk. Lips' huissleutel, veldwachter Griep. Predikbeurten te Axel. Geref. Gemeente. Nam. 2 uur Ds. G. W. Kersten (v?n Rotterdam.) Politierechter te Middelburg. Zitting van Zaterdag 12 Aug. 1933 De volgende vonnissen werden uitgesproken I. M d. H., 32 j., huisvrouw vau E. J., te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 boete of 10 d. b. E. J., 27 j., arbeider te St. Jansteen, is wegens alsvoren ver oordeeld tot I maand gevange nisstraf en betaliDg van 65,10 schadevergoeding. EngeJsche Heilsoldaten Vrijdag is The Nordland Castle Band, een Engelsch muziekcorps van het Leger des Heils, dat een bezoek aan ons land bracht, te Middelburg aangekomen en heeft daar verschillende zeer gewaar deerde uitvoeringen gegeven. Het corps werd verwelkomd door den heer mr. P. Dieleman, onder wiens leiding de stad verder werd bezichtigd. Nabij Eist zyn Zondagmid dag 2 geestelijken in den Rijn verdronken, de 25 jarige semi narist P. Hoogveld en zijn vriend pater Norbertus te Arnhem. De heeren konden niet voldoende zwemmen, terwijl er een gevaar lijke stroom stond op die plaats. Autobussen boLing Men moet maar boffen. Zon dag kwam een autobus uit Den Haag met ongeveer 30 personen uit Luxemburg op de thuisreis by Overschie, dus een hall uur rydens van huis at in botsing met een andere bus, even eens vol passagiers. Ofschoon er geen dooden zijn te betreuren, waren toch velen ernstig en allen licht gewond. Het geval veroor zaakte oorverdoovend lawaai van gillen en schreien. Er was ge lukkig spoedig hulp. De weg was niet te smal, maar of de chauf feurs schuld hebben moet uit gemaakt worden. Met opzet te water gereden Op 24 Maart 1.1. is een fiats jongen in het water van de Bil- derdijkkade te Amsterdam ge reden voorbijgangers scboten te hulp en wisten den drenkeling op het droge te brengen. Het bleek, dat de jongen van zijn kantoor, waar hij in diengt wa», met ongeveer f 700 onderweg was. Dit geld werd steeds in een doos gesloten, die de jongen met andera pakken voor op den ba gagedrager van zjjn fiets plaatste. Doch de geheele lading was nu verongelukt en met dreggen kon den de f 700 niet naar boven worden gebracht. De politie kreeg echter den indruk, dat er iets anders achter dit ongeluk school, dat de jongen het kostbare pakje eerst aan een medeplichtige had gegeven en daarna „per ongeluk" te water gereden, om het verliezen aan nemelijk te maken. Daarbij viel op, dat de plaats, waar bij te water was gereden, niet op den dirocten weg lag van het kantoor naar het atelier der firma. De jongen werd, nadat hij uit het ziekenhuis was ontslagen, in ar rest gesteld een man, verdacht van heling, werd eveneens in verzekerde bewaring genomen. De Vacantiekamer der Amster- damsche Rechtbank heeft den 19-jarigen fi tsjongen dezer da gen wegens verduistering in dienstbetrekking veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maandende 28 jarige koopman werd wegens heling veroordeeld tot twee jaar gevan genisstrat. Op een bontveiling te Le ningrad werd 3 millioen goud roebel besteed voor bontwerken Bijna alle landen waren door kooplieden vertegenwoordigd. Vliegmachine brandend neergestort. Naar men aan de Midd, Crt. meldt, stortte Zondag tijdens de vliegdemonstratie te Rnockeeen vliegmachine brandend neer. De inzittenden werden op slag ge dood. Een der vleugels brak, wat vermoedelijk wel de oorzaak van het ongeluk zal zijn. Balbo thuis. Het is een reuzen prestatie geweest, die generaal Balbo met zijn vli9g-eskader heeft getoocd. Zaterdag om 18.06 uur kwa men alle vliegtuigen bij Ostia in zicht. Er weerklonken sirenes der scepen en van den Jani- culus donderden de kanonnen het eere-saluut. Tegelijkertijd barstten ruim honderdduizend menschen in een oorverdoovend gejuich uit, dat schier geen einde nam. Toen Balbo aan land stapte ging Mussolini hem het eerst tegemoet om hem te verwelko men. Iolusschen streken de an dere vliegtuigen neer. Ter ver welkoming waren verder aan wezig de Italiaansche kroonprins, die met een vliegtuig uit Napels was gekomen. De autotocht der bemanning van het Balbo-eskader naar Rome was een ware triomftocht. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat ruim tien millioen schapen zijn omgekomen als gevolg van de groote droogte, die gedurende verscheidene maanden in enkele deelen van Zuid-Afrika heeft geheerscht. Dit is de schatting van des kundigen, die een bezoek ge bracht hebben aan de door de droogte geteisterde gebieden van bet noordwestelijk gedeelte van Kaapland en Oranje-Vrijstaat. Het geschatte verlies is onge veer.20 pCt. van het totaal aan tal schapen der Zuid Atrikaan- sche Unie. De deskundigen verklaren, dat de geteisterde gebieden vol liggen met doode en stervende schapen. Honderden ee^s wel gestelde boeren zijn thans tot den bedelstaf gebracht en gaan naar de steden om werk te zoeken. De Zuid-Afrikaansche Spoor wegen hebben al hun beschik baar rollend materiaal ter be schikking gesteld van de boe ren, die hun dieren naar streken willen zenden, waar gras en water te vinden zjjn. Tot dusver is er in geheel Zuid-Afrika slechts weinig regen gevallen, zoodat de toestand hoe langer hoe erger werdt en men vreest, dat, teDzy er nog in Juli en Augustus een flinke hoeveelheid regen valt, de vee stapel nog verder belangrijk lal inkrimpen, De bestrijding van de werkloosheid in Oost-Pruisen noemt de „Vö'kiscber Beobach- ter" de eerste lichtstraal uit het Duitsche Oosten. De .Oberprasident van Oost- Pruisen heeft zich ten doel ge steld, op 1 October de geheele provincie vrij van werkloosheid te hebben gemaakt. De voorbereidingen voor de industrinliseerirg zijn in vo'len gang. Men verwacht, dat de industrie in staat zal zijn bin nenkort 50 000 tot 60 0Ó0 per sonen in dienst te stellen. Een schaapherder, die nabij Palovoe in Oostelijk Slowakije op bet veld lag te slapen, met een roode zakdoek over zijn ge zicht is aangevallen door eeo grocte gier, waarbij de man ernstig aan hoofd en handen werd gewond en hem een der oogen door de klauwen van den roofvogel werd. blindgeslagen. Het 7 jarig zoontje van den herder wist diens leven te red den door een brandende tak naar den vogel te werpen, waardoor de vader gelegenheid kreeg een bijl te grijpen, waarmede hij den gier doodde. Men neemt aan, dat de vogel den rooden zakdoek voor een stuk rauw vleesch bee t aange zien. De schaapherder moest in het ziekenhuis worden opge nomen. Geldzucht tn listen Ka afloop van de paardenren nen in Harliugton Park te Chi cago zijn zeven handelaars in paarden gearresteerd, die in 't bezit bleken te zijn van belang rijke hoeveelheden verdoovende middelen en spuitjes, bestemd voor bet inspuiten van paarden. Een onderzoek toonde aan, dat bij de rennen van de afgeloopen acht maanden 200 volbloedpaar den op deze wijze waren be handeld. bed en hirf de hand op. Op het- zeltde oogenblik, dat de gemas kerde echter het mes in de pop wilde stooten, weerklonk het Handen hoog" van den com missaris. Men rukte den indrin ger het masker van het gelaat de oude man kon een kreet van verbazing niet onderdruk ken het was zijn eigen Deef, dien hij een paar weken geleden tot eenig ertgensam had b-'no^md. De jongeman was, zonder me deweten van zijn oom, reeds lang hei slechte pad opgegaaü, mo^st een dezer dagen voor het gerecht verschijnen en vreesde onterfd te zullen worden. Dit wilde hij echter voorkomen door zijn oom te vermoorden. Dank zij zjjn vooruitzienden droom bracht de oude man er het leven af. Sportnieuws. 'ïïMtEïP*7' dank aan God geven wij kennis van de geboorte van een Zoon JOHANNES ADRIAAN. L. KNIER. G. KNIER-Dregmans. Birdaard, Ned. Herv. Pastorie 13 Aug. 1933. beveelt zich beleefd aan voer reparatie aan Zaterdagavond speelde Axel II te Hoek een wedstrijd tegen de plaatselijke club aldaar. Hoek won met 3 2. Een droom verw, zen lij kt. Eenige dagen geleden heeft zich, naar de „Tel." meldt, in het Fransche stadje Ntmes een drama afgespeeld, dat eenig is in de annalen van de criminali teit en ontsproten kon zijn aan bet brein van een Edgar Wal lace, indien niet het gerechte lijk onderzoek de waarheid dui delijk had aangetoond. Een bejaarde inwoner van het stadje had des Dachts een angs tiger, droom. Hij hoorde buiten een geluid, alsot men een ladder tegen den muur plaatste. Eenige oogenbiikken later verscheen in de raamopening de gestalte van een gemaskerden maD, die ge luidloos de slaapkamer insprong en voorztehtig langs het bed van den droomer sloop. Nadat de indringer zich had- vergewist, dat de oude man diep in slaap was, haalde bij een blinkend voorwerp uit den zak en stiet den slapeode een mes door het hart. De oude maD, Pierre ge- heeten, ontwaakte badend in zijn zweet en slaakte een door merg en been doordringenden kreet, zoodat bet geheele huisgezin wakker schrok. Deo volgenden morgen begaf de oude Pierre zich Daar den commissaris van politie, aan wien hij het voorval mededeelde, met het verzoek hem politiebijstand te verleenen. De commissaris stelde den ouden maD, die nog geheel van streek was. gerust en beloofde hem dien nacht in eigen persoon de wacht te houden. Hy raadde hem echter aan een pop in bed te leggen. Bij het aanbreken van den nacht bevond zich een geheel gezelschap, bestaande uit den ouden Pierre, den commissaris en het gezin in een naburige kamer. Men spotte een beetje over het geval, doch de oude Pierre hield zijn blik onafgebro ken op het venster gericht, waar de geheimzinnige gestalte was wrschenen. Het middernachte lijk uur had reeds lang geslageD toen de oude man den commis saris plotseliDg aanstiet en zacht jes uitriep: „Pas op, daar komt by I De spanning steeg ten top, want inderdaad sprong een ge heimzinnige gestalte geruisohloos de kamer binnen, sloop naar het Het eerste elftal der Oranje mannen trok Zondag met vier invallers naar Hulst, om daar een bekerwedstrijd te spelen tegen Hulst I Bij de rust was de stand 1—1, terwijl de eindstand 3—3 werd. Na afloop werd nog een wed strijd gespeeld tusschen dejunior elftallen van Hulst en Axel, welke door de Axelsche jongens werd gewonnen met 1—0. „Magrette" De meeste Zaterdagavonden ziet men te Magrette op een weide ook het voetballen beoe fenen door eenige jongelui aldaar. Ze hebben zich nu zoo geoefend, dat ze ook wel een match aan durven en daarom hadden ze tegen jl. Zaterdag „een club uit 't Zuiden" gedaagd, en wel van Zuiddorpe, waarvoor zelfs een beker was uitgeloofd. Het voor werp der victorie bleef echter in Axel, want er werd gewonnen met 7—3 Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Rogge f3,- A f3,25. Winter- gerst tO,- k f 0,—Zomergerst 14.— a f4,50. Haver f3,a f3,50. Erwten f8,a f 10,- l.ijnzaad f 0,a fO,—Groen Vlas f 3,a f 4,50. Gebookt Vlas f ,3 a f,5. Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35, Aardappels f 0,a f 0,Stroo f6,a f 7, Koolzaad f 10,—a t 11,— Boter fO,— k fO,-, Eieren f 2,50 a f3,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 a f 9,75. Rogge f3.— k f 3,75 Wintergerst f3.— af 4.—. Zomerg. f3.— a f4. Haver f 3.— a f 3,50. Erwten f 7-a f 9,50. Paardenboonen f 5. a f 6.Duivenboonen 6.a f 7.Witteboonen f 0>a f 0.Bruineboonen f 5.— a f7,—. Boekweit f a f Lijnzaad f 5.— a f 7,50. Blauw Maanzaad f20.—, a f21.50. Mosterdzaad f 10 k f 14Groen Vlas fk f Gebookt Vlas f k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0,00. Koolzaad f 10-- a f 11.50 Stroo f Eieren 100 stuks f 2,50. Slachtvee aangev. 6, verk. 2 Varkens aangev. 22, verk 14. Eierveiling stuks k 0 per 100 stuks. V Zondag 20 Augustus hopen D V, onze geliefde Ouders F. C. ZONNEVIJLLE en W. VAN VLIET, hun 25 jarige Echtrereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Axp, MJCH1EL. PIET. ten verzoeke van Mej Wed. G. W. DE JONGE en kind te Axel A op Donderdag 17 Augustus 1933, nam. 8 nnr in het hotel van dhr. H. P. Dieleman—Koole te Axel aan de Markt: KOOP 1. met ERF te Axel-Weststraat, kadaster sectie G, deel van no. 1987, ongeveer groot 1 A. KOOP 2. met daarachter gelegen Loca- liteit met Erf, aldaar, restee- rend deel van no. 1987, ongeveer groot IA 12 c.A. AANVAARDING bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. op Donderdag 17 Augustus 1933 en zoo noodig te vervolgen op Vrjjdag 18 Augustus 1933, telkens voorm. 1(1 uur aan het nog door haar bewoonde huis te Axel-West straat zooals Kasten, Stoelen, Tafels, Spiegels, Klok ken, Naaimachine, Ledi- kanten met toebehooren, Kachels, Lampen, Theekast, Theetafel, Penanttafeltjes, Bloemenstan- daards, Waschtafel, Luidspreker, Banken, Matten en Zeil, Rijwiel. Cocosmatten, Waschgerei en 9 Kippen (le leg) enz., enz. KOORTS 9 Den geheelen bestaande uit diverse Galanteriën, diverse Ijzerwaren en Gereed schappen, zooals Boren, Zagen, Beitels, Booromslagen, Spaden, Schoppen, Rieken, Bijlen, Knijp- langen, Sloten, Hangsloten, Lan taarns, Gewichten. Bascule-Scha len, Waterketels, Emmers, Gieters, Waschkuipen, Tobben, Sikkels, verschillende maten Vlechtwerk, Spijkers en Houtschroeven, Schra gen en Schraagtafels, Ladders, Petroleumkachels, eenig Hout (gebinten), Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Nikkelwerk, Mand werk, Schilderijen, Messen, Vor ken, Lepels, Gasstellen, Behang selpapier en verder diverse SPEELGOEDEREN (alles nieuw). BETALING CONTANT. Wie op re s gaat, koopt een cadeautje. Wie niet op reis gaat, krijgt een cadeautje. Wat zal het zijn Een leesboek, een atlas, een vulpen, een vulpotlood, schrijf- garnituur, schoolétui, luxe notitieboekje, luxe doos post, of een andere practische sur prise die ge vinden kunt bij Markt - AXEL. DONDERDAG 17 AUG. 1933.

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3