V. Y.Jotowedstrijd. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 15 Angustns 1933, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Advertentiën. Gaat U op reis of kampeeren Of picnicken CADETJES ROOMBROODJES. Weststraat. Bakkerij Be Ridder, en Advertentieblad een stuk heeft doen opnemen, beleedigend voor A Wentsler, van den volgenden inhoud „Teneinde er geen straf zaak van te maken, hoop ik van verdere leugens en lasterpraat door mijn buurman en concurrent bespaard te blijven. Betreffende oorzaak en doel dier laster is verdere uitleg overbodig. Ons in ieders gunst verder aanbevelend. F. Qr., schoenmaker". Uitspraak f5 boete of 5 dagen hechtenis. M S d. W., 18 j arbeidster te Hulst, wegens beleediging f 10 of 5 dagen. E. M, 58 j, S. M., 31 j. en C. L. M., 34 j., arbeiders te Ste- kene (België), werden verdacht, dat zij een hoeveelheid Chilisal- peter hebben weggenomen, toe- behoorende aan C. Huijssens. Uitspraak ieder 1 maand. J. F. d. L., 20 j, wielrenner te Koewacht, werd ten laste gelegd, dat hij te Stekene Roger Herman op het gezicht heeft geslagen. Politierechter onbevoegd ver klaard. N. d. P., huisvrouw van P. J. R35 j-, te Westdorpe, wegens beleediging f 10 of 5 dagen. ZeebadeD zijn weliswaar steeds te verkiezen boven rivier- en vijverbaden, maar toch vergeet men maar al te dikwijls hoe ge vaarlijk de zee ook aan het oogen- ichijnlijk kalme strand is Dit is Dinsdagavond te Domburg weer gebleken. Toen daar de 21- jarige P. met zijn zuster een bad namen, werden beiden door een sterken draaistroom verrast. Het meisje riep om hulp en werd nog gered, maar P. werd mach teloos meegesleept naar de diepte Eenigen tijd daarna is het lijk aangespoeld. Gisteren stortte te Middel burg een 9 Meter hooge stelling in van den nieuwen bouw van de Geref. kerk aldaar. Er ston den 9 menschen op de stelling, van wie een met een dybreuk werd opgenomen, en 3 anderen minder ernstig gewond werden. Te Arnemuiden zouden twee personen een stier uit de weide halen, om dezen te stallen. Plotseling nam d8 stier een hun ner op de horens en wierp hem van zicb, zoodat hij bewusteloos neerviel. Alleen met hevige en vele stokslagen gelukte het den begeleider om den stier van zijn prooi te verwijderen en in de weide te jagen. De getroffene was inwendig gekneusd. Een Nederlander door beroerte getroffen. Te Beauraing is de heer Ka- kebeeke uit Goes, die met vrien den per rywiel was gekomen, bij de grot door een beroerte getroffen en overleden. Woensdag was men ie Nij megen bezig met het sloopen van een 3000 M8 groote gashou der op het terrein van de gas fabriek nabij het station. Bij het snijden van den wand is ver moedelijk een vonk van het zuurstofapparaat terecht geko men in do olielaag, welke op het water om den gashouder dryft. Er ontstond een gewel dige vlam van zes meter hoogte, die zich spoedig uitbreidde over een breedte van 100 meter. De brandweer van de gasfabriek was direct ter plaatse en was na een half uur het vuur meester. Er bestond groot gevaar voor een op 20 meter afstand gelegen gashouder van 2000 M9 inhoud, welke geheel met gas was ge vuld. Des nachts omstreeks twaalf uur hoorde de rector van de paters Redemptoristen in het klooster aan de Keizersgracht te Amsterdam, gestommel in het kerkgebouw. Toen hij met een hond ging kijken, vond hij een inbreker bezig met het ledigen van offerbussen. De man trok een mes, toen hij betrapt werd. De pater wist hem echter, mede met behulp van zijn afgerfcbten hond, in bedwang te houden, zoodat hij aan de politie kon worden overgeleverd. Bij het onderzoek na de arre statie bleek het een uitgeweken Duitsche communist te zijn. Toen Donderdag minister Verschuur met zijn echtgenoote in een auto op cei Rotterdam- schen weg nabij Zwijndrecht een vrachtauto wilde voorbijrijdee, week deze wagen juist naar links. De auto van den minister mo' 8', aldus de „Msb.", om een aanrijding te voorkompn, neg meer naar links uitwijken en kwam daarbij in d8 tramsroren en vervolgens in een sloot terecht. De minister en mevrouw Ver schuur kwamen er bij dit onge val wondergoed af. De auto werd vernield. Vreeseiyb familiedrama. Te 's Graveehage heeft dhr. H,, luitenant ter zee zijn vrouw en zijn 6 jarig kind doodgeslagen en daarna zich zelfdoodgeschoten Omtrent dit drama lezen we nog het volgende in de „Avp Luitenant H. bad reeds aan gekondigd, vroeg voor dienstaan gelegenheden naar Den Helder te moeten. Toen het inwonende dienstmeisje des morgens dhr. H. niet zag, meende zij dan ook, dat hij reeds was vertrokken ook meende zij, dat mevrouw H. en het 6 jarig zoontje, dat nog niet op school ging, nog sliepen. Toen bot echter naar 12 uur liep, zonder dat zij iets van mevrouw of het zoontje gehoord had, kreeg de dienstbode arg waan. Zij begaf zich naar de slaapkamer en klopte herhaalde malen aan de deur, zonder eenig antwoord te krijgen. Ontsteld ging ging zij naar een naby het huis gelegen garage, waar dhr. H. vaak een auto huurde en nam een der aanwezige chauf feurs mede naar boven. De deur van de slaapkamer had geen sleutelgat, en met een band ijzer wist de chauffeur, A. W. Bouwheer, den grendel aan den binnenkant te verschuiven. Bij het openen der deur trof hun in de slaapkamer een schouwspel, dat alle beschrijving te boven gaat. Badend in het bloed lagen daar de ontzielde lichamen van den heer en me vrouw H. en van hun zoontjp De drie slachtoffers lagen nog te bed en waren afschuwelijk verminkt. Vooral het gelaat van dbr. H. was geheel misvormd Onmiddellijk na deze ontstel lende ontdekking werd de polit:e gewaarschuwd. Het onderzoek wees uit, dat men hier met een intern familie drama te doen bad. Vermoede lijk in den vroegen ochtend heeft dhr. H. zjjn vrouw en zoontje, terwijl deze nog sliepen, met de kolf van ziju revolver, de her sens ingeslagen. Hij moet zjjn daad zoo snel volvoerd hebbep, dat zijn slachtoffers geen kik hebben gegeven. Vervolgens haeft hij, om het geluid te dem pen, zichzelf in een deken ge wikkeld en zich met twee scho ten het leven benomen. Het tweede, doodelijke schot, bad zijn kaak uiteengerukt, waardoor zijn gelaat geheel verminkt was. Alles is zoo snel in zijn werk gegaan, dat noch de in hetzelfde huis slapende dienstbode, noch de buren ook maar iets hebben gehoord. Het onderzoek heeft nog geen opheldering gebracht wat betreft het motief van de vreeselijke daad van dhr. H. Er zijn geen papieren gevonden, waaruit iets omtrent de aanleiding zou kun nen blijken. Hieruit zou men kunnen afleider), dat men te doen heeft met een spontane daad, die niet vooraf beraamd is. Noch het dienstmeisje, noch een collega vaD den heer des huizes en diens echtgenoote, die geregeld by de familie H. aan huis kwamen, konden vermoe den, wat dbr. H. tot zijn daad heeft gebracht. Waar dus elk spoor voor een motief tot dusver ontbreekt, zijn de lijken der drie slachtoffers door de Justitie in beslag geno men en naar het liekenhuis aan den Zuidwal gebracht, Omtrent den dader, dhr. J. W. A. A. H(eydt) kunnen wij nog mededeelen, dat by in 1888 is geboren. Hij werd na in 1921 Luitenant ter Zee der eerste klasse te zijn geworden, eenige jaren geleden adjudant van den minister van Defensie, dr. 1. N. Deckers, hetgeen hij drie jaar bleef. Later was bij nog com mandant van Hr. Ms torpedo jager Witte de With, toen mi nister Deckers met dit schip een tocht maakte via SpaDje naar Napels, S nds korten tijd was dbr. H. als referendaris in alge- meenen dienst aan het ministerie van Defensie verbonden. Er was sprake vaD, dat hij de ma rine zou verlaten en difioitief burger-ambtenaar van Defensie zou worden. Hij was ridder in de Orde van OraDja Nassau en beleed het R.-K geloof Dhr. H. stond bij zijn superi euren zeer goed aangeschreven en niets deed vermoeden, dat hij een dergelijke daad zou bedrij ven. Er werd echter medege deeld, dat het particuliere leven van dhr. H. wellicht aanleiding tot echtelijke oneenigheid had kunnen geven. Ook andere moeilijkheden schijnen te hebben bestaan. De aanleiding, voorzoover men dan bij zulk een vreeselijke daad van een aanleiding kan sfreteD, zou in een tamilieaangelsgenheid ge zocht moeten worden. Balbo in Lissabon Het eskader van generaal Bal bo, dat thans nog uit 23 vlieg tuigen bestaat, is Woensdag te L'ssabon gearriveerd. De vlieg tuigen streken met eenig tijds verschil vlot op de Taag neer. Een ongeval met het 24ste vlieg tuig, dat bij den start te Ponta Delgada op de Azoren over den kop sloeg, heeft een doode gekost. De luitenant Squaglia werd zwaar gewond naar het ziekenhuis ge bracht en is daar overleden. Ook de luitenant-vlieger Ranieri is ernstig gewond. Een inwoner van Porta Delgada wist beiden uit de cabine van het toestel te redden. Het vliegtuig drijft nog rond, doch kan als verloren be schouwd worden. Alvorens te dalen hadden de eerste tien vliegtuigen Dog een vlucht boven de stad gemaakt, waarbij zij geëscorteerd werden door verscheidene escadrilles Portugeesche vliegtuigen. Generaal Balbo, die zich in 't eerste vliegtuig dat landde, be vond, werd door de autoriteiten begroet en door de menigte stormachtig toegejuicht. Ondanks het ongeluk van een zyner ma chines bij het verlaten van de haven van Ponta Delgada, bleek generaal Balbo welgemoed. Op zijn vlucht van de Azoren naar Lissabon heeft het eskader van Balbo met mist te kampen gehad. Het eskader was in voort durende radio-verbinding met een Portugeesch station. Balbo werd verwelkomd door den minister van Oorlog, dep minister van Marine, den gou verneur en den commandant der politie. Tegelijkeriyd werden 21 sa luutschoten gelost. Nadat Balbo langs het front der eere-compagnie wasgeschre den, begon de parade voor Balbo. Zijn wagen kon ternauwernood een doortocht banen door de dichte menscheninassa. Volgens een telegram in de N. R. Crt loopt het gerucht, dat Lindbergh, die een wereld vlucht maakt met zyn vrouw, op Groenland zou zijn gevallen en gedood. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Auto-ongeluk te Meclielen Een bizonder tragisch auto-on geluk heeft dezer dagen plaats gehad op den Puttenschen weg by Mechelen (België). Een moe der en haar zoontje werden door een onvoorzichtigen autobestuu - der aangereden. Het zoonjte werd op slag gedood, terwijl de moeder gewond werd. Eenige oogenblik- ken later schonk de vrouw het even aan een kind dat eveneens verminkt was. Korten t(jd daarop ziln moeder en kind overleden. Toen de eohtgenoot en de moeder van de vrouw van het ongeluk kennis kregen, werden beiden tengevolge van den schrik krank zinnig. (Msb) Levend begraven In de duinen te Oostende is het lijk ge vonden van de sedert drie weken vermiste naaister Marguerite Gheijns. Op den avond van haar verdwijning werd zij het laatst gezien in een dansgelegenheid. De eigenaar van de dancing kon een vrij nauwkeurige beschrij ving geven van den man, met wien zij voor het laatst gezien was. Het gevolg is geweest, dat de 43 jarige officier-marconist O. Wijffels aan boord van de paket- boot Oostende-Dover aangehou den is, alsmede een zekere Van Bockrijk, zoon van een hoogge plaatst ambtenaar. Op den avond van 8 Juli, om streeks acht uur, werd het slacht offer nog gezien in gezelschap van Wijffels. Naby het café „California", niet ver van de plaats van den weerzinwekken- den moord, namen zij afscheid. De vrouw is na het afscheid in de buurt gebleven, om W. te kunnen bespieden. Deze ver scheen eemgen tijd later in vroo lijk gezelschap. Marguerite sprak hem aan en samen begaven zij zich naar de duinen. Een hevige woordenwisseling moet aldaar tusschen beiden plaats gevonden hebben. In een oogenblik van waanzinnige woe de, werd de vrouw bij de keel gegrepen en met het hoofd, het aangezicht tegen den grond, in een kuil geduwd, die daar door kinderen gegraven was. Terwijl bij aldus zyn slachtoffer in be dwang hield, zou Wyffels met de andere hand zand over haar geworpen hebben, tot zy een meter diep onder de zware massa bedolven en gestikt was. Wyffels is in Oostende een be kende figuur. Hij is een oud- kolonist, die gedurende den oor log in Afrika streed. Velen houden, ondanks de zware vermoedens, de onschuld van den scheepsofficier staande. De tweede aangehoudene is een vriend van verdachte. Tegen hem bestaan slechts lichte ver moedens. Gedurende de maand Juli 1933. Bosehkapelle. Ondertrouwd. 20. Maccbarius Mei, 36 j en Pharailda Mattens, 33 j. 28. Martinus Marcus, 29 j en Louisa Mahu, 28 j. Gehuwd. 5. Reeë Dobbelaar, 27 j. en Augusta Erpelinck, 23 j. 26. Richard Kox, 36 j. en Emma van der Walle, 33 j. Geboren. 6 Johanna, d. van Theodorus Maas en Florentina Mei. 9. Maria, d. van Gysbrectt Gelderland en Anna Seij. 14. Ria, d. van Petrus Verbist en Maria Warrens 21. Tüeresia, d. van Emile de Rijk en Eliza Vink. 24. Louisa, d. van Ja cobus Dankaart en Florentina Schuren. Gustaaf, z. van Jo- sephus Dobbelaar en Maria van Damme. Overleden. 24 Antonius Valke, 72 j., echtg. van Anna van de Lavoir. Clinge, Ondertrouwd. 13. Hendrik de Ruiter (van Hoboken), 23 j en Elzea Praet, 26 j. 1&! Fiorent van Overmeire, 42 j. en Maria Segers, 26 j. 19. Albert üiilis (van Kieldrecht), 25 j. en Anna Tock, 20 j. Gehuwd. 21. Edmond Wee- maes, 25 j. en Sylvia Segers, 25 j. 28. Eduaraus Mariman, 23 j. en Anna Weemaes, 21 j. Geboren. 7. Clothilda, d. van Camiel van Hauten en Catharina Martens. 12. Ivonne, d. van Camillus Ferket en Mathilde 3icavet. 14. Elvira, d. van .ÏVrdinand Picavet en Irma Mar tens 30. Frarjois, z. van Ame- deus van Geyt en Maria Zaman. Overleden. 4. Adelaide Brees, 76 j., echtg. van Joseph Vermont, 7. Philomena de Paepe, 59 j., echtg. van Franciscus Reyns. Johanna van den Ossenblok, 66 j., wedt van Theodorus vaD de Wiel. Graanw. Gehuwd 28 Al- phonsus Penguet, 23 j. en Phi lomena de Witte, 20 j. Geboren. 3. Albert, z. van Camillus Poppe en Augusta Raes. 30. Atty, d. van Alphonsus Maas en Margaretha Peeters. Hontenisse. Gehuwd. 6 Chris- tiaan Riemeos (van Biervliet), 30 j. en Helena JanseD, 27 j. 12. Petrus Marcelis, 28 j. en Maria Pouwels, 25 j. Geboren. 4. Anna, d. van Jos. Pauwels en Clem. Hoop. 6. George, z. van Aug. de Maat en Maria Mahu. 9 Roger, z. van Gast. Maas en Rosalia Mahu. 11. Georgette, d. van Petrus Fruijtier en Maria van Dorsse- laer. 12. Karei, z. van Hendrik b iron Collot d'Escury en Juliette Vogelvanger. 13. Johannes, z. van Mart. van Doorn en Adriana Bareman. 15. Hubertus, z. van Petr. Nicolaas en Aana Peersman. 16- Josephus, z. van Hector de Roeck en Maria Tieleman. 17. Petrus, z. van Jos. de hijk en Anna van Waterschoot. 18. Camillus, z. van Petr. de Schrij ver en Maria de Schrijver. 27. Cé^ar en Amanda, z. en d. van Petr. Everaert en Irène Herre- man. Overleden. 4. Elisabeth van Dixhoorn, 73 j., wed. van Jacobus van Dixboorn. 8. Pieter de Smet, 73 jwedn. van Apolonia Struijlaert. Koewacht. Gehuwd. 12. Jo sephus Neleo (van Sas van Gent), 34 j. en Irena van Dorsselaar 24 j. Geboren, 8. Irene, d. \an L. Ferket en Martha de Coninck. 12. Albertus, z. van Tb. Adam en Magdalena David. 14. Ivonne, d. vau A. van der Vloet en Cle- metice de Vos. 16. Remy, z. van J. Aerens en A Geerts. Ossenisse. Geboren. 14. Eu- eèoe, z. van Alphonsus Hiel en Angela Truyman. Overslag. Overleden. 7. Irma Simoen, 39 j., echtg. van Gustaaf de Clercq. Westdorpe. Ondertrouwd. 28. Maurice Allonsius, 21 j. en Ger- mana de Moor, 20 j. Gehuwd. 11. Acdré Cleyman (van Hulst), 31 j. en Martha Vervaet, 27 j. 20. Hendrikus Beulens, 29 j. en Chermyn He- melsoet, 30 j. Geboren. 10. Ria, d. van Oscar Thomas en Irena Thiron. 16. Rachella, d. van Franciescus »an Hoya eD Suzanna de Kort. Overleden. 15. Rosalia de bmaele, 60 jechtg. van August Dumez. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel Axel, 10 Augustus 1933. De Burgemeester, BLOK. Deelnemers worden er aan herinnerd, dat de uiterste datum van inlevering der foto's ZATER DAG 12 AUGUSTUS is. HET BESTUUR van V. V. V. F ij n zijn die van DE RIDDER hè? Blijven zoo heerlijk malsch I En daar ?aat het toch maar om. Zoo ook die Weer of geen weer, die sma ken altijdi Beleefd aanbevelend,

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3