Een partij Bouw- eD Weiland ACTETASCH pUROl ZWIJNDRICHTSCH FOOTUIENZAAD Burgerlijke Stand. J Doorzitten Advertentiën. BEKENDMAKING. TE HUUR: Hypotheken aangeboden. Muzieklessen. Boerderijen te koop gevraagd 20 tot 50 Gemet. Een goedkoope bij J. C. VINK, Kantoorboekhandel - Markt. H, VAN NOORT, tetef, 6276, ZWljNDRECHT, Des namiddags kwam de bur gemeester, de heer F. Blok het diamanten bruidspaar en de fa milie gelukwenschen. In harte lijke bewoordingen complimen teerde Z. EdelAchtbare het jubi- leerende echtpaar en wees op de zeldzaamheid van dit feit, dat zich nu voor de tweede maal sedert zijn ambtsaanvaarding in deze gemeente voordeed. Hij hoopte ten slotte, dat Witte en zijn vrouw door Gods gunst nog vele jaren voor elkaar en hun vriendenkring gespaard mogen blijven en een rustigen en schoo- nen levensavond zullen genieten. De burgemeester stelde hierna een enveloppe met inhoud aan het echtpaar ter hand. Met den burgemeester kwam ook de feestcommissie hare op wachting maken en een geschenk aanbieden namens de bewoners der Juliana-, Verlengde Juliana- en Oosterstraat. In laatstgenoemde straat toch heeft het echtpaar Witte 56 achtereenvolgende jaren lief en leed met elkaar gedeeld in hetzelfde huis. Dhr. Gerrit de Rijke, die als woordvoerder der commissie op trad, wees op zijn bekende gees tige manier op het heugelijke van dit feit. Niettegenstaande de crisis, zeide spr. hebben we toch het plan opgevat om iets voor jullie te doen en zijn daarin ten volle geslaagd. We hebben ge meend goed te doen iets te geven waar je iets aan hebben op je ouwe dag, iets nuttigs en gemak kelijks, waar je, naar we allen hopen nog lang van zullen pro fiteered Spr. bood nu namens de bewoners van voornoemde straten een paar prachtige en gemakkelijke zetels aan. Dat dit het echtpaar Witte welgevallig was, bleek we! hieruit, dat ze onmiddellijk in de stoelen plaats namen, daarbij wederkeerig de hoop uitsprekende er nog jaren van te mogen genieten. Zelfs het overschotje van het gecollecteerde bedrag werd door dhr. de Rijke in een enveloppe aan dhr. Witte ter hand gesteld. Ook verder op den dag zijn nog vele ge schenken en andere blijken van belangstelling binnengekomen, zoodat het wel een onvergetelijke en blijde dag is geworden voor de beide oude lieden en hunne familie. Ook de feestcommissie, die met bescheiden middelen heel wat moois tot stand bracht, kan met welgevallen op haar werk terugzien Ten slotte werd het diamanten bruidspaar des avonds een sene- rade gebracht door de harmonie .Concordia" waarvan ze ook volop genoten hebben en niet het minst wegens de zeer groote publieke belangstelling, blijkens de velen die van de senerade getuige waren. Een Landdag. Zaterdagmiddag werd alhier op het terrein van dhr. J. Cappon een landdag gehouden van Chris telijk georganiseerde vakarbei ders, welke mede door het gun stige weer, goed bezocht was. Een viertal sprekers voerden het woord, waarbij de heer Kunst, die hier geen vreemde meer is, de bijeenkomst te 2 uur inleidde. Naar aanleiding van Psalm 24 wees spr. op het verheven ideaal der Chr. vakbeweging. Het zijn inzonderheid samenkomsten als deze, die de innerlijke kracht van die overtuiging doen toenemen, waarvan een hernieuwde arbeid tot uitbouw der organisatie dan weer het gevolg moge wezen. Spr. heette de aanwezigen welkom en gaf het woord aan den wel- eerw. heer ds. Post, gereformeerd predikant alhier. In een gloedvolle rede wees spr. op verschillende misstanden die bestaan en welke vooral over de grenzen nog toenemen. Welk een zegen is het te weten, dat hier nog is de vrijheid van spre ken en schrijven, in onderschei ding van dat deel van Europa, waar men zich onder een leuze Van vrijheid van Christus heeft afgewend en men den afgrond nabij is. Vervolgens kwam spr. tot zijn onderwerp en had dit gekozen in de beteekenis van hetgeen in ^ucas 12 de verzen 14 tot 25 ons leeren, en waar Jezus ons doet gevoelen, hoe gierigheid de wortel is van veel kwaads en hoe het den mensch vergaat, die zich van God afkeert. Spr. wees in dat verband op de toestanden, die in Rusland heerschen als ge volg van het communisme, als uitvloeisel van het socialisme. Wat zich van God afkeert moet vallen en daarom is voor ons van onschatbare waarde de Bijbel, waarin we leeren, hoe ook maat schappelijke problemen door de kracht van dat woord zijn op te lossen, als we maar verstaan en begrijpen willen onze roeping, de plicht van den Christen, zoo wel arbeider als werkgever, om in deze moeilijke tijden elkaar bi te staan. Ook ten opzichte van de Zondagviering hebben we de eeuwige dingen te stellen boven de tijdelijke, de Goddelijke boven de wereldlijke belangen. Na ds. Post kwam als spr. dhr. Strijbis aan de beurt, als vrijge stelde van de vakvereeniging. Deze bepleitte het nut van sa menwerking en organisatie, maar dan niet volgens de theorie van het socialisme of communisme, waarvan de gevolgen in Ruslanc te zien zijn. Maar ook de libe rale theorie deugt z.i niet; alleen de christelijke opvatting is de ware, n.l. dat we in zonden ont vangen zijn en tegen die zonde hebben te strijden, ook om een maatschappelijk betere positie te krijgen. Spr. waarschuwde daar bij tegen de overdreven heersch zucht van het fascisme. Uitersten zijn altijd gevaarlijk en we moe ten den heilstaat niet van men- schen verwachten, onverschillig of ze Marx, Lenin, Trotski, Mus solini of Hitier heeten. De eenige, die onze maatschappij redden kan, is de Eeuwige Verlosser, zei spr., en het is naar Zijn vrede en rust, ook voor den crisistijd, dat hij verwijst, omdat we meer rekening te houden hebben met het leven hierna, dan met het tijdelijke, aardsche verblijf. Dhr. R. Siemons, eveneens bezoldigd propagandist, sprak hierna in denzelfden geest, stel lende het idealisme van Christe lijke vakvereenigingen tegenover het materialisme van de roode organisatie's. De socialisten heb ben kapitalen verzameld uit de zakken der arbeiders, belovende alle mogelijke hervormingen, tot men zie in Duitschland zij er zichzelven mede hebben ver rijkt en de arbeiders in een hoek werden gedrongen. Alleen vol gens Gods bestel kan en zal de maatschappij zich uit hare ver warring opheffen. Ten slotte sprak nog de wel- eerw. heer E. Raams, hervormd predikant te Hoek, die uit den aard der zaak kort kon zijn. Ook hij wees op de genade van God door welke de Chr. vakbeweging bloeit. Wanneer we van Hem zegen verwachten, worden we nimmer teleurgesteld, want wie in Zijn werk berusten kan, heeft het geluk van den vrede, die niet opstandig is, maar zich onder werpt aan den wil van Hem, die alles tot ons welzijn regeert en bestuurt. Mogen we dan danken voor die genade en blijvend af- smeeken den onverdienden zegen, welke we dagelijks in ruime mate ontvangen. Na dankzegging werd de bij eenkomst ontbonden. Vermeld zij nog, dat de Chr. muziekvereniging „Hozanna" en de Chr. zangvereen. „Asaf" beide onder leiding van dhr. P. Brak man alhier, aangename afwisse ling boden, door de aanwezigen te vergasten op eenige muziek- en zangnummers. Gevonden. Autosleutel. B. J. Knieriem. Het Driemanschap. Na Zaamslag was Hoek aan de beurt en zoo was het Zater dag op dit dorp weer een heele drukte, toen de muziekcorpsen van Axel, Zaamslag en Hoek elkaar ontmoetten 6n de vrien denband weer inniger werd toe gehaald. Men vormde uit de drie één groot corps en met de be kende marsch „Le Triompha- teur'' trok men te ruim 5 uur onder leiding v«n dhr. J. E, Blansaart spelend door het dorp gevolgd door een groote schare. Op het schoolplein werden nog een paar nummers gemeen schappelijk uiigevoerd en daarna volgden de concerten, die elk corps voor zfch uitvoerde. Inmiddels werden de besturen der harmoDie-vereenigingen of ficieel ontvangen, waarbij in 't bizonder de burgemeester van Hoek, de beer mr. J. A van Tienhoven de aanwezigen harte- telijk en royaal" verwelkomde, als eere-voorzitter van bet plaat selyk corps „Elk naar zijn krachten". Nog enkele uren werden in gezelligheid doorgebracht, tot de tram de gasten wenkte tot huis waarts keeren en men na een „tot weerziens" vertrok. Het klein-festival is weer goed geslaagd en bracht een opgewekte stemming onder de Hoeksche be volking. 25-jarig jubileum by do tram Vrijdag, j.L, was het 25 jaar geleden, dar de machinist-le klassj O. Buis in vasten dienst trad by de Stoomtrum Hulst- Walsoorden. Onder de velen, die den beer Buijs kwamen felici- teeren, bemerkten wy den Al gemeen-Directeur, bijgestaan door enkele Afdeelingschels, die in den namiddag persoonlijk huDne gelukwenschen brachten. Behalve woorden van lof en er kentelijkheid daarbij uitgespro ken, werd aan den jubilaris de zilveren tram-medaille uitgereikt en kreeg bij eene schriftelijke dankbetuiging en een geschenk in enveloppe en zijne echtgenoo te een mooi bloemstuk. Zaamslag. Vrydag bad alhier de eindles plaats voor de dames, die de cursus hebben gevolgd voor Eerste hulp bij ongelukken, uit gaande van het Roode Kruis. Na afloop daarvan werd het diplo ma uitgereikt onder gelukwensch van den voorzitter, den heer J. de Feijter, burgemeester, die den heBr Schroeven, de leider der cursus ook dank betuigde aan de dames voor hare mede werking en sprak het vertrouwen uit, dat als het onverhoopt noodig mocht zyn, men op hare hulp vaardigheid en menschlievend- heid zal mogen rekenen. De lessen werden gevolgd door de dames J. de Bree, M. Dekker, J. Dieleman, M. Dieleman, J. Knijf, D. de Krijger, J. van Male, P. Meyer, E. Michell, J. Oele en J. Piaddet. AXEL-SPARTA. Aanst. Zaterdagavond wacht het sportminnend publiek uit Axel en trouwens uit geheel Zeeuwscb-Vlaanderen een wed strijd, Ivaarin onze stadgenooten een ploeg tegenover zich krijgen, sterker dan ooit te voren, nl. het Rotterdamsche Sparta, een der sterkste lste klassers uit ons land. Nu moet men niet denken, dat Sparta met een lichte combinatie komt, samengesteld uit spelers van lagers elftallen. NeeD, de geduchte Rotterdammers komen met 7 eerste elftalspelers en de anderen uit de zeer sterke reserve's. Ook moet men niet denken dat de Spartanen er enkel een uitstapje van maken in tegendeel, immers van Sparta- zijde schrijft men zelf o. m. „Wij zijn van plan in Axel een waardige indruk te vestigen, aangezien wij dit verplicht zijn aan onze vereeniging Sparta, daar deze naam overal in den lande een uitstekende reputatie geniet We hopen, dat het trefïen tusschen Axel en Sparta een aangenaam karakter mag dragen, met veel en goede propaganda voor de sport, waarmede samen gaat het belang der vereeniging Axel". Het Rotterdamsche gezelschap bestaat uit 26 personen en maakt de reis via Antwerpen per touringcar. Na den wedstrijd overnachtten ze hier. Sparta zal in de volgende op stelling den strijd aanbinden tegen Axel W. Nieuvelt L C. Schut C. Voormolen J.Meijer B.v.d.Heijden C. Hunter H. Voormolen P. Öostlander O. Formenoy J. Seton J.deJoDg Aanvoerder is de bekende oud- internationaal Formenoy. Tegenover de vry wel complete voorhoede van Sparta l zal de Axelsche verdediging haar ware kracht kunnen toonen en schitte ren als zy op dreef is. Dit alleen reeds is een gaDg naar het voet balveld waard. En tegen de Rotterdamsche middenlinie en achterhoede zal het de Axelsche voorhoede ook niet gemakkelijk vallen een of meer doelpunten te maken Ongetwijfeld zullen de Spar tanen de toeschouwers laten ge nieten van hoogstaand voetbal spel, waarvan onze stadgenooten nog veel zullen kunnen leeren. Stukloopen Zonnebrand Sportnieuws. Sassche Boys I—Axel 13 2 Axel I trok Zondag met vier invallers naar Sas van Gent, om te trachten de Sassche Boys een groote nederlaag toe te brengen in de serie Dederlaagwedstrijden. Je grootste uitslag was tot dus ver behaald door Breskens, dat vorige week de Sassenaars met 4-0 klopte. Ouze stadgenooten moesten dus minstens met 5—0 winDeD, om beslag te kunnen leggen op de pryzen. Het is echter bij een totaal mislukte poging om te winnen gebleveD, want het werd een 2—3 neder- aag. De Sassche Boys doel juntten eerst uit een strafschop en brachten voor de rust in buitenspelpositie den stand op 2—0. Onmiddeliyk na de her vatting verkleinde Axel den achterstand tot 2 1, waarna Sas opnieuw doelpuntte, ditmaal ook buitenspel. Via den paal maakte Axel een zuiver doelpunt, doch dit werd niet toegekend. Ten slotte werd de stand toch op 3—2 gebracht en daarmede kwam het einde van dezen slecb< gespeelden wedstryd, waarin de leiding nog meer te wenschen overliet dan het vertoonde apel. Gedurende de maand Juni 1933. Clinge. Ondertr. 24. Edmond Weemaes, 25 j. en Sylvia Se- ghers, 25 j. Gehuwd. 4. Carolus Verten- ten, 25 j. en Alma Tock, 27 j. 9 Jozef Bogaert (van Meerdonk, B^lgë), 28 j. en Maria Jouckers, 23 j 23. Theophiel Bolssens, 25 j. en Bertba Segers, 25 j. Geboren. 4. George, z. vau Petrus De Kevpr en Philomena Wilssens. 9. Franciscus, z. van Marie van Laere en Anna Ver tenten. 12. Johanna, d. van Jo annes Bonte en Anna NeleD. 24. Gabriëlle, d. van Edmondus van Vlierbergheu en Augusta de Kerff. 25. Willem, z. van Elbert Veerman en Maria Vaerewijck. Overleden. 11. Camilie Moort- bamer, 56 j., eebtg. van Bernard de Bock. 24. Marie Bruggeman, 36 j., eebtg. van Pieter Van Stappen. 30. Rosalia van Dorsse- lser, 49 j., echtg. van Alpbonsus Piessens. Overslag. Geboren. 27. Ge- orgus, z. van Gustaaf de Clerq en Irma Simoen. Philippine. Overleden. 13 Petrus Claeys, 57 j., z van Jo hannes en Nathalie van Hyfte. 26, Eduardus van de Walle, 74 j., echtg. van Maria de Witte. 29. Antonia Wiskerke, 32 j. echtg. van André Wijne. Sas van Gent. Geboren. 18. Hermanus, z. van Hermanus Gommers en Elisa Broos. 22. Denis, z. van Constantinus van Leemput en Palmyra Collier. 27. Gabrielle, d. van Marchel van Troost en Anna De Schee- maecker. Overleden 17. Regina van Hoecke, 84 j., echtg. van Louis de Caluwé, Stoppeldyk Ondertr. 16. Honoré Vioen (van Hontenisse,) 22 j. en Johanna Verheijden, 24 j. Geboren. 6. Liduina, d. van P. C J. Serrarens Vereecken. Het Bestuur van den polder OUD-EGLANTIER maakt bekend: dat eene vergadering van stem bevoegde ingelanden zal worden gehouden op Donderdag 20 Jufi 1933, namiddags 5 nnr (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies", bij den Heer J.J. DE Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1932/33 gedurende acht dagen vóór en de begrooting voor 1933/34 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten van de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 11 Juli 1933. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. groot 9.42.60 H.A. (21 gem. 45 roeden) te Axel-Sassing. Inlichtingen ten kantore van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. lste Hyp. rente vanaf 41/, 2de Hyp. en Credieten 6 Aanvragen minimum f500.—. Vertegenwoordiger gevraagd. Brieven onder No. 27. Piano-, Orgel-, Vioollessen enz. worden door mij iedere week gegeven te Axel en Ter Neuzen. Volledige opleiding voor examens. Billijke conditiën. P. C. VAN DELFT, Gedipl. Muz.-Leeraar, Halst. Verkooper kan Pachttr blijven k 3 25 J Geheimhouding verzekerd. Brieven bureau van dit blad onder no. 25. Zie .Etalage geteeld van eigen selectie bolronde uien'kiemkracht 90 BLOEM KOOL L. Cerf p. 1000 3.00, Langend gele, groene SAVOYE, lOERENKOOL p. 1000 2 00, SPRU1TKOOL p. 1000 2.25, WINTER? PREI p. 1000 1.20, p 10000 10 00, BLEEK-, SNIJ- en BLEEK- ^HHMo'^'O1000 VerSpeende KNOLSELLER1E p. 1000 3 00, Doos 30 en 60. Tube 80 ct ^^Bij^ApoÜr^n^Drog^sten^j^-^

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3