hooging van den post voor werk verschaffing en steunverleening zeer de aandacht getrokken. Gaarne zou men vernemen aan welke gemeenten de hierbedoelde uitkeeringen ten goede zijn ge komen en welk bedrag elk harer heeft ontvangen. De Koningin neemt vacantie. Zaterdag zijn H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins voor een zomerverblijf van verschei dene weken op den Ruijgenhoek aangekomen. Het is de wensch der Koningin dat, tot de tweede helft van de maand Augustus, de tijd van H. M.'s verblijf op den Ruijgenhoek op gelijke wijze worde beschouwd als de tijd, diën de Koningin anders in het buitenland pleegt door te bren gen voor het nemen van rust met uitzondering voor wat be treft de Staatszaken. AXEL, 4 Juli 1933. Bij gunstig weer zal „Con cordia'' Donderdag a.s. om 81/, ure concert geven op de markt met het onderstaande programma 1. Murcia, Spaansche marsch. 2. De lustige Boer, fantaisie op de operette. 3. De Perzische markt, intermezzo-scène. 4. La chanson des Nids, fantaisie polka voor 2 clarinetten. 5 Les gars de la Marine, marsch. 6. Adieu, Bourgogne, ouverture. 7. Burgem. van Sonsbeek, marsch. V. V. Axel. Vrijdagavond werd op de bo venzaal van mej. Gilijamse alhier de jaarvergadering gehouden van de voetbalvereeniging Axel. Het spreekt vanzelf, dat we nu deze vereeniging in de laatste weken zoo van zich liet hooren en spreken we meer uitvoerig melding maken van deze gebeur tenis. Opzichzelf had deze ver gadering een gewoon verloop, al is het dat er een zeer druk be zoek wasin totaal ongeveer 60 personen. Na opening door den voorzit ter, den heer F. J Lensen, die de aanwezigen verwelkomde en met een paar woorden wees op het afgeloopen seizoen, dat zoo schitterend voor de vereeniging was verloopen, volgden de no tulen en het jaarverslag. Van dit laatste was bizonder werk gemaakt en de secretaris, de heer J. D. Freekenhorst wijst daarin op tal van gebeurtenissen, die voor de club van blijvende beteekenis zijn. Ook gaf het verslag meermalen aanleiding tot vroolijkheid onder de leden, als daar op geestige wijze eenige grappige momenten in herinnering werden gebracht. Aan het ver slag is het volgende ontleend: ....Allereerst dan de tot stand koming van het kleedlokaal, dat in eere wordt gehouden als een stuk werk door vlijt en opoffering van tijd en moeite verkregen, als een sprekend bewijs van liefde voor de V. V. Axel. Meermalen toch was reeds gebleken,'dat een werk of schepping door enkelin gen tot stand gebracht, door de massa werd verwaarloosd, ja zelfs met vernieling bedreigd. Met groot genoegen kan ik consta- teeren, dat die vernielzucht thans geweken is, en het kleedlokaal zich nog in denzelfden goeden staat bevindt, als een jaar ge leden. Dat het voldoet aan de eischen, die men aan een ver eeniging als de onze, mag stellen, is overbekend en ook bezoekende elftallen waren vol lof over deze inrichting. Een woord van lof voor de toewijding van den voor zitter, die in deze de leiding had, is hier zeker wel op zijn plaats. Ik wil van deze plaats u toe roepen jongens gaat zoo voort, beschouwt het als gemeenschap pelijk bezit en spaart het als uw eigendom. Een ander belangrijk feit was dat we de beschikking kregen over een tweetal oefenterreinen, zoodat thans de gelegenheid be staat om het oude speelveld een grondige verfrisschingskuur te doen ondergaan, wat intusschen geen overbodige weelde is. Moge ik van deze plaats alle leden, die daartoe lust en ijver hebben, op wekken om aan de werkzaam heden in deze hun aandeel te nemen. Het gebeurt dan zoo goed als kosteloos en later is dan ook dit werk weer te be schouwen als iets, uit eigen mid den en door eigen krachten tot stand gekomen, wat steeds zelf voldoening schenkt en een prikkel vormt voor anderen om bij vol gende gelegenheden ook eens de handen uit de mouw te steken. Zoo voortbordurende kunnen we veel kosten sparen en ieder lid krijgt tenslotte aldus zijn aandeel in het groote geheel, een bloei ende, krachtige vereeniging, die zoowel wat levend als dood materiaal betreft, met het puikje kan wedijveren. Boomen moesten worden ge rooid om tot uitbreiding van het oude speelveld te kunnen over gaan. Een en ander is vlot van stapel geloopenmogen thans ook de komende werkzaamheden een even vlot verloop hebben en steunt in deze ook weer den voorzitter, volgt hem en het komt in orde. Wanneer dan straks de competitie weer begint, hebben we de beschikking over een ter rein, een 2e klasser, zij het dan ook een fonkelnieuwe, waardig. Vervolgens het groote gebeuren van het gansche seizoenhet historische feit, n.l het behalen van den 2e klasser-titel, die op 2e Pinksterdag j.l. in onze handen kwam. Dat dit niet zonder slag of stoot is gegaan, spreekt van zelf en ik acht het dan ook noo- dig er in dit jaarverslag bijzon dere aandacht aan te schenken. Ten eerste toch was daartoe noodig het afdeelingskampioen- schap, hetwelk op 2e Paaschdag in een beslissingswedstrijd tegen de Zeeuwen te Terneuzen be haald werd. Het is een ware titanenstrijd geweest eer het zoo ver was zegt schr. en geeft hierna het verloop der wedstrijden weer. Een woord van hulde aan het kranige elftal, dat zich vele op offeringen had getroost, en ook aan de leiding, is hier zeker op zijn plaats. De training, trouw doorgezet en volgehouden, had vruchten afgeworpen. Veel rust werd'ons niet gelaten Na den glorieuzen autotocht door Axel's straten, twee dagen na het behalen van het kampioenschap, bereikte ons reeds het bericht: Aanstaande Zondag naar Middel burg, tegen Zeelandia. Vlug wer den de noodige toebereidselen getroffen, terwijl allen nog in feeststemming verkeerden, en zoo trok men achtereenvolgens weer op om te streven naar de pro motie, al was men al tevreden met het kampioenschap. Boven verwachting werden weer ver scheidene punten behaald en kwam Axel aan de kop van de lijst, welke plaats zij handhaafde. Hier volgt weer een beschrijving van de verschillende overwin- ningstochten en van de beroemde 2e Pinksterdagmatch, die met een 9—1 overwinning op Mevo het feit beslechtte Axel promoveert naar de 2e klasse. Het persbureau Vaz Dias ver kondigde dit voor ons zoo groot- sche feit nog denzelfden avond door de wereldruimte, zoodat ieder in Oost en West, Zuid en Noord er kennis van kon nemen. Een vriend, die op dat oogen- blik in Arnhem vertoefde in het park Sonsbeek, schreef mij, dat hij een juichkreet uitgalmde, toen hij het blijde nieuws vernam door middel van de radio. De herten in het park schrokken er van, zoo schrijft hij, en zetten het op een loopen 1 Zondag werd de laatste wed strijd gespeeld, die zooals bekend, gewonnen is met 20. Het seizoen is hiermede offl cieel afgesloten. Ongeslagen hebben we de promotiecompetitie beëindigd, etn prestatie waarop niet alleen de V.V. Axel, doch geheel sportminnend Axel trotsch kan zijn. We zijn thans 2e klasser Deze titel is behaald na jarenlangen hardnekkigen strijd. De belooning op noest en wils krachtig werken is gevolgd. Het eerste elftal hiervoor nogmaals een woord van warme hulde. Doch laat ons nu niet overmoe dig worden en op de behaalde lauweren gaan rusten, zegt schr. Dat toch zou in het seizoen bittere ontgoocheling kunnen brengen en teleurstelling. Met enkel een 2e klas titel zijn we niet klaar, het spel moet ook op dat peil gebracht worden. Ik wil hiermede geenszins zeggen, dat Axel niet in staat is om 2e klas spel te demonstreeren, doch ik zou gaarne zien, dat we het a.s. seizoen b.v. Hero, P. S C, en Terneuzen naar de kroon konden streven. Men zal het mij toegeven, daarvoor is nog veel oefening en al wat daarmede verband houdt, noodig. Het is thans plicht en roeping om de behaalde 2e klas titel te verde digen en te behouden. Het is een heele kunst geweest om het zoover te brengen, het is gemak keiijker om dien titel te behou den, doch we kunnen hooger. En nu zullen we ons zeker geen illusie's maken om b.v. volgend jaar weer kampioen te zijn en zoo mogelijk le klasser, doch dit behoort toch niet tot de on mogelijkheden. Immers bij den aanvang van het seizoen hebben alle ploegen eenzelfde kans. Daarom, jongens van Axel I, onthoudt deze woordenvan meet af aan streven naar Uw ideaal, dat thanS voor u in het verschiet ligt: de le klasse titel Ons le elftal heeft dus behaald wat te behalen wasèn kampi oenschap 3e klas èn 2e klasse schap, de volle 100 pet. dus. Helaas kan dit niet van ons 2e elftal gezegd worden. Bij den aanvang van fret seizoen hadden we hoep en vertrouwen dat Axel II ook eens kampioen zou worden, doch deze hoop is weer in rook verslagen. Wel werd een betere plaats op de ranglijst bereikt, doch reden tot juichen was er toch niet. Er ligt thans wel een hemels breed verschil tusschen Axel I en Axel 11: 2e klas N V.B. en 2e klas Z V.B. Inmiddels hoop en vertrouw ik, dat een volgend seizoen ons 2e elftal le klas zal kunnen spelen in den ZV.B. competitie. Het is gebleken, dat die 2e klas comp. ZVB., zooals die thans is afgewerkt, een echte poppenkast is geweest. Nooit te voren is er zoo'n teleurstelling geweest in vaststelling, aflassching en verloop der wedstrijden, als in het beëindigde seizoen. Laat ons dan ook in het volgende seizoen op een Beteren gang van zaken hopen. Het aantal werkende leden bleef op het gemiddelde peil en be draagt thans 45, dat der juniors 39 en donateurs 136, wat een groote toename beteekent. Vorigen zomer woonden we met bestuur en een gedeelte der leden een lezing bij van den heer Karei Lotsy, te Hulst, die als ge volg had, dat ook hier met de training werd begonnen. Ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap werden een tweetal feestavonden gehou den voor leden en donateurs, die weer goed in den smaak zijn gevallen en ten volle geslaagd. In de elftalcommissie kwam wijziging en d: nieuwe kreeg direct volop werk. We weten het, lid van een elftalcommissie zijr, is een ondankbaar baantje. Het kost, wil men het naar behooren vervullen, veel tijd en moeite en men moei zich veel criliek laten welgevallen, vooral als het niet van een leien dakje gaat met de verrichtingen te velde. Hier immers staan de beste stuurlui ook steeds aan den wal. De elftal commissie heeft er zich echter weinig van aangetrokken en ge werkt zooals het haar goeddacht. Het succes is bekend en ik wil van deze plaats de commissie dan ook gaarne grooten lof en dank toebrengen voor de gepres teerde werkzaamheden. En dan/het kantongerecht, onze strafcommissie. Zooals overal tegenwoordig, breekt er ook in een voetbalclub wel eens een kleine muiterij uit, die evenals in een goed geordende maatschappij dient gestraft te worden. Geluk kig betreft dit meestal slechts een enkeling, doch dit neemt niet weg, dat ook deze commissie zijn nut heeft doen blijken. Inmiddels hoop ik, dat de heeren van deze commissie met rust gelaten wor den en waarschijnlijk zullen ze zelf hier ook wel niets op tegen hebben. Het aantal geleverde veldslagen tusschen de kalklijnen was weer groot. Niet minder dan 63 wed strijden werden gespeeld, waar van er 32 werden gewonnen, 7 gelijk gespeeld en 24 verloren. Het aantal gemaakte doelpunten bij de tegenstanders bedroeg 221, dat der tegenpunten 189. Axel 1 speelde 28, Axel II 22. Axel lil 9 en gemengde combi- natie's 4 wedstrijden. Ik meen hiermede het voor naamste, wat zich in het afge loopen jaar heeft voorgedaan, te hebben aangehaald. Toch mag ik een zeer verdienstelijke per soonlijkheid, nl. onze eere-voor- zitter, den heer J L. M. Boot, niet vergeten. Deze toch heeft zich weer doen kennen als een warm voorstander en verdediger van alle zaken onze vereeniging be treffende, als een stille werker, die veel goeds doet, ofschoon dat niet zoo openbaar is. Dat sportiviteit ook samengaat met mmschlievendheid, is ge bleken bij het droeve en ernstige ziektegeval dat een der spelers overkomt en wien alle toewijding wordt toegedragen, als een der beste leden. Gelukkig, dat onze vriend volgens de laatste berich ten aan de beterhand is. Schr. besluit het jaarverslag met den raad, niet overmoedig of te optimistisch te zijn met de behaalde resultaten, doch vast beraden verder te gaan,steunend op eigen innerlijke kracht, onder kundige leiding, elkaar begrijpend en voor elkaar gevoelend, ook wanneer de zon achter donkere wolken schuil mocht gaan. Dan eerst moet de ware liefde voor onze club spontaan tot uiting komen. Zoowel in voor- en tegenspoed allen krachtig daaraan medegewerkt en .Axel" zal groeien en bloeien Moge het zoo zijn Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten bedroegen f2757 19 en 593 francs en de uitgaven f 2163.44 en f 262 francs, zoodat er een batig saldo was van f 593.75 en 327 francs. Bij monde van dhr. J. v. d. Berge rapporteerde de kascom- missie tot goedkeuring. De aftredende bestuursleden D. J. Freekenhorst, F. J. Lensen en J. A de Smidt werden bij acclamatie herkozen. Een voorstel van dhr. J. L. M. Boot om het bestuur met 2 leden uit te breiden, werd door de vergadering aangenomen, waarna een langdurige stemming volgde. Gekozen werden ten slotte de h.h. J L. M. Boot en P. Hofman, na herstemming met de h.h. J Peeters en F. N. Hiemstra. De aftredende elftalcommissie bestaande uit de h h. A. Koek koek, A. Riemens en A. van Rijn werd eveneens bij acclamatie herbenoemd. In de strafcommissie werden gekozen de h.h. D. J. Freeken horst, P. Hofman en A. Koek koek, terwijl tot leden der kas- commissie werden benoemd de h h. F. Dieleman, M. Koekkoek en P. Verijzer. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld F. J. Lensen, voorzitter, J. L. M. Boot, vice-voorzitter, J D. Freekenhorst, Secretaris-penning- meester., D. J Freekenhorst, 2e secretaris, L. van den Berge, P. Hofman, A. Koekkoek, A. Rie mens en J. A. de Smidt, com missarissen. Bij de omvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken be sproken, waarna de voorzitter de vergadering sloot, die wegens de vele stemmingen een langgeiekt verloop had. Ambtsjubileum. Op Zaterdag 1 Juli herdacht de heer M. J. Loof alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaren werd aangesteld, als brievenbe steller bij het staatsbedrijf der Posterijen ten postkantore alhier* Gedurende deze 25 jaar heeft hij steeds voornoemde betrekking in zijn geboorteplaats waargeno men. Op hartelijke wijze werd de jubilaris op dien dag gehul digd. In een der zalen van het postkantoor werd de heer Loof vergezeld van zijn echtgenoote, door den Directeur van het post kantoor den heer Boot in welge kozen woorden toegesproken, waarbij, voorzoover den dienst het toeliet, alle dienstdoende ambtenaren tegenwoordig waren. Spr. memoreerde o.adat dhr. Loof, volgens zijn staat van dienst deze 25 jaar steeds met nauwge zetheid en getrouwe plichtsbe trachting, tot groote tevredenheid zijner superieuren heeft vervuld, terwijl hij bij zijn collega's als zeer welwillend en voorkomend bekend staat. Als blijk van waardeering werd den jubilaris, bij monde van den heer Directeur namens het ge- heele personeel van het kantoor en de daaronder ressorteerende kantoren, een eikenhouten fau- teul aangeboden, hierbij dewensch uitsprekende, dat hij, thuisko mende van zijn door weer en wind verrichten bestellersdienst, van dit aangeboden geschenk een nuttig gebruik zal mogen maken en het een waardig aandenken zal zijn aan de heden gevierden herdenkingsdag. Door den jubilaris werd ook namens zijn echtgenoote dank gebracht voor de gesproken har telijke woorden, en voor het hem aangeboden geschenk, daarbij de verzekering gevende, dat hij na het beëindigen zijner dienstver vullingen, hiervan een trouw ge bruik zal maken, en dat deze dag nog lang in zijn herinnering zal blijven voortleven. Door den Directeur was aan den jubilaris voor de rest van den dag extra-verlof verleend, zoodat deze verder feestelijk in huiselij- ken kring werd doorgebracht en gevierd, waartoe natuurlijk de Directeur met zijn gezin, het kan toorpersoneel en de collega's wer den genoodigd. Het heeft den trouwen en ge- achten brievenbesteller op dezen dag niet aan belangstelling ont broken, blijkens de vele persoon lijke, schriftelijke en telegrafische felicitaties, die hij in ontvangst had te nemen. Zaterdag had alhier ten overstaan van het Bestuur der Vereeniging tot Verbetering der Volkshuisvesting de herbesteding plaats voor het schilderen van de woningen dier Vereeniging, staan de in de Julianastraat. De uitslag was als volgt Ph. Knieriem, Axel, f 1640 ;W. A. de Jonge, Axel, f 1526: C. B. Antheunis, Axel, f1419; P. C. Brakman, Axel, f 1382; M. W. Visscher, Axel, f1375; C. Wisse- Galle, Zaamslag, f1340; A. C. Stallaert, Boschkapelle, f 1320 en D. R. Riemens, Zaamslag, f 1140. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Vrijdagavond werd in de Chr. Bewaarschool alhier op initiatief van den heer W. Bogaerts, inspecteur der V.O.V. te Kapelle bij Goes een vergadering gehou den van genoodigden om te komen tot een A.RJA.-club (anti-revo- lutionnaire jongeren-actie). Onder leiding van den heer W. A. den Boggende, voorzitter van de a.-r. kiesvereenigirg alhier werd doel en streven besproken Weldra was men heiermee eens, dat studie en onderzoek gepaard aan propaganda ook in georganiseerd verband van de jongeren slechts aan de partij ten goede kan ko men. Er traden 11 heeren en 7 dames toe als lid welke uit hun midden tot bestuurders kozen de heeren D. J Oggel Jz voorzitter, A. C. van Baal, secretaris, J. Ver hoef (Spui) alg- adj en mej. M. Bakker Ld., penningmeesteres. Voorloopig zal maandelijks een bijeenkomst worden gehouden. Kostelooae rjjwielplaatjes. De aandacht wordt er op ge vestigd dat door den Rijks Ont" vanger te Axel op de volgende dagen en uren te zijnen kantore zitting wordt gehouden voor de behandeling van aanvragen ont een kosteloos rijwielmerk i nl. op

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 2