Chr. Landbouwschool Bad- en Zweminrichting van de Consumptietent Opgave van leerlingen bekendmaking! Opening op 6 Joni 1933. alle voorkomende timmerwerken V erpachting Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. voor zachte mooie huid Advertentiën. AXEL, 19 Mei 1933 Woensdag weid het Marktplein alhier ongewoon druk bezocht door nieuwsgierigen voor een bruiloftspartij. Ofschoon dit eigen lijk een gewoon verschijnsel is, gold het echter nu in 't bijzonder de aanwezigheid van een groep van Scheveningsche visschers vrouwen, die ter opluistering en als huldeblijk van den bruidegom in Oiigineele kleederdracht per autobus uit onze nationale bad en visschersplaats naar het Zuiden van Zeeland waren gekomen. Gouden Bruiloft Woensdag vierde het echtpaar Maertens-Daelman hun 50-jarig huwelijksfeest te midden van een talrijk gezelschap van kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Des ochtends werd de familie per auto afgehaald, om de H. Mis bij te wonen, die te hunner eere werd opgedragen. Na afloop daarvan reed men weer huis waarts, doch thans was het door een eerepoort en een buurtversie- ring, dat men de ouderlijke wo ning te Drieschouwen betrad. Intusschen waren ook de buren gekomen om het echtpaar te feli citeeren, waarbij hun bij tal van bloemen een degelijk geschenk werd overhandigd. Getroffen door deze blijken van vriendschap werd verder de dag in gezellig heid doorgebracht, waarbij ernst en luim elkaar afwisselden. We kunnen ons dat indenken, want vijftig jaren samenleving, waarvan de eerste jaren is ge zwoegd, om te komen aan het budget voor een telkens toene mend gezin met dagloonen van 60 tot 75 cent, geeft stof tot overdenking En als we dan weten, dat het kindertal tot 17 ging, dan kan men zich voorstellen, dat er wat te verhalen is. „Maar steeds ge zond en geen dokter in huis ge had", hoorden we de bruid zeggen en het is haar aan te zien, want zij, even als haar man, zijn kras se oudjes en kunnen zonder bij komstigheden nog voor een tien tal en meer jaren bijteekenen. Ook het feit, dat beiden in bur gerlijke woning onbezorgd den dag doorbrengen, stemt tot dank baarheid. Donderdagavond bracht „Concordia" alhier een serenade aan een harer werkende leden, die de huwelijksboot van wal had gestooten. De voorzitter wees op den datum van 18 Mei, de vredesdag, en hoopte, dat dit huwelijk ook in het teeken van den vrede zal staan. De bruide gom, dhr. J. van den Berge, dankte voor de uitgesproken woorden en hoopte ook zijner- zijdsch nog jaren te mogen .me dewerken aan den bloei van „Concordia". Na eenige vroolijke marschen vertrok men vat daar gevolgd door een talrijke groep als vertegenwoordigers van Axel's jeugd en ging het nog enkele stra ten door. We vernemen, dat op Za terdag 27 Mei „Concordia" een vriendschapsbezoek brengt aan haar zustervereeniging te West- dorpe, ter opening van het aldaar op 28 Mei te houden festival. Het klein festival is dit jaar bepaald op 17 Juni voor Zaam- slag, 15 Juli voor Hoek en Zater dag 19 Augustus te Axel. Kampioen-hulde. Het was wel te denken, dat door supporters en plaatselijke vereenigingen hier meer aandacht zou geschonken worden aan het feit, dat het le elftal van de Axelsche Voetbalvereeniging weer een kampioensplaats behaalde thans in de 3e klasse van den Koninklijken Nederl. Voetbalbond. Want op het terrein der sport is dat een feit van groote beteeke- nis en vooral in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Aan het verslag, dat we geven over de heidenkingsavonden ge wijd aan dit kampioenschap, hadden we eenige beschouwingen vooraf doen gaan, doch moeten deze wegens plaatsgebrek uit stellen. Zooals we zeiden is aan het kampioenschap meer dan gewone aaidacht geschonken en werd Maandagavond receptie gehou den voor vereenigingen en par ticulieren, die van hunne belang stelling wilden doen blijken. Het bestuur had op de boven zaal van het clublocaal bij mej Gilijamse de leden en donateurs genoodigd, om daarbij tegen woordig te zijn. Daar de zaal echter niet allen in één samen komst kon bevatten, waren twee avonden gekozen. En zoo was Maandag en Woensdag de zaal in een feestzaal herschapen, waarbij de Axelsche kleuren zwart-geel den boventoon vorm den. Natuurlijk was er.ook de clubvjag en gaarne hadden we ook nog de bekers, medailles en overige eereteekens tentoonge steld gezien, als zoovele bewij zen van victorie op het groene tapijt behaald. De zaal zat beide avonden ge zellig vol. Maandagavond waren het de afgevaardigden van ver schillende plaatselijke vereeni gingen, de werkende leden en degenen, die zich op bizondere wijze verdienstelijk hebben ge maakt tegenover de voetbalver eeniging. Toen het scherm op ging waren op het podium ge zeten de bestuursleden en de trainer van het elftal. De eere voorzitter, de heer J. L. M. Boot, die de leiding had van de avonden en ook vele bestuurszaken helpt regelen en leiden, heette allen welkom en wenschle de club in een openingsrede van harte geluk met het behaalde succes. Hij liet daarbij de oprichting en opeen volgende vorderingen de revue passeeren en sprak de hoop uit, dat nog vele lauweren geoogst mogen worden. Hij verwacht, dat men daartoe zijn best zal doen en noemt het vooral voor de junioren een vingerwijzing, dat bij krachtig aanpakken veel bereikt kan worden. Het eerste elftal heeft dat getoond en laat nu de jonge garde die voetsporen volgen, opdat ze eenmaal aan degenen die thans de zege heb ben behaald, ook kan toonen, daartoe in staat te zijn. Spr. bracht hulde aan de cap tain en de overige» 10 medespe lers voor hun prestatie, feliciteerde de bestuursleden, de elftalcom missie, den trainer, de donateurs en ook mej. Gilijamse, die a. h. w. door haar gastvrijheid, het beschikbaarstellen der localiteiten van het hotel en de vele facili teiten en vriendschapsbewijzen aan de vereeniging is verbonden geworden. Als blijk van waardeering reikt spr. nu namens een deel der Axelsche burgerij een pakje over aan derf captain, bevattende voor ieder speler het costuum, waarin de jongens, naar hij hoopt, met de 2e klassers van den N. V. B. zullen wedijveren. Dhr. L. van den Berge dankt als captain namens het elftal voor dit geschenk en de treffende woorden daarbij door dhr. Boot uitgesproken. Hij geeft de ver zekering, dat het aan den wil niet zal ontbreken, maar allen ten zeerste hun best zullen doen om nog verdere overwinningen te behalen teneinde in de 2e klasse te mogen spelen. „Als ik zie", zegt spr., „hoe het op prijs wordt gesteld, dat we winner, zijn we wel verplicht ons best te doen tegenover de donateurs". Het waren weinige woorden van den captain, maar ze hielden een sportieve belofte in. En men weet het, dat in de sportwereld het gegeven woord een „woord van eer" is. Daarom werden ook deze woorden in dank aanvaard door de aanwezigen met een spontaan handgeklap. Hierna las dhr. Boot enkele telegrammen en brieven voor, welke als felicitatie waren inge komen van clubgenooten, enz. In de eerste plaats dan een schriftelijke gelukwensch van den burgemeester, dhr. F. Blok, die verhinderd was om aanwezig te zijn. Vervolgens een van de zus- tervereen. te Sluiskil, van den secretaris der 4e afd. Zuidelijke klasse N. V. Bdhr. j. van Bel te Vlissingen, de clubs te Neuzen en Hulst (vooral het schrijven van Hulst was sportief-sympa- thiek), Goes, Middelburg, Vlis singen, den consul van de Z, V. B.t scheidsrechter Gillissen, Tern. Boys en dhr. L. P. Ortelee, eere lid te Amsterdam. Mondeling werd de club ge- lukgewenscht in verschillende hartelijke toespraken, resp. na mens: de tooneelvereeniging „Excelsior" door dhr. A. Th. 't Gilde, de Korfbalclub „Rapide" door dhr. D. Marijs, de V. V. V. Axel, door dhr. A. van Maale.de Winkeliersvereniging E. M. M. door dhr. Peters, de Raadsfraciie 't Gilde door dhr. A. Verschel en de zangvereen. Orelio door dhr. J. K. Esselbrugge, welke allen een keurige bloemenmand als huldeblijk overreikten. Namens Concordia sprak dhr. A. Pieterse en dan was er nog een bloemstuk van de garage „Cito" met het volgende rijmpje: Ook „Cito" laat niet na, Haar Hulde U te wijden Zij had veelal 't geluk, U naar 't succes te rijden. Zij groet U op dit feest spontaan En beveelt zich in Uw gunst [weer aan. Gebr. Esselbrugge. Ten slotte was er nog een reuzenkrans van prachtige tulpen van dhr. Ad. Ysebaert, als sup porter. Overbodig is het te schrijven, dat deze bloemenhulde bestaande in een rij van zeven keurig ge rangschikte bouqetten verzameld in manden, welke met linten en strikken in de clubkleuren waren versierd, een machtigen indruk maakte op de spelers zoowel als op de genoodigden. Maar meer nog sprak tot ons het volgend nummer van het programma, waarin optrad de „stedemaagd* van Axel, tusschen het Neder- landsche, het Zeeuwsche en het Axelsche wapen, bezingend in dichtmaat de roemrijke historie van Axel, dat afwisselend door brand en vloed werd geteisterd, doch eenmaal ook als een veste van beteekenis werd genoemd in de rijen van Nederlandsche en Zeeuwsche steden. Het was als een symbool voor de Axelsche voetbalclub, waarvan hierop in de pas ontvangen nieuwe costu mes gestoken, het jubileerende elftal op het tooneel stond opge steld en welker spelers door den dichter een voor een werden bezongen en gehuldigd door de beschermengel van Axel, onder de zinspreuk „Opwaarts en niet versagen", met als resultaat het „Luctor et Emergo". Een krachtig applaus was de belooning voor dit tableau, waar van het welslagen voor een groot deel te danken was aan mej Cornelisse en den heer A. 't Gilde, die de maker is van dit lar.ge en welsprekend gedicht. En hiermede was eigenlijk het officiëele der huldiging beëindigd. Ten einde de aanwezigen nog verder amusement te bezorgen, werden nog eenige clubliederen gezongen, onder begeleiding van de pianiste, mej A. Visser en vulden verder tooneel en voor dracht deze mooie en welge slaagde avonden aan, waarop met voldoening door de véreeni- ging mag worden teruggezien. De Commissaris der Koningin bezoekt Dinsdag 23 Mei a.s- de gemeenten Axel en Westdorpe. Te Zaamslag viel Maandag de 51-jarige Janna van Hermon van den zolder en kwam met het hoofd op een s'eenen vloer terech'. Zij werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Dinsdagmor gen is zij tengevolge van dien val overleden. Predikbeurten te Axel. Het Bestuur van den NOORDPOLDER maakt bekend Voorm. 91/, ure Nam. 2 Nam. 2 30 Av 6 Ds. van Oeveren. Dezelfde. Kerk. Ds. Kok, van Zaamslag. O's. J S Post. Tekst 1 Joh 5:1 en 2 Geref. Gemeente. Ds A. Verhagen Bed. H. Avondm. Dezelfde. Dhr. Wijting, van Riisen. Geref. Voorm. 9.30 ure Nam. 2.30 Voorm. 9.30 ure Meisje zwaargewond Dins dagavond was de leurder M. uit Bergen-oD-Zoom zijn meisje Ca- tharina fl., die op een wasscbe ry werkzaam is, van haar werk gaan balen. Zy had eenige dagen van tevoren aan den jongen ge zegd, dat zy haar verkeering met hem wenschte te verbreken. Toen hij haar vroeg of zij by haar besluit bleef en zy daarop een bevestigend antwoord gaf. trok hij onverwachts een mes en bracht haar eenige ernstige steekwonden aan den buik toe, terwijl zij ook eenige verwon dingen aan de beide armen be kwam. Het meisje zakte in el kaar en werd door de toesnel lende voorbijgangers een woning binnengedragen. Nadat medische hulp verleend was, is het slacht offer later per brancard naar het Gasthuis vervoerd. De dader heeft zich later bij de politie aan gemeld. Ten overstaan van notaris van der Veen te Terneuzen werd Dinsdag in het café van C. P. de Regt, ten verzoeke van F. de Ridder, in het openbaar verkocht een woonhuis met erf staande in de Axelschestraat te Zaamslag. Kooper werd de heer K. Hame link Mz. aldaar voor f 1225. Gedurende de maand April 1933. Zaamslag. Gehuwd. 20. Cor nells Kolijo, 24 j. en Jacoba Kosten, 24 j. 27. Francis Hamehnk, 23 j. en Jacoba de JoDge, 23 j. Adriaan Klaassen, 31 j. en Janna den Hamer, 28 j. Geboren. 6 Tanneke, d. van Jacobus Haak en Catharina Dees. 17. Pieter, z. van Marinus Fl pse en Sara van Kerk voort. 25. Mattheus, z. van Cornells Schie man en Elizabeth Willemsen. 26. Adriana, d. van Marinus van Hermon en Pieternella Jansen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten enkele berichten blijven liggen. Heeren adverteerders vragen we beleefd hunne copie iets vroe ger aan te bieden. We kunnen dan maatregelen nemen voor een bijbiad. Getrouwd A. VAN DER ZWAN Arts LEO BOM Arts. De Heer en Mevrouw VAN DER ZWAN— Bom, getroffen door de vele blijken van belangstelling, dezer dagen ondervonden, zeggen hiervoor, ook namens wederzijd- sche ouders, hartelijk dank. Axel, 17 Mei 1933. Mede namens weder- zijdsche ouders zeggen wij hartelflk dank voor de zeer vele gewaardeerde blijken van belangstelling ondervonden bij ons huwelijk. J. P. DE HUÊLU. H. J DE HULLU-v. D Burg. Axel, Mei 1933. De ondergeteekenden betuigen hun harte- Uken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij hun 50-jarig huwelijks feest op Woensdag 17 Mei. P. MAERTENS. L. MAERTENS-Daelman. Axel-Drieschouwen. A X K Ij. voor den nieuwen cursus, die 2 Juni a.s. begint, bij onderge tekende vóór 31 Mei. Het Hoofd van de School, P, tt FEBER bij Axel, 1. dat te rekenen van 20 Mei 1933, gedurende acht dagen ter inzage van eigenaren van landen in dien polder, zijn nedergelegd ten kantore van den Ontvanger Griffier te Axel: a. de rekening en verantwoor ding van het beheer des polders over 1932/1933 b. de begrooting voor 1933/1934 met de memorie van toe lichting. rr—- I 2. dat op Dinsdag 30 Mei 1933, des namiddags vijf uur, zomer tijd, in het Hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een algemeene vergadering van ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, opnieuw gedurende acht da gen, te rekenen van 1 Juni a.s. ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen voor boven- genoemden. Axel, 19 Mei 1933. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Cz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN- en BEWESTEN- BLIJ maakt bekend dat eene vergadering van stem bevoegde ingelanden zal worden gehouden op Donderdag I Juni 1933, 's middags 12 uur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" bij den heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1932/33 gedurende acht dagen vóór en de begrooting over 1933/34 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Grif fier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 20 Mei 1933. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-Griffier. AXEL. Zonder lidmaatschap en abonne mentskaart is ter plaatse geen gelegenheid meer tot zwemmen. Opgave van leden kan geschie den bij een der Bestuursleden en ondergeteekende. A. ANTHEUNIS, secr.-penn. De ondergeteekende maakt het geacht pu bliek van Axel en omgeving erop attent, dat hij uitvoert, zoowel voorkomende peparatiën als nieuw- bouw, aan billijke prijzen. Aanbevelend, J. WISSE, Pr. Mauritsstr., Axel. op het terrein der V. V. Z. F. voor het jaar 1933 op Zaterdag 20 Mei a.s Inlevering der inschrijfbiljetten in gesloten couvert op Zaterdag 20 Mei tot één uur bij den heer J. de Lozanne te Axel. Inlichtingen bij den Secretaris. HET BESTUUR. GELD van af f 100,— t. e. bedr. 6 pch Ook op vee. ledereen schrijft) brief porlo antw. DE ONDERLINGE, Schlsdanti ZONDAG 21 MEI 1933. Ned. Herv. Kerk. Dootcfi ca Tuben 30-4$ en 75 ct. Potten 1 gld Verkrijgbaar bi) Uw Drogiik EN

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 2