een Artikelen, Eierdopjes, Eiernetjes, Zandloopers, Eierlepeltjes, Zoutvaatjes, Eierstelien, enz. J. S. MEIJER. Landbouw. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Toelating Leerlingen op de Openbare Lagere School. Advertentiën. In de extra LAGE PRIJZEN. ken van den heer de Moor, en den heer J Stolk, secretaris on zer vereeniging, de laatste wegens drukke ambtsbezigheden. Ofschoon nog getracht werd den heer Stolk van zijn voorge nomen besluit af te brengen, het mocht niet baten, zoodat niets anders gedaan kon worden dan dit besluit te eerbiedigen. Door den voorzitter werd den heer Stclk, dank gebracht voor al het geen hij voor Volksonderwijs heeft gedaan en hij verzocht of wij bij eventueele gelegenheden ook verder op zijn steun mochten rekenen, hetgeen door den heer Stolk werd toegezegd. Als twee nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren J. Wisse en C de Jouge, die beiden deze be noeming aanvaarden. Hierna volgde de rondvraag. Mevrouw de Moor die het woord verkreeg sprak namens haar man en voor zich zelf. Zij dankte den voorzitter voor de hartelijke woorden tot haar man gericht en bracht tevens dank aan allen^die haar en haar man zooveel aangenaams hebben doen ondervinden gedurende de vele jaren die zij aan het Openbaar onderwijs te Zaamslag zijn ver bonden geweest en haar ontroe ring niet meer meester zijnde moest zij het hierbij laten. De voorzitter dankte Mevrouw de Moor voor de door haar aan ons allen gerichte woorden de verze kering gevende dat Volksonder wijs hen zeer zeker niet vergeten zou en hij hoopte dat het hun in hun verder leven goed mag gaan. De vergadering zou hiermede afgeloopen zijn, indien niet enkele jongelui hadden gezorgd voor eenige passende komische voor drachten, terwijl Mejuffr. Kayser, haar man en de gebr. Wisse voor prachtige muziek zouden zorgen. Al deze voordrachten te noemen zou te veel plaatsruimte in beslag nemen en mag niet van de toe gevendheid worden gevorderd, toch mag ik op één, een uitzon dering maken en wel de kinder operette getiteld „de Poppenwin- kel", ingestudeerd door een zestal leerlingen onder leiding van Mejuffr. Risseeuw, onderwijzeres alhier. Het geheel getuigde van een goede leiding en van een willen en kunnen der kinderen, vooral de kleine „Fee" die de hoofdrol vervulde was eenig in haar uit spraak en manieren. Bij het einde werd dan ook een bis van het laatste gedeelte geroepen en werd een daverend applaus hun deel. Mejuffr. Risseeuw, ga zoo voort en U kunt ons nog vele genoeglijke avonden bezorgen. Meerdere namen te noemen durf ik mij niet aan wagen, allen die hebben medegewerkt hebben ge toond, bijzonder studie te hebben gemaakt. Na afloop van de voordrachten afgewisseld met muziek, was in middels het middernachtelijk uur verstreken. De voorzitter dankte allen hartelijk die hebben mede gewerkt om dezen avond te doen slagen. Hij wekte alle aanwezi gen op om onze Openbare school trouw te blijven en kon het zijn ook hun kennissen en vrienden voor Volksonderwijs te winnen. Wel voldaan gingen allen huis waarts met de schoone gedachten iets te hebben bijgedragen tot het m stand houden van ons Openbaar Onderwijs. De thuisblijvers hebben veel schoons gemist en het moge voor ons allen een les zijn dat in een korte wijle tijds veel tot stand kan worden gebracht, als de wil er maar is dan kan veel gebeuren. Eendracht en liefde zooals de kleine „Fee" ons zoo treffend deed gevoelen, zij ook onze leus. De heer P. C. de Moor, hoofd der openbare dorpsschool alhier, heeft eervol ontslag aan gevraagd, na een diensttijd van 46 jaar, waarvan 41 in deze ge meente. Hoek. Donderdagavond werd ook alhier een vergadering gehouden vanwege de vereeniging tot zie- kenhuisverpleging in Zeeuwsch- Vlaanderen, De heer Meertens van Terneuzen leidde de verga dering en zette nogmaals de wer king van deze nuttige vereeniging uiteen. Na enkele beraadslagingen werd overgegaan tot oprichting van een afdeeling. De uitslag van het werken met circulaires had tot succes dat 92 leden waren toegetreden1 Als bestuursleden werden ge kozen de heeren J. Dregmans, voorzitter- W. C. van Petegem, secretaris-penningmeester, W. H Louwerse, L. A. Dieleman en Chr. Korteknie. Tot bode werd benoemd J. W van Petegem. De hoop wordt uitgesproken dat door flinke propaganda ook hier weldra een groote af deeling zal verrijzen. Terneuzen De heer C. van den Bulck heeft ontslag gevraagd als lid van den Raad. Als opvolger komt op de lijst van de s. d. a. p. voor de heer A J. Harte. Alhier geraakte Vrijdag een 2- jarig kind te water. Gelukkig werd het opgemerkt door den 16- jarigen jongeling, P. Geensen, die direct te water sprong en het kind wist te redden. De heer W. J. Mazzola, arts te Hulst, gaat zich begin April als specialist in neus-, keel- en oorziekten te Amsterdam ves tigen. Faillissementen. De arr. Rechtbank te Middel burg heeft heden failliet ver klaard J. L. L. van de Walle, timmerman en aannemer te Hulst Kleine-Bagijnestraat. Rechter commissaris mr. Th. Portheine, Curator mr. A. H. Kuipers te Middelburg. Landbouw-cnrsus. Gisterenavond werd de eindles gegeven in de cursus, welke al hier werd gegeven aan werklooze landarbeiders, De leiders, de heeren S. van Ham en F. C. Zonnevijlie lieten vragenderwijs nog eens alles de revue pas- seeren en uit de antwoorden bleek wel, dat de lessen met aandacht waren gevolgd. De Rijks-landbouw-consulent voor Zeeland, de heer C. Stevens uit Goes, woonde de eindles bij en drukte zijn tevredenheid uit over het resultaat en sprak de hoop uit, dat de leerlingen nu en dan het geleerde nog eens zouden repeteeren uit hun aan- teekeningen, opdat dit des te beter onthouden wordt en de onder wijzers een volgenden winter niet weer opnieuw met dezelfde leer stof moeten beginnen. Want het programma is rijk en men zou wel 4 jaren dienen te leeren, om met alles op de hoogte te zijn. Hij riep dan ook de cursisten tot weerziens toe. Zooals bekend bestond de leerstof in scheikunde, kennis der natuur, plant- en dierkunde. Dhr. P. Mangold dankte den heer Stevens voor zijn tegen woordigheid, het gemeentebe stuur voor zijn medewerking, de leeraren voor het gegeven onderwijs en de cursisten voor de deelname. Tenslotte sprak ook de heer Zonnevijlie woorden van waar deering over de deelnemers, die zich in alle opzicht goed gedra gen en ook ijverig gewerkt hebben. Uitvoer van uien. Er wordt ter kennis van be langhebbenden gebracht, dat men zich met aanvragen om onder zoek van uien voor uitvoer kan wenden in Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren tot J. F. Beun, Aardenburg, telefoon 28 in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren tot W. de Groene, Ter Neuzen, telefoon 293. Juwelier overvallen. Te Parjjs beett een overval op een juwelier plaats gehad. Ia hei hartje der wereldstad kwamen, even na twaalf uur 's tridd^gs, twee jongemannen den juwelierswinkel binnen. Hier bevonden zich de eigenaar, de heer Horstern en de winkeljuf frouw Guilloux E>n der jonge lieden vroeg de laatste om hem een collier uit een der vitrines te laten zien en zij keerde zich reeds om, toen de klant plotse ling uitriep Handen omhoog of ik schiet Hij bad een revolver *oor den dag gehaald en held den w.n- kelier en het meisje daarmee in bedwang, terwijl de andere roe ver den inventaris plunderde. De winkelier dacht een oogen blik, dat hij niet scherp in 't oog werd gehouden en probeer de "den bandiet het wapen uit de hand te slaan maar deze be dacht zich geen moment en loste twee schoten, die beide geen doel troffen, terwijl het wapen bij het derde schot ketste. Daar op sloeg hij den juwelier met de kolf van het wspan neer en sloeg op dezelfde wyze de winkeljuf frouw tegen den vloer. Nu was er geen oogenblik meer te verliezen, want de con c'erge van het gebouw had al om hulp geroepen. B ide ban dieten namen daarop de beenen maar zij werden door een groote menigte, waaronder twre agen ten achternagez ten en vrij spoe dig gegrepen. Het bleken twee Italianen te zijn, die hun geld met spelen verloren hadden en door een overval in h< t bezit vac cmtan- 'en hadden willen komeo. In hun bezit vfer.d een groote waar de aan goud en briljanten ge vonden. De toestand der gewonde slachtoffers is niet ernstig. Ze hield van gezelligheid Huiselijk als de meeste kinderen van het Duitsche volk, had ze z;ch in het dieDStbodenkamertje genesteld. Als een rat die alles van zijn gadiDg naar het hol sleept, wa3 ze te werk gegaan. Meest waardelooze prullen waren het, die eerst niet eens gemist werden. Het ongezellige hokje van twee bij drie werd herscha pen in een klein paradijsje. Mevrouw merkte niets totdat ze het portret in ljjst van haar zwager miste. Zij ging op zoek. De eene kamer na de an dere werd overhoop gehaaid. Vergeefs. Tenslotte steeg me vrouw op naar het paradijsje en ze sloeg stijl achterover. Nee, maak u niet ongerust, daar hing niet de zwsger op een eereplaats, maar de familie uit Duitscblaud, waarvoor de zwa ger uit de lijst had moeten ver dwijnen. Ongehoord brutaal, vond me vrouw. Ze nam het hokje eens beter op en ontdekte achtereen volgens haar roomstel, haar ko peren kannetje, haar ex keuken vitrage en een echt kanten kleedje uit de salon. Ze opende de kast en werd met stomheid geslagenhaar zijden onderjurk, drie nieuwe servetten, drie stukken lint, acht kluwen wol, vier paar sokken en een stropdas van mijnheer, tafelmessen enz. enz. Het lieve kind, met de blonde krullen en groote blauwe oogeD was zich blijkbaar van geen kwaad bewust. Nee mijnheer de politie rechter, ik heb niets wegge nomen. 't Waren allemaal waar delooze diDgen. Mevrouw bad ze opgeruimd. Msvrouw's oogen schoten vuur terwijl ze met klem en stijgende verontwaardiging betoogde dat het niet zoo was. Daar de waarde der bijeenge raapte artikelen tezamen nog geen vijftien gulden bedroeg, zou de zaak voor het met de deugd der huiselijkheid begaafde blondje nog al afloopen, De Politierechter informeerde of mevrouw nooit geld vermist had. Nee, dat was nooit gebeurd. Nu was men er wel vanover- tuihd. dat het meisje zich wei nig van haar oneerlijkheid be wust was geweest. Ze hoefde niet de gevangenis in. Vijftien gulden boete kreeg 23 voor do geselligbeid, Sportnieuws. Nog geen kampioen bekend. Ook de Zondag overgespeelde wedstrijd Vlisdngen II Zeeuwen heet» nog geen beslissing gebracht inzake het kampioenschap, daar deze met gelijk spel .(2-2) eindigde. Alzoo zijn Axel en de Zeeuwen met een gelijk aantal punten geëindigd, zoodat een beslissings wedstrijd op neutraal terrein noodzakelijk is gewordeü. De Sassche Boys klopten Ter- neuzen II met 6 3, zoodat de stand tbans luidt KON NED. VOETBAL BOND Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 14 9 4 1 58—11.22 Zeeuwen 14 10 2 2 41—22 22 Vlissing. 2 14 7 4 3 41—19 18 Hulst 14 6 5 3 35—27 17 Terneuz. 2 14 6 1 7 34—35 13 Sas. Boys 14 4 1 9 25—43 9 Middelb. 2 14 3 2 9 18—51 8 Zeelandia 2 14 1 1 12 10—55 3 Gedurende de maand Maart 1933. AXEL. Huwelijks-aang. 2. Francois Cornelis de Jonge, 21 jjm en Su- zanna Dieleman, 20 j., jd. 10. Adriaan Verpoorte, 32 jm. (van Terneuzen) en Adriana Catharina Verhelst, 32 j., jd. 24. Friedrich Paul Siebenhiiner, 35 j., weduwn. en Emma Blostiza, 30 j., wed. 25. Gerrit Willem Smeenk, 28 j., jm. (van Westkapelle) en Cornelia Adriana van 't Hoff, 28 j., jd. 31. Cornelis Abraham van Rijn, 44 j. jm. en Ro salie Marie Naessens, 38 j., jd. Aloy- sius Lodevicus Franciscus de Waal, 27 j., jm. en Maria Koekkoek, 20 j., jd. Leendert Hamelink, 21 j., jm. en Maria Adriana Dekker, 21 j., jd. Huwelijks-voltr. 16. Francois Cor nelis de Jonge, 21 j., jm. en Suzanna Dieleman, 20 j., jd. 23. Adriaan Ver poorte, 32 j., jm. (van Terneuzen) en Adriana Catharina Verhelst, 32 j., jd. Geboorten. 1. Odorico Giacomo, z. van Guiseppe Grassi en Guiseppina Masutti. 3. Jacobus Karei, z. van Jan Sander Johannes Wijna en Janna Tan- neke van Hoorn. 6. Lauran Willy Albert, z. van Gregorius Lourens van de Casteel en Jans Elisabeth Bondewel. 13. Maria Pieternella, d. van Krijn Kotvis en Adriana Riemens. 16. Maria Rosa Josepha, d. van Aloysius Lambert en Philomena Antonia Martens. 26. Paulina Louisa, d. van Arthur Petrus van Loenen en Elisabeth Pharaildade Rijk. 27. Abraham, z. van Bastiaan Hendrik Pot en Elizabeth Buijze. 28. Pieter, z. van Peter Jacob Knieriem en Adriana Jerina de Jonge. 30. Hermina Elizabeth, d. van Arthur AlfonsNoens en Elizabeth van Bendegem. Overleden. 15. Maria van Bellen, 74 j., wed. van Aloysius Strijdonck. 16. Josina van Doorn, 72 j., wed. van Jacobus Mattheus van Doeselaar. Pieter de Feijter, 72 j., echtg. van Janneke Dieleman. 20. Maaike Jannigje Ver hoeven, 31 j., echtg. van Johan Gerrit Talmon. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van. Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f3,af 3.50 Wintergerst f 4, a f 4,50 Zomergerst f 4,a f 4,50 Haver f 3,— a f 3,50 Erwten f 8-af 12,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven boonen f ,- a f 0,—. Bruinc- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f8, af 13,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,02 k f 0,04. Gebookt Vlas f0,03 a f—0 5 Gezwingeld Vlas f0,30 af0,35, Aardappels f 0,15 a f 0,35. Stroo f6,a f 8,Koolzaad faf Mosterdzaad f 0 af 0.—. Boter f0,— a f 0, Eieren f2,- a f2,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 a f 9,75. Rogge f 3 50 af 4,Wintergerst f 3.50 af 4.Zomerg. f3.a f4.— Haver f 3.— a f 4,—. Erwten f 8.— a f 12,—. Paardenboonen f 5.— f 6.Duivenboonen f 5 50 k f 6.50 Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.— a f6,50. Boekweit f k fLijnzaad f 8.— f 10,—. Blauw Maanzaad f 45.—, k f50.— Mosterdzaad f8 a f 13.—Groen Vlas f k a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0,00. Koolzaad f7.- k f 10.— Stroo f—Eieren 100 sluks f 2,—. Slachtvee aangev. 27, verk. 12. Varkens aangev. 6, verk. 4. Eierveiling stuks f 0,pér 100 stuks. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen trachten aan te besteden onder Axelsche aan nemers Set bouwen van aan de PRINS HENDRIKSTRAAT in 5 perceelen a. Grojid- en metselwerk. b. Timmerwerk. c Ijzerwerk. d Lood- en zinkwerk. e. Glas- en verfwerk. Bestek en teekening h fl. 2.50 ter Gemeente-Secretarie. Resti tutie fl. 1 tot twee dagen na de gunning. Aan de aannemers wordt geen restitutie betaald. Ongezegelde biljetten kunnen worden ingezonden tot Donderdag 13 April, des namiddags 2 uur ter Gemeente-Secretarie. Opening der biljetten op 13 April te 2 uur op de Raadzaal. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARlS. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat de toelating voor kinderen op de Openbare Lagere School is bepaald op 1 Mei a s. Voor deze toelating komen in aanmerking kinderen, die vóór 31 Juli van dit jaar, den leeftijd vsn ZES JAAR zullen hebben bereikt. Axel, den 31 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARlS. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onze geliefde Dochter en Zuster iüELLIE. op den hoopvollen leeftijd van 23 jaar en 3 maanden. Haar diepbedroefde Ouders, BroederZuster en Familie J. C. SORBER. A. SORBER-Naeije. ABRAHAM. JANNETJE. Boetonstr. 31. Amsterdam, Oost, 2 April 1933- Wegens vertrek uit de gemeente Axel, zegt ondergeteekende bij deze alle lidmaatschappen en contribu eering van vereenigingen ter plaatse op. JAC. WEIJNS. Terneuzen, 1 April 1933. gevraagd, per 1 Mei. Mevr. BOUMA, Stationstr. 17. koopt U onderstaande tegen (20)

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3