Da to Dog even zwakk' ook! BEOOSTEN- en BEWESTENBLIJ Landbouw. Reciitszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Toelating Leerlingen op de Openbare Lagere School. Advertentiën. BUTH CAPELLE OUD-EGLANTIER KOEGORS ca. tijdelijk in de Slijkstraat. DE RIDDER. Paascheieren, Eiermandjes, onze gezochte Bisquit, Koekjes, Bonbons, enz. Extra-boot Ter Neuzen - Vlissingen v. v. Prachtige gelegenheid voor een uitstapje naar Walcheren! gekozen tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen de heer W. L J M van Waesberghe te Hulst. Drama. Een Terneuzensche schipper, A. van B, die met zijn schip met een lading cokes van Terneuzen op weg was naar Duinkerken, is naar aan de Maasbode uit Ant werpen wordt gemeld, toen zijn schip gemeerd lag in de Gentscne vaart bij de gemeente Moerbrugge (OostkamF) door den echtgenoot van een vrouw, met wie hij zeer bevriend was, dqodgeschoten. Ook de vrouw is later doodge schoten. Op initiatief van het dage- lijksch bestuur der gemeente Sas van Gent zal de herdenking van den 400-jarigen geboortedag van Prins Willem van Oranje den 21sten April geschieden. Doodgereden. Te Schoondijke had een droe vig ongeval plaats. Een autobe stuurder H. d. K. reed Dinsdag in zijn auto naar Oostburg toen 'n band sprong en de auto met de tram in botsing kwam. De auto duikelde over den kop en in de sloot. De bestuurder was onmiddellijk dood. Hij is 29 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. M. Crt. Grensverkeer. Ingevolge de Ciisisinvoerwet is de invoer van verschillende goederen zonder consent ver boden. Tot nog toe werden zonder consent ten invoer toegelaten, goederen door particulieren in gevoerd tot een maximum-waarde van f40. Met ingang van 1 April a.s. zal het echter ook aan particu lieren verboden zijn, om gecon- tingeerde goederen, in te voeren zonder consent. De voornaamste hiervan zijn Versch- en bevroren rund vleesch. Ongesmolten dierlijk vet. Boter. Schoeisel en leestklaar schoen werk. Tricotgoederen, wollen- en halfwollen stoffen, bovenkleeding voor mannen, jongens, vrouwen, meisjes en kinderen. Kousen en sokken. Overhemden en zakdoeken. Tafel- en servetgoed, handdoe ken en ander huishoudgoed,zoo wel afgepast als aan het stuk, beddelakens en sloopen. Katoenen getwijnd naai- en rijggaren in eiken opmaak en afwerking. Tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten. Rijwielbuiten- en binnenbanden. Metaaldraadgloeilampen. Porcelein, fijn- en sanitair aar dewerk, muur- en wandtegels. Vorenstaande opsomming is niet volledig, terwijl nog tal van uitzonderingen bestaan. Het ver dient aanbeveling alvorens over te gaan tot invoer van dergelijke goederen, inlichtingen fn te win nen bij de ambtenaren van de visitatieposten Sas van Gent, Hulst en Ter Neuzen of bij de grensontvangers. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 2 APRIL 1933. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97« ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Catech. Zond. 48. Nam. 2 Dezelfde- Tekst Matth. 27 46. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 DINSDAG 4 APRIL 1933. 'sAv. 7 ure Ds. J. D. Birth, van Borsselen. Inventarisatie van alle land bouwgewassen. In verband met de indiening van het wetsontwerp tot het ne men van nieuwe crisismaatregelen in het belang van den landbouw, Verneemt het Dagbl» van N -Br, dat thans regelingen worden ge troffen om tot een zoo goed mo gelijke uitvoering te komen. Zoo zal er een zeer nauwkeurige in ventarisatie plaats vinden in April a.s. van alle gewassen, welke in Nederland verbouwd worden- In Zeeland zullen zelfs de tarwe- rassen nagegaan worden. Deze vervolledigde inventari satie zal ook van groot belang zijn voor de verbetering van onze landbouwstatistieken. Politierechter te Middelburg In de zitting van 28 Maart waren de volgende personen ge dagvaard C. L. v. B., 36 j., klompen maker te Clinge, wegens belee- diging f 10 of 5 d. A. K., 35 jarbeider te West- dorpe, wegens mishandeling f 10 of 5 d. C. G 25 jwinkelier te Axel, wegens beleediging van C. A. Hoogstrate te Axel op 10 Febr. 1933 f5 of 2 d. A. C. A. E., 36 j., monteur te Ter Neuzen, wegens het berijden van een motorrijwiel met een nummerbewijs van een ander f25 of 10 d. J. J. P. F., 18 j., landbouwers knecht te Stoppeldijk, wegens diefstal van een tabakspijp f5 of 2 d. K. P., 40 j., bankwerker te Axel, wegens mishandeling van Arthur van Pienbroek te Axel op 22 Febr. 1933 f25 of 25 d. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Tilburg Mr. F. F. J. B. van de Ven, thans kantonrechter te Hulst, belast met de waarneming van het kanton gerecht te Ter Neuzen. Het anonieme briefgeschryf Het Gerechtshof te Amsterdam wees arrest in de geruchtmakende strafzaak tegen den Winterswijk- schen predikant, ds. E. R., die in hooger beroep was gekomen van het vonnis der rechtbank te Utrecht, waarbij hij, wegens het schrijven van anonieme brieven en briefkaarten met beleedigen- den inhoud, o.m. aan jhr. W. A. Ort, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand, conform den eisch van den offi cier. Het Hof vernietigde het von nis op formeele gronden en ver oordeelde verdachte opnieuw recht doende, tot een gevange nisstraf van 1 maand, wegens beleediging tweemaal gepleegd en beleediging van een ambte naar in functie. Sportnieuws. Ned. Elltal samengesteld. Het Ned. elftal, dat op Zondag 9 April a.s. te Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt sa mengesteld DoelVan derMeulen (H F.C.) aanvoerder. AchterWeber (A D.O.) en Van Run (P.S.V.) Midden Pelikaan (Longa), An- deriesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoordi. Voor: Wels (Unitas), Bonsema (Velocitas), Van Reenen (Ajax), Van der Broek (P.S.V.) en Van Nellen (D.H C.) Als reserves zijn aangewezen Van Male (Feijenoord), Diepen beek (Ajax), Jaap Paauwe (Feije noord), Nagels (Enschedé) en Vente (Neptunus). Op een onbewaakten over weg iu den rijksstraatweg Raalte —Zwolle is een vrachtauto, be stuurd door W. uit WierdeD, door een trein gegrepen en tien tallen meters meegesleurd. W. I werd levensgevaarlijk gewond. De auto is geheel vernield. Te Zuidbroek is de boeren- behuizing, bewoond door den heer J. K. aan de Oude Laan te Zuidbroek, tot den grond toe afgebrand. Het vee werd gered. De inboedel ging soo goed als geheel verloren. De schade wordt door veraekeriog gedekL Bedrog met margarine Een winkelier te Apeldoorn werd ervan verdacht margarine te verkoopen, welke niet vol deed aan het Crisis-Zuivelbesluit 1932. De gemeentepolitie stelde een onderzoek in. Het bleek haar dat onder het mom van product van Jurgecs' Margarine- Industrie Duitsche margarine werd geleverd, althans zij bevatte zetmeel en er was geen room boter in verwerkt. Oppervlakkig was er tusschen den echten en den valscden om slag geen verschil te zieD. Bij nadere beschouwing bleken er echter wat de soort van het pa pier en den druk betreft afwij kingen te bestaan. Da winkelier beweerde de waar betrokken te hebben van een hem onbekenden reiziger. Hg verkocht de Duitsche mar garine voor denzelfden prijs als de echte van Jurgens. De ge meentepolitie heeft proces-ver- baal opgemaakt en ongeveer 50 pond Duitsche margarine in beslag genomeD, zoo meldt de „Maasbode". Op de Veemarkt te Rotter dam werd Dinsdag een vracht auto gestolen. Terstond werd de politie in omliggende plaatsen gewaarschuwd. Ook te Gouda ontving men deze waarschuwing en alle toegangswegen tot die stad werden door agenten bezet. Na korten tyd zagen de politic— manneD, die op den Rotterdam- schen dijk waren geposteerd, den bewusten wagen naderen. Zy gaven den chauff ur teekens om te stoppen, maar deze gaf integendeel vol gas en reed recht op de agenten af, zoodat zy ijlings op zij moesten sprin gen om niet overreden te worder. In dolle vaart reed de auto verder, met het gevolg dat bij bij het passeeren van een an deren vrachtauto met kolen ge laden, er tegen opreed. De beide inzittenden van den gestolen wa^en sprongen op den weg en wisten te ontkomen. Hun signalement is echter bekend. De kolenauto is beschadigd de gestolen wagen is later naar Rotterdam terug gebracht. Wanneer er zoovele huis vrouwen zijn die „1, 2. 3", gebruiken en zeggen, dat zij dit Nederlandsch zelfwerkend waschmiddel niet meer willen missen, dan moet het toch wel iets goeds zijn En dan de lage prijs171/, cent per pak Volkomen logisch, dat ieder een met „1, 2, 3", een proef neemt. En altijd is het resultaat Ik wil alléén .1, 2. 3". (Ingez. Meded.) OasverstikkingTe Amers foort bleek de 45 jarige, alleen wonend heer A. W. Zocdervan in zyn woning door gasverstik- king om het leven te zijn geko men. De politie heeft nog ge tracht met behulp van een zuur stofkofler de levensgeesten op te wekken, doch tevergeefs. Mailschip gezonksn Op de reede vaD Seattle (Ver. Staten) is het 14 000 metende mail schip „President Madison" gezonken, waarby vermoedelijk een groot deel van de bemanning is om gekomen. Het schip zonk tydens herstel werkzaamheden en wordt door lichters drjjvende gehouden. Meisje verbrand. In een van de houten nood woningen te Niederrad bij Frank furt (Dtl.) is brand uitgebroken. Toen de brandweer kwam stond het grootste deel van het huis reeds in lichte laaie. Een zeventienjarig meisje is by den brand om het leven gekomen, In het Marinevliegkamp te Soerabaya is een poging tot brandstichting ontdekt. Op een motor van een Dornier-vliegboot is een half verbrande iu benzine gedrenkte lap aangetroffen. De marine-autoriteiten stellen terzake een onderzoek In. Een bloedbad. In de nieuwe hootdstad van het T^urksche rijk, Ankara, heett een krankzinnige een waar bloed bad aangericht. Deze maD, een slager, Mehmet genaamd, die lang geleden zijn eigen broer, diens vrouw en een schoonzuster doodgeschoten had en wegens deze moorden tot 10 jareD gevangenisstraf veroor deeld was, werd later ontoe rekenbaar verklaard en in een gesticht opgesloten. Zijn gees testoestand verbeterde en de pa tiënt verliet het gesticht vol komen genezen, zyn straf werd hem door de autoriteiten kwijt gescholden. Daarna leefde hij rustig en sleet den tijd met houtsnijwerk. Dezer dagen kwam by op een avond thuis maar de deur werd niet opengedaan. Na lang ge scheld te hebben, ging hij bij de buren de trap op en klauterde langs den gevel naar zijn eigen huis, waar hij door een der ramen naar binnen kroop. Eenige minuten daarna kwam hij met een uitdrukking van hevige woede op bet gelaat, naar buiten, en stak al wat hy ontmoette. Hy bracht eeD winkelier een levens gevaarlijke wond met een mes toe, een klant, die binnenkwam, werd tweemaal in de borst ge stoken, bij schoot een vrouw in het hoofd en maakte de onge lukkige verder als een beest, dat geslacht wordt, met zyn mes af. Een oude vrouw was het vol gende slachtoffer en nadat hij deze levensgevaarlijk gewond had, bracht hy nog vijt andere voorbijgangers ernstige verwon^ dingen met zijn mes toe. De politie was inmiddels op bet tooneel verschenen. Mehmet schoot op de agenten, met twee revolvers tegelyk, maar werd eindelijk door een schot in het hoofd buiteD gevecht gesteld en stierf eenige oogenblikken daar na. In het huis van den krank zinnige vonden zij Mebmets vrouw aan een touw opgehangen. Of zij zelfmoord had gepleegd, of vermoord was, is nog niet uitgemaakt Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat de toelating voor kinderen op de Openbare Lagere School is bepaald op I Mei a s. Voor deze toelating komen in aanmerking kinderen, die vóór 81 Juli van dit jaar, den leeftyd van ZES JAAR zullen hebben bereikt. Axel, den 31 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan- de nalatenschappen van wijlen Mej. A. C. DEKKER en dhr. D. DEKKER, beiden gewoond heb bende te Axel, Drie Schouwen, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende. Axel. Notaris FAN0Y. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de gesloten lijst van stembevoegde ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage ligt van 1 tot en met 15 April 1933 Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de gesloten lijst van stembevoegde ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier fer inzage ligt van 1 tot en met 15 April 1933. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Fzn Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de gesloten lijst van stembevoegde ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage ligt van 1 tot en met 15 April 1933. Het Bestuur voornoemd, S. DE KLERK, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de gesloten lijst van stembevoegde ingelanden ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage ligt van 1 tot en met 15 April 1933. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van het waterschap maakt bekend, dat de gesloten lijst van stembevoegde ingelanden ten kantoie van den Ontvanger- Griffier ter inzage ligt van 1 tot en met 15 April 1933. Het Bestuur voornoemd, L. VAN HOEVE Jzn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. gl®»- Wegens verbouwing is de VERKOOP- en SLACHTPLAATS J. BOLLEMAN, Slager. Die Portemonnaie's van En dan die sarprlse-Ontbytkoek kun jé met geen stok over sprin gen en dat voor 1 kwartje! In elke koek een cadeau. VERDER: Beleefd aanbevelend. °P 1*7 April a. s. (3e iPaaschdag-). Vertrek Ter Neuzen: 8 uur. Vertrek Vlissingen: 19 uur. Prijzen: Retour p. p. f 1,40 Enkele reis p. p f 0,90. Rijwielen f 0,25. Plaatsbewijzen verkrijgbaar: Te Axel: M. OGGEL, Noordstraat B 18. Axel, Spui: J. RU1JTENBURO, Magrette. Zaamslag J. BAKKER Jzn, Dorpsplein. Terneuzen I. VAN BAAL, Lange Kerkstraat 50. j. HEIJGELAAR, Dijkstraat 33. Hoek: B. DE PUTTER, Molendreef 4, Voorilct V tydfg UB kaarten J

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3