Puike Eetaardappelen balsempillen. Schoonmaak Weidestaken Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ad verten tien. Stelt prjjs op solied en sterk SCHOENWERK SCHOENHANDEL P. J. VAN DRIEL, De hevigste Hoest, Kaijser helpen, terwij! dhr. Buijze de rioleering geheel voor de ge meente wilde nemen en 'toekom stige bouwers per M. wil laten betalen. Na breedvoerige bespreking werd het verzoek toegestaan, maar voortaan alle bouwers te verplichten voor eigen rekening een en ander in orde te laten maken. Daarna komt ter tafel het plan tot rioleering van de Molendreef, waaraan door de tegenwerkingen van D. de Putter tot nu niet is kunnen doorwerken. Dit plan kost f617.86; een vroeger plan kostte f 200. Uitvoerig werd Hierover gedebatteerd met als resultaat, dat rechtskundig advies zal gevraagd worden. De h.h. Scheele en A. Meertens wilden doorwerken zonder op iets te letten en dan procesver baal laten opmaken. Voor herdenking van den ge boortedag van Willem den Zwij ger in den vorm van een school feestje wordt een bedrag van f50 disponibel gesteld. Bij de rondvraag klaagt dhr. Jansen over de palen van het electrisch net die voor het ver voer van hooi en stroo in den weg staan. Uit een mededeeling van den gemeente-veldwachter die op de vergadering aanwezig was, blijkt dat geladen mag worden als volgt: Breedte 3,50 M., hoogte 3 M. en lengte 4,50 M. Dhr. Buijze klaagt over de kolenbons waarmee volgens hem gek is gescharreld. Dhr. J. A. Meertens en de se taris geven een overzicht, waarbij van gek gescharrel niets blijkt. Dhr. A. Meertens klaagt over inwonenden die bij de steun als kostganger worden behandeld. Er zal aan den minister worden gevraagd hoe in dezen moet ge handeld worden. Over een voorstel van dhr. A. Meertens om de eerste f3 van het verdiende loon niet in min dering te brengen om crisissteun, staken de stemmen. (Dhr. Buijze de vergadering verlaten). Na een opmerking van dhr. A. Meertens werd nog bepaald, dat het gemeentelijk vergaderlokaal niet voor politieke vergaderingen zal worden disponibel gesteld. Hierna gaat de vergadering over in geheime zitting. Op heeterdaad betrapt. Naar de Midd. Crt. meldt, is Zondag op het sportterrein ach ter de meelfabriek te Middelburg de aandacht van een agent van politie gevestigd op een jongen man, die zich op verdachte wijze bij de kleedlokalen op hield. Het bleek dat hij geld wegnam uit de zakken van spelers van de vereeniging Sassche Boys. De man, die uit Vlissingen af komstig is, is aangehouden en naar het politiebureau overge bracht. Verduistering. Voor het Haagsch Gerechtshof werd Vrijdag behandeld de zaak van H. J. v. d. O., teTerneuzen, wegens verduistering als ambte naar door de rechtbank te Mid delburg tot 9 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het ver duisterde bedrag was f 17 300. Verd. had de verduisteringen ge pleegd als secretaris van ver schillende polders in Zeeuwsch- Vlaanderen. Verdachte bekende. Hij zeide, te zullen trachten, het bedrag terug te betalen. De procureur-generaal merkte op, dat al eens eerder was ge bleken, dat in Zeeland personen dergelijke belangrijke functies vervullen, hoewel zij niet bere kend zijn voor hun taak. Admi nistratie en controle deugen niet en zoo ontstaat een chaos. Als een deskundige deze ontdekt, valt de dader als slachtoffer. Daartegenover echter kan men stellen, dat hier sprake is van het bederf van het openbare leven in zoo'n provincie. Men vraagt zich af, wat achter de schermen gebeurt, zonder dat het blijkt. Zoo is het wel moeilijk, in te gaan op een verzoek, dat Een wolf ontsnapt Ding dagochtend vroeg is uit de Rot- terdamsche Diergaarde een jonge Canadeesche wolf over het vrij hooge hek van de kooi ge sprongen. Het dier rende onmid dellijk den tuin in en is gesig naleerd op 't emplacement van het station D.P. Terwijl men in de polders in de omgeving van Rotterdam naar den ontsnapten wolf zocht en zelfs razzia's organiseerde, is het dier Zaterdagochtend om 6 uur gevangen in één der drukste gedeelten van de stad 1 In de Noordmolenstraat zag iemand den viervoeter rondwan delen. De man wist hem in een stal te krygen, doch daar deze ook, aan de andere zyde open stond, nam de wolf een geweldi gen sprong en verdween in een tuin. Assistentie werd ingeroepen, en er begon een ac tervolging, tuis in, tuin uit, Eindelijk ge- de verdediger vermoedelijk zal doen om de uiterste clementie te betrachten. Want wij zijn hier op een hellend vlak, dat leidt naar een corruptie, tot schade der fundamenteelste belangen van het Nederlandsche volk In het onderhavige geval heeft jaren lang een verkeerde toestand be staan, welke bekl door zwakheid door laakbare nalatigheid heeft bestendigd. Men kan zeggen, dat de besturen van de polder- tjes bekl. nooit hadden moeten toestaan om bestuurdertje te spelen. Maar de leden dezer besturen zeiven zijn eenvoudige menschen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. Tichelman, zeide, den toestand in Zeeland, speciaal in Terneuzen, te kennen. Inderdaad is de controle zeer slecht geweest. De toestand in Zeeland is zeer zonderling. In Mei van het vorige jaar hebben Gedeputeerde Staten een soort razzia gehouden. Zij hadden de controle overgelaten aan de pol derbesturen. Er kwamen dan een paar boeren, die een glas port dronken en een sigaar rookten, en zagen, dat er geld in de kas was, wat altijd wel het geval was. Er zijn menschen, die 1 a 2 ton te kort kwamen en die zijn niet vervolgd. Er waren menschen bij, die bevriend waren met Gedepu teerden. Deze man moet nu slacht offer worden. Wat de dijkbesturen betreft, hun controle was zeer verslapt. In één der polders moe ten ingelanden een bepaald be drag betalen en wat tekort komt passen de overheidslichamen bij. Maar de voorzitter van het dijk bestuur teekende de desbetreffen de staten blanco. Ged. Staten hebben eens f 4000 meer gestuurd dan bekl. zelf verzocht had. Het teveel is toen teruggestuurd. Bekl. kon net zooveel stelen, als hij wilde, al heeft hij het met de blanco-staten gelukkig niet ge daan. Er was destijds'gebrek aan intellectueelen in Terneuzen en deze beklaagde, kwam in de geur te staan van een intellectueel en werd zeis gepousseerd als bank directeur, ofschoon hij niet eens schoolmeester heeft kunnen wor den. Er waren commissarissen, die maar raak geld van zijn mid- denstandsbank haalden, en de man kreeg het niet in zijn hersens om te zeggen, dat dit zoo maar niet ging. Bekl. zelf is blij, dat de fraude ten slotte aan het licht is gekomen, want hij had geen leven meer. Bekl. heeft een uiter mate slap karakter. Pleiter vertelde verschillende staaltjes, waaruit bleek, dat bekl. in zaken ten eenemale incompetent is en licht- geloovig. Spr. had een brief van het ge dupeerde dijkbestuur, dat aan dringt op een voorwaardelijke veroordeeling, welken brief hij aan het hof overlegde. Ook had spr. een lijst van notabelen in Terneuzen, die het hof om een voorwaardelijke veroordeeling verzoeken, Uitspraak a.s. Woensdag over een week. N. Rott. Crt. lukte het den 21 jarigen A. G. v. d. B. het vermoeide dier te overmeesteren. De Diergaarde werd opgebeld en toen het per 80ueel arriveerde nam dit den vluchteling over. Men had er van 6 tot 8 uur in tal van tuin tjes achter gejaagd. Zondagavond begaf de 37- j irige H. W. z'ch naar Oss. Op den Willebrordesweg werd bij aangehouden door een persooD, waarmede hij in gesprek raakte. Plotseling klonk een schot. Toen omwonenden kwamen toeloopen, vonden zij W. met een revolver schot in het onderlijf op den weg liggen. De getroffene is in levensgevaarlijken toestand naar h»t ziekenhuis gebracht. Vermoed wordt, dat het hier een oude veate betreft. In den loop van den avond is de ver moedelijke dader, v. W. geheeten, gearresteerd. Zondagmiddag is een auto tengevolge van het met te groote snelheid nemen van een bocht, vlak voor de woning van den brugwachter in het Zederikkanaal te Vianen gereden, waarbij de bestuurder, de ruim 60jarige raej. N. uit Dreumel, om het leven kwam. De beide andere inzittenden konden worden gered. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Tusschen Valkenswaard en Westerhoven is een ernstig on geluk gebeurd met een der auto-bussen der fa. Jonkers, waarbij een 5-tal personen min of meer ernstig gewond werd en de belasting-inspecteur de heer Koningsdaal uit Eindhoven zoo ernstig eeblesseerd werd, dat hij onmiddellijk naar het Ziekenhuis moest vervoerd worden. Over deze botsing meldt het Eindh. Dagblad, dat de chauf feur, wat men noemt jakkerde. Er zaten 5 personen in de bus 3 vrouwen en 2 mannen. Op eens een boerenkar met paard op den weg, die passeeren moest. De boer ziet wat gebeuren gaat, springt van de kar. Met een hevigen knal botst de autobus op de kar, die met paard en al in de sloot wordt geworpen. Ook de autobus sloeg over den kop en kwam over den hoogen wal aan den anderen kant in een 2 meter diepe sloot terecht. Alle banken slingerden door de bus. De heer Koningsdaal, die achter in de bus zat, maakte een salto mortale en kwam met zijn hoofd ouder de banken bij bet hokje van den chauffeur terecht. Ook de drie vrouwen lagen gekwetst op den grond. De heer Koningsdaal liep een 2 c.M. diepe hoofdwonde op van links naar rechts over het voor hoofd en bloedde hevig. De chauffeur had een bloedende woDde aan het hoofd, de overige passagiers liepen kwetsuren op aan gezicht en ledematen. Te Nieuwe Pekela is brand uitgebroken in de woning van de weduwe J. Balster. In een uur fijds was de woning, waarin ook een goudsmidswinkel was gevestigd, uit gebrand. Een ma nufacturenwinkel, naast het bran dende perceel gelegen, bekwam waterschade. De oorzaak is on bekend, verzekering dektdevry aanzienlijke schade. In het Brabantsche dorpje Alphen aan de Maas heeft een zeer hevige brand gewoed. In den beginne leek het er op, of een geheele wyk in vlammen zou opgaan, maar door het feit, dat de wind ging liggen is erger voorkomen. De brand brak uit in de voor raadschuur van den landbouwer A. Hol en breidde zich spoedig uit tot een nabijliggend timmer bedrijf en een hooiberg en een tweede boerdery van bovenge- noemden landbouwer. Beide hof steden en ook hooiberg en tim mermanswerkplaats werden ge heel vernield. Twee andere boer derijen konden gespaard blijven. Het vee werd gered, maar in boedel en wintervoorraden gin gen verloren De oorzaak van 'f*en brand is onbekend. Geweldige ontploffing. In een oud huis te Wandsbek (Dtl.), ontstond door onbekende oorzaak een hevige ontplolfiog, waardoor het geheele huis met den grond werd gelijk gemaakt. Waarschijnlijk geschiedde de ontploffing in den kelder, waarin de opslagplaats van een fotograaf was gevestigd. Alle ruiten van de huizen in de omgeving sprongen stuk. Aangezien het de tijd was, waar op het grootste deel der bevol king zich naar het werk begaf, was het op straat zeer druk. Vele personen werden tegen den grond geslingerd en het paard van een passeerenden wagen werd gedood Het puin van het ingestorte huis ligt door de heele straat verspreid. De brandweer en de geneeskundige dienst be gonnen direct met bet oprui mingswerk. Het huis werd be woond door twee kinderlooze gezinnen. Op de benedenver dieping woonde de fotograaf Lo- renz met zijn vrouw, op de tweede verdieping een naaister, Weinert. Men vreest, dat z( alle drie om het leven zijn ge komen. Men neemt aan, dat de ont ploffing is ontstaan doordat den geheelen nacht gas zou zyn ont snapt, tengevolge van het open blijven staan van een gaskraan. Vermoedelijk hebben eenige personen het leven er bij inge schoten. Nader wordt gemeld, dat ver moedelijk drie personen zijn ge dood door het instorten van het huis. Tot nu toe werden vyf per sonen in het ziekenhuis opge nomen. Reeds zijn twee lyken ge^ borgeD. Later zijn nog twee zwaarge wonden in het ziekenhuis opge nomen. Sportnieuws. Voetbal. Volgens de verwachting hebben De Zeeuwen hun thuiswedstrijd tegen Zeelandia II gewonnen en wel met 5—0. Ze hebben thans 21 punten, met nog 1 wedstrijd voor den boeg, nl. de ongeldig verklaarde ontmoeting Vlissingen 2-De Zeeuwen, die zooals bekend destijds door Vlissingen met 1 0 gewonnen werd. Onze stadge- nooten hebben 22 punten en zijn uitgespeeld, dus moeten afwach ten wat Vlissingen II a.s. Zondag met De Zeeuwen zal doen. De situatie is duidelijk wint Vlissin gen, dan is Axel kampioen, win nen de Zeeuwen, dan komt de eeretitel bij hen en wordt het een gelijk spel, dan krijgen we nog een beslissingswedstrijd Axel - 3e Zeeuwen op neutraal terrein. Men hoopt en vertrouwt natuur- ijk algemeen in Axel, dat Vlis singen zal winnen, maar laat men niet te groot optimisme aan den dag leggen. We zagen Zondag Vlissingen II en Terneuzen II voor de competitie aan het werk, welke wedstrijd door Terneuzen met 21 gewonnen werd en kregen daarbij den indruk dat Vlissingen tegen de Zeeuwen heel wat beter zal moeten spelen om het tot een overwinning 0f minstens gelijk spel te brengen, 't Is dan ook te hopen voor onze stadgenooten dat Vlissingen in vorm is en dan zal het hoogstwaarschijnlijk nog spannen. De Sassche Boys speelden te Middelburg gelijk tegen Middel burg II (1 1) zoodat de ranglijst er als volgt uitziet KON NED. VOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Tennis. Naar men ons mededeelt, zal dezer dagen te Terneuzen van wege de propagandacommissie van den Nederl. Lawn-Tennisbond in het Luxor Theater een tennis- avond worden gehouden. Nadere aankondiging per advertentie. 6 5 3 35-27 17 13 3 1 9 19-40 7 Zeelandia 2 14 1 1 12 10-55 3 (W alchersche blauwe) aan concurreerende prijs. Verkrijgbaar bij O. KEIJZER, Nieuwendijk, Axel. gevraagd tegen 1 Juli bij Mevrouw DE PUTTER, Stationstraat G 24. te koop. Al L)K HEGT, Axel, Q 41. Dat vindt U in den van WESTSRAAT D 24. LAGE PRIJZEN EN NEDERLANDSCH FABRIKAAT. BELEEFD AANBEVELEND. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van dhr. ARIE DE POOTER te Axel, Magrette, in het café van dhr. P. Groothaert te Axel, Spui, op WOENSDAG 5 APRIL 1933, des namiddags 7 uur, verkoopen met aanbehooren, erf en uitweg te Axel, Magrette, kad. sectie B nos. 530 en 830, samen groot 3 A 38 c.A. thans nog door verkooper bewoond. Te aanvaarden: 15 Mei a.s. Betalen: uiterlijk 27 April 1933. benauwdheid, pijn op de borst, keelpijn, heeschheid, prikkelingen, catarrha, ont steking der luchtpijpen, ge volgen van Griep en influ enza, slijmhoest, worden spoedig bestreden door het gebruik van Apotheker VAN AKEN's Deze Balsempillen bestaan uit een mengsel van kal- meerende, bederfwerende balsems, waaraan toege voegd verzachtende en borst- verzachtende uittreksels van planten. De kalmeerende werking is niet toe te schrijven aan de toevoeging van veelal schadelijke bedwelmende middelen, maar ontstaat door de verzachtende en balsemende werking van plantaardige stoffen. Na het gebruik van enkele pillen voelt men reeds ver lichting. De hardnekkigste hoest bedaart, de brand in de keel verdwijnt, het slijm komt los en vermindert spoedig, de ademhaling wordt regelmatig, de slaap rustig, de stem heider. Apotheker VAN AKEN'S Balsempillen zijn een uit stekend middel. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in doosjes van 1 g!d. Importeur SCHULTE EN THIEME, postbox 55, Mid delburg! Axel 14 9 4 1 58-11 22 Zeeuwen 13 10 1 2 39-20 21 Vlissing. 2 13 7 3 3 39—17 17 Hulst 14 Terneuz. 2 13 6 1 6 31-29 13 Middelb. 2 14 3 2 9 18-51 8 Sas. Boys

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3