„VooruitgaDgis ODsStreveD" mes in Zeenwsch-Ylaanderen. 6000 Kg. Superphosphaat 14 pet. 18700 Kg. gemalen Chilisalpeter 12500 Kg. Kalksalpeterlö^pct. 8000 Kg. Zwavelzure Ammoniak 15200 Kg. gemalen Chilisalpeter Electriscbe WASCHMACHINES Ook andere Machines voorradig. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. VUURWAPENEN, MUNITIE, ALARMPISTULEN. BEVEL. Ad verten tien. Ziekenhuisverpleging VERGADERING „ROBIN" Acme - Victory- en Continental-Wringers G. P. Vlaander. Inventarisatie van Consumptie-Aardappelen met het oog op Rijkssteun. der G. T. 0. Z, ZEGT HET VOORT, tingen ligt, maar niettemin nog tot de mogelijkheden behoor,. Lukt dit niet, dan blijft het wachten op den uitslag van den ongeldig verklaarden en over te spelen wedstrijd Vlissingen li- De Zeeuwen. KON NED. VOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 14 9 4 1 58—11 22 Zeeuwen 13 9 1 3 34—21 19 Vlissing. 2 13 8 3 2 39—15 19 Hulst 14 6 5 3 35—27 17 Terneuz. 2 12 5 1 6 29—28 11 Middelb. 2 13 3 1 9 17—50 7 Sas. Boys 12 3 0 9 18—39 6 Zeelandia2 13 1 1 11 10—50 3 Gedurende de maand Febr. 1933. Sas van Gent. Gehuwd. 4. Charles de Grefi, 23 j., en Mag- deleine de Vrieie, 24 j. 14. Jo- sepbus Spaas, 30 j., en Marie yaD der fleijdeD, 20 j. 18 Rena- tus Goudbeen, 28 j., en Celina Koene, 28 j. 25 Richard Neyt, 25 j., en Carolina Volckaert, 19 j, Francesco Prevosti, 27 j., en Ber tha Steyaert, 26 j. Geboren. 2. Jannetje, d. van Jobannis van der Welle en Jan netje Scherpenisse. 14 Emile, z van Armand Kieboom en Augus ta Slock. 20. Augustinus, z. van Adolph Walkiers en Louisa de Wilde. 23 Willy, z. van Petrus Baart en Elisabeth Duerinck. 25. Alida, d. van Adriaan van der Berge en Clasina Geelhoed. Overleden 28 Louis Coene, 76 j., echtg. van Josephine Plas schaert. Terneuzen Gehuwd. 2. Ja cobus Hamelink, 26 j., en Catha- rina Pijpelink, 19 j. 9. Johannes Meertens, 24 j en Maatje Her- rebout, 24 j. 23. Willem Geenser, 29 j en Neeltje Riemens, 23 j. Geboren 1. Johanna Magda lena Ferdinands, d. van Prudent Florimondus Rijckaert en van Charlotte Cornelia Paulusse. 2. Gijsbregt Pieter, z. van Arie Cor nelia Veerman en van Sara Ja- comina GoenseD. Victor Aogelo, z. van Altonso Feiisi en van Ma ria Mazzai. 3 Anna Elizabeth Elodie, d. van Corneiis de Doel- der en van Elvira Clemence de Koejjer. 5. L?ontina, d. van Jan D'hert en Lsonie van Waes. 8 Tannetje, d. van Pieter vao Driel en Maria van der Hooft. 19 Jan, z. van Jan Kiel en Tanneke Kiel. 20. Jan, z. van Gerardus Minnik en Paulina van de Vrede. Overleden. Lsvina Daschot, 75 jwed. van Johannes We- maer. 8. Anthonius d'Hont, 48 j., echtg. van Paulina CoolseD. 17. Corneiis Klaassen, 77 j., wedn. van Leuntje Dooms. 23 Maria Scbolliers. 6 j d. vau Hector en van Maria de Donder. Agenda. 23 Maart. Zaamslag. Aanbesteding bou wen werkmanswoning. Architect A. P. Wisse. Zaamslag Aanbesteding leve ring leermiddelen. Het Bestuur v. d. school voor Chr. Volkson derwijs. 25 Maart. Terneuzen. Aanbesteding bou wen woonhuis. Architect De Bruijne. Terneuzen. Aanbesteding bou wen woning. Architect A. de Clerq. Sluiskil. Aanbesteding bouwen twee woningen. Bouwkundige M. 't Gilde. Axel. Aanbesteding levering kunstmeststoffen. Comité tot aan koop van meststoffen. 28 Maart. Terneuzen. Veiling hofstede. Notaris van der Veen. Koewacht. Veiling woonhuis en bouwterrein. Notaris Fanoy. 29 Maart. Axel. Verpachting bouw- en Weiland. Notaris Fanoy. 30 Maart. Westdorpe. Aanbesteding ver harden weg voor den Canisvliet- polder. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— k f 0,— Rogge |3,-if 3.50 Wintergerstf3,50 a f 4,Zomergerst f 3,50 h f 4,-. Haver f 3,— a f 3,50 Erwten 1 7-af 11,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f a f 0,—. Bruinc- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f7, af 12,— Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,02 a f 0,05. Gebookf Vlas f 0,03 a f - 05 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35, Aardappels f 0,25 a f 0,60. Stroo f 5 50 f 7,—. Koolzaad faf Mosterdzaad f 0 a f 0 Boter f 0,k f 0, Eieren f2,- a f2,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 a f 9,75. Rogge f 3 50 af 4,50 Wintergerst f 3 50 af 4.Zomerg. f3.50 a f4. Haver f 3.— a f 4,—. Erwten f 8.— a f 12,—. Paardenboonen f 5.— a f 6.Duivenboonen f 6.a f 7.— Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.— a f7,—. Boekweit f a fLijnzaad f 6.— k f 8,—. Blauw Maanzaad f31. a f36,— Mosterdzaad f 8 a f 14Groen Vlas fa a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a fAardappels f 0.00 a f 0 00. Koolzaad f 7. - a f 11.— Stroo f Eieren 100 sluks f 2,Slachtvee aangev. 22, verk. 10. Varkens aangev. 29, verk. 17. Eierveiling stuks f 0,— per 100 stuks. Verordening op de Invorde ring van leges ter Secretarie in de gemeente AXEL. Artikel 1. Ie. De invordering van leges ter Secretarie geschiedt door den secretaris of een door Burgemees ter en Wethouders aan te wijzen ambtenaar ter secretarie, uitge zonderd de leges voor afgifte van jachtakten, waarvan de invordering geschiedt door het hoofd van de plaatselijke politie. 2e. De leges moeten worden voldaan bij de aanvraag der stukken en werkzaamheden. Artikel 2. De ambtenaar, die de gelden ont vangt, vermeld op het stuk het bedrag dier gelden en stelt op het stuk bewijs van betalingkunnen bedrag en kwi tantie niet op eenig afgegeven stuk worden gesteld, dan wordt desver- Iangd afzonderlijk kwitantie afgegeven. Artikel 3. te. De secretaris of ambtenaar ter sec retarie stort de door hem in het afgeloopen kwartaal ontvangen leges binnen de eerste 10 dagen van de maand April, Juli, Octo ber en Januari bij den Gemeente- Ontvanger, onder overlegging van een gespecificeerden en ondertee kenden staat, waarvan het model door Burgemeester en Wethou ders wordt vastgesteld. 2e. Het hoofd van de plaatselijke politie stort de door hem ontvan gen leges telkens binnen tien dagen na afloop van de maand bij den Gemeente Ontvanger, on der overlegging van de gespeci ficeerden en onderteekenden staat, waarvan het model door Burge meester en Wethouders wordt vastgesteld. 3e. De Gemeente Ontvanger geeft van elke storting een bewijs af. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking tegelijk met die op de heffing, op welk tijdstip de vorige verordening op de invordering van den 19 April 1921 vervalt. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den raad der ge meente Axel, op den 22 Novem ber 1932 BLOK, Voorzitter. MARIS, Secretaris. Zijnde aan deze verordeningen goed keuring verleend bij Kon. Besluit van 4 Maart 1933 no. 71. Hiervan is af kondiging geschied waar het behoort den 20 Maart 1933. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VOORNOEMD, MARIS, Secretaris. BLOK, Burgemeester. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van AXEL doen te weten dat door den raad dier ge meente in zijne vergadering van 22 November 1932 zijn vastgesteld de volgende verordeningen Verordening op de heffing van leges ter secretarie in de gemeente AXEL. Artikel 1. Ten behoeve van de gemeente zul» len ter secretarie, onder den naam van secretarie-leges, worden geheven de hierna genoemde rechten. A. afschriften of uittreksels van stukken, bestaande uit ge schreven of gedeeltelijk ge drukte, gedeeltelijk geschre ven stukkenhieronder te rekenen, die volgens de bepalingen van de Gemeen te-Wet vooreen ieder ver krijgbaar moeten worden gesteld. Voor elke bladzijde (folio formaat) met hoogstens 40 regels en minstens 6 woor den per regel, per bladzijde f 0,50 voor een halve bladzijde f 0,25 (Hieronder is niet gerekend de kie zerslijst waarvoor 2 cent per naam is verschuldigd.) B. Voor een exemplaar van ge drukte stukken, met uitzon dering van die, van de onder C genoemde stukken der geheele of gedeeltelijk bedrukte bladzijde f 0,10 C. Een gedrukt exemplaar van de politieverordening f 2, een gedrukt exemplaar van de bouwverordening f 2,— een exemplaar van de ge- meentebegrooting met me morie van toelichting f 12,50 D. Vooreen gunstige beschik king op grond der Alge- meene Politie-ver ordening genomen f 0,50 voor elke andere gunstige beschikking f 0,40 E. Voor verklaringen van goed gedrag, van gegoedheid, van inwoning, van oorsprong en alle andere verklaringen, welke in het bijzonder be lang der betrokken personen door het gemeentebestuur of den Burgemeester kun nen worden afgegeven, niet reeds eerder genoemd, per stuk f 0,20 F. Voor de legalisatie eener handteekening f0,50 G. Voor een niet onderteekend bewijs van inschrijving in de registers van den bur gerlijken stand, behalve wanneer het wordt afgege ven bij de aangifte van ge boorte en zonder gelijktij dige inschrijving in het zoogenaamd familieboekje f 0,20 H. Voor het doen van naspo ringen in, en het verstrekken van inlichtingen uit de re gisters der bevolking en den Burgerlijken Stand ten behoeve van particulieren, voor elke naam of elke zaak, waaromtrent nasporing of inlichting wordt verlangd f 0,50 I. Voor het behulpzaam zijn bij nasporingen in de dub belen der leggers en plans van het kadaster voor elk perceel f 0,25 J. Het doen van nasporingen in de oude registers of stukken van het archftf voor elke nasporing f 0,50 K. Een duplicaat arbeidskaart f 0,25 L. Verklaringen voor het ver krijgen van spoorweg abon nementen per stuk f 0,25 M. Familieboekjes, uit te reiken bij gelegenheid van huwe lijks-voltrekkingen per stuk f 0,50 N. Voor vergunningen, als be doeld bij art. 6, te iid, onder a der woningwet f 1,50 O. Voor vergunningen als be doeld bij artikel 1 der Hin derwet f 1,50 P. Voor het uitreiken van een jachtakte f 7,50 Q. Voor de afgifte van een Nationaliteitsbewijs of een bewijs van Nederlander schap f 1, R. Voor de afgifte van een bewijs van oorsprong voor de verzending van duiven f 0,20 Artikel 2. Boven de in het vorig artikel be doelde gelden moeten de belangheb bende betalen de eventueel verschul digde rechten van zegel en registratie Artikel 3. Geen leges zijn verschuldigd voor le. stukken, in hun persoonlijk belang benoodigd door personen, die naar het oordeel van den Burgemeester onvermogend zijn 2e. attestatiën de vita, strekkende tot betaling van pensioenen, lijfrenten en andere periodieke uitkeeringen ten laste v. d. Staat, provinciën gemeenten, waterschappen of an- dere officieel erkende instellingen 3e. beschikkingen op verzoekschriften om ontheffing of teruggaaf van plaatselijke belastingen 4e de stukken en legalisatiën van handteekeningen op stukken be treffende militaire zaken 5e de stukken en inlichtingen, waar van de kostelooze afgifte of ver strekking bij eenig wettelijk voor schrift aan de gemeentebesturen is opgelegd of van regeeringswege aan de gemeenten is aanbevolen. Artikel 4. De invordering geschiedt overeen" komstig de verordening van heden. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1933 of zooveel later als daarop de Koninklijke goedkeuring zal zijn verkregen. Op dat tijdstip vervalt de desbetreffende verordening, vastgesteld den 19 April 1921. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den raad der ge meente Axel, op den 22 Novem ber 1932. BLOK, Voorzitter. MARIS, Secretaris. Het Hoofd van politie der ge meente AXEL brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden heb ben van vuurwapenen en mu nitie strafbaar is gesteld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapen- wet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement alarmpistolen en soortgeiyke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen in het algemeen onder vuurwapenen ztyn begrepen. Art. 1, lid 2, van het Vuurwa penreglement luidt „Onder vuurwapenen wor gden mede verstaan alarmpi- stolen en andere soortgelijke „voor bedreiging of afdreiging „geschikte voorwerpen met „uitzondering van die, welke „geen loop of een kennelijk „verkorten, geheel gevulden „loop hebben, en welke zoo danig zijn ingericht, dat zij „enkel losse patronen van een „kaliber niet grooter dan 6 „m.M. kunnen bevatten, terwijl „de ligplaats van die patronen „en de gasuitlaat loodrecht „staan op den loop of op de „lengterichting van het voor werp". Hoewel zij, die thans onbe voegd vuurwapenen, alarmpisto len en dergelijke en munitie voorhanden hehben strafbaar zyn, zullen tegen hen strafrech terlijke maatregelen achterwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. Voornoemd hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daar toe bevoegd te zijn, alarmpistolen en dergeiyke voor bedreiging of afdreiging geschikte voor werpen (voor zoover niet vallende onder de uitzondering in boven weergegeven bepaling omschre ven) dan wel vumwapenen, gas- wapenen of munitie voorhanden heeft, deze vóór 1 APRIL a s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden ter GEMEENTE SECRETARIE van des voormiddags 10 uur tot des middags 12 uur. Bij die inlevering zal belang hebbenden gelegenheid worden gegeven om desgewenscht bij een daartoe aangewezen ambte naar schriftelijk of mondeling een verzoek om machtiging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapen(en) en (of) munitie in te dienen. Niet nalevirg van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van hef onbevoegd voorhanden heb ben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. AXEL, 15 Maart 1933. Het Hoofd van.politie voornoemd, BLOK. VEREENJGING op Vrijdag 24 Maart a s., te 7 ure in de Chr. Bewaarschool. Zij, die zich vóór of op dien dag nog opgeven, hebben na zes weken recht op eventueele uit- keering. Na dien datum wordt deze termijn drie maanden. Namens het Bestuur van de afd. Axel, D. VAN DEN BERG. MAATSCHAPPIJ XXfEL. Bovengenoemde zal trachten aan te aanst. Maandag des namiddags ten P. van Doeselaar sing, de navolgende Vereeniging besteden op 27 Maart, 3 ure bij C. te Axel-Sas- Meststoffen Levering van 10 tot 20 April 157s Pct- 207j pct. Levering van 10 tot 20 Mei 157s PCt. De levering moet geschieden vrij voor den wal Axel-Sassing, in staat van goede balen en onder A. H. V. De helft van analyse voor rekening van den aannemer. Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris, (compleet met motor f65, Aanbevelend, gevraagd met Mei. A BU1JZE, Pouckendijk, Zaamslag. Op Woensdag 22 Maart, 1—3 uur, te Ter Neuzen in „Pays-Bas". Op Zaterdag 25 Maart, 13 uur, te Axel bij Lozanne. Op Maandag 27 Maart, 1—3 uur, te Hulst in de Landbouw-winterschool. Hoeveelheden kleiner dan 1000 Kg. komen niet in aanmerking. N. B. Zelfde dagen en plaatsen te één uur KORTE VERGADERING voor noodzakelijke mededeelingen omtrent aardappel- en vlassteun. Belangrijk voor alle aardappeltelers, vlastelers en vlashuurders. Inventarisatie-formulieren op aanvrage verkrijgbaar bij het Secretariaat, Landbouw-winterschool te Hulst. HET BESTUUR van den Kring O. Z.-Vl.

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3