iuÉi onidv ui Kapitaal f 110.000.- VOORJAAR 1933. Linoleums, Vloerzeilen en Vilizeilen C RISIS7 J. C. VAN LU1JK, Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Toelating leerlingen openbare lagere school. VUURWAPENEN, MUNITIE, ALARMPISTULEN. BEVEL. de obligatie No. 17 Verbod plakken van aanplakbiljetten. Advertentiën. flinke gevulde Portemonnaie Bisquit de Savoije BESCHUIT W. P. DE RIDDER, AXEL II - 0. N. W. Het bouwen van twee woningen Onderlinge Verzekerings-Maatschappij tegen Hagelschade in Zeeland. f220.000.- Laagste P re m i n Verzekert U tijdig De nieuwe zijn voorradig. Moderne patronen. Uiterst lage prijzen vanaf 55 ct. per el. geregeld inkomeD, terwijl het kind bovendien door haar huur der gevoed en gekleed werd. Toen de vrouw opnieuw een baby kreeg, besloten zij en haar man het kind eveneens te ver huren. Doch nu is de bedelares, die het kind buurde, verdwenen en laat niets meer van zich hooren. Hevige wervelstorm Vol gens een bericht uit New-York is de Amerikaansche staat Ten nessee en het grensgebied van Kentucky door een hevigen wer velstorm zwaar geteisterd. In verschillende steden der staten Tennessee Missouri wer den groote verwoestingen aange richt. Voor zoover tot dusver bekend is zijn 23 personen gedood en ongeveer 200 gewond. De aangerichte materieele schade wordt op verscheidene milioenen dollars geschat. Duizend visschers gered Tydens een hevigen storm zijn op de Kaspische Zee duizend Russische visschers op een reus achtige ijsschots afgedreven. Het reddingswerk ging met groote moeilijkheden gepaard en eerst nadat vliegtuigen uit Astrakan de mannen hadden opgespoord, konden schepen uitvaren, die de visschers aan boord namen. e AlsU Edelweiss-Zeeppoeder gebruikt is U enthousiast over Uw kraakheldere wasch en U verlangt niets meer Toch krijgt U meer. Uw winkelier geeft thans ge heel GRATIS bij 2 pakken Edelweiss (ad 14 ets. per pak) een solide theedoek, bij 3 pakken Edelweiss een sterke witte handdoek of .2 flinke witte zakdoeken. C (Ingez. Meded.) Do Californische aardbeving. In de „Daily Mail" vertelt een acteur, Frank Atkinson, van zijn ervaringen by de aarbeving, die Californië teisterde. Atkinson was op bezoek by vrienden in Long Beach, ongeveer een kilometer van de groote winkelstraat. Plot seling begon de kamer te trillen. Het was zoo vertelde Atkin son net of iemand me beet had gepakt en me door elkaar schudde. Foto's en schilderijen vielen van den muur, steenen vielen, bedden vielen in elkaar. Dit duurde elf secoDden. Wij renden naar de achteruitgang van het huis. Ons diner, dat in de kamer op een comfort warm werd gehoudeD, lag uitgespreid over den vloer. Wy kwamen op straat. Alle inwoners waren eveneens de straat op gerend. Ik ging in de richting der groote winkelstraat om te kunnen helpen waar dit noodig was Toen ik op den hoek van die straat kwam, was de groote drogisterij een ruïoe. De heele voorgevel was ingestort. Toen ik verder ging vond ik ge bouw na gebouw tegen den grond geworpen. Men kon in de straten niet verder komen. Brandspuiten en ziekenwagens zag men overal. De menigte was opgewonden, maar niet bui ten zich zelve. Iedereen wilde hulp verleenen. Toen ik tenslotte toch het groote winkelcentrum bereikte was de aanblik verschrikkelijk. Gewonden zaten en lagen op den grond, wachtend op den genees kundigen dienst. De Hoofdstraat zag er onbeschrijfelijk uitgeen gebouw was intact gebleven. Overal zocht men naar dooden en gewonden onder het puin. Verscheidene Ijjken waren ge borgen en lagen op straat, door een kleed bedekt. Alle vensters waren gebrokeD, en de koopwaren lagen hier en daar over de straten verspreid. Ik zag geen enkele pogiDg tot plunderen. Om de 10 minuten kwam er een nieuwe schok en deze had steeds een lawine van steen en puin tengevolge, maar de hulpbrigades werkten door. Van onder 't puin boorde men hulpkreten en gekerm der ge wonden. Een uur na den eersten schok was de staat van beleg afgekon digd, Alles was toen ordelijk Alle branden in de stad waren be dwongen. Wat mij meer dan al het an dera trof, was de kalmte en de moed, waarmede iedereen werk te. Het wachtwoord was: „Hoofd op Wij zullen de stad weer bin nen een maand opbouwen Ook in Compton, waar ik later doorreed op weg naar Los Ang les, trof mij de houdiDg van het publiek. Men zeide daar „We zullen weer opbouwen, ook al blijven de banken voor altijd dicht". En de berustende moed der gewonden bleek het best uit wat ééa bunner tegen mij zeide „Zoo gaat het in het leven, man. Je bent er vandaag, en morgen ben je er niet meer, dus wat zou je je druk maken In Los Angles werden twee zusters tijdens het avondeten door de aarbeviDg verrast. Zij brachten eerst haar eigen kinde ren in veiligheid en daarna gin gen ze naar 'n buurvrouw, wier buis was ingestort. Met haar ban den groeven de zusters in bet puin, en bereikten de bedolven buurvrouw. Helaas echter was de ongelukkige, die nog een kind wachtte ook, stervende. De zus ters droegen haar naar een hulp station, waar een dokter bij kaars licht het kind redde. Io Compton stortte een ander huis in, terwijl een moeder een kind verwachtte. Zij werd naar bet ziekenhuis gebracht en op een operatietafel gelegd, waarna de dokter aan het werk ging. Plotseling gilde een pleegzuster „Kijk, dokter, de muur stort in En, kalm de operatietafel een eindje verschuivend, zette de dokter zijn werk voort. Gedurende de maand Febr. 1933. Hontenisse. Gehuwd. 2. Ja cobus Neeteson, 42 j wedD. en Magdalena Leenhouts, 31 j., jd. 3. Ludovicus Cornelis8ens (van Axel), 28 j. en Maria Kou wijzer, 28 j. 22. Angelus de Jonghe. 41 j., jm. en Anna Fruytier, 35 j jd. Geboren. 2. Martha, d. vbd Prudent van Itegem en Maria Theenaart. 7. Auna, d. van A'ouisius de Koek en Maria de Smet. 8. Mathilda, d. van Jo sephus van Damme en Marga- retha Baart. 11. Paul, z. van Albert Joossen en Maria van Damme. 14. Alouisius, z. van Johannes d'Hont en Rozalia van Puijvelde. 15, Joseph, z. vau Petrus Dankaart eu Maria de Bakker. 19. Maria, d. van Jo sephus Verdurmen eu Lucia van Kampen. 20. Eduard en Wil lem, zonen van Eduard Sieijus en Rosalia van der Velpeu. Fran- ciecus, l. van Jan van Goethem en Mathilda Roelans. 23. Ro bert, z. van Eduardus Aarssen en Rosalia Asselman. 25 Jacobus, z. van Petrus Blommaart en Vir ginia van der Kinderen. Overleden. 2. Alouisius As selman, 8 w., z. van Eduard en Maria de Waal. Petronella Maas, 79 j., d. van Judocus en Johanna van de Walle. 4 Augustinus van Leuven, 3 j., z. van Gijs- bertus en Mathilda Marcelis. Apolonia de Graaf, 88 j., wed. van Pietei Strobbe. 6. Jacobus van Waterschoot, 86 j., wedD. van Apolonia van Damme. Ja cobus van Eek, 67 j., z. van Ju docus en Christina de Dyeker. 11. Johanna de Njjs, 75 j echtg. van Petrus Michielsen. 12 Ro saiia Pieters, 70 j,, d. van Edu ardus en Marianna Rosseel. 21. Theopbilus de Cock, 1 j., z. van Johftnnei en Auguita Herwegb, Ossenissc. Gehuwd. 16. Karei Buise, 40 j., wedD, en Augusta Roelans, 33 j., jd. Geboren. 24. Josephus, z. van Petrus Verrassel en Julema Roctus Behoudens nadere goedkeuring van den Gemeenteraad, kunnen kinderen, die geboren zijn vóór den 1 Augustus 1927 op de open bare lagere school worden toe gelaten. Aanvragen voor toelating met 1 Mei a s kunnen bij hei Hoofd dier School of ter Ge meente-Secretarie wor den ingeleverd. Axel, den 13 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Het Hoofd van politie der ge meente AXEL brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden heb ben van vuurwapenen en mn- nitie strafbaar is gesteld en dat ingevolge art. 1 der Vuurwapen- wet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement alarmpistolen en soortgelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen in het algemeen onder vuurwapenen zjjn begrepen. Art. 1, lid 2, van het Vuurwa penreglement luidt „Onder vuurwapenen wor- „den mede verstaan alarmpi stolen en andere soortgelijke „voor bedreiging of afdreiging „geschikte voorwerpen met „uitzondering van die, welke „geen loop of een kennelijk „verkorten, geheel gevulden „loop hebben, en welke zoo danig zijn ingericht, dat zij „enkel losse patronen van een „kaliber niet grooter dan 6 „m.M. kunnen bevatten, terwijl „de ligplaats van die patronen „en de gasuitlaat loodrecht „staan op den loop of op de „lengterichting van het voor werp". Hoewel zij, die thans onbe voegd vuurwapenen, alarmpisto len en dergelijke en munitie voorhanden hebben strafbaar zyn, zullen tegen hen strafrech terlijke maatregelen achterwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onderstaand bevel. Voornoemd hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daar toe bevoegd te zijn, alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voor werpen (voor zoover niet vallende onder de uitzondering in boven weergegeven bepaling omschre ven) dan wel vunrwapenen, gas- wapenen of munitie voorhanden heeft, deze vóór 1 APRIL a s bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden ter GEMEENTE SECRETARIE van des voormiddags 10 uur tot des middags 12 uur. Bij die inlevering zal belang hebbenden gelegenheid worden gegeven om desgewenscht bij een daartoe aangewezen ambte naar schriftelijk of mondeling een verzoek om machtiging tot het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapen(en) en (of) munitie in te dienen. Niet naleving van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van het onbevoegd voorhanden heb ben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. AXEL, 15 Maart 1933. Het Hoofd van politie voornoemd, BLOK. Burgemeester en Wet houders van AXEL brengen ter kennis van belang hebbende, dat van de geldleening oorspronkelijk groot f30000,— opgenomen in 1931, op heden, is uitgeloot AXEL, 17 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van AXEL, De Burgemeester, BLOK. „De Secretaiis, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen in herinnering het verbod, genoemd in artikel 47, le en 2e alinea der Algemeene Politieverordening, luidende „Het is verboden een aanplak biljet, drukwerk of geschrift „elders dan op eigen of daartoe x „door den eigenaar of den ge bruiker beschikbaar gestelde „panden aan te plakken „of te bevestigen." „Het is aan andere dan daartoe „bevoegde personen verbo nden op een Gemeente nbord of op een open- „baar gebouw, een aan plakbiljet, drukwerk of ge schrift aan te plakken „of te bevestigen." Op overtreding van dit artikel zal nauwlettend worden toegezien. Axel, den 1 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. GELD vanaf f IGO tot e. bedr. 6% Iedereen schrijft. Brief porto antw. „DE ONDERLINGE" SCHIEDAM. Ook HYPOTHEKEN. Wij helpen U voor 5 ets. aan een (roombroodje). 15 ets. per ons (puur eierproduct, 45 st. in een ons). 12 ets. per pak. (Wederverkoopers korting). Beleefd aanbevelend, Bakkerij Weststraat. Zondagmiddag om half 3 (Competitie Z. V. B.) Ondergeteekende zal namens zijn lastgever op Dinsdag 21 Maart aanst., des namiddags om 2 uur in het café var. J. VAN DAMME (nabij het station) te Axel trachten aan te besteden aan den Nieuwendijk te Axel. In massa of in 4 perceelen. Bestek en teekening zijn ver krijgbaar a f2,50 (restitutie f 1,—) Nieuwstraat 62, Axel. De bouwkundige, P. LE FEBER Jr- Landbouwers, verzekert Uwe gewassen tegen schade veroorzaakt door Hagel, bij de Betaalde schadevergoeding sinds de oprichting in 1891 tot 31 December 1932 verzekerd bedrag in 1932 f2 667.090 Aardappelen en Beeten Tarwe, Erwten, Boonen Vlas, Blauw Maanzaad Koolraapzaad en Koolzaad Aardbeien en Bessen f 0.25 „0 35 n 0 45 „0.90 1.50 per f 100 aangegeven waarde Dit jaar kan ieder toetreden zonder entréegeld te betalen. Inlichtingen te bekomen bij H. A. A. BARON COLLOT D'ESCURY, Hontenisse, Voorzitter JAN VAN WAESBERGHE Fzn Hulst, Secretaris en bij bat Bestuur- HAGEL! HAGEL! «r*

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3