Het Huis Magazijn „NEDERLAND" MANTELS JAPONNEN J. ÏISSER-KOOLE J. C. VAN LUIJK, Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmaki ngen. Verbod plakken van aanplakbiljetten. Advertentiën. LANDBOUWGERIEF de volgende perc. Bouwterrein, DE LAATSTE NOUVEAUTE'S IN DE NIEUWE VOORJAARSTINTEN ONTVINGEN WIJ HEDEN. AXEL. ONTVANGEN: was gevallen en stapte naar den schoorsteen, om daar, op den tast, een lamp te zoeken. Eensklaps stiet by met den voet tegen een voorwerp en, toen hij de lamp had aangestoken, deed zich een afschuwelijk too- neel aan zyn blikken voor. Het gedeeltelijk verkoolde lijk van zijn vrouw lag half in den open haard. De vrouw moet door een duizeling of beroerte zijn getrof fen en niet meer tot bewustzijn zyn gekomen. Het gerechtelijk onderzoek heeft tenminste geen aanleiding gegeven om aan een misdaad te denken. Moedige vrouw Toen een zekere Mr. Bateman, te Londen met zyn vrouw 's avonds rustig in de huiskamer de courant zat te lezeD, hoorden zy iemand aan de tuindeur morrelen. De vrouw ging kijken, wat er aan de hand was en, toen zy de deur open deed, keek zy in den loop vaD een revolver, die haar door een jongeman werd voorgehouden, met de mededeeling, dat bij geld noodig had. De verschrikte vrouw deinsde achteruit en de man trad binnen, zag den huisvader zitten en richtte de revolver op dezen, met dezelfde mededeeling. Van deze gelegenheid maakte de vrouw gebruik om de taüg bij den haard op te pakken en den bandiet daarmee zoo'n he- vigen slag toe te brengen, dat hy op de vlucht sloeg en deD tuin inliep. Het was daar te don ker om hem te kunnen achter volgen en toen de politie gewaar ■chuwd was en een onderzoek instelde, was de vogel gevlogen. Dat de klap was aangekomen, bleek uit het feit, dat de tang, na. de kennismaking, sterk ver bogen was. Drama uit minnenijd. Te Antwerpen heeft Zaterdag een 28-jarige Nederlander een moord aanslag gepleegd op een Belgi sche vrouw. De 81-jarige Maria v. d. K., een gescheiden vrouw, had reeds een achttal jaren een liefdesver houding met den 28 jarigen Ne derlander F. C. van E., een met selaar, die in Meysen by Mechelen woont. De vrouw heeft met haar minnaar eerst in Frankryk ge woond, verhuisde toen naar Ostende en later naar MecheleD, waar ze samen een herberg hielden. De man was zeer ja- loerscb en het slot van de ver houding is geweest, dat de vrouw het niet bij den man kon uit houden en het huis verliet na de meubelen te hebben verkocht Zy ging naar haar moeder in Frankrijk en kwam kortgeleden naar Antwerpen om bij een zuster in de Qeuzenstraat buisvesting te verkrijgen. De metselaar kon de vrouw niet vergeten, aldus het D. v. R bij koesterde wraakplannen en kocht een revolver. Vrijdag avond is de man uit Frankryk in Antwerpen gekomen en Zater dag verscheen hij in het huis van de zuster. Hy heeft de vrouw gevraagd weer bij hem te komen. Dit is geweigerd. Bovendien werd hy nog uitge lachen De man trok een re volver en loste twee schoten. Het eerste trof de vrouw aan het achterhoofd. Toen hy voor de tweede maal wilde schieteü, hield een bejaarde buurvrouw de haüd voor de revolver. Hef schot trof toen haar hand. De ▼rouw d. K. werd zwaar ge wond naar een ziekenhuis ver voerd. Haar toestand is hoogst ernstig. De man, die gevlucht was, werd door een paar politie agenten gegrepen. Toen de 65-jarige bakker, Henri Touxet en zyn vriend Ma- thiot uit Perreux sur-Marne (Fr.) by NeuillV-Plaisance een wan deling deden, werden zy door een dronken man, den 29-jarigen bakkersknecht, René Bergeroü, aangesproken. Deze bood aan, de heeren den weg te wijzen eD wilde niet weggaaü, toen hij niet eens antwoord kreeg. Plotse ling haalde hy een revolver uit den zak en richtte den loop op Mathiot. Touxet probeerde den dronkeman het wapen te ontruk ken, maar een icbot ging ai ea trof bem in den buik. De onge lukkige stortte neer en overleed spoedig daarna. De moordenaar werd kort daar op gevat en opgesloten. Men kon bem niet onmiddellijk in verhoor nemen, daar hij te dron ken was. Ta Frontignan (Fr.) aldus wordt uit Montpellier gemeld, heeft een 20 jarig meisje, Victo- rine Teulon, moeder van een kind van drie maanden, den in houd van een flesch vitriool in het gezieht van den 24-jarigen metselaar, Jules Ciano, geworpen, daar hij, volgens haar de vader van baar kind, haar verlaten had. De jongeman werd ernstig ge wond en vier andere jongelieden, in wier gezelschap by zich be vond, hebben eveneens verwon dingen hoewel veel lichter opgeloopen. Het meisje is in hechtenis ge nomen. In een mededeeling omtrent het onderzoek naar de oorzaak van de ODtploffingsramp te Neuq.- kirchen wordt er op gewezen, dat zooals bekend is, het uiteen springen van den grooten gas houder werd voorafgegaan door een ontploffing in een buis van den gasometer. Aan die buis wa ren herstellingswerkzaamheden verricht en thans zou gebleken zyn, dat daarby een laschappa- raat is gebruikt, nadat eerst de buis gasvry was gemaakt. In de meening, dat aldus zonder ge vaar het werk zou kunnen wor den voltooid, werd daarmede een aanvang gemaakt, waarby echter over het hoofd werd gezien, dat zich in de naastliggende bnis een lek bevond. Het uitstroomende gas vatte vlam met het bekende noodlottig gevolg. De Econ. Wereldconferentie. Engeland's bezorgdheid ten aanzien van een succesvol resul taat van de Economische Wereld conferentie is ter sprake gebracht in een door den Eersten Minister gehouden redevoering. Hij zeide, dat de Britsche regeering zal in gaan op alle voorstellen, waaruit een oprecht verlangen spreekt om het vertrouwen te herstellen, en die erop gericht zijn den vrede duurzaam te vestigen, aangezien beide noodig zijn voor een her stel der welvaart in de geheele wereld en voor nationale samen werking. Niets is betreurens waardiger dan dat in dezen tijd op politiek en economisch gebied plannen voorgesteld en uitgevoerd worden, welke de reeds zoo groote moeilijkheden, waarin de wereld zich bevindt, nog ver meerderen, en waardoor het een zware taak wordt om met succes uitvoering te geven aan de te Qenève en elders gedane pogin gen om te komen tot internatio nale samenwerking. De urgentie van de problemen, waartegenover de wereldconferentie zich ge plaatst zal zien, was ook het onderwerp van de rede, die de Kanselier van de Schatkist Neville Chamberlain, te Derby gehouden heeft. Hij zeide, dat alle naties ter wereld door ernstige gevaren bedreigd worden en dat, de nood zakelijkheid om een uitweg te vinden, de verschillende landen ontvankelijk zal maken voor nieuwe ideeën, in welk verband hij uiting gaf aan zijn hoop en vertrouwen, dat, welke moeilijk heden zich nog zullen mogen voordoen, deze in den loop van dit jaar overwonnen zullen worden. Met betrekking tot de vooruit zichten van Engeland's handel zeide spr., dat ofschoon een groote, plotselinge opleving niet verwacht kan worden, er geen reden is om te twijfelen aan een geleidelijke verbetering. Deze is reeds begonnen en zal gestadig voortgaan. Ondertusschen zal het land het werkloosheidsvraagstuk in nieuwe banen moeten leiden. Men zal zich er rekenschap van moeten geven, dat, terwijl velen weer werk zullen vinden, er nog een groot contingent zal blijven gestaan, waarvoor geregelde ar beid vooralsnog tot de onmoge lijkheden zal behooren. Vooral met dit vraagstuk zal het land zich hebben bezig te houden. Burgemeester Cermak f Cermak, de burgemeester van Chicago, is in het ziekenhus te Miami, overleden, als gevolg van de verwondingen, die hij bij den aanslag op Roosevelt opliep. Naar men weet, werd de dader van dezen aanslag, de Italiaan Zanga ra, ter plaatse geairesteerd, en later tot 80 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Thans zal zonder eenigen twijfel de doodstraf vol gen. Anton J. Cermak is in 1874 in Bohemen geboren. Zijn ouders, arme lieden, emigreerden naar Amerika, toen hij nog slechts een jaar oud was. In zijn jeugd werk te hij in fabrieken en steenkolen mijnen. In zijn vrijen tijd wist hij zich door studie op te werken en hij vestigde zich later als ad vocaat. Cermak behoorde tot de democratische partij en vervulde verscheidene officieele functies. Bewapeningswedstrjjd. De «Daily Express" meldt in een bijzonder bericht uit Le Creu- söt, dat de Fransche wapenfabriek- Schneider, reusachtige hoeveelhe den wapenen levert naar Japan en andere staten. Deze Fransche fabrieken werken dag en nacht. Zij hebben de grootste productie sinds den wereldoorlog. De Hotch- kiss-fabrieken zenden kanonnen naar China, Japan, Rusland en Argentinië. Uit Bologne en Rou- aan vertrekken groote zendingen machinegeweren naar Bolivia en Taraguay. Te le Creusöt zijn alle werkplaatsen, waar gewoonlijk tractors, locomotieven, e.d. wor den vervaardigd, veranderd in mu- nitie-werkplaatsen. Een dergelijk bericht bevat ook de „Daily Ex press" uit Praag, betreffende de activiteit der Skoda-Werke, waar eveneens dag en nacht wapenen en munitie zouden worden aange maakt, Thans werken er weer 7000 man, tegenover eenige maan den geleden nog geen 4000. Tsjecho Slowakije zou niet alleen zekere Europeesche Staten van wapenen hebben voorzien, maar ook groote hoeveelheden hebben uitgevoerd naar Bolivia, Peru, E- cuador, Brazilië, Uruguay en naar het verre Oosten. De uitvoer dezer wapenen zou niet in de officieele statistieken vermeld staan. Ze zouden zijn ge declareerd als ijzerwaren en ande re metalen. CORRESPONDENTIE. Mevr. N. Wij gaan accoord met den slotzin van uw schrijven en achten daarom opname van de toelichting overbodig. Red. Gedurende de maand Febr. 1933 Halst. Huwelijks-aangiften. 4 Josephus Martens, 25 j en Mag- dalena Truijens, 21 j. Gehuwd. 1. Alouisius Jans sens, 23 j. en Gerarda Rombout, 22 j. 8 Johan Esseling, 26 j. en Maria de Feber, 21 j. Al- phons SchuermaD, 81 j. en El vira van Kemseke, 24 j. 22 Josepbus Martens, 25 j. en Mag- dalena Truyens, 21 j. Geboren. 2 Emile, z. van Johannes Blommaert en Gusta Janssen. 9. Maria, d. van Da niël Biesbroeck en Mathilda Boel. 12. Josepbus, z. van Honoré Reyns en flendrika Korthof 14. Roger, z. van Louis d'Hooghe en Maria Verstraeten. 15. Jo hannes, z. van Cornelius Ver- meersen en Maria de Vos. 27. Arthur, z. van Franciscus van Rie en Sophia Smet. Adrien, z. van Petrus Voet en Clementina van Gijsel. 28. Jeanne, d. van Adrianus Biesbroeck en Sophia Buijsrogge. Overleden. 15. Maria Dan- kaart, 50 j., d. van Petrus en Pbilomena Kool. 18. Petrus Waelpoel, 59 j., echtg. van Ste- phania van Puyenbroeck. 21. Tbeophiius de Cock, 1 jz. van Johannes en Augusta Herwegh. 26. Willy Locketeer, 2 mnd., z. van Raymondus en Emma de Bruijo. Boschkapelle. Geboren. 3 Febr. Jobannis, z. van Constantinus de Klerk en Maria van den Bergen. 6. Matnilda, d. van Jan van der Veen en Louisa Mahu. 8. Robert, z. van Augustièus Herman en Emma Oijes. 13, Georges, z. van Fiorimond Borm en Angela Menu. 15. Maria, d van Alexander van der Walle en Wilhelmina van der Veeken. 16. Oda, d. van Eduardus de Waal en Paulina Eeman. 17. Elvira, d. van Ma- charius de Bakker en Mathilda Gieie. Overleden. 23. Petrus Kindt, 59 j., echtg. van Maria Verheijden. Graauw. Gehuwd. 8. Leo Cam- been, 33 j., en Elfrida Lauwers, 28 j. 10. Judocus van Immerseel, 35 jen Maria Buijs, 27 j. 21. Joseph Vermast, 28 j., en Juliette de Caluwé, 25 j. Constantinus Fassaert, 32 j., en Anna Staal, 33 j. Geboren. 17. JohaD, z. van Charles de Burger en lrena Pi- cavet. Hubertus, z. van Gustave Hulshout en Irma Vanacker. Overleden. 5. Anna de Koster, 2 m„ d. van Albertus en van Maria van Sikkelerus. 24 Apo- lonia de Rijcke, 54 j., echtg. van Alphonsus Asselman. Hoek. Geboren. 1. Cornelia, d. van Pieter Dees en Adriana Ra- mondt. Overleden. 4 Jan Meertens, 86 j., echtg. van Elizabeth de De. 15. Gilles Maas, 82 j., wedn. van Dina Dey. Zniddorpe. Overleden. 14 De- siré Wijngaard, 71 j., echtg. van Maria Schout. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen in herinnering het verbod, genoemd in artikel 47, le en 2e alinea der Algemeene Politieverordening, luidende „Het is verboden een aanplak biljet, drukwerk of geschrift „elders dan op eigen of daartoe „door den eigenaar of den ge bruiker beschikbaar gestelde „panden aan te plakken „of te bevestigen." „Het is aan andere dan daartoe „bevoegde personen verbo nden op een Gemeente nbord of op een open baar gebouw, een aan plakbiljet, drukwerk of ge schrift aan te plakken „of te bevestigen." Op overtreding van dit artikel zal nauwlettend worden toegezien. Axel, den 1 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van AxeJ, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Notaris J. FANOY te Axel, za! ten ver zoeke van CH. L. ELEGEERT en de Erven FR. DE VL1EGHER, in het café van de Kinderen Poppe te Koewacht, Nieuwe Molen, op Donderdag 23 Maart 1933, des namiddags 2 uur verkoopen met SCHUUR, ERF en de RECHTEN OP DEN TUIN te Koewacht, Koestraat, kad. sectie D nummers 318 en 319, samen groot 10 Aren 90 c.A. (73 roeden). Terstond bij de betaling te aanvaarden. BETALEN: uiterlijk 15 April 1933. Onmiddellijk daarna aan ge meld huis alsKasten, Stoelen, Tafels, Banken, Ka chels, Regulateur, Potten, Pannen, Her- berggerief, Toonbank, Bier- schragen, Buffet, Glaswerk, enz., en eenig Kruiwagen, Handegge, Kappers, Rieken, Vorken, enz., enz. Betaling contant. magg* Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de familie POPPE te Koe wacht, in het hierna gemeld café. op Dinsdag 28 Maant 1933 des namiddags 2 uur, verkoopen Koop 1. waarin café, met de wagen- maker y, erf en tuin te Koe wacht, Nieuwe Molen, kad. sectie E deelen van nos. 298 en 299, ongeveer groot 15 A 40 c.A. (103 roeden), aldaar. Koop 2. Ongeveer 7 A. 95 c A. (54 roeden) Koop 3. Ongeveer 90 aren (61 roeden). Koop 4. Ongeveer 9 A. 40 c.A. (63 roeden). Koop 5. Ongeveer 9 A. 79 c.A. (66 roeden). Koop 6. Ongeveer 9 A. 86 c.A. (66 roeden). Koop 1 te aanvaarden uiterlijk 2 Mei aanstaande. De bouwterreinen terstond bij de betaling. BETALEN: 29 April 1933. Onze b ij zonder verzorgde collectie bevat alle maten (ook voor corpulente figuren). Groote voorraad Vergelijkt dessins en de steer lage prijzen en II koopt. mifl'nj BEHANES

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3