Coöp. Boerenleenbank iteD te L. Mangold - Kerkdreef. Aanbevelend. Als Boven. Hebt 0 koe gevat, Yoetbalwedstr. België Nederland J. C. VAN LUIJK. Coucurreerende prijs. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Ophaaldienst van Haardasch en Vuilnis. KAMERVERKIEZING. Stemmen ineen andere gemeente. Advertentiën. C. JANSEN VAN ROSENDAAL. K. J. BURGER, ONTVANGEN: schap wordt gevraagd f 1. Op voorstel van dhr. Haak werd dit teruggebracht op f0,50. Opnieuw kwam ter sprake de bocht in den Klein Huijssens- polder, waarbij dhr. Wisse ge steund door dhr. Buijze weer een lans brak om deze recht te trekken, teneinde de werkloozen aan werk te helpen. Dit werk kost volgens den gemeente architect f 4582,50 (werkloon f670) en volgens het plan van dhr. Wisse 13965 (werkloon f840), in deze zaak is begrepen het aankoopen van een stukje grond van dhr. J. Verpoorte, die hiervoor f4500 per gemet vraagt, wat door dhr. Buijze werd ge hekeld, terwijl dhr. Dees hem in bescherming nam. De voorz. en dhr. Haak von den het werk te duur en van te weinig belang, het brengt maar voor enkele menschen werk mede. Resultaat was, dat de bocht bocht blijft, niettegenstaande in alle bochten is gezocht om die bochtige bocht te verbeteren. Tot lid van het stembureau te Othene werd benoemd dhr. F. C. Jansen Verplanke en tot plaats vervanger dhr. C. Maas. Dhr. C. de Ruijscher kreeg vergunning om voor zijn radio distributie gebruik te maken van de palen der gemeente tegen een vergoeding van 25 cent per jaar en per paal. Dhr. Koopman wilde dat kwartje veranderen in een stuiver. Breedvoerig werd nog gespro ken over een brief van den Mi nister, waarbij als loonnorm voor steun wordt bepaald fit per week, terwijl het uitkeeringsper- centage wordt gebracht op 85 pet., zoodat ten hoogste kan worden uitgekeerd f 9.35. De h.h. Koopman en Buijze wilden dit liever niet accepteeren De voorz. meende dat het op den weg dei Bonden ligt om hierover met den Minister te praten, wat dhr. Hamelink de opmerking ont lokte, dat men ook te veel kan praten. Bij de rondvraag vroeg dhr. Maas een W.C. op het woon wagenterrein, rioleering van een sloot op het Veer en den water gang te Othene bij de O. L. school en een steenen goot aan den dijk te Othene. B. en W. zullen een en ander onderzoeken. Dhr. Hamelink klaagde over de boomen die in de Val het licht verstoren en vroeg verder hoe ver het staat met het licht op de Kwakkel. De Voorz.Het zal worden on derzocht en wat het tweede betreft, slechts 11 van de 43 perceelen willen aansluiten, zoodat de P. Z. E. M. niet happig is op dat stukje en de gemeente er jaarlijks wel f600 moet bijpassen. Dhr. Buijze, gesteund door de h.h. Dees en Wisse klaagde over den toestand op de begraafplaats die er niet mooi bijligt. Dhr. Koopman wilde paden van tegels, dhr. Wisse een haag van hulst en dhr. Buijze een zwaaiplaats op het Kerkhof voor den lijk wagen. Dhr. Wisse wees op de stoep op het dorpsplein Noordzijde, die geheel versieten is. Nadat nog door dhr. Haak was geklaagd over het laat ontvangen der agenda, ging de vergadering over met gesloten deuren. In de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank te Ter Neuzen, werd over de maand Febr. 1933 ingelegd f 181987,40s en terugbetaald f 105294,07s, al- zoo meer ingelegd dan terugbe taald f76693,33. Er werden in den loop dier maand 19 nieuwe boekjes uitge reikt. Loop der bevolking van AXEL. Gedurende de maand Februari 1933 zijn in deze gemeente Ingekomen: Wilhelm Froitzheim, bankwer ker, Sluiskil P woonbarak van Selzaete. Alphonsina C. G. v. d. Berg, zonder beroep, Walstraat C 34 Van Velsen. Catharina Verschelling, dienst bode, Nieuwendijk I 59 van Amsterdam. Maria C. Cornelissens, geb. Kouwijzer, zonder beroep, Gent- sche Vaartstr. C 81 van Honte- nisse. Blazina Haak, zonder beroep, Gentsche Vaartstr. C 57 van Ter Neuzen. Anthonij de Pooter en gezin, arbeider, Spui O 2 van Zaamslag. Maria L. A Groothaert, dienst bode, Spui N 85 van St. Jansteen. Mag. M. P. Velleman, idem, Magrette N 44 van Ter Neuzen. Cornelis de Putter en gezin, arbeider, Oosterstraat E 67 van Philippine. Vertrokken Willem Riemens en gezin, koopman, Capellepolder M 54 naar Zaamslag. Ph. D. M. Groothaert, dienst bode, Spui N 85 naar Breda. Anthonij de Pooter en gezin, arbeider, Spui O 2 naar Zaamslag. Stephanie M. de Wael, dienst bode, Pr. Mauritsstr. 5 naar Goes. Franciszek Pikorski, monteur, Sluiskil P woonb. naar Duitsch- land. Wed. C de Ritter, geb. Elisa beth van Hoorn, zonder beroep, Sassing P 2 naar Hoek. Catharina de Regt en kinderen, idem, Magrette N 56 naar idem. Wed. P. F. Jansen, idem, Oos terstraat E 70, naar Stoppeldijk. Cornelia Dieleman, dienstbode, Weststr. D 12, naar Ter Neuzen. Cornelis van Doorn, melkslijter, le Verk. K 2a naar Zaamslag. Erna Weusthoff, kokin, Sluiskil P 60 naar Oberhausen. Janna Geensen, naaister, Nieuw- straat G 71, naar Eindhoven. Albertha V. A. van de Bilt, zonder beroep, Stationstr. G 40 naar Breda. Maria C. de Feijter, dienstbode, Oudenweg 1 36e naar Amsterdam. Magdalena M. E. van de Bilt, idem, Drieschouwen A 29 naar St. Nicolaas. Predikbeurten te Axel. DONDERDAG 9 MAART (Biddag). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/« ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Ds. G. v. D.s, van Zaamslag. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Ds. A. Verhagen, van Middelburg. Nim. 2 Dezelfde. 'sAv. 6 Dezelfde. Door tot nog toe onbeken de oorzaak is brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer Douwe Dijkstra, te Dronr(jp. De brandweer kon weinig uit richten. De boerdery werd een prooi der vlammen. 63 stuks hoornvee en 4 paarden vonden den dood in de vlammen. Vau den inboedel kon weinig gered worden, de boerdery was ver zekerd. Te Nieuwe Pekela is een auto, welke met een snelheid van 100 K M, per uur reed, in botsiDg gekomen met een wiel- ryder. Deze wielrijder, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, was op slag dood. Het bleek, dat de beide inzitten den van den auto onder den in vloed van sterken draDk ver keerden. Een hunner, de café houder K. uit Veendam is ernstig gewond. In de Eurgemeisterstrasse te Wittenberg (Dtl.) heeft een 29 jarig werkloos typograaf met zijn vrouw en beide kinderen door gasverstikking een eind aan zyn leven gemaakt. Alle pogin gen om, toen het drama ontdekt werd, de levensgeesten op te wekken, taalden. Door een rat aangevallen Ean jonge oppasser in den Lon- denschen dierentuiD, die gewend is voor de leeuwen en andere groote roofdieren te zorgen, heeft een opwindend avontuur beleefd met een groote rat. fiy herstelwerkzaamheden aan de verwarmingsinstallatie tegen over de kooi van een der leeu wen, werd onder den vloer een ra'tennest gevonden. Men plaat ste een val en binnenkort was een aantal groote ratten gevan gen. In de veronderstelling, dat de kust nu vrij was, kroop de jon geman onder de plankeD, maar al spoedig kwam hij weer te voorschijn, buiten adem, met verwarde haren en vol beten. Een groote rat had htm ean- gevallen. Het dier had vermoe delijk geen uitweg meer gfzien en had dus uit zelfverdediging gehandeld. Maar deze was van dien aard geweest, dat de jonge man verklaarde liever met een nijdigen leeuw, dan met zoo'n knaap van een rat te doen te hebben. Sportnieuws. De Zeeuwen Axel 2—2. Vergezeld door een 100-tal supporters trokken de Oranje mannen Zondag naar Vlissingen, om te trachten uit den Iaatsten wedstrijd tegen De Zeeuwen tevens het kampioenschap mee naar Axel te brengen. Tenge volge van het ongeldig verklaren van den wedstrijd Vlissingen II— De Zeeuwen, welke overgespeeld moet worden, was een overwin ning noodzakelijk, om zeker van het kampioenschap te zijn. Onze stadgenooten hebben het echter zoover niet kunnen bren gen met een gelijk spel moesten ze zich tevreden stellen en alzoo is de beslissing inzake het kam pioenschap nog niet gevallen. Thans zijn nog verschillende mogelijkheden denkbaar, maar o. i. zal het eindresultaat toch afhangen van den over te spelen wedstrijd Vlissingen II—Zeeuwen. Voorloopig blijft het dus nog af wachten. Over het verloop van den niet fraaien, doch uiterst spannenden wedstrijd nog het volgende Het zware terrein, waarop hier en daar nog plasjes stonden, bleek direct een groote handicap voor onze stadgenooten. Toch wisten ze zich door deze moei lijkheden heen te werken en een paar vlugge aanvallen te onder nemen, die evenwel niet het ge- wenschte resultaat opleverden. Zoo verging het echter ook de Zeeuwen-aanvallen, die wel tal rijker, maar niet zoo gevaarlijk waren. Nadat de Axelsche rechts buiten meer succes had verdiend met een paar keiharde schuivers, schoot de middenvoor van korten afstand precies in de handen van den doelverdediger, terwijl even later een kogel tegen de deklat van het Zeeuwen-doel geschoten, in het veld terugsprong. De gast- heeren namen den bal mee en enkele seconden daarna lag het leder in het Axelsche net (1-0). Dit onverwachte succes moedigde de Zeeuwen nog meer aar., die tien minuten later hun voorsprong tot 2-0 opvoerden. Het werd stil in het Axelsche kamp, temeer daar voor de rust deze achterstand niet verkleind kon worden. De tweede helft zette in met eenige Axelsche aanvallen, die spoedig door de Zeeuwen over genomen werden, doch overigens werd weinig fraai spel vertoond, wat trouwens ook niet mogelijk bleek op dit zware terrein. Zoo verstreek de tijd en daarmee ook de kans op een Axelsch kampi oenschap. Een kwartier voor het einde kwam evenwel het groote en machtige offensief van Axel sche zijde los aanvankelijk hou den de Zeeuwen nog stand, doch dan bezwijkt hun doelverdediger voor een hard diagonaalschot. De Oranjemannen zijn niet meer te houdenhet regent hoekschop pen op het Zeeuwen-doel, zoowel van links als van rechts, doch het wil niet lukken. Nog slechts luttele minuten en het kampioen schap zal weer slechts een droom zijn gebleken.... Doch dan gebeurt het kort voor het eindes na een geweldig geploeter in den doel mond verdwijnt de bal over de lijn en de stand is gelijk. Een geweldig enthousiasme breekt los; de laatste 2 minuten wordt het Zeeuwendoel nog onmeedoogen- loos bestookt nog één kins voor de Zeeuwen, doch veel meer gevaar voor hen, en dan wordt het einde met gelijken stand aan gekondigd. KON NED. VOETBAL BOND Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 14 9 4 1 58—11 22 Zeeuwen 13 9 1 3 34—21 19 Vlissing. 2 11 7 2 2 32—13 16 Hulst 13 5 5 3 30—27 15 Terneuz. 2 11 5 1 5 29—23 11 Middelb. 2 13 3 1 9 17—50 7 Sas. Boys 12 3 0 9 18—39 6 Zeelandia 2 11 1 0 10 8—43 2 Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat in verband met de te houden BIDDAG op Donderdag 9 Maart 1933 DE OPHAALDIENST VAN HAARDASCH EN VUILNIS, welke voor dien dag in de na volgende straten is geregeld „Stationstraat, Emmastr., Nieu- „wendijk, Oudenweg, Nieuwstr., „Buitenweg, Armendijk, Markt, „Zeestraat, Kaaiwal en het z.g. „Plaatje" deze week zal geschieden op Woens dag 8 Maart a.s. Axel, den 7 Maart 1933 Burgemeester en Wethouders voornoemd, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaiis. De Burgemeester van AXEL, maakt bekend, dat bij de ver kiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal de kiezer, met inachtneming van het be paalde in de artikelen 57b tot en met 57j der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze be voegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen voor den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aan gewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Axel, 4 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Rood Star a f2, Bevelanders a f 1,50 per 100 K.O. Aanbevelend, Aardappel-, Groenten- en Fruithandel, Weststr. D 1. Zij, die toegangsbewijzen wen- schen voor den op 9 April te Antwerpen te spelen wedstrijd België Nederland, kunnen zich melden bij den secretaris der Voelbalvereeniging „Axel", J. D. FREEKENHORST, Julianastr. 112, tot en met Zaterdag 11 Maart. De prijzen zijn Overdekte tribune middenv. f5,20 zijvak f3,80 Staanplaatsen f i(io Kosten moeten bij de opgave worden voldaan. Ter TSTeuzen. Afgehaald kunnen worden de boekjes Loopende rekening tol en met nos. 400; Spaarbank tot en met nos. 1800, mits ingeleverd vóór of op 2 Maart j.l. Zij die hun boekje nog niet inleverden, worden dringend ver zocht dit ten spoedigste te doen, zulks in het belang van een stipte controle vanwege het Bestuur der bank op de administratie. De Kassier, L. CH. WABEKE. Ter Neuzen, 7 Maart 1933. De Vereeniging van Bouwvakpatroons te Axel maakt bekend, dat zij voort aan de rekeningen per half jaar aan hare cliëntèle zal doen toekomen. Verder deelt zij ook mede, dat de uurloonen met ingang van 1 Maart wederom met 7 zijn verlaagd. HET BESTUUR. bij elk kwantum. Tel. 142. TERNEUZEN. Gr roote voorraad Vergelijkt dessins en de zeer lage prijzen en II koopt. gevoelt ge U huiverig, koortsachtig, loom, pijn in armen of beenen, neem dan direct de Koortspooders van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaete. Ze zullen U verlichting geven en na enkele dagen genezen. Bij Kiespijn, Aangezichtspijn, fleurecijn in het hoofd en op de tanden is een VAN AKEN's Koortspoeder voldoende om de hevigste pijn te stillen. Een doosje Koortspoeder van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete is onmisbaar in ieder huisgezin. Importeur: SCHULTE EN THIEME Postbox 55, Middelburg. Verder bij apothekers en drogisten in doosjes van 60 cent. benzinëpöIpa. p. c.

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3