Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 95. DINSDAG 28 FEBRUARI 1933. 48e Jaarg. Raads verslag, iv. FEUILLETON. De witte Bioem. J. C. VINK - Axel. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Centfranco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. 5b. Ambtenaarsreglement. De VOORZ. deelt mede, dat voorstellen hieromtrent nog wor den uitgesteld, omdat eerst nog het georganiseerd overleg moet worden gehoord. Dhr. VERSCHELLING: U had toch gezegd, dat het in de eerst volgende vergadering aan de orde kwam De VOORZ. Juist, maar er is gebleken, dat verschillende zaken nog niet voor behandeling vatbaar waren. Dhr. VERSCHELLING Er is nog een voorstel, dat reeds in November is ingediend. Uit pro test daartegen trekken we de voorstellen in en wenschen we niet langer te wachten. Dhr. HAMELINK ziet ook geen verband in de voorstellen en het georg. overleg. Hij vindt het motief tot uitstel van den Voorz. zeer zwak, doch zal er verder niet ovc vallen. De VOORZ. Het komt de eerstvolgende vergadering in be handeling. Er zit niets achter, dan dat we gewacht hebben op een vergadering van de Gascom- missie. 6. Verkoop en aankoop van grond. a. Naar aanleiding van daartoe strekkende verzoeken wordt be sloten om te verkoopen aan lo. A. Verlinde een perceel grond aan de Zuidzijde der Prins Hendrikstraat, groot 150 M2., tegen f 3,50 per M2. 2o. Wed. L. Eggermont een perceel grond aan de Prins Mau- ritsstraat, ter grootte van 105 M2., tegen f 2,50 per Ms. 3o. P. Kanaar een perceel grond aan de Prins Mauritsstraat, groot 144 Ms., tegen f2,75 per M2 4o. A. de Zeeuw een perceel grond aan de Prins Mauritsstraat, naast de fröbelschool, groot 105 M2., tegen f 2,75 per M2. 5o. M. W. Visscher, een per ceel grond in de Wilhelmina- (Duitsche vertaling). XXV. Tante Verja stond naast Marle en paste een krans van blauwe klokjes op het blonde haar der jonge freule. Heel aardig zoo, mijn kleine I verklaarde zij met een goedkeurend hoofdknikje. Je zult er uitzien als 'n bosehnimf met dien krans. Ga zitten, en schuif den spiegel wat naar mij toe. Was 't een inval van jezelf om je tot verwelkoming van onze brave strijders met eikenloof en boschbloe- men te sieren Marie zag glimlachend tot haar schoone tame op. Wat zou mij beter gepast hebben, dan de kleuren van het zegevierend vaderland? Ik meen, dat zij in de balzaal ook wel gedragen kunnen Worden. Denkt u, tante'je, dat mijn heer Gerrald ook zal komen Verja zag, dat de kleine meisjes hand beefde. Het is te hopen I Het zou mij tenminste spijten hem niet in uniform te hebben gesproken. Ik zou den jongen held wel eens 'n beetje ijdel willen maken, door hem te zeggen, dat die hem zoo goed kleedtWil je dit takje nog opgestoken hebben of moet het maar los blijven hangen Verja trad een paar schreden ach teruit om het blonde kopje In oogen- fchouw te nemen. Zij wei tevreden. straat, groot 165 M2., tegen f3 per M2. Dhr. D1ELEMAN wijst op het advies van den gemeenteopzichter, waarin te lezen is, dat hij niet slaagde om Verlinde te bewegen in plaats van het aangevraagde perceel dat naast dhr. Boer te koopen, omdat er dan aansluitend zou gebouwd worden. Spr. vindt dat geen goeden regel en meent dat het in het belang der ge meente is, dat er aaneensluitend gebouwd wordt. Nu blijft daar een perceel grond open, dat men misschien later slechts met zeer veel moeite zal kunnen verkoopen. De VOORZ.: Het is voor ons volstrekt geen bezwaar, het aan gevraagde perceel te verkoopen, aangezien de ruimte die open blijft, voldoende is voor een wo ning. Dhr. VAN DE BILT zou er tegen zijn om andeis te handelen, men behoort de liefhebbers die wenschen te bouwen eenige vrij dom te laten. De VOORZ.Het is geen be zwaar, het zijn dezelfde perceeltjes grond. Dhr. DIELEMAN: De men- schen hebben toch vrijheid, door de keuze van straat Dhr. HAMELINKHetgeen blijft liggen, is geen onverkoop baar stuk, het is dus geen be zwaar, dat dit er tusschen blijft. Dat de aanvrager op eenigen af stand wil bouwen, schept juist propagandistische waarde voor de verkoop van het overige terrein. Dhr. DIELEMAN dacht dat B. en W. wat leiding gaven aan de plaatsen waar zal worden ge bouwd. b. Idem tot aankoop van eenige meters grond te Schapen bout. De Raad heeft destijds een aanvang gemaakt om de ver keersweg aan Schapenbout te verbeteren door een perceel aan te koopen, hetgeen intusschen gesloopt is. Er bleef echter nog meer te verbeteren, waarvoor pogingen zijn aangewend om dit aan het polderbestuur over te laten. Het Op dit oogenblik werd er zacht aan de deur geklopt en de kamenier trad binnen. Mevrouw de barones laat vra gen, of de dames zoo spoedig moge lijk naar beneden willen komen. Graaf Von Raven is zooeven uit Frankfort hier aangekomen. Barones Von Kartegg maakte bedaard haar fonkelende Braceletten los. Zoodra de freule gereed is, zullen wij komen. Groote Hemel Graaf Raven 1 riep Marie ontsteld uit, toen de deur achter de kamenier dicht was. Wat zou hij nu willen, en juist vandaag, nu hij weet, dat wij naar het officiers bal gaan Zeg eens, Marielje, mag je dien Hasso wel lijden vroeg Verja plot seling met een vorschenden blik op het jonge meisje. Openhartig zijn meisje, ik wil de waarheid weten. Neen tante zeker niet I be tuigde Marie, zoo oprecht en snel, dat er aan haar woorden niet viel te twijfelen. Goddank 1 zeide Verja met een zucht van verlichting. Ik zou ook met zulk 'n neef niet graag opge scheept willen zitten!... Maar rep je wat, kind. ik heb een verbazenden lust In confituren. Vroolijk lachend reikte zij het meisje de blauwe sortie toe. Beneden wandelde intusschen onze Hasso van den eenen spiegel naar den andere, keek soms met welge vallen naar zijn glimmend gelakte schoenen en speelde met zijn sterk geparfumeerden zakdoek. De oude barones zat zwijgend ln een armstoel, Nu en dan wierp zij een «tuchtigen blik op den Jongen DRUKKER-UITGEVER Bureau Markt C 4. Telef. 56. - Postrek. 60263. ADVERTENT1ËN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagvoormiddag 11 ure. betrokken polderbestuur berichtte daartoe niet genegen te zijn. B. en W. hebben met de aan grenzende eigenaars, die met hun terrein over den thans gedeeltelijk aangelegden nieuwen weg komen, overleg gepleegd en getracht een overeenkomst te bereiken, doch zij kunnen met één der eigenaren niet tot overeenstemming komen. Deze blijft een hooge prijs be dingen, wat tot gevolg heeft dat deze oppervlakte veel hooger aan gekocht moet worden dan oor spronkelijk geraamd was. B. en W. stellen voor dezen grond aan te koopen ter grootte van pl.m. 46 c.A. a f5 per M2. en dit te betalen uit den buiten gewonen dienst. De VOORZ. zegt, dat slechts één der eigenaren op f 5 blijft aan dringen, de anderen waren met minder tevreden. Spr. heeft nog getracht een normale prijs te bieden, doch het is niet gelukt. Dljr. 't GILDE meent, als dit werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd, dan de berekening toch niet juist zal zijn. Er wordt gesproken van 46 Meter en dan zouden de kosten f 500 bedragen volgens den opzichter. Dat is toch niet mogelijk Dhr. DIELEMANEr staat f 250 voor koopsom en f 250 voor werkloon. Dhr. 't GILDE heeft gehoord, dat de opzichter wel 5 maal bij den man is geweest om door te slaan bovendien is het geen ge mak voor den man, al is het dat wel voor de gemeente. De VOORZ. zegt, dat die toe stand er zoo is geschapen door de aankoop van dien grond daar. Dhr. 't GILDE acht het een contrast met andere gedane zaken in de gemeente. Het is een koopje en het sop is de kool niet waard. De VOORZ. De andere mer.- schen wilden wél voor minder en nu deze niet wil en wij het van belang achten, hebben we dan ook nu toegegeven Dhr. DIELEMAN staat verwon derd van het rapport van den gemeente-opzichter, waarin staat, fat, die nu voer de piano hait hield, de klep opsloeg en zich met uitge strekte beenen op het krukje ervoor nederzette. Zoo, wil je een lied ten beste geven De barones nam haar kanten zak doek en haar waaier van den schoot en legde die naast zich op een tafeltje neder. Ik heb je nog nooit hooren zingen, Hasso. Nu, om te zingen, ben ik kort voor 'n bal ook niet gedisponeerd. Daartoe heb ik rust, stemming, inspi ratie noodig en vandaag heb ik al dien vervelenden spoorrit van Frankfort naar hier achter den rug. Neen, zingen niet. wel wat spelen Hij begon een polka op de toetsen te trommelen. Om den mond der oude dame speelde een glimlach die een menge ling van bitteren spot en weemoed was, alsof zij van een lang gekoesfer- den droom afscheid nam. Onmerkbaar werden de portières geopend en Verja's schalsche gezichtje vertoonde zich. Zij drukte zacht lachend haar zakdoek tegen de lippen en pi- rodiëerde daarna de wiegelende be wegingen van den planospeler. De oude barones schudde afwerend het hoofd en beschouwde met een vriendelijken blik haar dochter, die als een liefelijke verschijning tusschen het donker fluweel en de portière stond i en een schalkschen blik van verstand houding met haar tante wisselde. Het volgende oogenbllk sloeg zij haar arm teeder om den hals harer moeder en drukte een hartelijken kus op haar wangen, Met een hard aangeslagen accoord besloot Haiso zijn voordracht. Hij dat het uitzicht nu goed is. Spr. vindt van niet en gelooft ook niet dat het goed kan worden. De VOORZ. zegt dat het niet beter kan worden, dan het is. Dhr. DIELEMAN En dar. vind ik het bedrag van f250 voordat beetje werk ook veel te hoog. Dat kan niemand begrijpen. De verharding kost geen cent en de macadam ligt er reeds. Er wordt nu wat steenpuin geworpen, maar dat had al lang gekund. En als men de grond hier duur noemt, zegt spr. dat het nog niet is, in vergelijking met de duizenden die in de kom besteed zijn. Dhr. VAN DE BILT kan ook niet zeggen, dat het zoo goedkoop is, maar ook niet duurder dan elders. Het voorstel wordt met op één na alg. st. aangenomen. Dhr. Verschelling (belanghebbende) blijft buiten stemming. 7. Kasbeheer Glasfabriek. in de vergadeiing van 2 Juni 1932 zijn door den Raad vastge steld de gewijzigde verordeningen op het beheer en het kasbeheer der gem. gasfabriek. Ged. Staten hebben op eenige artikelen aanmerkingen gemaakt waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. Wat het bedrag van de zeker heid van den boekhouder betreft achten zij een hooger bedrag overbodig. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen, met uitzon dering van de verhooging der zekerheid en de verordeningen opnieuw vast te stellen zooals deze bijgewerkt bij de stukken liggen. De voornaamste dezer wijzi gingen zijn le. De directeur moet zoowel als de boekhouder verplicht wor den om alle inlichtingen te geven. 2e. De directeur houdt als technisch hoofd van den tak van dienst ook boeken bij en deze kunnen dus gegevens bevatten voor de boekhouding. 3e De vastgestelde zekerheid ad f 3500 betreft de zekerheid zoo- stond op met dien lusteloozen, dwee penden glimlach, waarmede groote kunstenaars de toejuichingen van een bewonderend publiek in ontvangst nemen. Bravo, graaf! riep Verja uit, met een blik van verrukking in de handen klappend. Marie kuchte en de oude barones wierp een onru.tigen blik op het levendige vrouwtje, wier schalkschheid en overmoed verraderlijk uit de oogen straalden, maar Raven boog in de volle overtuiging, dat die lof welgemeend en welverdiend was. Goeden avond, mevrouw Von Kartegg, goeden avend, nich'j". Jg, ik wist wel, dat mijn polka de dames naar heneden zou lokken. Te Frank fort zijn de junge dames erop verzot; zij grijpen iedere gelegenheid aan om mij te bidden aan de piano plaats te nemen Reeds geheel in toilet Keurig inderdaad En in b!(jkbaar goede luim, zette de erfgenaam van Rtveneck zijn pince- nez op en nam de elegante toiletten in oogenschouw. Maar u zijt ook zoo feestelijk uitgedost, alsof u 't erop gezet had aller harten te veroveren, zeide Verja. Zult u ons alleen daarom naar het bal vergezellen, om ook hier in onze vreedzame residentie uw wreede zege pralen te behalen Ik had eigenlijk de dames willen verrassen, om de eerste in de zaal te zijn, die u om een dans verzocht; maar het was zoo schrikkelijk verve lend in het hotel niets dan luitenants en kellners Daarom besloot ik maar hier heen te gaan. Zeer vleiendbetuigde Veria en Marie vroeg érnstig, waarom Hasso wel voor den boekhouder-kassier, als voor den boekhouder als zoodanig. 4e Een zekerheid van f3500 is voldoende, omdat volgens art. 4 van de verordening op het kas beheer de boekhouder niet meer dan f 2000 in kas mag houden. Dhr. VERSCHELLING merkt op, dat hij ook tegen een hoogere zekerheidsstelling is. Hierna wordt het voorstel zon der hoofd. stemming aangenomen. 8. Subsidie Bad inrichting. Het voorstel van B. en W. luidde een renteloos voorschot toe te staan van f 1000 af te lossen in 10 jaar en een jaar- lijksche subsidie naar behoefte tot hoogstens f300 onder voor waarden, dat le de Inspecteur der volksge zondheid het water geschikt acht, 2e de vereeniging Kon. goed gekeurde statuten heeft, en 3e een en ander volgens gegeven omschrijving en teeke- ning wordt uitgevoerd. De VOORZ. zegt bericht ge kregen te hebben, dat de Inspec teur der Volksgezondheid tot heden geen gelegenheid had om hierheen te komen. Het voorstel, waarover in de vorige zitting de stemmen staak ten, wordt thans verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Vóór de h.h. Hamelink, Oggel, Ortelee, de Ruijter, van de Bilt en Seghers. 9. Vergoeding bijzondere scholen. Van de Besturen der Bijz. Scholen zijn de jaarlijksche aan vragen ingekomen om een voor schot op de gemeentelijke ver goeding, ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920. B. en W. stellen voor 80 pet. van het hun toekomend bedrag te verleenen, volgens de over gelegde ontwerp-besluiten, nl. f 1400 voor de R. Kath. school met gemiddeld 179 leerlingen, de school in de Nieuwstraat f 3600 met 454 leerl. en de school op Spui f1200 met 150 leerlingen. niet des morgens gekomen was om den intocht van de troepen bij te wonen. Vol vuur sprak zij over de da;.;peren die haardstede, vrouw en kind verlaten hadden om hun leven aan den dienst van het vaderland te wijden. Zij had hen gelooid met bloemen en lauweren. Maar graaf Hasso was thuis gebleven, had honden gedresseerd en jonge dames polka's voorgespeeld. Verja wendde zich tot haar schoon zuster. Heb je Gerrald bij dei intocht gezien? Hij droeg het IJzeren Kruis eerste klasse. Omdat hij als een held gestreden heeft, antwoordde de ou^e dame. In de aderen van dien Molenprins vloeit ook het adellijk bloed van het geslacht Rotterswyldat heeft hij nu bewe zen Graaf Von Raven, wendde zil zich mtt fier opgericht hoofd tot Hasso, geef mij uw arm, het rijtuig is voor. Gedwee stapte Hasso met de gene- raalsweduwe het vertrek uit. Mijn man zal als lid van de commissie ons wel ontvangen, fluis terde Verja vergenoegd. Denk eens aan, Marie, vanavond dans ik alleen met hem. Ik mag wel j/loersch op mijn Fdts worden, zoo knap ziet hij er uit met zijn langen campagnebaard Als in een droom volgde Marie. Zfl was bevreesd hoe sij dit geluk van het eerste wederzien wel zou door staan. Hoe zwaar zou het haar vallen, ten aanschouwe en ten aanhoore van al die vreemden hem een woord van welkom toe te voegen, Wordt Mfvolgdi ANT. 36'

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 1