Hallo? 01 ook naar fle FANCY FAIR pat? Morgen (Woensdag), Donderdag en Vrijdag DIT MERK Mercurius Havermout Orelio". Gemengd Nieuws. Advertentiën. v VERKOUDHEID. Koortspoeders van Apo theker H. VAN AKEN, BOUWLAND BOUWLAND, BOUWLAND, BOUWLAND, BOUWLAND, BOUWLAND, Natuurlijk, allen gaan, dus wij ook. is het geopend van 2 tot 10 unr 's avonds. CENT PER PONDS PAK een paar beruchte drankhuizen met 8 agenten, waarbij 23 be zoekers werden gearresteerd, was het de agent M. P. Ortelee, die voor een dier huizen als bewa kingspost moest achterblijven. Ongeveer een kwartier had hij daar gepost, toen dhr. Ortelee op 2 hoog uit een naburig perceel, waarin een logement was geves tigd, een dikke rookwolk zag opstijgen. Ortelee snelde er heen en ramde met een stuk hout de deur, om de menschen te wekken. Daarop naar de brandschel, on geveer 200 M. verder en toen weer terug. Inmiddels sloegen de vlammen uit de ramen, terwijl toegesnelde menschen riepen, dat het huis vol menschen zat. Daar de benedendeur niet te forceeren was, snelde Ortelee in een naast gelegen café naar boven en werkte zich door een dakraam op het dak, vanwaar hij naar het brandende perceel kroop en met zijn sabel de pannen en latten stuk sloeg, om de in gevaar ver- keerende menschen gelegenheid tot vluchten te geven. Toen het gat groot genoeg was. sprong O. op de vliering, waar de men schen in doodsangst stonden te huilen. Wie niet zelf kon klau teren hielp hij er door tot rook en vuur hem zoo bestookten, dat hij zelf vluchten moest en hij nauwelijks beneden was, of de vlammen sloegen uit het dak. Intusschen waren er 14 menschen gered. In een naastbijzijnd perceel sloeg O. de ruiten in, terwijl de man, een slager met vrouw en 3 kinderen nog in vasten slaap lagen. Ook dezen zijn gered, waarna agent Ortelee naar zijn bureau ging, zwart als een neger, door dat rook en water het regende hem onkenbaar hadden ge maakt. Naar we vernemen is dhr. Or telee voor deze daad van vast beradenheid op het hoofdbureau ontboden en werd hem met woorden van waardeering mede gedeeld, dat deze daad niet on beloond zou blijven. De naam Ortelee aldus luidde het is in ons corps geen vreemde en meermalen heeft hij getoond dat als er ge vaar dreigt voor menschen, hij dat trotseert. Ook door zijn collega's werd hij gefeliciteerd. Op de vraag hoe dikwijls hij nog voor een huldiging dacht te komen, antwoordde dhr. Ortelee „Zoo dikwijls ik voor een der gelijke zaak zal komen te staan en ik de helpende hand kan bieden zal ik dat doen en zal ik komen, als U me laat ontbieden". Bravo St. Jansteen. Dinsdagnamiddag te twee uur kwam de Raad bijeen. Met kennisgeving afwezig de beeren Vinck en de Buck. Na de notulen volgen enkele ingekomen stukken waarvan het meest in aanmerking komen le. Een verzoek met by lagen van den heer P. L. A. Polspoel aldaar, om vergunning tot op richting Radiedistributiebedryf en spannen benoodigde geleidin gen boven gemeentegronden. Waar alle gevraagde inlichtingen nog niet werden verkregen, wordt in het belaDg «an adressant het adres met bylagen ter fiue van praeadvies opnieuw gesteld in handen van B. en W. 2e. Naar aanleiding van een schryven van G. S. van Zeeland betreffende verbetering wegvak Drie Hoetyzers van den weg Zuiddorpe-Koewacht-St. Jansteen no. 25b van het Provinciaal wegenplan, wordt voorgesteld en goedgekeurd, te besluiten voor 1/i by te dragen in de kosten en Ged. Staten te verzoeken de uit voering van Provincie wege te doen geschieden en tevens te verzoeken de inschrijving voor beide genoemde verhardingen te doen plaatg vinden om daarna te kunnen beslissen welke weg- dekking zal worden gekozen, zulks in overeenstemming met het besluit van 12 Aug. 1932. Aan de orde is thans de kwes tie, die dagen en maanden, zoo- Wel by droog, ali bij vochtig weer wolken van stof heeft op gejaagd en ook in deze verga dering weer heel wat stof te weegbracht, n.l. de kwestie der Steunregeling voor 't bewerken van vlas van oogsten van vóór 1932. De wolken stof, welke bij de behandeling van dit onderwerp opstijgen, dreigen zelfs voor een oogenblik het brengen van alle klaarheid in deze zaak te ver hinderen, zoodat na een degelyk voorstel van den heer Martinet, dat bij B. en W. genade vond, en voorstellen van den heer P. C. van Helsland, die den goeden gang van zaken deerlijk in den weg staan en geen steun vinden, de Voorzitter de vergadering een oogenblik schorst om met B. en W. te beraadslagen. Na heropening der vergadering adviseeren B. en W. onder de voorwaarden door B. en W ge steld het voorstel van den heer Martinet over te nemen en op de door den Voorzitter aange kondigde Conferentie te Middel burg in overeenstemming met de draagkracht der gemeen tekas, de door B. en W. voor gestelde steunregeling te ver dedigen. Bij de rondvraag komt bij monde van den Voorzitter ter algemeene kennis, dat de Wil- helminastraatbewoners nog voor het einde van 1933, voor het begin van den winter, droog voets naar kerk en werk zullen kunnen gaan. (Hbld.) Practisehe wenken voor den stadskippenhouder. P. Sluis' Pluimvee- en Vogel- voederfabriek N.V. te Weesper- karspel zond ons een nieuwe brochure, speciaal bestemd voor den stadskippenhouder, getiteld „Practisehe wenken voor den stadskippenhouder." In dit werkje wordt op be knopte en eenvoudige wijze een verhandeling gegeven over het houden van pluimvee in beperkte ruimten, dat bij de liefhebbers in de stad bijna steeds het geval is. Tal van nuttige wenken en waardevolle adviezen zal men hierin aantreffen om met succes zijn pluimvee te houden. Voor den pluimveehouderwordt deze brochure door den boven- genoemden uitgever op aanvrage gratis beschikbaar gesteld. Liclitgeloovige juffrouw In Augustus leerde een juffrouw, die ergens in Rotterdam woont, een meneer kennen, met wien zij al dadelijk zeer sympathiseer, de. Ook hij leek zeer op haar gesteld en ter nadere kennis ging het paar eenige malen samen uit, aldus de N.RC. De meneer vertelde dat hij rijksambtenaar by de belastingen was. Hij ver telde haar nog veel meer bd weldra zei hy, zóó verliefd te zijn, dat hy heter wel op durfde wagen in diensttyd met haar uit te gaan, hetgeen natuurlyk volstrekt niet mocht. De juffrouw was hierdoor ten zeerste ge streeld. Maar een paar dagen later kwam meneer vertellen, dat de chef hem gesnapt bad. Het met dames uitgaan in dienst tijd werd altijd gestraft met een week schorsing, zoo deelde hij mee. Nu was het vervelende van de historie, dat in die week juist de laatste dag vau de maaud viel. Onder rijksambtenaren is het de gewoonte het maandsalaris op de laatste van de maand te incasseeren. Nu bjj geschorst was kon hy zyn tractement niet krijgen en daarom moest by maar op den laatsten dag van September wachten. Dan zou hij wel het salaris vau 2 maauden ineens beuren. Intusschen zat hy nu natuurlyk geheel zonder geld. De juffrouw vond dit zóó verschrikkelijk dat zy hem da delijk f 10U gat. Een paar dagen later vertelde de meneer, dat hy weliswaar van die f 100 geduren de de maand September rond kon komen, maar dat bjj voor dien tjjd een pak had besteld en dat de kleermaker t 100 van hem moest hebben. Als rijksamb tenaar mocht bjj geen schulden bebbeD, zoodat de kleermaker, het kostte wat het kostte, betaald moest worden. De juffrouw was dit met hem eens en zij gaf hem weer f 100. Weer een paar dagen later vertelde de meneer, dat hij bestuurslid was van een vereeni- ging van rijksambtenaren, welke vereeniging in Den Haag zou vergaderen. Reisgeld had hy niet en ook zijn contributie kon hy niet betalen en dat was voor een rijksambtenaar iels heel ergs. De juffrouw gaf hem daarop f 7,50. Toen de laatste dag van September voorbij wa3, dacht de juffrouw dat zij het voorgescho ten geld wel terug zou krijgen. Dit is echter niet geschied. Nog geruimen tjjd heelt de meneer de juffrouw aan de praat weten te houden, maar toen uitkwam, dat hjj haar een valschen naam had opgegeven, was het opeens met haar liefde gedaan. Zjj ging naar de politie, die den meneer opspoorde- Het bleek de 38 jarige bloemist W. S. V. te zijn. Hjj is wegens oplichting aangehouden en opgesloten. Oplichter» gesignaleerd In het algemeen Politieblad vestigd de Commissaris van Politie t» Deventer de aandacht op de practijken van 2 personen van 45 èi 50 jarigen leeftijd, klein van gestalte, zeer bespraakt, die zich aldaar Peters, Keizer en Noach noemen. Zij bezochten den gegoeden 6tand, waarbjj één hunner zicb als Duitseher voordeed. Deze deed goedkoope aanbiedingen van heeren- en damesmodearti kelen, toonde men interesse (de goederen worden spotgoedkoop aangeboden), dan haalde bjj zijn helper, die in de omgeving wachtte en die een koffer met monsters bjj zich had. Als er keus was gedaan beloofden zij den volgenden dag de order te zullen uitvoeren en vertoonden onderwyl coupons voor heeren- costuums. Deze coupons werden onder het aanwenden van aller lei trucs ver boven de waarde verkocht, o a. door te beweren, dat ze met in Apeldoorn wonen de WeeDscbe kleermakers 'n contract hadden tot het billik maken van heerencostuums (bij onderzoek is gebleken, dat aldaar geen Weensche kleermakers wo nen). Als zij zoo'n coupon hadden verkocht en betaling was ge volgd, verdwenen zij onder be lofte, dat de kleine mode-artike len den volgenden dag bezorgd zouden worden. Dit vond echter niet plaats. Huiselijk drama. Te Har- gicourt (Fr.), aldus wordt uit Saint Quentin aan de „Matin" gemeld, woonden, nadat zij zich uit de zaken teruggetrokken hadden, de heer en mevrouw Fauvargue, Belgen van geboorte. De man, Alphonse, was 48 jaar oud en een dronkaard. Meer dan eens had hjj reeds de ech telijke woning verlaten om met een andere vrouw te gaan sa menwonen. Een dezer dagen nu, zei hy tegen zijn 47-jarige vrouw, dat zjj maar uit huis verdwijnen moest, want dat een andere vrouw voortaan wel voor zjjn huishouden zou zorgeu. Mevr. Fauvargue nam daarop een re volver en trad op haar man toe, die inmiddels op den divan in slaap was gevalleD. Zjj doodde hem met twee schoten in het hoold en gaf zich toen bjj de politie aaD. Drievoudige moord Te Striesse, in het district Trebnitz, heefi naar uit Breslau gemeld wordt, de gepensionneerde inva lide, Paul Liebethal, zjjn beide zoons ec zjjn dochter met een bijl doodgeslagen, vervolgens stak hy het huis waarin het ge zin woont, in brand en hing ziek in een schuur op. Eenigeu tjjd geleden was de man tijdens een mijnongeval korten tjjd in de rnjjn bedolven geweest en sedert dien was hjj, niet meer no:maal, Eens bad hjj zich een kogel door het hoofd gejaagd waardoor bjj niet levensgevaarlijk gewond werd. Da kogel kon echter niet Wordeü verwjjderdi fcjju vrouw en de verloofde van zijn zoon die in een andere kamer sliepen ontkwamen den dood. Te Off-'nbach (Dtl.) werden twee kasloopers bij het verlaten van de Deutsche Effecten- und Wechselbank door drie mannen, gewapend met revolvers, van 40.C00 M. beroofd. De roovers vluchtten per auto. Een overva'- kommando vervolgde de vluch telingen vergeefs. De Berlijnscte politie is er thans in geslaagd de daders van den roofoverval te Pankow, waa'- bij een man werd doodgeschoten en een ander zwaar gewond en beroofd van 2500 M te arrestee- reD. Het zijn vijf mannen en twee vrouwen. Wie dit jaar nog werkend lid wenscht le zijn var. boven genoemde vereeniging melde zich aan bij ondergeteekende vóór 1 Maart a.s Na dien datum worden dit jaar geen nieuwe leden meer aan genomen. De Directeur, BLANSAART. Axel, 17-2—'33. Bij een huivering en loom gevoel, pijn ir. de ledematen, een zwaar gevoel in het hoofd, waterige oogen, voch tige neus, Aangezichtspijn, Tand- en Kiespijn, Spier pijnen zijn de specialist te Selzaete, België het aangewezen middel. De Koortspoeders van Apotheker VAN AKEN zijn onmisbaar in een huis gezin. Verkrijgbaar in doosjes van 60 cent bij Apothekers en Drogisten. Imp. SCHULTE THIEME, Langedelft A 94, Middelburg. Égggg8** Notaris J. FANOY te Axel, zal op Donderdag 23 Febr. 1933, nam. 21/, nar te Axel, in het hotel van dhr. De Lozanne, ten verzoeke van de Erven van dhr. ABR. W1ELAND, verkoopen Koop 1. bestaande in Gebonwen, Bonw en Weiland met Weg te Axel, Langedreef, bewoond door dhr. A. Scheele, groot 13.14.05 H A. (29 gem. 147 roe) en 7* ged. in de dreef groot 13 A. 90 c.A. Koop 2. 9.80.90 H.A. (22 gem. 4 roe) aldaar, ten Zuiden van de dreef. Koop 3. 3.04.80 H.A. (6 gem. 252 roe) naast koop 2. Koop 4. 3.08 30 H.A. (6 gem. 276 roe) hoek Langedreef. Koop 5. 1.68 58 H.A. (3 gem. 235 roe) naast koop 4. Koop 6. 1.27.28 H.A. (2 gem. 257 roe) hoek Langedreef en Armendijk. Koop 7. 1.70.44 H A. (3 gem. 247 roe) aan den Armendijk. Alles verhuurd aan dhr. Adr. Scheele voor f 4500,per jaar tot rooven oogst 1934. Grondlasten 1932 f 206.05, pol- derlasten 1932/33 f232.72. Betaling: 8 April 1933. De belangstelling voor Neder- landsch fabrikaat groeit! De Huisvrouwen, verlangend de werkloosheid te bestrijden, zoeken naar artikelen van Ne- derlandsch fabrikaat, te her kennen aan bovenstaand merk „V.N.F." I Mercurius Havermout is goed- kooper dan elke buitenland, scheenheeftdat merk,, V.N.F." NtDIKIANll'itH ('AKPlICA"AI

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3