Film- en Propaganda-avond Bericht van Herveiling. KUNSTMEST. „Volksonderwijs" goedkoopere Kunstmest (Amm.) „Orelio". Recutszaken. Burgerlijke Stand. Buitenland. Advertentiën. op Maandag 20 Februari a. s., de heer H. GROENEWOUT Openbaar of sectarisch onderwijs. froensdag 22 Febr. 1933, Crisis-Comité A en H. Smies en in de vacature M. J. Loof, P. van Bendegem. De rekening van den penning meester sloot met een ontvangst van ft 131,66 en een uitgaaf van f869,66, zoodat er een batig saldo is van f252. Voor het nazien der rekeningen voor dit jaar werden benoemd de heeren R. de Kraker en Joz. Scheele en als reserve Q. Meesen. Na de omvraag werd de afge treden penningmeester dhr. M. J. Loof door den voorzitter hartelijk dank gezegd voor hetgeen hij in tal van jaren voor de vereeniging heeft gedaan. In zijn plaats werd tot pen ningmeester gekozen de heer J. Meesen. R. K. Kiesvereeniging. Gisteravond werd in het café „De Roode Leeuw" bij Alf. Aude- naert een algemeene vergadering gehouden van de gemeentelijke R.K. Kiesvereeniging alhier, aan gesloten bij de R.K. Staatspartij. De voorzitter C. Jesoirens, opent de druk bezochte vergadering met den Chr. Groeten heet allen welkom. Alsnu worden de notu len en verschillende ingekomen stukken voorgelezen. Hieronder behooren le een bericht dat dhr Van de Putte, te Eindhoven en lid van Ged. St. van N. Br. zal komen spreken over de Kamer verkiezing; 2e dat de proefstem- ming zal gehouden worden op 5 Maart bij A. Audenaerdt vnd. en dat heden de afgevaardigden moeten worden gekozen voor de Rijkskieskringorganisatie te Neu zen of Breskens. Op voorstel van het bestuur wordt dit uitgebreid met 3 leden, waarvoor candidaten worden ge noemd E. de Coninck, A. Kes- beke, Mej. Antheunis, A. van Maale en Arth. Antheunis. Het bestuur geeft in overweging om ook uit den kring der midden standers een keuze te doen, daar het niet gewenscht is, dat het bestuur uitsluitend uit arbeiders bestaat. Gekozen worden E. de Coninck met 52, A. Antheunis 47 en A. Kesbeke met 46 st. A. van Maale had 27 en mej. An theunis 15 van de 66 uitge brachte stemmen. De overige be stuursleden zijn C. Jesoirens, voorzitter, Ed. Thieleman, secre taris, Fl. van den Berg, penning meester, Bern. Seghers„Fr. Thie leman en Em. Caessens. De contributie werd bepaald op 20 ct. per lid, waarvan 15 ct. wordt afgedragen. Naar aan leiding van het kleine bedrag wordt opgemerkt, dat van beter gesitueerden wel een beetje meer verwacht wordt. (Meer dan f 10 behoeft niet Vervolgens werden Ed. Thie leman A. van Maale met E. de Coninck en F. van den Berg als plaatsvervangers, gekozen als afgevaardigden. Als bode werd benoemd P. Caessens. Bij de omvraag merkte een lid op, dat dhr. Antheunis niet wet tig zou aangewezen zijn voor het bestuur, daar dit niet één, maar 5 leden moeten doen Terecht merkte, echter de voorzitter op, dat die candidaat door het be stuur was overgenomen en dus ter dege op z'n plaats. Een ander lid vroeg om zoo spoedig mogelijk den heer Em. Lockefeer te vragen voor een spreekbeurt. Dit wordt in over weging genomen door het be stuur. Hierna dankte de voorzitter voor de schitterende opkomst, ook van de vrouwen, waaruit blijkt, dat men meeleeft met het bestuur en dat men daarin weer kracht vindt. Ook voor de aan gename wijze waarop werd ver gaderd en gesproken dankte spr. Hij hoopt dat ook met de pro- pagandavergadering allen present zullen zijn en sluit met den Chr. Groet. Groene Krols. Woensdagavond werd alhier onder voorzitterschap van den heer A. E. C. Kruysse weer de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van Het Groene Kruis. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter eenige woorden van Waardeering aan de nagedachtenis van wijlen C. Smies, die van af de oprichting bestuurslid dezer vereeniging was geweest. Hoewel de crisis in veel ver eenigingen zijn invloed doet gel den, is dit gelukkig niet hier het geval, getuige het feit, dat dank zij de actie van den penning meester 135 nieuwe leden waren aangeworven. De secretaris, de heer P. le Feber bracht als gewoonlijk in een causerie het jaarverslag uit en typeerde 1932 als eer. voor het Groene Kruis rustig verloopen jaar. Alleen aan de wijkzuster, mej. A. Kruithof was die rust niet toegezegd. Zij bracht 3087 be zoeken voor het Groene Kruis en 1963 voor de t.b c. bestrijding, plus nog de bemoeiing met het consultatiebureau voor zuigelin gen, in samenwerking met het Wit-Gele Kruis, dat ook goed bezocht wordt. Als we zien dat er bijna 40 t.b c. bezoeken per week zijn, dan blijkt die ziekte hier nog tamelijk sterk te heerschen. Er zijn ongeveer 500 artikelen uitgeleend. Aangeschaft werd naast andere middelen een zuur stofapparaat. De kas werd gesterkt met een particuliere gift van f50 en de opbrengst van een duivenverloting ad f 100. In 't bizonder bracht de secretaris lof aan dhr. L. P. Bakker, die zooals gezegd 135 leden wierf en daarvoor de noo- dige tact schijnt te bezitten. Er zijn nu 1025 leden. Begonnen is eindelijk met een cursus eerste hulp bij ongelukken, waaraan 19 deelnemers meedoen en die niet beantwoordt aan de pessimistische verwachtiagen, die daarvan vroeger gekoesterd wer den. Het gaat uitstekend. Een deelnemer ter vergadering beves tigde dat en beveelt de cursus bij ieder aan. Met de beste wenschen voor de leden en de vereeniging ein digde de secretaris. Het financieel verslag luidde eveneens gunstig. De ontvangsten bedroegen f3848,43, de uitgaven f2907,21, zoodat er een goed slot was van f941,22. Begonnen was met een saldo van f825. De contributie bracht f 1592 op Voor de t.b.c -afdeeling waren de lasten f977,13 en de inkomsten f875 43, zoodat er f 101,70 tekort is. Begonnen werd met een r.a- deelig slot van f 127. Er zijn 3 obligaties van f 100 uitgeloot zijnde de nos. 19, 46 en 74. Aan de beurt van aftreding was dhr. J. de Kraker, die met 35 van de 45 uitgebrachte stem men werd herkozen. In de va cature Smies werd gekozen dhr. A. van 't Hoff met 25, na her stemming met dhr. H. Smies Cz., die 18 stemmen verkreeg. Als commissie-leden voor de rekening werden aangewezen de heeren M. Dieleman, P. Schel- leman en A. Wiemes. Bij de omvraag kwam niet veel meer ter tafel. Op de vraag of de wijkzuster niet gediend zou zijn met een motorfiets, werd geantwoord, dat het bestuur dat had overwogen, doch de zuster geeft de voorkeur aan een auto, die zij mag huren, indien dat noodig geoordeeld wordt. Ver trouwd wordt, dat hiervan geen misbruik wordt gemaakt en dan is het veiliger, gemakkelijker en goedkooper dan een motorfiets. Met i igang van 1 April is aan de Militaire Kaderschool, die eerstdaags van Breda naar Mid delburg wordt overgebracht, be noemd als leeraar, onze vroegere stadgenoot de heer W. K. de Feijter J.Jz., 2e Luitenant-Adju dant, te Middelburg. Te Zaamslag werd Woens dag in het hotel „De Appel" door notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenisse, krachtens art. 1223 B.W. geveild een hofstede in den Zaam- slagpolder, groot 12.09.26 H.A in gebruik bij mej. Wed. J. L. Riemens-Dekker en kinderen. Kooper werd de heer Adr. de Kraker Jz., te St. Kruis, voor f 19600. Gisteren werd te Koewacht ten verzoeke van de Wed. C. de Roover te Stekene en ten over staan van notaris Fanoy te Axel geveild een hoefje, groot bijna 4 gemeten. Kooper werd de WelEerw. heer Ed. L. Baes, te Stekene voor f 7230. Jaarmarkt. Ter gelegenheid van de jaar markt te Moerbeke zal de tram aanst. Maandag buiten den ge wonen dienst ook rijden om 9 uur 's avonds van Drieschouwen naar Moerbeke en van daar 9.30 nam. terugkeeren, aankomst Axel 10.30 uur. Woensdagnacht had te Stekene een vuurgevecht plaats tusschen smokkelaars en de douane. De gendarmen kwamen te hulp en de smokkelaars kre gen het kwaad. Sommigen vlucht ten in de vaart, zoodat één zelfs moest gered worden door de douane, anders ware hij verdron ken. Het vee ging eveneens op de vlucht voor de schoten. Aan het Gemeentebestuur van Westdorpe is door den A N.W.B. en de K.N A C. een sub sidie van 100 verleend voor de verbetering van de bocht in den Everdamschen dijk nabij den Zwartenhoek. De B. B. NBond van Be drijfsautohouders in Nederland, heeff zijne instemming betuigd met het aan den Minister van Waterstaat gericht verzoek van het gemeentebestuur te Clinge tot het verleenen van rijkssteun voor de verbetering van den weg Hulst-Nieuw Namen. Frandnleuzen in? nit- of vervoer van goederen met ge leende of gehaarde vervoer middelen. De Directeur der Directe Be lastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen te Breda vestigt er de aandacht van houders van auto mobielen, vaartuigen en andere vervoermiddelen op, dat het in den laatsten tijd veelvuldig voor komt, dat geleende, gehuurde ot in huurkoop gekochte vervoer middelen dienstig worden ge maakt aan het plegen van frau- duleuzen in- uit- of vervoer van goederen. In een zoodanig geval zal het vervoermiddel, overeenkomstig de desbetreffende wettelijke be palingen, ongeacht of de fraudeur zelt, dan wel een ander de ei genaar is, in beslag worden ge nomen en aal in daartoe leidende gevallen de verbeurdverklaring daarvan gevorderd worden. Zij die vervoermiddelen ver huren, of op welken voet ook aan anderen in gebruik afstaan, dienen zich derhalve in hun eigen balang zekerheid te verschaffen dat het vervoermiddel niet voor smokkeldoeleinden zal worden gebezigd. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9Vi ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Arrond Reek tb te Middelburg. Zitting van Maandag 13 Febr. 1933. De volgende vonnissen werden uitgesproken J. M. S., oud 27 j., werkman le Ter Neuzen, gedetineerd, we gens ontucht tot 2 maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf en 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftjjd van 2 jaar. W. D., oud 26 j„ fabrieksar beider te Hoek, wegens het doen van een valsche aangifte tot 3 maanden gevang. W. V. R d. S., oud 39 j., koopman te Koewacht, wegens diefstal tot 2 maanden gevang. A. A. B oud 15 Jwerkman te Koewacht, wegens alsvoren tot 2 maanden tuchtschool, met proeftyd van 3 jaar. J. J. J., oud 28 j., bankwerker te Axel, wegens alsvoren tot 3 maanden gevang. In de zaak tegen P. A v. P., oud 42 j., landbouwer te Koe wacht, beklaagd van het gelei den van een koe langs een rij wielpad, werd het vonnis van den Kantonrechter vernietigd en terug verwezen naar den Kan tonrechter te Ter Neuzen. In de zaak tegen R. J. v. D oud 32 jmanufacturer te Ter Neuzen, beklaagd van openbare dronkenschap, werd een zeilde beslissing genomen. Politierechter te Middelbnrg. In de zitting van 14 Februari werden de volgende personen veroordeeld I. S. A. G., huisvrouw van C. W., 28 j., zonder beroep te Sas van Gent, wegens beleediging, 10 b. s. 5 d.h. C. L van B,, 26 j., klompen maker te Clinge, alsvoren 1 7,50 b. s. 5 d.h. G. P. v. H., 18 jaar, arbeider te Zuiddorpe, wegens mishande ling van A D'Hont, te Zuiddor pe, alsvoren 5 of 5 d.h. A. N18 jaar, landbouwers knecht te Stoppeldijk, wegens mishandeling van Camiel Ver schelden, alsvoren 15 of 10 d.h. Gedurende de maand Jan. 1933 Terneazen. Gehuwd. 4 Jan. Jacobus van Doeselaar, 37 j gesch. van echt, en Adriana Crince, 31 j., gesch. van echt. 5. Gijsbregt Kouwijzer, 29 j. en Jozina de Jonge (van Hoek), 30 j. 11. Bernardus de Smit, 26j,jm. en Feijgtje Harms, 26 j., wed. 12. Jan van Tatenhove (van Axel), 23 j. en Maria van Eijk, 20 j. 26. Cornelis Gommers, 30 j en Helena van Gemst (van Hon- tenisse), 20 j. David Michielsen, 21 j. en Margaretba Seegers, 19 j. Geboren. 23 Dec Susanna, d. van Jan Kolijn en Susanna Michielsen. 24. Rudolf, z. van Johannes Boerbooms en Eliza beth Hopmans. Johannes, z van Wilhelmus Jenster enCatharina van de Berg. 26. Geertrui, d. van Jan van de Velde en Geer trui Hamelink. 30. Elizabeth, d. van Willem RiemeDs en Johanna van de Wege. Marinus, z. van Pieter Jansen en Maria Meertens. 3 Jan. Adriana, d. van Samuel Mielen en Cornelia Haak. 7. Maria, d. van Petrus Lammens en Agnes van Heese. Catharina, d. van Micbaël IJntema en Ja- coba Konings. 10. Maria. d. van Machiel Vroegop en Cornelia Leys. 12. Hendrik, z. van Daniël Scheele en Pieternella Hoog- strate. 20. Jan, z. van Jan Jonk man en Geertrui Dooms. 23. Marinus, z. van Martious Drabbe en Janneke de Jonge. 24. Jaeo bus, z. van Petrus Hermans en Pieternella de Back. 26. Wilhel mus, z. van Wilhelmus van den Boogaard en Nathalia Vanhyfte. 28 Martha, d. van Charles Pie- laet en Maria de Lavoir. 29. Antonia, d. van Gysbregt de Fcyter en Dina Weststrate. Cor nelis, z. van Oene Ribbens en Jansje Meulenberg. 30. Alida, d. ran Pieter Doppegieter en Fran- cina Beun. Overleden. 21 Dec Cornelis den Ecgelsman, 83 j,, weduwn. van Helena van Pienbroek. 30 Geer- van Petr. van Driessche en Anna Wullems. Overleden. 1. Franciescus Eve- raardt, 85 j., weduwn. van|Anna Aarssen. 15. Pieter Zegers*63j z. van Jozias en Johanna Hame link. 17. Lambertus Buijs, 72 j z, van Jacobus en Isabella van Waterscboot. 24. Johannes Bao- gaert, 82 j., echtg. van Amelia de Geeter. 26. Paulina Kamoen, 77 j d. van Cbarel en Sophia Ruttelinck. 27. Eduard de Wilde, 59 j., echtg. van Angelina van Leuven. 28. Marianne de Burger, 75 j., wed. van Fredericus Ha melink. 30 Constantinus Staut- hamer, 89 j., wedawn. van Anna Willem». Josef de Paepe, 25 j z. ran Ludoyioui en Rosalia Vink. Woensdag is te New-York een aanslag gepleegd op den pas ge kozen President Roosevelt. De burgemeester vi n Washington de heer Armak werd ernstig ge wond en ook een dame, mevr. Gill. De dader is gearresteerd. 1853 193 3. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt op Dinsdag 21 Februari a.s. MICHIEL VAN DRONGELEN zijn 80sten geboortedag te herdenken. Dat de Heere hem ook in den levensavond nabij moge zijn, is de wensch van zijn Broeders en Zuster: J. VAN DRONGELEN. JAC. VAN DRONGELEN. Wed. K. HAMELINK- Afdeeling AXEL. Glroote Openbare des avonds om 8 unr op de bovenzaal van Mej. de Wed. GILIJAMSE. SPREKER (van Hees bij Nijmegen). ONDERWERP: De aantrekkelijkheid der voor ieder toegankelijke vergadering wordt vergroot door de schitte rende Propaganda-film. Debat vry. HET BESTUUR. Het HOFSTEEDJE te Terneu- zen, Boritepolder met den DIJK, samen groot 6.26.70 H.A. (14 gem. 19 roe), met hoogste bod van f6700,en de partij BOUW LAND aldaar groot 3.98.70 H.A. (8 gem. 284 roe) met hoogste bod van f 4510,— zullen worden herveild op 's namiddags 1VS nur in het hotel „Centraal" aan de Markt te Ter- neuzen. Notaris FANOY. Wie dit jaar nog werkend lid wenscht te zijn van boven genoemde vereeniging melde zich aan bij ondergeteekende vóór 1 Maart a.s. Na dien datum worden dit jaar geen nieuwe leden meer aan genomen. De Directeur, BLANSAART. Axel, 17-2—'33. Evenals vorig jaar, bestaat ge legenheid zich op te geven voor In aanmerking komen (zoolang de voorraad strekt) kleine land bouwers en tuinders, met een bedrijf van ten hoogste 15 ge meten. Opgaven moeten geschieden tot uiterlijk Woensdag 22 Februari aanstaande bij P. A. WONDERGEM, Nieuwstr,, te Axel. NA deze datum worden in geen geval meer opgaven aangenomen. HET CQM1T& ZONDAG 19 FEBRUARI 1933. Cat. Zond. 45b. Tekst Joh. 737-39 VAN DRONGELEN. Axel, Februari 1933.

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3